Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 53 of 53

Thread: FEAR 2 : Project Origin

  1. #41
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by personGR View Post
    http://www.insomnia.gr/forum/showpos...7&postcount=80

    Αυτά τα γραφικά πάντως, εγώ δεν τα βρίσκω μετριότατα :S
    Σαν εικονες μια χαρα δειχνουν(οπως και πριν).Πλησιαζοντας τα αντικειμενα βλεπεις τον μικρο αριθμο πολυγωνων και οχι μονο.



    Δεν ειναι ασχημα,αλλα οχι και τπτ το ιδιαιτερο.
    Σαν ατμοσφαιρα μου αρεσε αρκετα το παιχνιδι.Αλλα δεν δειχνει οτι εχει να προσφερει κατι παραπανω απο αλλα fps.
    Οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ ομως,περιμενω να δω την τελικη εκδοση για να κρινω το game.
    .

  2. #42
    Advanced Member music_lover's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    530

    Default

    Εγώ πάιζοντας το demo στο ps3 διαπίστωσα πρόβλημα στον ήχο μετά τα μέσα της πίστας,το έχει πάθει και άλλος αυτό?

    Τα γραφικά είναι προς το παρόν το μόνο σημείο στο οποίο υστερεί το παιχνίδι.

    Online θα έχει το παιχνίδι? Αν δεν έχει,δεν παίρνω,οφείλει ένα παιχνίδι του είδους του να διαθέτει και online κομμάτι..
    Last edited by music_lover; 24-01-2009 at 15:57.
    Astra Gtc 1.6t :hide:

  3. #43
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by music_lover View Post
    Εγώ πάιζοντας το demo στο ps3 διαπίστωσα πρόβλημα στον ήχο μετά τα μέσα της πίστας,το έχει πάθει και άλλος αυτό?

    Τα γραφικά είναι προς το παρόν το μόνο σημείο στο οποίο υστερεί το παιχνίδι.

    Online θα έχει το παιχνίδι? Αν δεν έχει,δεν παίρνω,οφείλει ένα παιχνίδι του είδους του να διαθέτει και online κομμάτι..
    Φυσικά και θα έχει multiplayer, ήταν από τα μεγαλύτερα ατού του original...( ήτοι ακόμα παίζω : )

  4. #44
    Elite marzel19's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Thessaloniki and Athens
    Posts
    1,131
    PSN ID
    marzel19

    Default

    Quote Originally Posted by music_lover View Post
    Εγώ πάιζοντας το demo στο ps3 διαπίστωσα πρόβλημα στον ήχο μετά τα μέσα της πίστας,το έχει πάθει και άλλος αυτό?

    Τα γραφικά είναι προς το παρόν το μόνο σημείο στο οποίο υστερεί το παιχνίδι.

    Online θα έχει το παιχνίδι? Αν δεν έχει,δεν παίρνω,οφείλει ένα παιχνίδι του είδους του να διαθέτει και online κομμάτι..
    Αυτό με τον ήχο δεν το πρόσεξα. Όσο για το online προφανώς και θα έχει όπως φαίνεται και από τα trophies!

    The time has come for all of us to go Home! Πλάκωσε κόσμος τελευταία οπότε πρέπει να ξεσκονίσω το summer house.

  5. #45
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Εγω επαιξα το demo στο pc ολα full και τα γραφικα του μου φανηκαν εξαιρετικα. Το μεγαλο ατου βεβαια του παιχνιδιου ειναι η ατμοσφαιρα, απλα τρομερη! Οποιος γουσταρει το πρωτο FEAR δεν υπαρχει περιπτωση να μην του αρεσει το PO, απ'το demo φαινεται οτι θα ειναι παιχνιδαρα. Το μονο που δε μου αρεσε ειναι αυτο το grain filter, δεν ξερω αν υπαρχει και στις κονσολες, ελπιζω τουλαχιστον στην τελικη εκδοση να μας δινεται η δυνατοτητα να το βγαλουμε οπως γινοταν και στο mass effect

  6. #46
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Εγω επαιξα το demo στο pc ολα full και τα γραφικα του μου φανηκαν εξαιρετικα. Το μεγαλο ατου βεβαια του παιχνιδιου ειναι η ατμοσφαιρα, απλα τρομερη! Οποιος γουσταρει το πρωτο FEAR δεν υπαρχει περιπτωση να μην του αρεσει το PO, απ'το demo φαινεται οτι θα ειναι παιχνιδαρα. Το μονο που δε μου αρεσε ειναι αυτο το grain filter, δεν ξερω αν υπαρχει και στις κονσολες, ελπιζω τουλαχιστον στην τελικη εκδοση να μας δινεται η δυνατοτητα να το βγαλουμε οπως γινοταν και στο mass effect
    Νομίζω πως έχει ήδη βγει mod για την αφαίρεση του (μη σας παραξενεύει το FEAR2: PO χρησιμοποιεί την ίδια μηχανή με το F.E.A.R. - Jupiter EX- οπότε η μεταφορά του πρέπει να ήταν σχετικά εύκολη...)

  7. #47
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια γιατι χαλαει τοσους πολλους το grain filter?Εγω το θεωρω καταπληκτικο εφφε και πραγματικα σου δινει την αισθηση οτι παιζεις ταινια.Ειδικα οταν το εφφε ειναι σε σωστες δοσεις και δεν χρησιμοποιειται σε υπερβολικο βαθμο , για εμενα ειναι must!

    Ποσες φορες επιθυμουσα στο MGS4 να ειχε το grain effect του mass effect. (lol κανει και ομοικαταληξια μπουαχαχα)

    Και βασικα χαιρομαι πολυ που και το ΚΖ2 εχει αυτο το εφφε.

  8. #48
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιδια γιατι χαλαει τοσους πολλους το grain filter?Εγω το θεωρω καταπληκτικο εφφε και πραγματικα σου δινει την αισθηση οτι παιζεις ταινια.Ειδικα οταν το εφφε ειναι σε σωστες δοσεις και δεν χρησιμοποιειται σε υπερβολικο βαθμο , για εμενα ειναι must!

    Ποσες φορες επιθυμουσα στο MGS4 να ειχε το grain effect του mass effect. (lol κανει και ομοικαταληξια μπουαχαχα)

    Και βασικα χαιρομαι πολυ που και το ΚΖ2 εχει αυτο το εφφε.
    Βασικά το καλύτερο grain effect (ο κόκκος για αυτούς που δεν είναι εξοικοιωμένοι με τους όρους) το είχε μακράν το Battlefield: Bad Company...
    Όπως και να'χει πάντως εγώ το demo δεν έχω σκοπό να το παίξω, θα κρατήσω την εμπειρία για το official release...

  9. #49
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    person thanks for the info, θα το δοκιμασω να δω τι κανει.
    Εμενα ρε παιδια δε μου δινει καποια αισθηση ταινιας οπως λεγεται για το συγκεκριμενο φιλτρο, αυτο το γενικοτερο γκριζο που βγαζει δε μου αρεσει. Στο mass effect χωρις το φιλτρο τα χρωματα ηταν πιο ζωντανα και η εικονα γενικα πιο vibrant και καθαρη. Kαι νομιζω οτι στο demo το grain ειναι αρκετα εντονο, αν το μειωσουν εστω λιγο θα ειναι καλυτερα...τεσπα γουστα ειναι αυτα

  10. #50
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Συνεχιζω το βιολι μου εγω...

    Λοιπον ο λογος ειναι οτι επαιξα το 1ο F.E.A.R και δεν βρηκα το αναλογο thread οποτε ξεκιναω σε αυτο και θα συνεχισω με τα υπολοιπα δυο οπου και θα πω τις εντυπωσεις μου.

    στην αρχη ενα πολιτισμικο σοκ το επαθα...χωρις να εχω μεταπηδησει στην current GEN (PS4/Xbone) η διαφορα στα games μεταξυ αρχης προηγουμενης γενιας με το τελος της ειναι χαοτικη...

    ξεκιναω με τα ασχημα...

    γραφικα...αν και δεν ειμαι graphics whore εδω μιλαμε για το πιο αδυναμο κρικο του τιτλου μιας και εχει παρα πολυ απλα γραφικα και εφε.

    story wise δεν καταλαβα Χριστο...το narration ειναι σχεδον ανυπαρκτο και πρεπει να βγαλεις ακρη μονος σου μεσω ηχογραφημενων μηνυματων κτλπ. Δυστυχως θα πρεπει να δω καποιο βιντεο ή να διαβασω την ιστορια αναλυτικα για να συνεχισω και τα επομενα της σειρας.

    τα control δυστυχως ειναι και αυτα κολλημενα σε αλλες εποχες. εχουν σεταρισμενα διαφορα σετς και επιλεγεις οποια σου αρεσουν.απο εκει και περα αν θελεις να το φερεις στα μετρα σου δεν μπορεις να παραμετροποιησεις συγκεκριμενες εντολες σε συγκεκριμενα κουμπια οποτε πρεπει να βρεις ενα σεταρισμα κοντινο στα γουστα σου και να το συνηθισεις.

    ενω το soundtrack του ειναι πολυ ατμοσφαρικο παρατηρουσα οτι πολλα ηχητικα εφε ειναι κακοφτιαγμενα σε ενοχλητικο βαθμο.ισως το γεγονος οτι παιζω με ακουστικα να χειροτερευει την κατασταση.

    στα θετικα θα βαλω το bullet time οπου φαινεται καλο για την εποχη του οπως επισης οπως προειπα και η ατμοσφαιρα.

    Επισης αρκετα scares οπου σε εβαζαν στο κλιμα για τα καλα.εμενα σε καποιες φασεις μου προκαλεσε "αγχος" οποτε μια χαρα σε αυτο το κομματι.

    εντυπωση επισης μου εκανε κ η διαρκεια με την διαφορα οτι ειμαι αργος παιχτης σε τετοιου ειδους παιχνιδια.Δηλαδη προσπαθω να παιζω μεθοδικα και με στρατηγικη και οχι "ντου απο παντου".

    σε γενικες γραμμες σχετικα καλο ηταν αν αναλογιστουμε και την ηλικια του και ευελπιστω οτι το 2ο της σειρας θα ειναι καλυτερο.
    Last edited by geogoku; 11-08-2018 at 15:16.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  11. The Following User Says Thank You to geogoku For This Useful Post:

    Leon_DiZ (12-08-2018)

  12. #51
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Α καλα εκανες...το ειχα παιξει πριν μια 5ετια γιατι ηταν απτα horror που ειχα στην λιστα...δεν συνεχισα ομως ποτε με το 2 και το 3...για πες καμια εντύπωση για το 2 μπας και το βαλω στο ps3που εχω και κει ηδη καποιο backlog ακομα...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    geogoku (11-08-2018)

  14. #52

    Default

    gore με horror σε shooter πρωτη φορα ειδα στο fear κ αυτο με εκανε να το αγαπησω. εχω τερματισει 2 κ 3 πριν καποια χρονια,φοβερα κ τα δυο. απορω γιατι δεν εχουν βγαλει κανενα σε αυτη τη γενια!?

  15. #53
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    μολις τελειωσα με το δευτερο μερος της σειρας!

    το game ειναι ενα σημαντικο upgrade σε ολα τα σημεια

    Ας ξεκινησω με το gameplay.πολυ καλυτερος χειρισμος σε ολα τα σημεια και πολυ πιο γρηγορο απο το προηγουμενο. αν κ παλι δεν σε αφηνει να αλλαξεις το configuration στο χειριστηριο ευτυχως ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο και χρειαζεται πολυ λιγοτερος χρονος στο να το μαθεις καλα.μονη παραφωνια το κουμπι του bullet time sto Δ.

    Παμε στα του ηχου...στα ιδια πολυ καλα επιπεδα και λιγο καλυτερα για τα γουστα μου ειδικοτερα τα sound effects.


    Οσο αφορα τα γραφικα ευτυχως ειναι σε πολυ καλυτερα επιπεδα απο το προηγουμενο οπως ειναι φυσιολογικο.ενα παραπονο μου εχει να κανει με το blur effect που ειναι λιγο too much και οταν γινεται χαμος ψιλοχανεις τον προσανατολισμο σου.εχει καποια θεματακια με το framedrop ειδικοτερα οταν καθεσαι στασιμος και γυρνας μονο τον δεξι αναλογικο.

    αυτο που εχει παραμενει σχεδον ιδιο κ εχριζε αναβαθμισης ηταν το story narration & τα cutscenes.δυστυχως υστερει σε αυτο κομματι και ενω εχει πολυ καλο story πρεπει να ανατρεξεις σε collectables για να μαθεις σημαντικες πληροφοριες της ιστοριας.Ειναι κριμα γιατι θεωρω το story του ειναι απο τα δυνατα του σημεια και παει χαμενο οταν δεν στο προσφερουν οπως πρεπει.το αλλο παραπονο μου εχει να κανει με την ατμοσφαιρα του μιας κ θεωρω του δευτερο ειχε περισσοτερο WTF monents και σε εβαζε περισσοτερο στο κλιμα.σε αυτο δεν ενιωσα τοσο αυτη την νευρικοτητα που ενιωσα στο πρωτο.

    επισης να σημειωσω οτι το παιχνιδι ξεκιναει λιγο πριν τα γεγονοτα που λαμβανουν μερος στο τελος του πρωτου μερους οποτε καλο θα ειναι πριν το ξεκινησει καποιος να παιξει ή να διαβασει την ιστορια του πρωτου μερους.

    σε γενικες γραμμες εχουμε να κανουμε με μια πολυ καλη υλοποιηση του δευτερου μερους με πολυ καλη αναβαθμιση σε ολα τα σημεια.

    το επομενο game απο το backlog μου???θα επιστρεψω στις ριζες μου με το Tales of Xillia 2 οποτε υπομονη μεχρι να σας πω τις εντυπωσεις μου μιας κ οταν μιλαμε για Jrpg θα πρεπει να αφιερωσω ουκ ολιγο χρονο...
    Last edited by geogoku; 16-09-2018 at 19:52.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  16. The Following User Says Thank You to geogoku For This Useful Post:

    chronohill (16-09-2018)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •