Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 81 to 95 of 95

Thread: Dead Island

  1. #81

    Default

    Αντε βρε παιδιά μια βοήθεια!


  2. #82
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    κοίτα έχω καιρό να το παίξω, αλλά θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω.
    Τις σφαίρες θυμάμαι ότι τις μαζεύεις από εχθρούς που σκοτώνεις, και οτι τις φτιάχνεις με blueprint.
    Δεν ξέρω σε τι φάση είσαι στο παιχνίδι, πάντως όσο προχωράς είναι πιο αναγκαίες, οπότε αν είσαι στην αρχή/μέση μην την ξοδεύεις.
    Αν σου τύχει να παίξεις online, υπήρχε πιο παλιά glitch το οποίο σου έδινε άπειρες σφαίρες.
    Αν καταφέρεις να βρεις κάποιον με αυτό το glitch και σου δώσει κάνα όπλο θα είσαι τυχερός!

    Δυστυχώς εγώ το έχω δώσει το παιχνίδι

  3. #83
    Advanced Member bozo's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Εδεσσα
    Posts
    530
    Name
    Γιαννης

    Default

    φιλε aliva σφαιρες θα παρεις από τους ληστες όταν μπεις στο τμημα και μετα από ότι θυμαμαι με πιο χαρακτήρα παιζεις παιζει ρολο και αυτό(υπαρχει χαρακτηρας ειδικος στα οπλα) αλλα και παλι μετα μολεις μπεις εκει θα βρεις μπολικο πραγμα.αυτά ελπιζω να βοηθησα.

  4. #84
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Kapoy κοντα σε μια παραλια, υπηρχε κατι σαν bunker/cave (δεν θυμαμαι καλα) που αμα εμπαινες μεσα, ειχε πυρομαχικα πολλα και οπλα.
    Νομιζω ηταν side mission, εσωζες καποιους και αυτοι ως ανταλλαγμα σου εδιναν σφαιρες.
    Για τσεκαρε το



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  5. #85
    Advanced Member bozo's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Εδεσσα
    Posts
    530
    Name
    Γιαννης

    Default

    για το dead island riptide λες στο 1 δεν θυμαμαι κατι τετιο μπορει και να εχει.δεν θυμαμαι ακριβως νομιζω παντος στο riptide ηταν.

  6. #86
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by bozo View Post
    για το dead island riptide λες στο 1 δεν θυμαμαι κατι τετιο μπορει και να εχει.δεν θυμαμαι ακριβως νομιζω παντος στο riptide ηταν.
    οχι αναφερομαι στο 1.
    Στο riptide ειχε οπλα και σφαιρες σε πολλα σημεια.
    Νομιζω οτι στο 1 ηταν ενας thug δυσκολος εκει στην παραλια και πολιορκουσε κατι που ειχε μια ξυλινη πορτα (σα φραχτη) και σου εδινε καποιο οπλο αμα βοηθουσες....
    Αλλα για μενα η χαρα των dead island ειναι τα κοφτερα οπλα. Παιρνεις ενα Κατάνα, του κανεις και καποιο uπργαδε και κανεις δουλεια σου!



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  7. #87
    Advanced Member bozo's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Εδεσσα
    Posts
    530
    Name
    Γιαννης

    Default

    θα συνφωνησο φιλε με κατανα το επαιζα και εγω είμαι κατανα φαν.

  8. #88

    Default

    Σας ευχαριστώ όλους. Εννοείται ότι η απόλαυση είναι το melee απλά βρίσκω κάποια όπλα χωρίς σφαίρες ή με 1 σφαίρα και δεν ξέρω αν πρέπει να τα κρατάω ή να τα πουλάω. Βασικά υπάρχει κανα μέρος που να αποθηκεύω όπλα ή πρέπει όλα να τα κουβαλάω μαζί μου; Είχε μια κοπέλα στην εκκλησία η οποία δεχόταν να αποθηκεύσει κάποια πράγματα αλλά η ρουφιάνα εξαφανίστηκε και τα έχασα! Ίσως την πετύχω αργότερα.

  9. #89
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Tα καταφερα ξεθαψα κιαλλο θεμα!
    Λοιπον μιας και εχω αναρωτικη και περιμενω το Wolf Among Us εναγωνιως, ειπα να βαλω το ps3.
    Ξεκινησα το DI και παιζω με την κινεζα Xian πως την λενε...ελπιζω να εκανα καλη επιλογη...θελω τα φωτα σας...
    Spoiler!

  10. #90
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    τα φώτα μας για ποιο πράγμα ακριβώς?
    Καλή είναι η κινέζα, αλλά αυτά είναι θέμα γούστου. Απλά αν βρεις ένα ατομο να το παίζετε παρέα το παιχνίδι απογειώνεται.
    αν το παίζεις μόνος σου σιγά-σιγά το βαριέσαι νομίζω.

  11. #91
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Για τν κινεζα και γενικα για το παιχνιδι τι να προσεξω ,καποια χρησιμα τιπς...σευχαριστω για την απανηση....
    Αρκετα καλο ειναι...για αρχη θα το χαρακτηριζα ενα farcry3 με ζομπι.ωραιες αποστολες και μεσα στο κλιμα...θα ρο δοκιμασω και αυριο coop...
    Spoiler!

  12. #92

    Default

    Δεν έχω παίξει με την κινέζα αλλά κανα 2 τιπ μπορώ να σου δώσω. Καταρχήν αν βρεις άτομο να πουλάει χειροβομβίδες πάρε όσες περισσότερες μπορείς. Θα σου φανούν αρκετά χρήσιμες σε δύσκολες καταστάσεις και δεν θα μπορείς να βρεις εύκολα, ούτε από τον ίδιο που σου τις πούλησε! Το άλλο έχει να κάνει με τους ανοιχτούς χώρους και κυρίως όπου υπάρχουν αυτοκίνητα. Το κόλπο λοιπόν είναι να ανεβαίνεις πάνω στα καπό των αυτοκινήτων για να μην μπορούν τα ζόμπι να σου κάνουν ζημιά!

  13. The Following User Says Thank You to aiva For This Useful Post:

    chronohill (16-01-2015)

  14. #93
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by aiva View Post
    Δεν έχω παίξει με την κινέζα αλλά κανα 2 τιπ μπορώ να σου δώσω. Καταρχήν αν βρεις άτομο να πουλάει χειροβομβίδες πάρε όσες περισσότερες μπορείς. Θα σου φανούν αρκετά χρήσιμες σε δύσκολες καταστάσεις και δεν θα μπορείς να βρεις εύκολα, ούτε από τον ίδιο που σου τις πούλησε! Το άλλο έχει να κάνει με τους ανοιχτούς χώρους και κυρίως όπου υπάρχουν αυτοκίνητα. Το κόλπο λοιπόν είναι να ανεβαίνεις πάνω στα καπό των αυτοκινήτων για να μην μπορούν τα ζόμπι να σου κάνουν ζημιά!
    Nα σαι καλα φιλε μου για τις συμβουλες!ειναι πολυ χρησιμες γιατι το παιχνιδι ειναι αρκετα δυσκολο για μενα θα ελεγα...επειδη ειναι και close combat η κινεζα τα βρισκω σκουρα πολλες φορες...μεχρις ωρας οντως με εχουν σωσει οι μολοφοτ ειδικα οταν συναντω Thugs...κανω 500 ωρες να τους φαω αλλιως...
    Παντως για μενα το παιχνιδι ειναι μια αποκαλυψη...το ειχα στο backlog μου αλλα μια οι οχι τοσο wow κριτικες, μια που δεν παρατηρησα τοσο τρελη ανταποκριση απτο κοινο. το ειχα παντα στο περιμενε...
    Για να μου κλεισει το στομα το παιχνιδι ειναι πολυ προσεγμενο,παρα μα παρα πολυ survival σε σημειο που αποφευγεις τα ζομπι οπως ο διαολος το λιβανι...δεν ειναι αυτο το ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω...θελει στρατηγικη και προσοχη...στα σκιλς εχω προβληματιστει που να βαλω αλλα πιστευω οτι δεν εχω κανει καμια λαλακια...τα κλειδωμενα chests εχουν καλα πραματα?γιατι εκανα το lockpick level3....
    ps1:Moνο σε μενα μου θυμιζει παααααααααρα πολυ το Far Cry 3?το ολο σκηνικο?και ειναι προς τιμην του που το FarCry βγηκε μετα απο αυτο...το 2 δεν το εχω παιξει να ξερω εαν εχει επηρεαστει αντιστοιχα απο κει...
    ps2: σημερα διαβασα οτι ειναι η ιδια εταιρεια που κανει το Dying Light?δηλαδη κανει δυο παιχνιδια του ιδιου genre αφου θα βγει και dead island 2?Εαν ισχυει τοτε θα ειναι σιγουροτατη αγορα και το Dying Light...
    Spoiler!

  15. #94

    Default

    Τα μπαούλα δεν θυμάμαι αν έδιναν κάτι που να αξίζει πάντως και γω είχα ξεκλειδώσει το level 3. Ίσως να αξίζει από θέμα χρημάτων, δηλαδή να σου δίνει κάτι ακριβό που μπορεί να μην σου είναι χρήσιμο, αλλά να μπορείς να βγάλεις χρήματα από την πώληση του. Όσο για τις μολότοφ και τις χειροβομβίδες υπάρχει και ένα cheat. Ας πούμε ότι πας σε μια περιοχή που έχει κάποια μπαούλα με πολλές μολότοφ/χειροβομβίδες/νάρκες. Αφού τις πάρεις, κάνεις fast travel σε άλλη περιοχή και μετά ξανα κάνεις fast travel στην περιοχή που ήταν τα μπαούλα. Οι μολότοφ/χειροβομβίδες/νάρκες θα είναι και πάλι εκεί!!! Πάντως τα αυτοκίνητα και γενικά τα ψηλά σημεία που μπορείς να σκαρφαλώσεις είναι ο καλύτερος σύμμαχος σου. Για τα skills εμένα με βόλεψε στον Sam B το Decoy, ηταν το skill που και καλά δεν σε πέρνανε χαμπάρι εύκολα τα ζόμπι. Δεν ξέρω αν έχει και η κινέζα κάτι αντίστοιχο αλλά αν έχει βοηθάει. Βασικά προσπάθησε να αυξήσεις το stamina ώστε να κοπανάς για ώρα και όταν δεις τα δύσκολα, απλά το βάζεις στα πόδια λολ! Κάτι που ξέχασα να αναφέρω έχει να κάνει με τα όπλα. Αν βρεις 3 πιστόλια και το ένα έχει 15 σφαίρες, το δεύτερο 20 και το τρίτο 40, δεν σημαίνει ότι έχεις 75 σφαίρες, Οι σφαίρες για το πιστόλι είναι 50 όσα πιστόλια κι αν έχεις! Άρα κράτα το δυνατότερο. Το ίδιο ισχύει και για τα ντουφέκια, καραμπίνες κ.τ.λ. Να είσαι πάντως προσεκτικός με τις σφαίρες γιατί είναι δυσεύρετες. Επίσης όταν αποκτήσεις όπλο προσπάθησε να εκμεταλευτείς τις κόκκινες μποτίλιες υγραερίου. Μπορείς να κουβαλήσεις μια μποτίλια και όταν δεις μια ομάδα με ζόμπι να την πετάξεις προς το μέρος τους και να την ανατινάξεις. Θα τους κάνει μεγάλη ζημιά! Γενικά το παιχνίδι είναι δύσκολο και μόναδική παραφωνία είναι μερικές ηλίθιες αποστολές του στύλ ''εδώ ο κόσμος χάνεται αλλά πάνε βρες μου 2 μπουκάλια σαμπάνιας '' και το ότι αν χάσεις σε βγάζει εκεί κοντά που έχασες, και όχι στο τελευταίο chekpoint. Κατα τ' άλλα σε έχει στην τσίτα κάθε δευτερόλεπτο και οι κραυγές των εχθρών σε κάνουν να ανατριχιάζεις! Να το παίζεις βράδυ με ακουστικά. Θα με θυμηθείς!
    Last edited by aiva; 24-01-2015 at 15:48.

  16. #95
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    φιλε Aiva να σαι καλα που μπαινεις στον κοπο και μου απαντας!
    Το τερματισα πριν λιγες μερες...
    Με τσιτωσε πολυ στο τελος.ηταν αρκετα δυσκολο και τα ακουσε τα καντιλια του...αλλα γενικα το παιχνιδι αξιζει πολυ...
    Εαν δεν ειχε τοσα bugs θα ηταν πολυ καλυτερη εμπειρια...
    Το ευχαριστηθηκα πολυ και να σου πω την αληθεια δεν το περιμενα.ειναι εθιστικο και ξεχωριστο.δεν νιωθεις σε καμια μα καμια στιγμη οτι εισαι badass και οτι μπορει να κανεις οτι γουσταρεις.θελει προσοχη μεχρι το τελος..
    Η κινεζα ειχε το fury που γινοντουσαν ολα αχρωμα εκτος απτα ζομπι και ανεβαζε ταχυτητα και τους ξεπαστρεφε με ενα hit...αρκετα καλο ability...
    πιστευω οτι το παιχνιδι θα ηταν ενα σκαλι παραπανω με το co-op που ειχε...το ειχαν φτιαξει με γνωμονα αυτο...οποτε θα ηταν ακομα πιο διασκεδαστικο...
    Να σου πω την αληθεια μου ανεβασε το ενδιαφερον για το Dying Light στο κατακορυφο...και το DI2 αν ειναι καλο θα το παρω σιγουρα...
    Spoiler!

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •