Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 53

Thread: FEAR 2 : Project Origin

  1. #21
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες , μου κεντρισες το ενδιαφερον!



    Μπορουν να μοιραστουν κωδικοι σε αυτο το ντεμο?

  2. #22
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by marzel19 View Post
    Τα γραφικά είναι αρκετά καλά (δεν παρατήρησα framerate drops και γενικά δεν θεωρώ ότι έπαιξα κακοφτιαγμένο port) χωρίς να εντυπωσιάζουν όμως (μην περιμένεις ΚΖ2). Υπάρχει πολύ λεπτομέρεια αλλά όχι κάτι που δεν έχουμε δει.

    Το βασικό είναι πως παρόλο που τα περιβάλλοντα είναι όντως πιο περίπλοκα και καθόλου μονότονα παραμένει αυτό το κλειστοφοβικό αίσθημα του αρχικού FEAR. Στις κλειστές περιοχές το shooting είναι πάρα πολύ ευχάριστο (ενώ και οι πιο horror στιγμές είναι πολύ καλές) ενώ το level design είναι τέτοιο που ακόμα και στους εξωτερικούς χώρους η αδρεναλίνη χτυπάει κόκκινο (οι δρόμοι είναι στενοί και γεμάτοι συντρίμμια.

    Το μόνο αρνητικό σημείο που παρατήρησα είναι το slow motion το οποίο δεν είναι όσο εντυπωσιακό (και καταστρεπτικό) ήταν στο πρώτο.

    Θεωρώ πάντως πως ήταν ένα πολύ καλό και πλήρες demo που με έψησε (ακόμα παραπάνω) για τον τελικό τίτλο.
    Remember:

    Μιλάμε για την PS3 έκδοση - φαινομενικά η έκδοση για PC θα είναι (πολύ) καλύτερη...

  3. #23
    Elite marzel19's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Thessaloniki and Athens
    Posts
    1,131
    PSN ID
    marzel19

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες , μου κεντρισες το ενδιαφερον!

    Μπορουν να μοιραστουν κωδικοι σε αυτο το ντεμο?
    Εννοείς εάν κατεβάζεις το demo με κάποιον κωδικό που σου δίνεται? Όχι μέσα από το Qore γίνεται το download (άμεσα χωρίς κωδικό) και από το Αμερικάνικο account μόνο.

    Quote Originally Posted by personGR View Post
    Remember:

    Μιλάμε για την PS3 έκδοση - φαινομενικά η έκδοση για PC θα είναι (πολύ) καλύτερη...
    Αυτό ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις αλλά η ομάδα ανάπτυξης ισχυρίζεται ότι έχει φροντίσει πάρα πολύ τους χειρισμούς (και τα γραφικά) και των 3 εκδόσεων (PC, PS3 και 360) ώστε να μην φαντάζουν ως απλά ports. Και όπως είπα οπτικά δεν παρατήρησα κάτι χοντρό.

    Στο κάτω κάτω εάν μία έκδοση είναι αξιοπρεπής προτιμώ την άνεση της κονσόλας μου (και του καναπέ μου). Δεν είμαι από αυτούς που γκρινιάζουν για τους χειρισμούς των fps στις κονσόλες.

    The time has come for all of us to go Home! Πλάκωσε κόσμος τελευταία οπότε πρέπει να ξεσκονίσω το summer house.

  4. #24
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το επαιξα ολο.

    +ατμοσφαιρα
    +αρκετα καλο AI

    -Μετριοτατα τελικα γραφικα

    Γενικα δεν με ψηνει προς το παρον.Δεν κανει την διαφορα ωστε να με αναγκασει να το παρω.Βεβαια ειναι demo και επειδη εχω δει πολλα με τα demos...θα περιμενω να νοικιασω και την τελικη εκδοση.
    .

  5. #25

    Default

    Αυτή την φορά συμφωνώ με τον Βαγγέλη .....καλό αλλά....


  6. #26
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eιμαι ο μονος που δεν το βρισκει στο PSN αυτο το ντεμο?Λεγανε οτι βγηκε...

  7. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eιμαι ο μονος που δεν το βρισκει στο PSN αυτο το ντεμο?Λεγανε οτι βγηκε...
    Ψάχνεις στο Ελληνικό γι'αυτό.


  8. #28
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ουτε στο αμερικανικο το βρηκα!Μονο στο UK υπαρχει?Αν ναι τζιφος... δεν εχω UK... πλεον...

  9. #29

    Default

    Σίγουρα δεν υπάρχει στο Αμερικάνικο;;;;;:confused:

    http://www.ps3fanboy.com/2009/01/22/...-january-22nd/


  10. #30
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μπορει να μην ειχε γινει update την ωρα που κοιταξα.Βεβαια κοιταξα αργα στις 1 το πρωι...ειδωμεν θα ξανακοιταξω μολις παω σπιτι.

  11. #31
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μόλις έπαιξα κι εγώ το demo. Τα γραφικά όντως δεν είναι το καλύτερο σημείο του παιχνιδιού, ευτυχώς όμως που η ατμόσφαιρα του κινείτε στα γνωστά επίπεδα του πρώτου παιχνιδιού

  12. #32
    Elite marzel19's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Thessaloniki and Athens
    Posts
    1,131
    PSN ID
    marzel19

    Default

    Στο Αμερικάνικο πάντως υπάρχει για όποιον θέλει!

    The time has come for all of us to go Home! Πλάκωσε κόσμος τελευταία οπότε πρέπει να ξεσκονίσω το summer house.

  13. #33

    Default

    Παιδια τα γραφικα ειναι στο επιπεδο του call of duty ή χειροτερα? Δεν εχω παιξει το call of duty και λεω να κατεβασω το demo του FEAR

  14. #34
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    paidia ta grafika eine kala alla xanei frames to paixnidi arketa sixna..men eine demo alla egw apla to anefera,to AI eine arketa kalo apo oti psosexa....sorry gia to offtopic alla to killzone 2 mou fenete kalitero

  15. #35
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default

    Εμένα τα γραφικά μου φάνηκαν αξιοπρεπή. Σίγουρα όχι κάτι το τρομερό αλλά η επιβλητική ατμόσφαιρα του παιχνιδιού εξισορροπεί τα πράγματα αρκετά.

    Έκανα και μια σύγκριση με το demo στο PC και μου έκανε εντύπωση πόσο καλά τρέχει η έκδοση του PS3. Aν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι η έκδοση του PS3 έχει χαμηλότερο frame rate κατά τα άλλα είναι πανομοιότυπες στα γραφικά.

  16. #36
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    a kala eine dld to ps3...ntaxei xanei se frames alla ayta eine ligo ftiaximo mexri na bgei,pisteyw to final build na eine super

  17. #37
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Στο pc που το είδα τα γραφικά και η ατμόσφαιρα είναι μοναδικά και έχει γίνει πολύ καλό optimization.Μιας και το έχω ακούσει, εμφανίζει και στο ps3 τις μαύρες μπάρες πάνω κάτω?

  18. #38
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια , ειμαι ο μονος που το βρισκει εντελως αδιαφορο?Ναι εχω παιξει το πρωτο οταν ειχε βγει στο PC και ναι μου αρεσε , αν και μου την εσπασε που στην ουσια ολες οι πιστες ηταν γραφεια μιας εταιρειας...

    Αλλα ρε παιδια , δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου αυτο.Τα γραφικα ηταν μετριοτατα κυριολεκτικα (δεν ξερω για pc αλλα δεν νομιζω να ειναι και στο PC απο τα καλυτερα που εχει να προσφερει σε τεχνικο επιπεδο) , δεν τρομαξα ουτε δευτερολεπτο , το shooting ναι μεν ηταν οκ , αλλα για καποιο λογο δεν μου εδινε ιδιαιτερη ικανοποιηση και γενικα το παιχνιδι μου φανηκε υπερβολικα μετριο.Επαιξα το ντεμο και μετα το εσβησα απο τον σκληρο...

    Δεν ξερω μου φαινεται πολυ "last gen" και -οχι- δεν το συγκρινω με το ΚΖ2.Το ΚΖ2 ειναι μια "εξαιρεση" προς το παρον.Σαν να προερχεται απο αλλου.

    Διατηρω τις επιφυλαξεις μου για το τελικο προιον και τα reviews , αλλα οφειλω να ομολογησω οτι δεν βρισκω κατι το ιδιαιτερο που να με τραβαει στον τιτλο.Ισως το ντεμο να ειναι απλα αποτυχια οπως ηταν του motorstorm...

  19. #39
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    http://www.insomnia.gr/forum/showpos...7&postcount=80

    Αυτά τα γραφικά πάντως, εγώ δεν τα βρίσκω μετριότατα :S

  20. #40
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by personGR View Post
    http://www.insomnia.gr/forum/showpos...7&postcount=80

    Αυτά τα γραφικά πάντως, εγώ δεν τα βρίσκω μετριότατα :S
    Eιλικρινα δεν ξερω φιλε , δεν εχω κατι εναντιον του παιχνιδιου εννοειται (εδω ψηνομουν να παρω το qore μονο για το ντεμο και ρωταγα τον PDS) , αλλα μου φαινονται εντελως μουντα και αψυχα τα γραφικα.

    Θολο σε πολλες περιπτωσεις , οι φωτισμοι δεν μου αρεσαν καθολου και γενικα απο οπτικης αποψεως δεν μου αρεσε ειλικρινα.Θεωρω οτι αλλα first person της γενιας αυτης εχουν πολυ καλυτερα γραφικα.Resistance 2 , Farcry2 κλπ κλπ.

    Οπως ειπα περιμενω να δω τι θα πουν στο τελος τα review , αλλα δεν κουνηθηκαν τα βλεφαρα μου ιδιαιτερα.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •