Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 95

Thread: Dead Island

  1. #41
    Advanced Member bozo's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Εδεσσα
    Posts
    530
    Name
    Γιαννης

    Default

    Εμενα μου φαινεται αρκετα ενδιαφερον το παιχνιδι! Για να δουμε! Παει να ανταγωνιστει το dead rising καθαρα παντως!
    καλητερο του ειναι το ειδα εισαι πολλη σουπερ παιχνιδει.


  2. #42
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    bozo (what a nick!!!),μπορείς να είσαι λίγο (εως πολυ) πιο σαφής? 'Αλλωστε σε φορουμ γράφεις,δεν τα λες για να τα ακούς εσύ. Οπότε σε παρακαλώ αν είναι να πεις κάτι,πες το όπως πρέπει,κάτσε ένα λεπτάκι και ασχολείσου,αλλιώς απλώς μη συμμετέχεις (τώρα έτυχε να το λέω σε εσένα). Τόση ώρα διαβάζω κι ακόμη δεν έχω καταλάβει ει παιχνίδι είναι. Να πω και κάτι ακόμη (επίσης γενικό),καλό είναι να ακούγονται οι γνώμες όλων,αλλά να είστε πιο σαφής και με το αν σας αρέσει γενικότερα μια κατηγορία ή όχι για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις για τα παιχνίδια. πχ καποιος μπορεί να φοβάται (ναι ναι καλα διαβάσατε) να παίξει survival horrοr,ή απλά να τα βαριέτε (ως κατηγορία) αλλά το παιχνίδι στο είδος του να είναι καλό! Αυτά τα γράφω επειδή υποψιάζομαι πως κάποιοι δε γουστάρετε γενικά zombie και horror και το θάβετε! Αν ας πούμε έπαιρνα γνώμη από την κοπέλα μου για το dawn of the dead,δεν θα το έπαιρνα ποτέ να το δω!!!
    Τελος να πω,οποιος το πήρε και δε το γουστάρει το παίρνω εγω,απο τα trailer και μόνο το παιχνίδι δε παιζει να είναι τόσο κακο οσο γράψατε (ατεκμηρίωτα) κάποιοι!
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  3. #43

    Default

    ^^ To παιχνιδι για εμενα ειναι GOTY μαζι με το Deus Ex (μεχρι νεοτερας βεβαια).Δεν ειναι ουτε Borderlands,ουτε Dead Rising,ουτε Fallout,ουτε L4Dead.Ειναι το Dead Island.Μια κατηγορια μονο του.Το νησι ειναι τεραστιο, ο σχεδιασμος του φανταστικος, τα quests ενδιαφεροντα και τα ζομπι απλα OMG.Δεν ειμαι φαν των παιχνιδιων με ζομπι αλλα εδω εχει γινει καταπληκτικη δουλεια.Βαλε τα ακουστικα σου και παιξε και μιλαμε για φοβερη εμπειρια.Ειδικα καποια ζομπι που τρεχουν απο μακρια προς τα πανω σου ειναι ολα τα λεφτα.Το παιχνιδι εχει απειρο looting,εχει crafting,πολλα melee weapons και αργοτερα και guns.
    Τα upgrades με ποντους ειναι ακρως ενδιαφεροντα.Το παιχνιδι ξεκιναει καπως αργα αλλα μετα απο 2 ωρες απογειωνεται καθως τα ζομπι ανεβαζουν μαζι σου level και σε καποια σημεια πραγματικα θα νιωθεις την απογνωση, την μοναξια και τον φοβο προσπαθωντας να αποφυγεις μια διενεξη.
    Το μονο αρνητικο ειναι το respawning αλλα προσωπικα δεν με χαλαει τοσο μιας και δεν γινεται σε εκτεταμενο βαθμο και επισης δεν θα ηθελα περιοχες χωρις καθολου ζομπι.
    Ελπιζω να σε βοηθησα για να αποφασισεις αν θα το αγορασεις ή οχι.

  4. #44
    Advanced Member bozo's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Εδεσσα
    Posts
    530
    Name
    Γιαννης

    Default

    bozo (what a nick!!!),μπορείς να είσαι λίγο (εως πολυ) πιο σαφής? 'Αλλωστε σε φορουμ γράφεις,δεν τα λες για να τα ακούς εσύ. Οπότε σε παρακαλώ αν είναι να πεις κάτι,πες το όπως πρέπει,κάτσε ένα λεπτάκι και ασχολείσου,αλλιώς απλώς μη συμμετέχεις (τώρα έτυχε να το λέω σε εσένα). Τόση ώρα διαβάζω κι ακόμη δεν έχω καταλάβει ει παιχνίδι είναι. Να πω και κάτι ακόμη (επίσης γενικό),καλό είναι να ακούγονται οι γνώμες όλων,αλλά να είστε πιο σαφής και με το αν σας αρέσει γενικότερα μια κατηγορία ή όχι για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις για τα παιχνίδια. πχ καποιος μπορεί να φοβάται (ναι ναι καλα διαβάσατε) να παίξει survival horrοr,ή απλά να τα βαριέτε (ως κατηγορία) αλλά το παιχνίδι στο είδος του να είναι καλό! Αυτά τα γράφω επειδή υποψιάζομαι πως κάποιοι δε γουστάρετε γενικά zombie και horror και το θάβετε! Αν ας πούμε έπαιρνα γνώμη από την κοπέλα μου για το dawn of the dead,δεν θα το έπαιρνα ποτέ να το δω!!!
    Τελος να πω,οποιος το πήρε και δε το γουστάρει το παίρνω εγω,απο τα trailer και μόνο το παιχνίδι δε παιζει να είναι τόσο κακο οσο γράψατε (ατεκμηρίωτα) κάποιοι!
    φιλε εδω πιο κατω σου εδωσε το παιδι την απαντηση.σορρυ αμα δεν περιγραψα το παιχνιδει δικο μου λαθος.

    ^^ To παιχνιδι για εμενα ειναι GOTY μαζι με το Deus Ex (μεχρι νεοτερας βεβαια).Δεν ειναι ουτε Borderlands,ουτε Dead Rising,ουτε Fallout,ουτε L4Dead.Ειναι το Dead Island.Μια κατηγορια μονο του.Το νησι ειναι τεραστιο, ο σχεδιασμος του φανταστικος, τα quests ενδιαφεροντα και τα ζομπι απλα OMG.Δεν ειμαι φαν των παιχνιδιων με ζομπι αλλα εδω εχει γινει καταπληκτικη δουλεια.Βαλε τα ακουστικα σου και παιξε και μιλαμε για φοβερη εμπειρια.Ειδικα καποια ζομπι που τρεχουν απο μακρια προς τα πανω σου ειναι ολα τα λεφτα.Το παιχνιδι εχει απειρο looting,εχει crafting,πολλα melee weapons και αργοτερα και guns.
    Τα upgrades με ποντους ειναι ακρως ενδιαφεροντα.Το παιχνιδι ξεκιναει καπως αργα αλλα μετα απο 2 ωρες απογειωνεται καθως τα ζομπι ανεβαζουν μαζι σου level και σε καποια σημεια πραγματικα θα νιωθεις την απογνωση, την μοναξια και τον φοβο προσπαθωντας να αποφυγεις μια διενεξη.
    Το μονο αρνητικο ειναι το respawning αλλα προσωπικα δεν με χαλαει τοσο μιας και δεν γινεται σε εκτεταμενο βαθμο και επισης δεν θα ηθελα περιοχες χωρις καθολου ζομπι.
    Ελπιζω να σε βοηθησα για να αποφασισεις αν θα το αγορασεις ή οχι.
    ακριβως ετσι ειναι εχει πολη καλα γραφικα πολη καλο μενου και γενικα ειναι σαν rpg survival horrοr μου εχεις πολλες δυνατοτητες .και κατι αλλο υπερ του εχεις απλητο χρονο χωρις να πιεζεσαι απο χρονους οπος αλλα παιχνιδεια με ζομπι(dead rising 2) εδω μπορεις ανετα να παιξεις και να ευχαριστιθεις το παιχνιδει ανετα να ανεβεις lvl να φτιαξεις διαφορα οπλα να σκωνονεις ζομπια και γενικα να μπαινεις σε οπιο μερος θελεις δεν εχει πολλους περιορισμους και το νησι ειναι μεγαλο ,το παιχνιδει ειναι καταπλικτηκο το πηρα και το παιζω τωρα.πραγματικα πολη καλο.
    Last edited by bozo; 14-09-2011 at 11:40.

  5. #45

    Default

    ^^ Ρε συ Γιαννη, γραφε καλυτερα σε word και βαλε αυτοματη ορθογραφια.Θα βοηθησει και εσενα και τα ματακια των υπολοιπων.Εντελως φιλικα εννοειται.

  6. #46
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απλα ΉΜΑΡΤΟΝ....

  7. #47
    Advanced Member bozo's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Εδεσσα
    Posts
    530
    Name
    Γιαννης

    Default

    ^^ Ρε συ Γιαννη, γραφε καλυτερα σε word και βαλε αυτοματη ορθογραφια.Θα βοηθησει και εσενα και τα ματακια των υπολοιπων.Εντελως φιλικα εννοειται.
    ενταξει παιδια sorry λαθος μου.

  8. #48

    Default

    εγώ πάντως θα έλεγα οτι το παιχνίδι ειναι ίδιο με το dead rising απλά η μόνη διαφορα είναι οτι το παιχνίδι ειναι fps.

  9. #49

    Default

    Quote Originally Posted by guardian2636 View Post
    εγώ πάντως θα έλεγα οτι το παιχνίδι ειναι ίδιο με το dead rising απλά η μόνη διαφορα είναι οτι το παιχνίδι ειναι fps.
    Τι σχεση εχει το dead rising με αυτο?Στο dead rising ειχε time limit και καμια σχεση με open world,looting,rpg κτλ.

  10. #50
    Elite dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    London/Lefkosia
    Posts
    821
    PSN ID
    mastr0s99

    Default

    miazi katholu me to dead rising sto xirismo? to epeksa gia 3-4 ores (to dead rising) ke to paratisa itan poli ekneyristiko den thelo na paro to idio se fps morfi!

  11. #51
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    το δοκιμασα σημερα για λιγο αλλα στο pc.
    οι πρωτες μου εντυπωσεις, ειναι αρκετα καλες. κλασικο fps με κλασικο σεναριο. μαζευεται οπλα και σκοτωνεται ζομπι. η χρηση τον οπλων θελει προσοχη γιατι χτυπα χτυπα, καποια στιγμη σπανε τα κουπια ή στραβωνουν οι σιδεροσωληνες. gameplay οχι δυσκολο αν και καπως αργη η κινηση του. αυτο ομως που μου αρεσε περισσοτερο ειναι τα γραφικα του. το περιβαλον της παραλιας και γενικα του χωρου (απο δεντρα και φυτα μεχρι τις λεπτομερειες στα μπαγκαλουους και στους ανθρωπους) ειναι πραγματικα παρα πολυ καλο. πολυ καλη λεπτομερεια και αψογος χρωματισμος.

    Spoiler!

  12. #52

    Default

    Tο ξεκίνησα co-op με ενα φιλαράκι μου και ειναι σκέτη πώρωση...αν και είναι αλλο στυλ είναι πιο funtoplay και απο RE5!!
    Last edited by DJTaurus; 09-10-2011 at 12:24.

  13. #53
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Εγω το ξεκινησα χθες, επαιξα ενα διωρακι, πρωτες εντυπωσεις ακρως θετικες, ξυπνησε μεσα μου το αρχεγονο ενστικτο της πλατινοθηριας (lol) , ωραια ατμοσφαιρα, καλα γραφικα, διαφοροποιηση απο το deadrising, rpg αισθητικη με lelel ups, coop και αλλα πολλα. Περισσοτερα στην συνεχεια
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  14. #54
    Advanced Member piterakos's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Greece . Dratsa
    Posts
    330
    PSN ID
    piterakos
    Name
    Αντώνης

    Default

    Μια ερωτησουλα ρε παιδια, οσοι το πεζεται co-op online οταν εχετε και οι δυο ανοιχτα τα headset και μιλατε σας κανει παρασιτα και βουιτο ? γιατι εχω εγω με ενα φιλαρακι στο pc βεβαια και οταν εχουμε και οι δυο ανοιχτα τα mic γινεται πανικος στα ηχεια. δεν ακουμε τπτ με το βουιτο. και διαβασα οτι ειναι γενικοτερα bug του παιχνιδιου. απλα ηθελα να δω αν το ιδιο γινεται και στο ps3 version. Τους εχω στειλει και Mail στο development team και μου ειπαν οτι θα το κοιταξουν.

  15. #55
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Το παιχνιδι παει για τιτλος της χρονιας (για εμενα). Πολυ ομορφη μηχανη γραφικων,καποια bugs δεν χαλανε ουτε στο ελαχιστο την ατμοσφαιρα και ευτυχως οσο προχωρας το παιχνιδι διαφοροποιειται (αργα βεβαια) στο στυλ παιξιματος κι ετσι αποκτα και ενδιαφερον. Επαιξα και λιγο coop και δε μπορω να πω ενθουσιαστηκα κιολας,ο πιο προχωρημενος πραγματικα δεν εχει νοημα στο παιχνιδι (αφου μενουν τα missions του λιγοτερου προχωρημενου στο storymode παιχτη). Αν βεβαια το ξεκινησει καποιος και παιζει με δευτερο συμπαιχτη εδω μιλαμε για το ακριβως αντιθετο. Το bluetooth ειναι must. Καποια submissions ειναι κουραστικα και προσφερονται για farming που το απεχθανομαι. Πολυ ωραιο το συστημα κατανομης των ποντων που αποκταμε σε καθε level up του χαρακτηρα,μετρανε σημαντικα οι επιλογες. Ειμαι στο κεφαλαιο 7,τα λεμε στην συνεχεια...
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  16. #56
    Elite mootsChios's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Chios
    Posts
    865
    PSN ID
    mootsChios
    Name
    Αντώνης

    Default

    Ελεγα να κανω υπομονη και να μην παρω κανενα παιχνιδι μιας και σε λιγο θα γινει πανικος (BF3,U3,MW3 κτλ) Αλλα τελικα δεν την παλεψα απο την βαρεμαρα και βρηκα το Dead Island, μεταχειρισμενο στα 35 ευρω και το πηρα. Ολα καλα, ολα ωραια, αλλά δυστυχως ειναι απο τα παιχνιδια που μετα απο λιγο με πιανει αναγουλα και ζαλαδα. Αν δεν το'κλεινα θα ξερνουσα σαν το γατι. Τεσπα θα το ξαναπιασω και σημερα καποια στιγμη, γιατι θελω να το τελειωσω πριν μου ερθει το Battlefield 3

  17. #57
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Εγω απο την αλλη ειμαι στο 2ο playthrough,παω για να φτασω το level 50 (ειμαι 42) αλλα δεν γεμιζει η μπαρα με xp με τιποτα κι απο οτι εχω διαβασει θα χρειαστει και τριτο,το οποιο δεν νομιζω να την παλεψω να το κανω (το 30)....
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  18. #58
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    το παιχνιδι το σκεφτομαι για αγορα αλλα εχω μια ερωτηση,απο θεμα frame rate παει καλα?

  19. #59
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Game of the year για μενα...τι frame rate ψαχνεις...παιξε ενα τεταρτακι και θα με θυμηθεις....Πηρα και την πλατινα μετα απο αρκετο καιρο,αφου ολα τα αλλα τα παραταγα....
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  20. #60
    Advanced Member FunkyCobra's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nikaia
    Posts
    499
    PSN ID
    MegalodonGR
    Name
    Nikos

    Default

    Quote Originally Posted by bozo View Post
    ενταξει παιδια sorry λαθος μου.
    sovara twra,zhthses sugnwmh epeidh ekanes or8ografika?
    Last edited by FunkyCobra; 20-12-2011 at 02:22.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •