Page 58 of 58 FirstFirst ... 8485455565758
Results 1,141 to 1,152 of 1152

Thread: Mass Effect 3

  1. #1141
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Αντώνη δεν είναι άσχημο. Δες το σαν ένα άλλο sci-fi TPS. Σίγουρα αξίζει μία δοκιμή.

  2. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    tonybsg (26-10-2018)

  3. #1142
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Αντώνη μην πτοείσαι, ξέρεις κι εγώ πόσο μεγάλος φαν είμαι και έπιασα το Andromeda με ανοιχτό μυαλό και το καταευχαριστήθηκα παρά τα προβλήματα.
    Άσε δε που τώρα έχουν πατσάρει αρκετά πράγματα και έχει βελτιωθεί πολύ η κατάσταση. Αν αντέχεις να αντισταθείς στις κυκλοφορίες των ημερών, το Andromeda είναι ταμάμ παιχνίδια για γιορτές.

    Μιχάλη όταν το τελειώσεις γράψε εντυπώσεις, είμαι περίεργος να δω πώς θα σου φανεί παίζοντάς το μετά από τόσα χρόνια.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    mihalis13 (29-10-2018),tonybsg (29-10-2018)

  5. #1143
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έχω παίξει 18 ώρες έως τώρα και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από ότι μου προσφέρει το παιχνίδι.
    Μου αρέσει ο τρόπος που ανοίγουν διαφορά quests, δηλαδή απλά περπατάς και ακούς μια συζήτηση και σου ανοίγει νέο quest. Βέβαια πήγα μια βόλτα στη citadel και μου άνοιξαν καμία δεκαριά
    Πολλές φορές έχει τύχει να σκέφτομαι για ώρα πριν αποφασίσω κάτι και αυτό νομίζω πως λέει πολλά. Σε βάζει μέσα στον κόσμο του και πιστεύεις κάθε απόφαση σου είναι σημαντική για την συνέχεια.
    Επειδή τον τελευταίο χρόνο ασχολήθηκα με τη σειρά μπορώ να πω πως κάθε παιχνίδι είναι καλύτερο από το προηγούμενο.
    Επίσης πολύ έξυπνη ιδέα οι επιλογές σου στα προηγούμενα παιχνίδια κα επηρεάζουν και αυτό που παίζεις τώρα.
    Σαφώς και σε πολλά σημεία δείχνει τα χρόνια του, το οποίο δεν με έχει ενοχλήσει και σε αυτό βοηθάει πολύ το bc του one. Δηλαδή δεν θα μπορούσα με τίποτα να παίξω στο PS3.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    tsakali GR (29-10-2018)

  7. #1144
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Ελπίζω μόνο να μην είσαι soldier για να ευχαριστηθείς τακτικές μάχης.

  8. #1145
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Ελπίζω μόνο να μην είσαι soldier για να ευχαριστηθείς τακτικές μάχης.
    Infiltrator έχω επιλέξει στο ΜΕ3 Σπύρο. Στο 2 είχα επιλέξει engineer.
    Στο πρώτο μόνο είχα επιλέξει soldier.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Kane (30-10-2018)

  10. #1146
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Ωραίος! Πολύ καλός ο infiltrator.
    Απ'ότι παρατηρώ υπάρχει συσχέτιση
    ΜΕ1 Soldier (combat skills)
    ME2 Engineer (tech skills)
    ME3 Infiltrator (combat-tech skills)

    Χμμμμ ύποπτο
    Last edited by Kane; 30-10-2018 at 11:21.

  11. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    mihalis13 (30-10-2018)

  12. #1147
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Ωραίος! Πολύ καλός ο infiltrator.
    Απ'ότι παρατηρώ υπάρχει συσχέτιση
    ΜΕ1 Soldier (combat skills)
    ME2 Engineer (tech skills)
    ME3 Infiltrator (combat-tech skills)

    Χμμμμ ύποπτο
    Χαχα! Να σου πω την αλήθεια ούτε που το είχα σκεφτεί.
    Γενικά σε κάθε παιχνίδι προσπαθώ να πάρω κάτι διαφορετικό. Η αλήθεια είναι πως και το πρώτο ΜΕ μου άρεσε πολύ αλλά με τον soldier ήταν ένα shooter rpg. Δεν ασχολιόμουν με κάτι άλλο.
    Στo ME3 όταν διάλεγα πήγα να πάρω πάλι engineer αλλά θυμήθηκα πως έπαιζα στο ΜΕ2 όποτε λέω ας πάμε σε κάτι διαφορετικό. Οι άλλες κλάσεις με δεν κέρδισαν πολύ (πχ μια ήταν φουλ Melee από ότι είδα).
    Στα του παιχνιδιού έχω κλείσει 22 ώρες και πραγματικά δεν ξέρω πόσες ακόμα έχω.. μεγάλωσε και το crew με 2 γνωστούς από τα παλιά.
    Και ενώ έχω κάνει παρά πολλές αποστολές μου έχουν ξεκλειδώσει ακόμα περισσότερες. Το μόνο κακό είναι πως δεν σε καθοδηγεί πολύ σε διάφορες side missions, αλλά από την άλλη έχει την μαγεία του γιατί την ανακαλύπτεις μόνος σου την αποστολή και την τρέχεις.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  13. #1148
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Εγώ θεωρώ ότι ο Vanguard είναι με διαφορά το πιο απολαυστικό class για να παίζεις και melee και με όπλα. Ειδικά τα skills του (Nova, Charge κ.λ.π.) είναι OP από ένα σημείο και μετά και στα μεγάλα επίπεδα δυσκολίας είναι αναγκαία για να την παλέψεις.
    Στο 2ο playthrough είχα παίξει Insanity δυσκολία με infiltrator για να έχω το cloaking σε συνδυασμό με το Black Widow sniper (αν θυμάμαι καλά) για να κατεβάζω μονόχυτους τους εχθρούς.

    Γενικώς, αυτό είναι από τα πιο ωραία στοιχεία του παιχνιδιού στην τριλογία (ίσως με εξαίρεση το 1ο μέρος που τα classes ήταν ακόμα κάπως μονοδιάστατα), ότι μπορείς να προσαρμόσεις το play style σου αναλόγως με την κλάση.

    Ξέθαψες το νήμα και μας αρρωσταίνεις πάλι και δεν είναι καιρός να πιάσουμε MassEffectιάδα με τόσα νέα games

  14. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    mihalis13 (30-10-2018)

  15. #1149

    Default

    Nα ρωτήσω λοιπόν κι εγώ, μιας και πέτυχα το νήμα. Επειδή έχω "εγκληματίσει" αρκετές φορές, αδιαφορώντας ή μη δίνοντας σημασία σε παιχνίδια που θα έπρεπε, όταν βγήκαν εννοώ, και μετά αυτο-μουντζωνόμουν που "έχανα τόσο καιρό την παιχνιδάρα", υποπτεύομαι ότι η σειρά Mass Effect είναι must (εκτός αν δεν την παλεύει κανείς με Rpg που απαιτούν ώρες κλπ, όπως έχω καταλάβει). Έχω διαβάσει και κάποια πράγματα και καταλαβαίνω ότι είναι από τις πιο σημαντικές σειρές στο gaming.
    Tο προτείνετε να το ξεκινήσει κάποιος, εν έτει 2019, με όχι αμελητέο backlog (το οποίο και προσπαθώ να τηρώ, για να μην χαθεί η μπάλα, πχ Horizon για αρχή, καπάκι Nier, καπάκι Detroit, να τελειώσω Bloodborne, λογικά RDR2 λίαν συντόμως, και αρκετά άλλα που περιμένουν);
    Εάν έχει πολύ καλή ιστορία και χαρακτήρες, αυτό πρωτίστως, με ενδιαφέρει άμεσα. Συνδυασμός με καλό και ποικίλο gameplay, πάμε για θρίαμβο. Θα με προβληματίσει μόνο τυχόν απαίτηση για ενασχόληση με τις ώρες (αν και λόγω τέλους θερινής σεζόν, θα έχω πιο πολύ χρόνο τώρα, λόγω δουλειάς πάντα). Εννοείται, αν το ξεκινήσω, πάει από την αρχή, κανονικά. Να σημειώσω ότι δεν με πειράζει να παίξω οτιδήποτε στο Ps3, όταν πρόκειται για κάτι πολύ ποιοτικό.
    Στο αντίστοιχο τόπικ του Βloodborne, οι απαντήσεις με είχαν πείσει να το ξεκινήσω κι έτσι είχα την τύχη να γνωρίσω μία από τις πιο σημαντικές εμπειρίες στο χώρο του gaming. Eπομένως, θα ακούσω πολύ προσεκτικά τις όποιες γνώμες και εδώ.
    Last edited by toninio; 31-10-2018 at 06:02.

  16. #1150
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Nα ρωτήσω λοιπόν κι εγώ, μιας και πέτυχα το νήμα. Επειδή έχω "εγκληματίσει" αρκετές φορές, αδιαφορώντας ή μη δίνοντας σημασία σε παιχνίδια που θα έπρεπε, όταν βγήκαν εννοώ, και μετά αυτο-μουντζωνόμουν που "έχανα τόσο καιρό την παιχνιδάρα", υποπτεύομαι ότι η σειρά Mass Effect είναι must (εκτός αν δεν την παλεύει κανείς με Rpg που απαιτούν ώρες κλπ, όπως έχω καταλάβει). Έχω διαβάσει και κάποια πράγματα και καταλαβαίνω ότι είναι από τις πιο σημαντικές σειρές στο gaming.
    Tο προτείνετε να το ξεκινήσει κάποιος, εν έτει 2019, με όχι αμελητέο backlog (το οποίο και προσπαθώ να τηρώ, για να μην χαθεί η μπάλα, πχ Horizon για αρχή, καπάκι Nier, καπάκι Detroit, να τελειώσω Bloodborne, λογικά RDR2 λίαν συντόμως, και αρκετά άλλα που περιμένουν);
    Εάν έχει πολύ καλή ιστορία και χαρακτήρες, αυτό πρωτίστως, με ενδιαφέρει άμεσα. Συνδυασμός με καλό και ποικίλο gameplay, πάμε για θρίαμβο. Θα με προβληματίσει μόνο τυχόν απαίτηση για ενασχόληση με τις ώρες (αν και λόγω τέλους θερινής σεζόν, θα έχω πιο πολύ χρόνο τώρα, λόγω δουλειάς πάντα). Εννοείται, αν το ξεκινήσω, πάει από την αρχή, κανονικά. Να σημειώσω ότι δεν με πειράζει να παίξω οτιδήποτε στο Ps3, όταν πρόκειται για κάτι πολύ ποιοτικό.
    Στο αντίστοιχο τόπικ του Βloodborne, οι απαντήσεις με είχαν πείσει να το ξεκινήσω κι έτσι είχα την τύχη να γνωρίσω μία από τις πιο σημαντικές εμπειρίες στο χώρο του gaming. Eπομένως, θα ακούσω πολύ προσεκτικά τις όποιες γνώμες και εδώ.
    Ερωτηση, μηπως εχεις Xboxone? Η αληθεια ειναι πως η σειρα στο Ps3 ειχε τεχνικα θεματακια... Θα σου προτεινα να κοιτουσες στο one με bc.
    Εννοειται πως και ΠΡΕΠΕΙ να παιξεις την σειρα, τα rpg mechanics οκ ειναι μετρια (και προς το 3 σχεδον ανυπαρκτα) αλλα η ιστορια, οι χαρακτηρες και το ολο συμπαν ειναι ασυλληπτο.

  17. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    toninio (02-11-2018)

  18. #1151
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Ο χαρακτηρισμός κορυφαίο όσον αφορά ιστορία και χαρακτήρες το αδικεί, κατά την άποψη μου. Είναι μεγαλειώδες. Όσον αφορά το gameplay είναι τρίτου προσώπου με μηχανισμό κάλυψης και δυνατότητα να ελέγχεις ομάδα δύο ατόμων, το οποίο βελτιώνεται παιχνίδι με παιχνίδι. Ανεβαίνεις level, παίρνεις skill points, έχεις έξι classes να διαλέξεις κλπ. Δες καμιά μάχη στο ΥΤ να πάρεις μια ιδέα για το gameplay αν θέλεις. Ίσως ξινίσεις λίγο στο πρώτο γιατί η ηλικία του φαίνεται και είναι κάπως δύστροπο. Για κάποιον που ενδιαφέρεται για ποιοτικό τίτλο δεν το σκέφτεσαι δεύτερη φορά.

  19. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    toninio (02-11-2018)

  20. #1152

    Default

    XboxOne, οχι, δεν έχω δυστυχώς, άρα αναγκαστικά στο Ps3. Πραγματικά όμως, δεν με πειράζει να παίξω κάτι παλιό ή σε παλιά κονσόλα (πχ πρόσφατα βρήκα την τριλογία Splinter Cell Ps3 και παίζω από την αρχή - δεν είχα παίξει το πρώτο και είχα αφήσει στη μέση το Pandora Tomorrow, ενώ το Chaos theory, εντάξει, το παίζω άνετα δεύτερη και τρίτη φορά).
    Tώρα, εφόσον είναι τόσο καλό σε ιστορία, αυτό και μόνο είναι λόγος να παίξω ένα παιχνίδι. Το gameplay έχω ψιλοδεί περίπου πώς είναι, αλλά όντως θα δω κι άλλο στο Yt. Έχω γενικά μία ιδέα και νομίζω δεν θα έχω θέμα.
    Ευχαριστώ φυσικά για τις γνώμες και νομίζω ότι θα το τιμήσω, ίσως και σύντομα (τουλάχιστον αγορά, να το έχω, και το αρχίζω σε πρώτη ευκαιρία). Κρίμα που το Andromeda, από ότι έχω δει, δεν φτάνει τα προηγούμενα σε κάποια πράγματα, αν και γενικά πρέπει να είναι καλό και αυτό.


Page 58 of 58 FirstFirst ... 8485455565758

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •