Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 61

Thread: Eurovision 2011

  1. #41
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Πάντως αν οι αντίπαλοί μας δεν είναι κάτι το φοβερό και το κοινό αλλά και οι κριτικές επιτροπές εκτιμήσουν ότι το τραγούδι μας δείχνει την ελληνική παράδοση, μπορούμε να πάρουμε μια καλή θέση. Όσο για την πρώτη θέση, ίσως την πάρει η Γαλλία, αν και το τραγούδι της είναι σε στυλ όπερας, αλλά έχει χρήμα, επομένως οι κριτικές επιτροπές μπορεί να δείξουν μια προτίμηση σε αυτήν. Μάλλον έτσι κέρδισε πέρσι η Γερμανία, μιας και πέρσι στον τελικό ήταν απαράδεκτη (παρουσία χάλια, χάλια προφορά, η συμπεριφορά της τραγουδίστριας χάλια επίσης).


  2. #42
    Cool Member xrusos's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    gr
    Posts
    161
    Name
    xrusos

    Default

    Εγώ πιστεύω μέσα στην πεντάδα.

  3. #43
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    οι γερμανοι παιζουν με τα νευρα μας ετσι?

  4. #44
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=seots34LDZg"]YouTube - Hitler Eurovision 2011- Λούκας Ξ“ΞΉΟŽΟΞΊΞ±Ο‚ & Stereo Mike[/ame]
    edit:
    ego pantos gustaro zebekiko. o paradosiakos ixos ke to xoreutiko to sozi. ine poli kalitero apo pola ala pu exume stili. ekso akuo oti gustarun trela. mu fenete oti kapioi viastikate na to thapsete
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=r56NqcmZfYk"]YouTube - Greece Semi Final Eurovision 2011 - Loukas Yiorkas - Watch my dance HQ[/ame]
    Last edited by georgios; 12-05-2011 at 16:00.
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  5. #45
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    σημερα μου αρεσαν η μολδαβια και τα σκοπια κ η λευκορωσια καλη ηταν αλλα αυτο το i love belarus δεν μου ακουγοταν ευχαριστα...

    για ρειξτε ομως μια ματια εδω,τι μου θυμησε η δανια
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=p_fFy5Icbh0"]YouTube - Eurovision 2011 - Denmark - A Friend in London - New Tomorrow[/ame]

    συγκρινετε το με την ιρλανδια το 2006
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=hqiW-jAB4A8"]YouTube - Ireland Eurovision 2006[/ame]

    --------------------------------------------------------------------------

  6. #46
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Νικήτρια χώρα το Αζερμπαϊτζάν.
    Η Ελλάδα πήρε την έβδομη θέση.

    Εντυπώσεις και παράπονα από τον τελικό:
    Εντυπωσιακό το comeback της Ιταλίας με την δεύτερη θέση που πήρε.
    Η Lena πολύ καλύτερη από πέρσι, έχει βελτιώσει την προφορά της, το τραγούδι ωραίο και η σκηνική παρουσίαση καλύτερη.
    Τα τραγούδια γενικά δεν ήταν αριστουργήματα, δεν ήταν όμως και κακά.
    Όσο για εμάς, πιστεύω ότι καλύτερα τα πήγαμε στον πρώτο ημιτελικό παρά στον τελικό. Η έβδομη θέση είναι μια χαρά, με δεδομένο ότι μειώσαμε τις δαπάνες.
    Στον τελικό προέκυψαν κάποιες καθυστερήσεις, ένα τραγούδι καθυστέρησε να βγει και ένας τύπος υπεύθυνος για τους βαθμούς καθυστέρησε να τους δώσει.
    Στο σημείο όπου η παρουσιάστρια έλεγε για το cd, το dvd και το blu-ray του διαγωνισμού, γιατί πήγε και έκατσε μαζί με τον Γάλλο; Καθαρή προώθηση του τραγουδιστή και κατά συνέπεια της χώρας, έκανε.
    Απαράδεκτο το γιουχάισμα των θεατών σε κάποια σημεία του τελικού.



    Πριν την ψηφοφορία είπαν κάτι για έναν αλγόριθμο ή κάτι τέτοιο, με μαθηματικά έχει σχέση, για τους ψήφους. Κατάλαβε κανείς τι είναι αυτό;

  7. #47
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Ηθελα να ηξερα ποιος ψηφισε την Ελλαδα ρε φουστη μου; Το τραγουδι απο τα χειροτερα τραγουδια που εχω ακουσει EVA. Σαν μοιρολοϊ, σαν τραγουδι κηδειας ενα πραγμα. Ο Γιουρκας Γιορκας Μποκας πως σκατα τον λενε ενα χαλι μαυρο. Το ζειμπεκικο δε.....ιιιιχααααααααα

    Και ηρθαμε στην θεση 7. Ημαρτον. Πραγματικα ημαρτον.

    Ezio το εβγαλε ενας μαθηματικος (δεν θυμαμαι εθνικοτητα) για να υπαρχει ''και καλα'' αγωνια στην βαθμολογια. Δηλαδη να μην φευγει μια χωρα με +30 και παπαλα το παιχνιδι στα πρωτα λεπτα. Να υπαρχει μια αγωνια και μια ισορροπια στους βαθμους ωστε να μας κραταει μεχρι τελους.
    Last edited by ps4; 15-05-2011 at 12:52.

  8. #48
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by ps4 View Post
    Ηθελα να ηξερα ποιος κουφος ψηφισε την Ελλαδα ρε φουστη μου; Το τραγουδι απο τα χειροτερα τραγουδια που εχω ακουσει EVA. Σαν μοιρολοϊ, σαν τραγουδι κηδειας ενα πραγμα. Ο Γιουρκας Γιορκας Μποκας πως σκατα τον λενε ενα χαλι μαυρο. Το ζειμπεκικο δε.....ιιιιχααααααααα

    Και ηρθαμε στην θεση 7. Ημαρτον. Πραγματικα ημαρτον.

    Ezio το εβγαλε ενας μαθηματικος (δεν θυμαμαι εθνικοτητα) για να υπαρχει ''και καλα'' αγωνια στην βαθμολογια. Δηλαδη να μην φευγει μια χωρα με +30 και παπαλα το παιχνιδι στα πρωτα λεπτα. Να υπαρχει μια αγωνια και μια ισορροπια στους βαθμους ωστε να μας κραταει μεχρι τελους.
    Ε, μαλλον δε συμφωνουνε ολοι με το σκεπτικο σου.

  9. #49
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    ρε παιδια ποιος εκατσε σπιτι του να δει eurovision; ενα μεγαλο φιασκο ειναι αυτος ο διαγωνισμος....!!!και που βγηκαμε 7η τι με αυτο,λες να ανεβηκαμε σαν χωρα στα ματια των Ευρωπαιον φιλων μας :S....με τα προβληματα που εχει η χωρα ειναι λιγο σταχτη στα ματια ολο αυτο δεν νομιζετε......!!και μετα λεμε για τα αεροπλανα που ψεκαζουν !!

  10. #50
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    Quote Originally Posted by ps4 View Post
    Ηθελα να ηξερα ποιος κουφος ψηφισε την Ελλαδα ρε φουστη μου; Το τραγουδι απο τα χειροτερα τραγουδια που εχω ακουσει
    Είναι φούγκα σε ΛΑ ελλάσονα

  11. #51
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Σιγουρα δεν συμφωνουν ολοι με μενα. Λογικο ρε παιδια. Και εγω την αποψη μου γραφω. Με λιγο στομφο και υπερβολη παραπανω. Κουλ.

    Οτι μοιαζει με μοιρολοϊ παντως μην πειτε οχι...
    μοιαζει.

  12. #52
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Εκατσα και το ειδα με παρέα.Μια "χαρά" ητανε η eurovision με τους gay της κλπ.Τουλάχιστον δεν στείλαμε καμιά τελειωμενη όπως ΟΛΟΙ οι άλλοι.Μα ολοι.Σαν τραγούδι μόνο η Georgia μαρεσε αλλά ήταν κανονικό τραγούδι και όχι παραλαπίπα.Γενικά μην κράζετε αυτούς π βλέπουν το διαγωνισμό , ο καθένας το κάνει για το δικό του λόγο.Οπως π.χ. άλλος κάθεται και πάιζει το "lego star wars" ή το "μαγια η μέλισσα τωρα και σε 3D"για να πάρει τα τρόπαια ας πούμε.Δεν θα τον κατηγορήσω.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  13. #53
    Elite george13gr's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΑΙΓΙΟ
    Posts
    828
    PSN ID
    george13gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Εγώ δεν την είδα την eurovision αλλά κάνοντας ένα ζαπινγκ έπεσα πάνω σε δυο τύπους με κόκκινα δίδιμους ΚΑΡΑΓΚΕΟΥΛΕΣ...ουστ ρεεεεε...

  14. #54
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Τους Ιρλανδούς. Πιο πολύ έβλεπα το φόντο πίσω τους παρά αυτούς. Τρομερά gay ήταν η συμμετοχή του Ισραήλ, όπου η τραγουδίστρια, είναι γυναίκα, επειδή έχει υποβληθεί σε εγχείρηση αλλαγής φύλου.

  15. #55
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Τους Ιρλανδούς. Πιο πολύ έβλεπα το φόντο πίσω τους παρά αυτούς. Τρομερά gay ήταν η συμμετοχή του Ισραήλ, όπου η τραγουδίστρια, είναι γυναίκα, επειδή έχει υποβληθεί σε εγχείρηση αλλαγής φύλου.
    Ειπα και γω τι φωνη ηταν αυτη που ειχε....γενικα δε με ενοχλουν οι gay αλλα μου τη σπαει που το προβαλλουν τοσο πολυ στην eurovision. Για μια ακομα φορα μας δειχνουν οτι στο συγκεκριμενο διαγωνισμο πανε ολοι εχοντας για κυριο ''οπλο'' την εμφανιση και την ''τρελα'' και οχι το ταλεντο

  16. #56
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Δεν είναι όλοι έτσι. Για παράδειγμα, η Νορβηγία το 2009 με τον Alexander Rybak ήταν καταπληκτική συμμετοχή, η καλύτερη μέχρι τώρα για μένα που έχω δει στην eurovision. Όπως και η συμμετοχή της Ισλανδίας το 2009 με την Yohanna ήταν πολύ καλή και πολύ σοβαρή.

  17. #57
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Εγω προσωπικα ειδα μονο την ψηφοφορια γιατι αυτο μονο εχει μια ''μικρη αγωνια''.
    Θα συμφωνησω με ps4 και tnf,με καλυψαν απολυτα.
    Απο την αλλη,συμφωνω με τον Ezio για το οτι η καλυτερη συμμετοχη στην Eurovision μεχρι τωρα ειναι του Rybak το 2009.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  18. #58
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Κρίνοντας από την σκοπιά του μουσικού και όχι του θεατή πάντως έχω διαπιστώσει ότι εδώ και αρκετά χρόνια αυτό που μετράει όλο και λιγότερο σε αυτόν τον "διαγωνισμό τραγουδιού" είναι το ίδιο το τραγούδι και η μουσική γενικότερα.
    Περισσότερο μετράνε πράγματα όπως οι γεωγραφικές θέσεις,οι συμπάθειες,το marketing,το κοινό που καταφέρνει να απευθυνθεί η κάθε συμμετοχή (άνδρες,γυναίκες,gay,κοριτσάκια στην εφηβεία,κλπ)
    Το κομμάτι μας φέτος ήταν ένα απλοϊκό ζεϊμπέκικο άλλα και όσα βγήκαν σε καλύτερες θέσεις ήταν το ίδιο απλοϊκά και ακόμα πιο κακόγουστα.(Εκτός από της Ιταλίας που κάτι προσπάθησαν να κάνουν)
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  19. #59
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    Συμφωνώ με ps4. Το τραγούδι μας ήταν πολύ μονότονο, ειδικά οι καταλήξεις.
    Ούτε λίγο vibrato ρε παιδί μου, μία αλλαγή.

    Πολλά τραγούδια σαν από δεκαετία 80, άλλα σαν από δεκαετία 90 κτλ..

    Καλοί ήταν Ουγγαρία, Σουηδία, Γεωργία. Εγώ Μολδαβία θα ψήφιζα πάντως..

    Τέτοια τραγούδια μου αρέσουν για Eurovission με χαβαλέ.

    Πάρτε ένα που μου αρέσει παλιό:

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=kva951_ov0s"]YouTube - Athena - For Real (Eurovision 2004 - Turkey)[/ame]

  20. #60
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    Συμφωνώ με ps4. Το τραγούδι μας ήταν πολύ μονότονο, ειδικά οι καταλήξεις.
    Ούτε λίγο vibrato ρε παιδί μου, μία αλλαγή.

    Πολλά τραγούδια σαν από δεκαετία 80, άλλα σαν από δεκαετία 90 κτλ..

    Καλοί ήταν Ουγγαρία, Σουηδία, Γεωργία. Εγώ Μολδαβία θα ψήφιζα πάντως..

    Τέτοια τραγούδια μου αρέσουν για Eurovission με χαβαλέ.

    Πάρτε ένα που μου αρέσει παλιό:

    Last edited by Vicarious; 15-05-2011 at 15:27.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •