Page 3 of 84 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1679

Thread: Grand Theft Auto V

  1. #41
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Όπως ήταν δεδομένο ότι θα γίνει, μετά την χθεσινή επισημοποίηση του Grand Theft Auto V, εντείνονται οι φήμες και οι συζητήσεις για το περιεχόμενο του παιχνιδιού. Φημολογείται ότι το Grand Theft Auto V διαδραματίζεται στο Λος Άντζελες ή τέλος πάντων σε πόλη βασισμένη σε αυτό, κάτι που έχει ακουστεί και στο παρελθόν. Παράλληλα, παίζει να έχει δύο playable χαρακτήρες, για πρώτη φορά στην ιστορία της σειράς!



    game20.gr

    Spoiler!

  2. #42
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω παιδια θα το πω και ας με κραξετε λιγακι. Θεωρω το GTAIV απο τις μεγαλες απογοητευσεις αυτης της γενιας.

    Το Red Dead απο την αλλη απο τις πιο ευχαριστες.

    Ωραια νεα που θα δουμε σε λιγες μερες μια πρωτη εικονα του GTAV αλλα θελω να δω καινουργια πραγματα και αλλαγες. Το GTAIV εκτος απο γραφικα, πρακτικα δεν ειχε καμμια αλλη αλλαγη απο τα προηγουμενα. Λιγη ποικιλια και καινοτομια χρειαζεται οπωσδηποτε στην σειρα, περα απο μια καινουργια πολη με τις ιδιες πανω κατω αποστολες και το ιδιο ακριβως gameplay.

    Αναμενω με ενδιαφερον, αλλα δεν ειμαι και σε αναμμενα καρβουνα που λεμε...!

  3. #43
    PS4forums Addict minaras_tio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Patra,Lamia
    Posts
    1,801
    PSN ID
    kostas_tio

    Default

    Ρε συ οχι. Το 4 ειχε δραση γρηγορη,ωραια. Γραφικα δεν ελεγε αλλα ηταν πολυ καλο σε γενικες γραμμες! Αναμενουμε το 5!
    Αυτο το red dead ρε σεις παντου το ακουω! Τοσο καλο ειναι πια;;!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cannondale trail sl5 2013...

  4. #44
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Τα γραφικά του τότε που βγήκε ήταν μία χαρά. Επειδή το παίζω αυτή την περίοδο στο 360 μάλιστα είναι καλύτερα από ότι περίμενα για τόσο παλιό παιχνίδι. Ναι πλέον είναι ξεπερασμένα, αλλά είναι 100% playable/enjoyable ακόμη και σήμερα. Το στόρι και οι αποστολές επίσης είναι ποικίλες και έχουν χαβαλέ, απλά δεν ξέρω τι φταίει απλά το πάω πολύ αργά, μοιάζει να έχει τον ατελείωτο.

  5. #45
    PS4forums Addict minaras_tio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Patra,Lamia
    Posts
    1,801
    PSN ID
    kostas_tio

    Default

    Ε και δε χαιρεσαι που εχει τον ατελειωτο;;!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cannondale trail sl5 2013...

  6. #46
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οταν σου λεει καποιος για grand Theft Auto νεας γενιας περιμενεις κατι περισσοτερο απο απλα πολυ ωραια γραφικα και γρηγορη δραση (που ηταν αυτη και εγω δεν την θυμαμαι?).

    Το GTAIV ηταν απογοητευτικο για εμενα. Αποδειξη? Το εχω παιξει 2 φορες (την δευτερη για καποια τροπαια - ναι οταν πρωτοκυκλοφορησαν τα τροπαια ημουν λιγο πορωμενος μεχρι που καταλαβα οτι απαιτουν καψιμο λολ) και απο ολο το παιχνιδι ξερεις μονο πια αποστολη θυμαμαι? Μονο μια και αυτη ηταν η αποστολη της ληστειας που πραγματικα ηταν εξαιρετικη λες και ησουν στην ταινια Heat με Pacino-DeNiro.

    Ολο το υπολοιπο παιχνιδι παροτι το εχω παιξει 2 φορες ειναι μια θολουρα... αντιθετως θυμαμαι σχεδον ολοκληρο το Vice City... και τελευταια φορα το επαιξα 5-6 χρονια πριν...

    Το GTA θελει καινουργιες και φρεσκες αλλαγες. Ελπιζω να το καταλαβουν εκει στην Rockstar.

  7. #47
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Προσωπικά το ευχαριστήθηκα πολύ το IV. Κυρίως μου άρεσε το νέο "ειδος" χαρακτήρα που έβαλε. Ναι, το San Andreas είχε πιο πολλά πράγματα να κάνεις αλλά δεν ξετρελάθηκα με τον πρωταγωνιστή και το όλο σκηνικό gangsta κτλ...
    Επίσης μου άρεσαν πολύ και οι δευτερεύοντες χαρακτήρες... Ξάδερφος (BIG AMERICAN TITTIES COUSIN), Brucie (ΜΟΡΦΗ) κτλ.
    Ήταν πολύ καλογραμμένο γενικά. Δεν λέω οτι δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερο αλλά εμένα προσωπικά με ικανοποίησε. Τα δε episodes from liberty city επίσης τα σπάσανε!

  8. #48
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    εγω παντως το 4, απο καποιο σημειο κ μετα αρχισα να το βαριεμαι. μου φανηκε καπως κουραστικο. γιαυτο κ το παρατησα. κατι που με το rdr δεν εγινε ποτε.

    Spoiler!

  9. #49

    Default

    Δεν έχω παίξει GTA μετά το 2, όταν πήγαν να το πάρουν στα σοβαρά στο 3 με είχε ξενερώσει, τι χάνω ?!

  10. #50
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με τον enstikto.Το san andreas μου ήταν εντελώς ξένο και αδιάφορο σε οτι έχει να κάνει με την κουλτούρα και το story, σε αντίθεση με το πιο "ώριμο" IV.

  11. #51
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Mιλαγα για Vice City παρεπιπτοντως ετσι...!

  12. #52
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Εγώ θα προτιμούσα το gta v να έχει εξοχή, όπως το san andreas και όχι μόνο πόλη. Καλό πιστεύω θα ήταν να βάζανε ένα δευτερεύοντα χαρακτήρα που να λέει αστείες ατάκες. Επίσης, θα ήθελα να έχει πολλούς κωδικούς. Όπως το san andreas, αλλά όχι εντελώς ίδιοι και να είναι περισσότεροι. Ίσως είναι καλή ιδέα να μπορούσες να οργανώσεις την δικιά σου παράνομη δουλειά. Στο assassin's creed 2 και στο brotherhood μπορείς να αναβαθμίσεις τα μαγαζιά και να βγάλεις λεφτά. Στο gta v να μπορείς να οργανώσεις μια ληστεία σε τράπεζα για παράδειγμα, ή να διαχειρίζεσαι ένα πορνείο κτλ.

  13. #53
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Το μονο που θα ζητουσα πισω απο το san andreas ειναι το απιστευτο soundtrack που ειχε!Το μεγαλυτερο λιωσιμο που εχω ριξει σε gta ειναι στο san andreas και αυτο αποκλειστικα και μονο οδηγοντας και ακουγοντας τους σταθμους του.K-rose!!

    Γενικα θα συμφωνησω με τον Desmond,απο πλευρας story μου φανηκε εντελως αδιαφορο σε σχεση με ολα τα αλλα.Το ιδιο και ο CJ.Θα συμφωνησω επισης οτι το 4 ηταν πολυ πιο ωριμο σε ολα τα στοιχεια του και εμεινα ικανοποιημενος και απο γραφικα,gameplay και πανω απ ολα απ την ιστορια του η οποια ηταν η πιο καλογραμμενη απο ολη την σειρα.Το καλυτερο ηταν το απιστευτο χιουμορ αλλα και η σοβαροτητα του ταυτοχρονα.
    Επισης τα episodes from lc κορυφαια και ειδικα το gay tony!Το 4 γενικα το θεωρω το πιο γεματο και πετυχημενο gta σε ολους τους τομεις (εκτος soundtrack,απ τα σημαντικοτερα στοιχεια της σειρας και απογοητευμενος απ αυτο)και αμεσως μετα αν και πολυ πιο προχειρο αλλα με πολυ καλη προοπτικη αν ηταν σε μεγαλη κονσολα,το vice city stories.Τρομερο χιουμορ και χαρακτηρες και φυσικα Phil Collins μεσα!

    Αυτο που περιμενω απ το 5 ειναι να κρατησει ολα τα στοιχεια του 4 σε επιπεδο ιστοριας και χιουμορ,μιας και η αλλαγη αυτη στο 4 ηταν μεγαλη και χρειαζοταν πια για να μην καταντησει βαρετη η σειρα.Οκ,ριξαμε ρουκετες σε γριες,καψαμε 50 αμαξια μαζι,καναμε την πολη π**τανα στο sa κτλ,αλλα προτιμω πια το πιο ηρεμο στυλ που πηρε η σειρα.Σαν τοποθεσια και μενα το los angeles ειναι το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο,αλλα ποτε δεν ξερεις.Δεν θα με χαλαγε σε καποια φαση να δουμε και ενα gta europe μιας και την αμερικανικη κουλτουρα την εχουν σατιρισει αψογα.Εδω ολοκληρο max payne μεταφερανε .
    Για εποχη εχει αναφερθει τιποτα??Δεν ειμαι και σιγουρος οτι θα ειναι αναγκαστικα στην σημερινη.La κιολας μου σκαει στο μυαλο πιο πολυ 90's,δεν ξερω γιατι.Ελπιζω να δωσουν αρκετα στοιχεια και να μην μεινουμε σε ενα πολυ μικρο teaser.

  14. #54
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by mania View Post
    Το μονο που θα ζητουσα πισω απο το san andreas ειναι το απιστευτο soundtrack που ειχε!Το μεγαλυτερο λιωσιμο που εχω ριξει σε gta ειναι στο san andreas και αυτο αποκλειστικα και μονο οδηγοντας και ακουγοντας τους σταθμους του.K-rose!!
    Και εγώ k-rose άκουγα. Θα ήθελα και επίσης να μπορείς να δημιουργήσεις και δικό σου ραδιοφωνικό σταθμό. Δηλαδή να υπάρχει επιλογή στο παιχνίδι δημιουργίας ραδιοφωνικού σταθμού και εσύ να βάζεις τα τραγούδια που θέλεις από αυτά που έχεις αποθηκεύσει στο σκληρό του ps3.

  15. #55
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Και εγώ k-rose άκουγα. Θα ήθελα και επίσης να μπορείς να δημιουργήσεις και δικό σου ραδιοφωνικό σταθμό. Δηλαδή να υπάρχει επιλογή στο παιχνίδι δημιουργίας ραδιοφωνικού σταθμού και εσύ να βάζεις τα τραγούδια που θέλεις από αυτά που έχεις αποθηκεύσει στο σκληρό του ps3.
    K-rose,κορυφη!Ταιριαζε απολυτα στο παινχνιδι (Hank Williams κτλ),αλλα το καλυτερο απ ολα ηταν η γκομενα που μιλουσε!Απιστευτη!

    Δεν ξερω αν το 4 στο ps3 ειχε custom soundtrack,τα προηγουμενα σε pc τουλαχιστον ειχαν και το χρησιμοποιουσα αρκετα.Βεβαια η ολη μαγεια των σταθμων του ειναι να ακους τους dj's με τις ατακες τους και φυσικα τον κορυφαιο Lazlo!

  16. #56
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Και γω συμφωνώ ότι το 4 ήταν το πιο ολοκληρωμένο μέρος της σειράς. Απίστευτο πραγματικά. Το μόνο που με ξενερώνει σε αυτή τη σειρά είναι ότι πολλές φορές είσαι υποχρεωμένος να ακολουθήσεις μόνο την επόμενη αποστολή. Δεν έχει κάτι να σου κρατήσει το ενιαφέρον όπως κάποιο γερό side mission που να έχει νόημα (να είναι story based δηλαδή, όχι να βγάλεις τον κάγκουρα τον ξάδερφό σου για μπιλιάρδο, βελάκια κλπ). Τελειώνει πολύ γρήγορα έτσι το παιχνίδι..

    Και το San Andreas ήταν κορυφαίο βέβαια. Είχα πάθει πλάκα τότε. Και χάρτης του πρέπει να είναι ο μεγαλύτερος μέχρι τώρα. Θυμάμαι ότι είχε εξοχή. Και Samuel Jackson στο cast έτσι.

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  17. #57
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μιά μερούλα έμεινε για το trailer! Ανυπομονώ!!! Ελπίζω μόνο να είναι trailer και όχι κανα teaser του στυλ -> μαυρίλα.... ξαφνικά παίζει μουσική και εμφανίζετε το logo του GTAV, γιατί θα τραβάω τα μαλλιά μου...

  18. #58
    Elite dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    London/Lefkosia
    Posts
    821
    PSN ID
    mastr0s99

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Mιλαγα για Vice City παρεπιπτοντως ετσι...!
    vice city korifi!!! den ginete na to kanun remake se hd ke na to dinun san dlc me to gtav ?

  19. #59
    Elite Spiros20's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης
    Posts
    952
    PSN ID
    SpirosLP
    Name
    Σπύρος

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Μιά μερούλα έμεινε για το trailer! Ανυπομονώ!!! Ελπίζω μόνο να είναι trailer και όχι κανα teaser του στυλ -> μαυρίλα.... ξαφνικά παίζει μουσική και εμφανίζετε το logo του GTAV, γιατί θα τραβάω τα μαλλιά μου...
    Χαχα δεν νομίζω ρε συ. Για να δίνουν και ημερομηνία θα έχει και άλλα χρώματα το Trailer

  20. #60
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Σημερα δεν βγαινει το trailer?ψαχνω ψαχνω αλλα μηδεν!
    Satan has left his killing floor
    PS4

Page 3 of 84 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •