Page 56 of 58 FirstFirst ... 64652535455565758 LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 1152

Thread: Mass Effect 3

  1. #1101
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default Ψηνεται κανεις για multiplayer στο συγκεκριμενο παιχνιδι?

    Λεω ΣΗΜΕΡΑ να δοκιμασω το online (να βγαλω και κατι τροπαια), οποιος εχει διαθεση (ΚΑΙ SKYPE κατα προτίμηση) να μου στειλει μηνυμα να παιξουμε μαζι....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  2. #1102
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ρε παιδιά, επειδή παιδεύομαι τώρα για να καταφέρω την πλατίνα και φτύνω αίμα σε κάποια σημεία, μήπως μπορεί κάποιος να μου λύσει τις εξής απορίες:

    1) Το Galactic Readiness, εκτός από το να παίζω multiplayer, υπάρχει άλλος τρόπος να το κρατήσω σταθερό; Δεν μπορώ να παίζω κάθε μέρα και μόλις το φτάνω σε υψηλό ποσοστό, μετά μέχρι να πιάσω πάλι το single player έχει μειωθεί. Π.χ. αν παίξω μέσα στην εβδομάδα και το φτάσω 80%-100% και μετά δεν συνδεθώ πάλι στο PSN και πάω να συνεχίσω το ΣΚ από το Cerberus HQ (no point of return mission) θα'μαι ΟΚ για να κάνω deliver τα περισσότερα war assets;

    2) Επίσης, αυτό το Trophy για το Overload Shields, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να το πάρω; Έχω δυστυχώς κάνει 4 playthroughs μοιρασμένα με Infiltrator και Vanguard και κανείς δεν είχε αυτό το skill.

    3) Για το trophy με τους 5.000 enemies, έχω περίπου 3.800 μετά από 4 playthroughs, σημαίνει ότι απαραίτητα πρέπει να παίξω πάλι ένα ολόκληρο playthrough για τα 5K; Μήπως έχει κανένα κόλπο να κάνω farming ή τίποτα τέτοιο για να το φτάσω;

    4) Τέλος για το Level cap 10 στα όπλα, παρόλο που έχω παίξει 4 φορές με import από MassEffectιάδα (Mass 1 & Mass 2) δεν έχω δει να μου δίνει option πάνω από lvl 5. Πρέπει να συνεχίσω με import από το Mass Effect 3;

  3. #1103
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Γιωργος μπορω να σου απαντησω μονο για το 1. Αν εχεις το http://masseffect.wikia.com/wiki/Mass_Effect_3:_Datapad μπορεις να το ανεβασεις χωρις να παιζεις.

    The Galaxy at War system of the app allowed the player to access a mini-game where they ware able to monitor and increase their Galaxy Readiness Rating. Since June 6, 2013, this mini-game has been replaced by a simplified browser-based version of the game accessible via the N7 HQ. The app version of the mini-game featured a specific credit and evolution mechanism to improve the effectiveness of your fleet wihch have been removed in the new version.

  4. #1104
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^^ το έχω στο iPhone αλλά νομίζω το συγκεκριμένο app το έχουν κάνει discontinue. Είχα δοκιμάσει πριν από κανά δύο ΣΚ και δεν συνδεόταν καν στον EA server.

    EDIT: άκυρο τώρα διαβάζω για το N7 HQ να δω μήπως παίζει αυτό το browser based που λέει.

  5. #1105
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Οσον αφορά το level των όπλων, στο single player κι εγώ δε θυμάμαι να έχω δει πάνω από 5. Μήπως μόνο στο multi βγάζει μεγαλύτερα; Εκεί έχω κι ένα level 9, για την ιστορία. Δεν έχω δοκιμάσει με import από ME 3 χαρακτήρα πάντως, ίσως να γίνεται έτσι μόνο.

    Για το Overload χρειάζεσαι Engineer ή Sentinel, αλλά μόνο τα δικά σου overloads μετρούν, όχι των squad mates. Ισως γι' αυτό να δυσκολεύεσαι στο συγκεκριμένο.

  6. #1106
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Ρε παιδιά, επειδή παιδεύομαι τώρα για να καταφέρω την πλατίνα και φτύνω αίμα σε κάποια σημεία, μήπως μπορεί κάποιος να μου λύσει τις εξής απορίες:

    1) Το Galactic Readiness, εκτός από το να παίζω multiplayer, υπάρχει άλλος τρόπος να το κρατήσω σταθερό; Δεν μπορώ να παίζω κάθε μέρα και μόλις το φτάνω σε υψηλό ποσοστό, μετά μέχρι να πιάσω πάλι το single player έχει μειωθεί. Π.χ. αν παίξω μέσα στην εβδομάδα και το φτάσω 80%-100% και μετά δεν συνδεθώ πάλι στο PSN και πάω να συνεχίσω το ΣΚ από το Cerberus HQ (no point of return mission) θα'μαι ΟΚ για να κάνω deliver τα περισσότερα war assets;

    2) Επίσης, αυτό το Trophy για το Overload Shields, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να το πάρω; Έχω δυστυχώς κάνει 4 playthroughs μοιρασμένα με Infiltrator και Vanguard και κανείς δεν είχε αυτό το skill.

    3) Για το trophy με τους 5.000 enemies, έχω περίπου 3.800 μετά από 4 playthroughs, σημαίνει ότι απαραίτητα πρέπει να παίξω πάλι ένα ολόκληρο playthrough για τα 5K; Μήπως έχει κανένα κόλπο να κάνω farming ή τίποτα τέτοιο για να το φτάσω;

    4) Τέλος για το Level cap 10 στα όπλα, παρόλο που έχω παίξει 4 φορές με import από MassEffectιάδα (Mass 1 & Mass 2) δεν έχω δει να μου δίνει option πάνω από lvl 5. Πρέπει να συνεχίσω με import από το Mass Effect 3;
    Λοιπόν, αν και εν μέρη τα παιδιά έδωσαν hints σε κάποια, απαντάω για το αρχείο μόνος μου στα δικά μου ερωτήματα

    1) Το Galactic Readiness σταθερό μένει μόνο στο 50%. Άπαξ και το ανεβάσεις, για κάθε ημέρα που δεν ασχολείσαι με το online multiplayer ή το εξαιρετικά χρήσιμο browser game που ανέφερε ο Τάσος, χάνεις 1%.
    Στο http://social.bioware.com/n7hq/%E2%80%8E με μία απλή εγγραφή ή σύνδεση με account origin, παίζεις ένα mini game στο tab Galaxy At War και μέσα σε 1-2 ημέρες έχεις φτάσει το Readiness Rating στο 100% για να προχωρήσεις στο main game με full War Assets στην τελική φάση του παιχνιδιού. Αλλιώς online multiplayer (που είναι ευχάριστο btw) και τα μυαλά στα κάγκελα.

    2) Για το trophy του Overload Shields θέλεις απαραίτητα Engineer ή Sentinel. Εγώ έκανα new game με import τον χαρακτήρα από το Mass Effect 2, άλλαξα το class σε Engineer και μετά από 2,5 ώρες παιχνιδιού με συνεχή χρήση του Overload ξεκλείδωσα το trophy.

    3) Δεν είναι τόσο δύσκολο για να κάνεις grinding, δεδομένου ότι σε κάθε σωστό playthrough με όλα τα side quests έχεις περίπου 1.800 - 2.000 kills. Άρα είτε παίζεις όλο το game 2-3 φορές (εγώ ας πούμε έπαιξα 3 γιατί ήθελα να δοκιμάσω τα Paragon και Renegade options) ή παίζεις 1-2 και μετά πας και λιώνεις στο multiplayer γιατί μετράνε και από εκεί τα kills.

    4) Λοιπόν, για το level cap σε ένα playthrough με import από Mass Effect 2 ή κατευθείαν new game στο Mass Effect 3, τα όπλα πάνε μέχρι level 5. Για να φτάσει στο 10, είτε πρέπει να κάνεις new game+ με import από το Mass Effect 3, είτε να πας πάλι στο multiplayer όπου randomly αγοράζεις τα pack και αναβαθμίζεις σταδιακά τα όπλα.

    Αυτά τα ολίγα, είμαι -400 kills για την πλατίνα και χθες αγόρασα Omega, Citadel και Leviathan DLCs και πραγματικά παρόλο που ήταν ακριβά στο σύνολο (40 ευρώ), κρίμα που δεν τα είχα πάρει εξ αρχής στο πρώτο playthrough, γιατί βοηθούν συνολικά το level cap.

  7. #1107
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Καλά το είχα υποψιαστεί για το 4, λοιπόν. Το θέμα είναι πως έτσι όπως λειτουργεί στις αγορές το multi, που είναι σαν τα booster packs, μπορεί να παίζεις μήνες και να μη σου κάτσουν τα όπλα που θες. Εχω κάνει 3 φορές promote κάθε class κι ακόμα δε μου έχει πέσει 10άρι όπλο. Και το εννιάρι που έχω μου έκατσε πριν κάνω promote καν το πρώτο μου class, νομίζω.

    Είναι πολύ διασκεδαστικό το multi, πάντως, αν σου αρέσουν horde mode σκηνικά. Ακόμα παίζω σποραδικά (και το έχω από όταν κυκλοφόρησε).



    Το Citadel DLC είναι το καλύτερο αντίο σε αυτή τη σειρά, πάντως.

  8. #1108
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    παιδια ειμαι ετοιμος να ξεκινησω το τελος της τριλογιας αλλα οπως εγραψα και στο θεμα του 2 θεωρω πολλα τα λεφτα για τα DLC's και ηθελα να ρωτησω εαν καποιος προτιθεται να μοιραστει οποιοδηποτε απο αυτα.Αποτι συζητησαμε και στο θεμα του 2 τα βασικα που ειναι "απαραιτητα" ειναι το "From Ashes" και το "Leviathan".Εχω καποια παιχνιδια που δεν τα θελω και επισης εχω και καποια κατεβασμενα που ισως ενδιαφερουν καποιον...
    Spoiler!

  9. #1109
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Λοιπον το ξεκινησα τελικα!
    Δεν ξερω τι θα κανω με τα dlc's δεν εχω καταληξει ακομα...δεν με βλεπω να τα σκαω παντως...ισως τα δω youtube...anyway...
    Εκανα import τον χαρακτηρα μου απ το 2.vanguard ειχα...το shockwave που το ειχα ψωμοτυρι εδω σαν να μην κανει τπτ μ φαινεται..στην αρχη ειμαι βεβαια αλλα μ εκανε εντυπωση.εγω στο 2 τους επαιρνα τα σωβρακα με αυτη την ικανοτητα!Μηπως να μην παιξω με vanguard παλι?ειχα τις αμφιβολιες μου αλλα το ξεκινησα ετσι...

    Στον τεχνικο τομεα φαινεται οτι εχουμε και οτι θα εχουμ θεματα αλλα ευτυχως παλευεται μεχρι εκει που επαιξα..

    Βοηθηστε με οι ME fans...α απο πόσα χρονια απο τα γεγονοτα του 2 εκτυλισσεται το 3?
    αυτα για αρχη...
    Spoiler!

  10. #1110
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πολυ λιγος χρονος εχει περασει απο τα γεγονοτα του ΜΕ2 μεχρι αυτα του ΜΕ3. Δεν ξερω αν ειχες παιξει το Arrival DLC του ΜΕ2. Στην ουσια ειναι ο προλογος του ΜΕ3. Τα γεγονοτα του ΜΕ3 λαμβανουν χωρα σε πολυ μικρο χορνικο διαστημα απο το Arrival DLC.

    Τωρα στα του Vanguard στο ΜΕ3... ο χαρακτηρας ειναι απλα IMBA... δεν υπαρχει το ποσο ισχυρος ειναι. Προχωρα λιγο και θα καταλαβεις... απαξ και κανεις upgrade τα abilities και τα οπλα, μετα ο τυπος απλα θεριζει...

    Για τα DLC του ΜΕ3 , ΑΚΡΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ να κατεβασεις οπωσδηποτε το FREE extended ending DLC. Μην το αμελησεις, ξεκινα να το κατεβαζεις απο τωρα που μιλαμε! Θα με ευχαριστεις μετα Απο τα DLC που κυκλοφορουν για το ΜΕ3 , 2 αξιζουν. Το Leviathan και το Citadel. Σε περιπτωση που σε ενδιαφερουν that is. To μεν Leviathan εχει αμεση σχεση με κατι σημαντικο απο το στορυ, το δε Citadel ειναι το καλυτερο send off της τριλογιας αυτης.

    Γενικα το παιχνιδι κατα την γνωμη μου εμενα, τα σπαει. Και ακομα και το τελος που πολλοι παραπονιουνται εμενα μου αρεσε και δεν μου αφησε καμμια απορρια/παραπονο ως προς τις εξελιξεις και την καταληξη του. Και ειχε (συνολικα) τις καλυτερες αποστολες απο τα αλλα παιχνιδια.

    Best trilogy και ακομα παραμενει (και ας κραζουν πολλοι) η μοναδικη τριλογια που μπορουσες να κανεις τοσες πολλες και διαφορετικες επιλογες... Ειναι mind blowing ποση δουλεια χρειαζεται για να επιτευχθει αυτο σε διαρκεια 3 παιχνιδιων... και μονο ολα τα ενδεχομενα διαλογων που προκυπτουν να βαλεις και του χαρακτηρες που παιζει καποιοι να εχουν , ενω αλλοι να μην εχουν, φρικαρεις με το ποσο μεγαλος ευρος πιθανοτητων υπαρχουν. Βασικα και μονο το γεγονος οτι καποιοι παιζει να μην δουν ποτε χαρακτηρες του ΜΕ1 στο ΜΕ3, λεει πολλα... παρα πολλα. Δεν ειναι ευκολα πραγματα αυτα.
    Last edited by Valkyre; 21-02-2014 at 10:41.

  11. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (21-02-2014)

  12. #1111
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^^βάση του lore όταν ξεκινάς το ME3 είσαι περίπου στα 2 χρόνια μετά τα γεγονότα του ME2 και 5 χρόνια μετά το ME1. Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά το έχω φρέσκο και νομίζω πως έτσι είναι.

    Όσον αφορά τα DLC, επειδή κι εγώ αυτές τις ημέρες τα έπαιζα και τώρα απλά κλείνω 2 trophies για το 100% (την πλατίνα την έχω πάρει) πιστεύω ότι εάν δηλώνεις φανατικός της σειράς αξίζουν τα λεφτά τους.
    Εάν το τελειώσεις τώρα δεν πρόκειται να ασχοληθείς με τα DLC στο μέλλον. Το Leviathan είναι crucial για το main story και αρκετά χορταστικό. Κρίμα που δεν ηταν εξ αρχής στο παιχνίδι.

    Επίσης το Citadel DLC το βρήκα εξαιρετικό story wise με ένα ωραίο twist (ιδανικά το παίζεις πλησιάζοντας μέση/προς το τέλος του παιχνιδιού) και έχει γερές δόσεις interaction με τους χαρακτήρες και πολλά διασκεδαστικά πράγματα να κάνεις.

    Θα έλεγα ότι μόνο το Omega είναι χλιαρό και ίσως να λες ότι δεν αξίζει πλήρως τα λεφτά του. Και πάλι, γνώμη μου, σύνολο 45 ευρώ και τα 3 DLC's είναι σαν να παίρνεις ένα ακόμη game.

    Επίσης και στα 3 DLC βρίσκεις αρκετό νέο εξοπλισμό και όπλα που θα σου κάνουν τη ζωή πιο εύκολη, ειδικά στα Hardcore, Insanity playthrough's.

    Από άποψη διάρκειας εάν τα παίξεις για να τα χορτάσεις, το Leviathan είναι 3-5 ώρες, το Omega 4-6 ώρες και το Citadel DLC 6-8 ανάλογα και πόσο θα ασχοληθείς με τα trophies του.
    All in all 12-20 ώρες επιπλέον παιχνιδιού δεν είναι κακό για 45 ευρώ. Άλλα full games κρατάνε λιγότερο
    Last edited by tsakali GR; 21-02-2014 at 11:28.

  13. #1112
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    ^^βάση του lore όταν ξεκινάς το ME3 είσαι περίπου στα 2 χρόνια μετά τα γεγονότα του ME2 και 5 χρόνια μετά το ME1. Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά το έχω φρέσκο και νομίζω πως έτσι είναι.

    Όσον αφορά τα DLC, επειδή κι εγώ αυτές τις ημέρες τα έπαιζα και τώρα απλά κλείνω 2 trophies για το 100% (την πλατίνα την έχω πάρει) πιστεύω ότι εάν δηλώνεις φανατικός της σειράς αξίζουν τα λεφτά τους.
    Εάν το τελειώσεις τώρα δεν πρόκειται να ασχοληθείς με τα DLC στο μέλλον. Το Leviathan είναι crucial για το main story και αρκετά χορταστικό. Κρίμα που δεν ηταν εξ αρχής στο παιχνίδι.

    Επίσης το Citadel DLC το βρήκα εξαιρετικό story wise με ένα ωραίο twist (ιδανικά το παίζεις πλησιάζοντας μέση/προς το τέλος του παιχνιδιού) και έχει γερές δόσεις interaction με τους χαρακτήρες και πολλά διασκεδαστικά πράγματα να κάνεις.

    Θα έλεγα ότι μόνο το Omega είναι χλιαρό και ίσως να λες ότι δεν αξίζει πλήρως τα λεφτά του. Και πάλι, γνώμη μου, σύνολο 45 ευρώ και τα 3 DLC's είναι σαν να παίρνεις ένα ακόμη game.

    Από άποψη διάρκειας εάν τα παίξεις για να τα χορτάσεις, το Leviathan είναι 3-5 ώρες, το Omega 4-6 ώρες και το Citadel DLC 6-8 ανάλογα και πόσο θα ασχοληθείς με τα trophies του.
    All in all 12-20 ώρες επιπλέον παιχνιδιού δεν είναι κακό για 45 ευρώ. Άλλα full games κρατάνε λιγότερο
    Tα events του ΜΕ3 λαμβανουν χωρα 6 μηνες μετα την καταστροφη του Alpha Relay (Arrival DLC ME2).

  14. #1113
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Tα events του ΜΕ3 λαμβανουν χωρα 6 μηνες μετα την καταστροφη του Alpha Relay (Arrival DLC ME2).
    Ορθόν Εγώ είπα για τα events του ME2 πόσο καιρό πριν το ME3, χωρίς να υπολογίσω το Arrival DLC γιατί μπορεί να μην το έχει παίξει.

    Πάμε για hardcorίλα συζήτηση:

    Κοιτώντας το timeline στo Wiki http://masseffect.wikia.com/wiki/Timeline έχουμε εν συντομία τα εξής:

    - 2183 CE ξεκινάνε τα events του ME2
    - 2185 CE Ο Shepard γίνεται revive (ακόμη στο ME2)
    - 2185 Suicide Mission
    - 2186 ME3 ξεκινούν τα events του ME3

    Άρα πρακτικά έχουμε ενδιάμεσο κενό 2 ετών. Θυμάμαι μάλιστα ότι όταν ξεκινάς το ME3 στην αρχή που σε πάνε για την ακρόαση, κάτι λέει ο Vega ότι "it's been almost two years".

    Τώρα για το Alpha Relay διαβάζω κι εγώ για 6 μήνες πριν το ξεκίνημα του ME3, αλλά δεν βρίσκω την αναφορά στο επίσημο wiki. Έτσι θα'ναι πάντως

  15. The Following 2 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    chronohill (21-02-2014),Valkyre (21-02-2014)

  16. #1114
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ναι σαφως και ειναι σωστα αυτα που λες, οντως ειναι 2 χρονια μετα το βασικο campaign του ME2. Απλα επειδη το Arrival χρονολογειται στα του ΜΕ2 και το θεωρω σημαντικο κομματι του, γι αυτο και ειπα μικρο διαστημα. Παντως οτι ειπες εσυ ειναι σωστοτατο

  17. #1115
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πολυ λιγος χρονος εχει περασει απο τα γεγονοτα του ΜΕ2 μεχρι αυτα του ΜΕ3. Δεν ξερω αν ειχες παιξει το Arrival DLC του ΜΕ2. Στην ουσια ειναι ο προλογος του ΜΕ3. Τα γεγονοτα του ΜΕ3 λαμβανουν χωρα σε πολυ μικρο χορνικο διαστημα απο το Arrival DLC.

    Τωρα στα του Vanguard στο ΜΕ3... ο χαρακτηρας ειναι απλα IMBA... δεν υπαρχει το ποσο ισχυρος ειναι. Προχωρα λιγο και θα καταλαβεις... απαξ και κανεις upgrade τα abilities και τα οπλα, μετα ο τυπος απλα θεριζει...

    Για τα DLC του ΜΕ3 , ΑΚΡΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ να κατεβασεις οπωσδηποτε το FREE extended ending DLC. Μην το αμελησεις, ξεκινα να το κατεβαζεις απο τωρα που μιλαμε! Θα με ευχαριστεις μετα Απο τα DLC που κυκλοφορουν για το ΜΕ3 , 2 αξιζουν. Το Leviathan και το Citadel. Σε περιπτωση που σε ενδιαφερουν that is. To μεν Leviathan εχει αμεση σχεση με κατι σημαντικο απο το στορυ, το δε Citadel ειναι το καλυτερο send off της τριλογιας αυτης.

    Γενικα το παιχνιδι κατα την γνωμη μου εμενα, τα σπαει. Και ακομα και το τελος που πολλοι παραπονιουνται εμενα μου αρεσε και δεν μου αφησε καμμια απορρια/παραπονο ως προς τις εξελιξεις και την καταληξη του. Και ειχε (συνολικα) τις καλυτερες αποστολες απο τα αλλα παιχνιδια.

    Best trilogy και ακομα παραμενει (και ας κραζουν πολλοι) η μοναδικη τριλογια που μπορουσες να κανεις τοσες πολλες και διαφορετικες επιλογες... Ειναι mind blowing ποση δουλεια χρειαζεται για να επιτευχθει αυτο σε διαρκεια 3 παιχνιδιων... και μονο ολα τα ενδεχομενα διαλογων που προκυπτουν να βαλεις και του χαρακτηρες που παιζει καποιοι να εχουν , ενω αλλοι να μην εχουν, φρικαρεις με το ποσο μεγαλος ευρος πιθανοτητων υπαρχουν. Βασικα και μονο το γεγονος οτι καποιοι παιζει να μην δουν ποτε χαρακτηρες του ΜΕ1 στο ΜΕ3, λεει πολλα... παρα πολλα. Δεν ειναι ευκολα πραγματα αυτα.
    oh my...Δεν το επαιξα το arrival ρε Val!xa.γαμω τι θα κανω..να ξανακανω εγκαταστασταση το 2?θα το σκεφτω...τα εχω καταβασει τα free ναι...θα δω με τα DLC's τι θα κανω-ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ- ρε γαμωτο.με εχουν προβληματισει πολυ...το συζητησα και με βοηθησανε και τα παιδια στο θεμα του ME2...
    Ναι αυτο με τις επιλογες το εχω καταλαβει εως εναν βαθμο και ειναι πολυ πρωτοποριακο...εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια....

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    ^^βάση του lore όταν ξεκινάς το ME3 είσαι περίπου στα 2 χρόνια μετά τα γεγονότα του ME2 και 5 χρόνια μετά το ME1. Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά το έχω φρέσκο και νομίζω πως έτσι είναι.

    Όσον αφορά τα DLC, επειδή κι εγώ αυτές τις ημέρες τα έπαιζα και τώρα απλά κλείνω 2 trophies για το 100% (την πλατίνα την έχω πάρει) πιστεύω ότι εάν δηλώνεις φανατικός της σειράς αξίζουν τα λεφτά τους.
    Εάν το τελειώσεις τώρα δεν πρόκειται να ασχοληθείς με τα DLC στο μέλλον. Το Leviathan είναι crucial για το main story και αρκετά χορταστικό. Κρίμα που δεν ηταν εξ αρχής στο παιχνίδι.

    Επίσης το Citadel DLC το βρήκα εξαιρετικό story wise με ένα ωραίο twist (ιδανικά το παίζεις πλησιάζοντας μέση/προς το τέλος του παιχνιδιού) και έχει γερές δόσεις interaction με τους χαρακτήρες και πολλά διασκεδαστικά πράγματα να κάνεις.

    Θα έλεγα ότι μόνο το Omega είναι χλιαρό και ίσως να λες ότι δεν αξίζει πλήρως τα λεφτά του. Και πάλι, γνώμη μου, σύνολο 45 ευρώ και τα 3 DLC's είναι σαν να παίρνεις ένα ακόμη game.

    Από άποψη διάρκειας εάν τα παίξεις για να τα χορτάσεις, το Leviathan είναι 3-5 ώρες, το Omega 4-6 ώρες και το Citadel DLC 6-8 ανάλογα και πόσο θα ασχοληθείς με τα trophies του.
    All in all 12-20 ώρες επιπλέον παιχνιδιού δεν είναι κακό για 45 ευρώ. Άλλα full games κρατάνε λιγότερο
    Ναι το ξερω αν δεν τα κανω τωρα δεν θα τα κανω ποτε αυτα τα missions των DLC's.Εαν δεν τα μοιραστω-ανταλαξω με καποιον δεν με βλεπω να τα σκαω για να τα παρω...τα θεωρω πολλα τα λεφτα ρε γμτ...Μαρεσει πολυ η σειρα αλλα...
    Αυτο για το twist στο Citadel τι το ηθελες....τρελλαινομαι για ανατροπες!
    Spoiler!

  18. #1116
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μην σκας με το Arrival DLC. Απλα διαβασε το ή δες το στο youtube. Δεν ειναι κατι μειζ

  19. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (21-02-2014)

  20. #1117
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Να τη και η έκπτωση:

    There’s another PSN sale on, running from 26th February until 12th March

    Mass Effect 3
    Was £15.99/€19.99/AU$24.95, now £7.99/€9.99/AU$12.95

    Mass Effect 3 – Citadel
    Was £11.99/€14.99/AU$21.95, now £5.49/€6.99/AU$10.35

    Mass Effect 3: From Ashes
    Was £7.99/€9.99/AU$14.45, now £3.99/€4.99/AU$7.35

    Mass Effect 3: Leviathan
    Was £7.99/€9.99/AU$14.45, now £3.99/€4.99/AU$7.35

    Mass Effect 3: Omega
    Was £11.99/€14.99/AU$21.95, now £5.49/€6.99/AU$10.35


    Επίσης και για το Mass Effect 2

    Mass Effect 2
    Was £19.99/€29.99/AU$39.95, now £7.99/€9.99/AU$12.95

    Mass Effect 2 – Arrival
    Was £5.49/€6.99/AU$10.35, now £2.39/€2.99/AU$4.35

    Mass Effect 2 – N7 Complete Arsenal Bundle
    Was £6.49/€7.99/AU$11.75, now £3.19/€3.99/AU$5.85


  21. The Following 3 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    chronohill (26-02-2014),Kane (26-02-2014),tsakali GR (26-02-2014)

  22. #1118
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ελα!!!!!!!!!!!!!!τωρα κατι γινεται!!!!!!θα κατεβασω καποιο σιγουρα!!!!Σευχαριστω ρε Τονυ!
    Spoiler!

  23. #1119
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	30398614.jpg 
Views:	52 
Size:	76.4 KB 
ID:	4309

    χεχε...Λοιπον!!!
    Κατεβασα μετα το ποστ του Tony(love u man!) τα Leviathan και From Ashes..10 ευρουλακια μια χαρα τιμη.Η πλακα ειναι οτι ειχα αποφασισει να μην κατεβασω κανενα λογω της αποκαρδιωτικής τιμολόγησης τους αλλα ΜΠΑΜ τους τα εσκασα!οποτε εαν καποιος τα θελει να τα μοιραστω μαζι του η να ανταλλαξουμε με Citadel ας μου πει...
    Στα του παιχνιδιου τωρα.Μαρεσει πολυ η ανρθωπινη προσεγγιση που εχει ξεκινησει να εχει το 3ο μερος. Μου φαινεται οτι σιγα σιγα με φερνει πιο κοντα με τον shepard.
    εχω μπερδευτει ειναι η αληθεια με τα το νεο ΟΛΟΝ του παιχνιδιου αλλα δεν θα ρωτησω κατι γιατι θα τα ξεκαθαρισω πιστευω στην πορεια...
    Επισης τα γραφικα παλευονται μεχρις ωρας.Δεν ξερω ισως συνηθισε το ματι απτο το 2-----------> και μολις τελειωσω το 3 να χρειαστω γυαλια για πρωτη φορα!
    Spoiler!

  24. #1120
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Να τη και η έκπτωση:

    There’s another PSN sale on, running from 26th February until 12th March

    Mass Effect 3
    Was £15.99/€19.99/AU$24.95, now £7.99/€9.99/AU$12.95

    Mass Effect 3 – Citadel
    Was £11.99/€14.99/AU$21.95, now £5.49/€6.99/AU$10.35

    Mass Effect 3: From Ashes
    Was £7.99/€9.99/AU$14.45, now £3.99/€4.99/AU$7.35

    Mass Effect 3: Leviathan
    Was £7.99/€9.99/AU$14.45, now £3.99/€4.99/AU$7.35

    Mass Effect 3: Omega
    Was £11.99/€14.99/AU$21.95, now £5.49/€6.99/AU$10.35


    Επίσης και για το Mass Effect 2

    Mass Effect 2
    Was £19.99/€29.99/AU$39.95, now £7.99/€9.99/AU$12.95

    Mass Effect 2 – Arrival
    Was £5.49/€6.99/AU$10.35, now £2.39/€2.99/AU$4.35

    Mass Effect 2 – N7 Complete Arsenal Bundle
    Was £6.49/€7.99/AU$11.75, now £3.19/€3.99/AU$5.85
    Θα φάω τα μουστάκια μου γαμώτη, τα αγόρασα όλα full price αυτόν το μήνα. Μετά από τόσα χρόνια που τα είχαν σε σταθερή τιμή αποφάσισαν να τα μειώσουν, κλασικά όταν εγώ τα αγόρασα ήδη. Just my luck

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •