Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 40 of 152

Thread: Resident Evil: Operation Raccoon City

  1. #21
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω οτι βλεπω μου φερνει πολυ σε COD-oκατασταση και αν κρινω και απο το Re5, μαλλον θα βαλω τα γελια αν οντως αποδειχθει κατι τετοιο...


  2. #22
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω οτι βλεπω μου φερνει πολυ σε COD-oκατασταση και αν κρινω και απο το Re5, μαλλον θα βαλω τα γελια αν οντως αποδειχθει κατι τετοιο...
    Εκει παει.. Και θα δωσουν βαση σε DLC κλπ..

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  3. #23
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default

    Τι είχε ρε παιδιά το RE5?παιχνιδάρα με τα όλα του...ναι δεν ηταν το κλασσικό Resident Evil που ειχαμε συνηθισει από τα παλιά αλλα κατάφερε και στάθηκε επάξιο sequel του 4 ανεβάζοντας το κάποια σκαλιά πάνω!
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει άτομο που ασχολήθηκε με το RE5 και δεν το ευχαριστήθηκε, έστω και λίγο.
    Η απαξίωση του με ισχυρισμούς "για γέλια" ειναι κατ εμε υπερβολικοί!

    Φιλε Valkyre sorry που δεν συμφωνώ, την αποψη μου για ένα παιχνίδι απλα διατυπώνω.

    Spoiler!

  4. #24
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Παιχνιδαρα το 5 και εγω ετσι λεω αλλα δεν ειχε το κλιμα που υποσχεται ο τιτλος!

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  5. #25
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Παιδια μην ξεφευγουμε απο το θεμα και καταληξουμε παλι να κρινουμε το re5. Εχει εξαντληθει νομιζω το θεμα, ο καθενας με τα γουστα του


  6. #26
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dikakom View Post
    Τι είχε ρε παιδιά το RE5?παιχνιδάρα με τα όλα του...ναι δεν ηταν το κλασσικό Resident Evil που ειχαμε συνηθισει από τα παλιά αλλα κατάφερε και στάθηκε επάξιο sequel του 4 ανεβάζοντας το κάποια σκαλιά πάνω!
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει άτομο που ασχολήθηκε με το RE5 και δεν το ευχαριστήθηκε, έστω και λίγο.
    Η απαξίωση του με ισχυρισμούς "για γέλια" ειναι κατ εμε υπερβολικοί!

    Φιλε Valkyre sorry που δεν συμφωνώ, την αποψη μου για ένα παιχνίδι απλα διατυπώνω.
    Πρωτα απο ολα δεν "απαξιωσα" το RE5. Το για γελια πηγαινε στο αν το παιχνιδι καταληξει να COD-oποιηθει εντελως. Οποτε αν κατι απαξιωσα, αυτο ειναι το φαινομενο του ολα τα παιχνιδια να πρεπει να καταληξουν brainless pew pew μπαμ μπουμ.

    Το RE5 ηταν ενα αρκετα διασκεδαστικο shooter παιχνιδι. Resident Evil ομως δεν ηταν. Απλα. Ουτε τρομο ειδα, ουτε survival ειδα, ουτε Resident ουτε τιποτα που ειχαν ολα τα υπολοιπα παιχνιδια. Το μονο που ειχε σε αφθονια ηταν πιστολια, σφαιρες και μεταλλαγμενο κρεας για να τσεκουρεψεις. Καλο, αλλα οχι Resident Evil ξαναλεω.

    Τωρα αν με αυτο ξεφυγουν ακομα περισσοτερο και μας το καταντησουν COD, I rest my case που λενε...

  7. #27
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default














  8. #28
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορούμε να κοροϊδέψουμε ελευθερα ενα παιχνίδι που ουδεμία σχέση έχει με το ξεκίνημα (τουλάχιστον της σειράς).Προσωπικά μου ακούγεται και είναι αστείο ένα παιχνίδι οποιδήποτε κ αν είναι αυτό π.χ. Ηalo (ευαγγέλιο για πολλούς φίλους του) να κυκλοφορήσει σε κάποια φάση ποδοσφαιράκι που να λέγεται "Halo extinction soccer"! Δεν θα γελάσει ο ντουνιάς?Φυσικά και θα γελάσει.Αν όμως είναι φοβερό ποδοσφαιράκι??Εδω σας θέλω.Να έχει φοβερό χειρισμό, απιστευτη φυσική, γραφικάρες κ.ο.κ.Οι φίλοι του αρχικού Halo πρεπει να να το επιδοκίμασουν?δεν νομίζω...
    Satan has left his killing floor
    PS4

  9. #29
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορούμε να κοροϊδέψουμε ελευθερα ενα παιχνίδι που ουδεμία σχέση έχει με το ξεκίνημα (τουλάχιστον της σειράς).
    Δηλαδή η Raccoon City δεν έχει σχέση με τη σειρά? WOW.

  10. #30
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Αυτό κατάλαβες?WOW
    Satan has left his killing floor
    PS4

  11. #31
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    ^Έτσι όπως το έθεσες.

  12. #32
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Aρη μαλλον μιλαγε για το RE5 γιατι πανω σε αυτο οδηγηθηκε η κουβεντα εκεινη τη στιγμη. Κακως βεβαια πηγε εκει η κουβεντα, αλλα ουτε εγω ειχα αυτην την προθεση. Στην ουσια αυτο που λησμονω ειναι να μην δω ενα Resident Evil να κατανταει cod.

  13. #33
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Ναι Αρη, αυτό που λέει ο φίλος Valkyre.Ετυχε να πέσει το ποστ μου κάτω από το ξεχειλωμα της σελίδας.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  14. #34
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default

    Peace παιδιά, δεν θίγουμε κανέναν και δεν διαφωνούμε πέρα των επιτρεπτών ορίων που ορίζει η λογική για θέματα ανάλογης σημασίας.

    Πάντως θα συμφωνησω οτι το RE δεν θέλω να καταλήξει COD.

    Spoiler!

  15. #35
    Elite dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    London/Lefkosia
    Posts
    821
    PSN ID
    mastr0s99

    Default

    an ine kati san left 4 dead (online coop shooter me zombies) me setting apo to resident evil 2 den me xalaei katholou

    oson afora to thema gia tin 'krisi taytotitas' tis siras min ksexnate oti ine apla ena spin off elpizo to resi 6 na ine pragmatiko survival horror pexnidi

  16. #36

    Default

    Όλοι όσοι έχουμε παίξει την σειρά, αυτό ελπίζουμε. Επιτέλους λίγο τρόμο! Τόσο δύσκολο είναι; Για το παιχνίδι που έρχεται εύχομαι να είναι καλό στην συνεργασία. Όσο για το ότι μπορείς να σκοτώσεις κάποιους από τους παλιούς (αγαπημένους) χαρακτήρες, ένα έχω να πω:

    !@@!*$#$@!!!!@@!@*@*!!!!!!$#&**@@!*$#$@!!!!@@!@*@* !!!!!!!!!! Εγώ μια φορά την Τζίλ θα την πάω για καφέ στο Clock Tower!






  17. #37
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    ρε παιδια μην τρώγεστε! horror θελετε? θα εχει το 6 (οταν βγει) και το CV, shooter θελετε θα εχει το 4 και το Operation Raccoon City. Οποτε διαλεγεις και περνεις... σπανια παιχνιδια εχουν μεινει πιστά στον αρχικο τους χαρακτήρα ειτε ειναι horror shooter stelth action

  18. #38
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Βασικα εμενα αυτο που μου εχει λειψει απο τη σειρα ειναι αυτο με τους γριφους που ειχε το πρωτο και ενω ηξερες πανω κατω που πρεπει να πας και τι να κανεις, χεζοσουνα απο τον φοβο απλα και μονο να πλησιασεις.. Εχω το φιξακι μου παντως. Εχω παρει εδω και μερικους μηνες το 0 για το Gamecube και ψαχνω λιγο χρονο να το λιωσω. Λιγο την αρχη που επαιξα ειναι επικο του στυλ Resi 1!

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  19. #39
    Member Silenius GR's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    65
    PSN ID
    Silenius_UK

    Default

    Προσωπικά πιστεύω οτι θα συμφωνήσετε (οι περισσότεροι τουλάχιστον) με αυτό που θα πω.
    Ολοι, καλός ή κακός εχουμε παίξει τα R.E.! απο το 1 μεχρι και το 5.
    το καθε ενα ειναι καλο για το ειδος του και για την εποχη του. απλα ομως ας ειμαστε ρεαλιστες. το R.E. 4 και το 5 δεν θα επρεπε να ειναι στην κατηγορια R.E. γιατι πολυ απλα δεν εχει κανενα στοιχειο που να το θυμιζει. δεν ειναι καν "τρομακτικα".
    Προσεξτε ομως! δεν λεω οτι δεν ηταν καλα σαν games! απλα δεν αξιζαν να ειναι στην λιστα των R.E.! θα επρεπε να ειναι ενα τελειος διαφορετικο franchise με αλλη ονομασια! ετσι θα ειχαμε 2 διαφορετικα "ειδη" game. και ολοι θα ημασταν χαρουμενοι.
    Τωρα το μονο που βλεπω απο την Capcom ειναι να ξεζουμιζουν και τις τελευταιες σταγονες απο αυτο που καποτε αγαπουσα σαν παιδι.
    Δεν νομιζω οτι θα ξαναδουμε ποτε τις παλιες καλες εποχες.

  20. #40
    Advanced Member dykon's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    salonica
    Posts
    357
    PSN ID
    dykon69
    Name
    Μπάμπης

    Default

    dimitrisasp ^^ re file otan to teleioseis mou to danizeis?

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •