Page 54 of 58 FirstFirst ... 444505152535455565758 LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 1152

Thread: Mass Effect 3

  1. #1061
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Μα'στα.Καταλαβα, τσαμπα ο κοπος οπως και στο Skyrim (στο οποιο δεν ειχα προβλημα ποτε αλλα ηταν τοσος κοσμος που ειχε που ηταν αδικο).Οι προβληματικοι εμεις που εχουμε ps3...Μου κανει εντυπωση που ειναι τοσο ασχημο "live", γιατι στα βιντεακια που ειχα δει φαινεται καλο ρε φουστη.Το framerate ειναι οντως καπου στα 20fps και πολλα λεω.Αλλα αυτη η κακη εικονα η γενικοτερη με πειραξε εμενα.Παλι καλα που ειναι free για το plus και δεν με εκαψε.Θα το πιασω καποια αλλη μερα παλι πιο ψυχραιμα.Οχι με το που εχω ξυπνησει.Δεν μου εκανε καλο

    Satan has left his killing floor
    PS4

  2. #1062

    Default

    Και εγώ προσπαθώ να το συνεχίσω και να μη το παρατήσω τόσο γρήγορα αλλά δεν το βλέπω.....δεν μ'αρέσει καθόλου σαν παιχνίδι.


  3. #1063
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ΔΗμητρη το 2ο μέρος του dlc που ξεκλειδώνει μετα το main mission μπορεις να το δεις μόνο αν παίξεις full playthrough?
    Σίγουρα έτσι θα αξίζει περισσότερο αλλα αυτη τη στιγμη δεν έχω ουτε το χρόνο ουτε την υπομονή να το κανω...
    Αν το ξεκινήσω πριν το last mission περα απο το μη καλο pacing θα χάσω κ τίποτε αλλο;

  4. #1064
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Καντο προς το τελος Δημητρη, δεν θα χασεις υλικο καθολου, απλα θα ξεκλειδωθει ολο με την μια. Αλλωστε εγω πιστευω οτι τελικα ταιριαζει αψογα το DLC χρονολογικα να το παιξεις πριν το Leviathan DLC και την τελικη αποστολη.

    Δηλαδη οι τελευταιες 3 αποστολες πρεπει να ειναι Citadel DLC, Leviathan DLC και Cronos Station attack(-> Priority: Earth)

    Παντα κατα την γνωμη μου και παντα βαση του πως μου ταιριαζει πιο ομορφα να δενει σαν σεναριο. Το κακο (σε εισαγωγικα) ειναι οτι ξεκλειδωνουν πολλες μινι δραστηριοτητες, με τις οποιες θα ηθελες να ασχοληθεις υποτιθεται περισσοτερο απο μια φορα πριν ξεκινησεις τις τελικες 2 αποστολες που λεω, αλλα νo biggie μπορεις απλα να λιωσεις εκεινη την στιγμη.

  5. #1065
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πως και αρχισες το Mass Effect 3? Eιχες παιξει τα προηγουμενα?
    Δυστυχώς, μόνο το 2 το οποίο και κατευχαριστήθηκα δεόντως!
    Btw, μια ερώτηση:
    Spoiler!

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Μονο αυτο?Το οτι σερνεται κυριολεκτικα που το πας?Ενα μονιμο τρεμουλο.Το μονο καθαρο ειναι τα προσωπα και ολα τα αλλα μηδεν.Ειπα να παιξω λιγο τωρα το πρωι με τον καφε και το βγαλα.Πονεσαν τα ματια μου.Στα παιδια που το εχουν παιξει, ειναι παντα ετσι ρε σεις?
    Ποτέ άλλοτε δεν θυμάμαι σε τόσο μικρό gaming session να έχω κουραστεί τόσο.Μου χαλάει όλη την διαφαινόμενη επικούρα του τίτλου.Κρίμα...

  6. #1066
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Δυστυχώς, μόνο το 2 το οποίο και κατευχαριστήθηκα δεόντως!
    Btw, μια ερώτηση:
    Spoiler!


    Ποτέ άλλοτε δεν θυμάμαι σε τόσο μικρό gaming session να έχω κουραστεί τόσο.Μου χαλάει όλη την διαφαινόμενη επικούρα του τίτλου.Κρίμα...
    Spoiler!


    Τωρα ρε παιδια οτι και να λετε για την εκδοση PS3, σας νιωθω πραγματικα... στο ιδιο καζανι εβραζα μεχρι που δεν αντεξα. Η πλακα ειναι οτι αν δεν ηταν το combo Skyrim + Mass Effect 3 (γιατι ηρθαν το ενα πισω απο το αλλο) δεν θα ειχα "ενδωσει".

    ΥΓ: Μετα απο καθε αποστολη ή 1-2 αποστολες μιλατε με το crew στο Normandy και επισκεφτειτε τακτικα Citadel, ολο και καινουργια πραγματακια/διαλογοι/γεγονοτα συμβαινουν που αν εισαστε φαν του universe θα εκτιμησετε.

  7. #1067
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Καντο προς το τελος Δημητρη, δεν θα χασεις υλικο καθολου, απλα θα ξεκλειδωθει ολο με την μια. Αλλωστε εγω πιστευω οτι τελικα ταιριαζει αψογα το DLC χρονολογικα να το παιξεις πριν το Leviathan DLC και την τελικη αποστολη.

    Δηλαδη οι τελευταιες 3 αποστολες πρεπει να ειναι Citadel DLC, Leviathan DLC και Cronos Station attack(-> Priority: Earth)

    Παντα κατα την γνωμη μου και παντα βαση του πως μου ταιριαζει πιο ομορφα να δενει σαν σεναριο. Το κακο (σε εισαγωγικα) ειναι οτι ξεκλειδωνουν πολλες μινι δραστηριοτητες, με τις οποιες θα ηθελες να ασχοληθεις υποτιθεται περισσοτερο απο μια φορα πριν ξεκινησεις τις τελικες 2 αποστολες που λεω, αλλα νo biggie μπορεις απλα να λιωσεις εκεινη την στιγμη.
    Thanks man. Να δω πότε θα προλάβω να ασχοληθώ όμως...

  8. #1068
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Επανερχομαι για να καταραστω τους ηλιθιους που εφτιαξαν τοσο χαλια τον τεχνικο τομεα του παιχνιδιου.Που μακαρι στην επομενη γενια να τους εξαγορασει η νιντεντο και να αναγκαστουν να φτιαχνουν μονο παιχνιδια για το wiiiiiiiiiiiiiiiii και να λαγκαρουν.

    Στα του παιχνιδιου τωρα

    Αφου το ελιωσα το σ/κ και προβλεπεται να συνεχιζω να το λιωνω (τα ματια μου θα χρειαστουν αλλαγη μετα που θα το εχω παρατησει στανταρ).Παιζω με female adept, lv21 για την ωρα, το πρωτο walkthrough και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με την επιλογη.Το level cap ποσο ειναι?

    Ερωτηση σχετικα με τους Salarians

    Spoiler!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  9. #1069
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Επανερχομαι για να καταραστω τους ηλιθιους που εφτιαξαν τοσο χαλια τον τεχνικο τομεα του παιχνιδιου.Που μακαρι στην επομενη γενια να τους εξαγορασει η νιντεντο και να αναγκαστουν να φτιαχνουν μονο παιχνιδια για το wiiiiiiiiiiiiiiiii και να λαγκαρουν.

    Στα του παιχνιδιου τωρα

    Αφου το ελιωσα το σ/κ και προβλεπεται να συνεχιζω να το λιωνω (τα ματια μου θα χρειαστουν αλλαγη μετα που θα το εχω παρατησει στανταρ).Παιζω με female adept, lv21 για την ωρα, το πρωτο walkthrough και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με την επιλογη.Το level cap ποσο ειναι?

    Ερωτηση σχετικα με τους Salarians

    Spoiler!
    Καλο κουραγιο φιλε μου οσον αφορα τον τεχνικο τομεα στο PS3... καταλαβαινεις τωρα γιατι εκανα ΤΟΣΕΣ γκρινιες (σε βαθμο που ενοχληθηκαν/κουραστηκαν και δικα μας μελη εδω μεσα) και τοσες προσπαθειες οι οποιες ομως πηγαν στραφι... ειναι πραγματικα κριμα διοτι μαζι με το combo skyrim, το ΜΕ3 ηταν απο τους πιο αναμενομενους τιτλους.

    Anyway στις ερωτησεις σου:

    Το level cap ειναι 60. Απο οτι καταλαβα ομως δεν εκανε import save απο το ΜΕ2? Διοτι αν ειχες κανει σε ξεκιναει σε μεγαλυτερο lvl αντι απο το 0.

    Ωραιος ο adept. Και στο ΜΕ2 ηταν ωραιος, αλλα εδω ειναι τουμπανος.

    Για τους Salarians

    Spoiler!


    To παρακατω spoiler ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ειναι για ενα συμβαν στο τωρινο μου Πlaythrough και ειναι σε πολυ προχωρημενο επιπεδο της ιστοριας!

    Spoiler!
    Last edited by Valkyre; 11-03-2013 at 12:26.

  10. #1070
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Το ME2 το ειχα παιξει στο pc,οποτε απο το μηδεν το ξεκινησα εδω.Ναι εχεις δικιο για τους Saliarians (ετσι τους λεω σαλιαριανς) απλα τοοοοοοοοσο πια τρομπες? Μου εκανε μεγαλη εντυπωση το παραπανω και πανω σε αυτο
    Spoiler!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  11. #1071
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    το 2 φαινεται να τρεχει μια χαρα το 1 κομπιαζε λιγο το 3 θα το παιξω οταν σκασει το ps3 και τερματισω το 2

  12. #1072
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Το ME2 το ειχα παιξει στο pc,οποτε απο το μηδεν το ξεκινησα εδω.Ναι εχεις δικιο για τους Saliarians (ετσι τους λεω σαλιαριανς) απλα τοοοοοοοοσο πια τρομπες? Μου εκανε μεγαλη εντυπωση το παραπανω και πανω σε αυτο
    Spoiler!
    Spoiler!


    Παντως ρε συ εφοσον παιζεις κατευθειαν το ΜΕ3 χωρις προηγουμενες επιλογες θα εισαι ολιγον τι σε ραγες οσον αφορα τις επιλογες σου στο παιχνιδι.

    Θεωρω μλκια της Bioware που δεν εκανε αυτο που ειχε κανει στο ΜΕ2 με ενα μινι introduction/resume της ιστοριας μεχρι τωρα με την δυνατοτητα να κανεις καποιες απο τις πιο σημαντικες επιλογες.

  13. #1073
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Spoiler!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  14. #1074
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Spoiler!
    Spoiler!

  15. #1075
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Spoiler!

  16. #1076
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    ειμαι πριν την αποστολη cerberus headquarters το leviathan πριν ποια αποστολη ειναι καλυτερα να το παιξω?

    Διαβαζω και τις αρχικες σελιδες του θεματος και δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τα war assets.εχω περιπου 7200 που σημαινει 3600 ουσιαστικα.Θα επηρεαστει το τελος?

  17. #1077
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post

    To παρακατω spoiler ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ειναι για ενα συμβαν στο τωρινο μου Πlaythrough και ειναι σε πολυ προχωρημενο επιπεδο της ιστοριας!

    οσον αφορα στο "οι επιλογες στο ΜΕ3 δεν παιζουν ρολο"
    Spoiler!
    Αυτο δεν ισχυει ακριβως οπως το λες Val γιατι και εγω
    Spoiler!


    Δεν θελω νa ξαναμπαινω σε αυτην την συζητηση anyways το ολο choice don't matter συνεχιζω να επιμενω πως αφορουσε το φιναλε του παιχνιδιου καθαρα και ηταν γυρω απο το οποιο ειχε γινει τοσος ντορος αλλωστε εκεινη την περιοδο(among other things).Το rannoch mission ηταν σιγουρα το αγαπημενο μου mission (βοηθησε και οτι ηταν LI η tali ) και εδειχνε πως ετσι επρεπε να ηταν και το φιναλε (αντε στην πιο απλη περιπτωση να μην ηταν τοσο ευκολο να παρεις τα war asset points οπως δεν ηταν ευκολο να παρεις τα rannoch points για τα events εκεινα).Δεν πιστευω πως κανενας θα φωναζε αμα ισχυε και για το φιναλε τελικα κατι σαν της rannoch,i know i wouldn't be able to say anything .
    Νομιζω πως τα quests αυτα γραφονταν απο αλλες ομαδες (καθε ομαδα ειχε και ενα story sequence να κανει για καποιον χαρακτηρα) και δεν ειναι τυχαιο πως αυτα ηταν τα καλυτερα κομματια των ΜΕ(genophage ME2 ειμαι σιγουρος να διαβαζω παλια σε καποιο wiki οτι ηταν απο αλλη ομαδα κτλ) σε σχεση με οσα εγραφε ο Walters απο τοτε που πηρε τα ινια απο τον Κarpyshyn.

    Μπλα μπλα μπλα τα ιδια δεν τα λεω ξανα βαριεμαι ,απλα για ενημερωση εκανα το post σχετικα με το συγκεκριμενο event .

    EDIT:
    Ενα μικρο list απο καποιους απο τους συγγραφεις στο ΜΕ3.

    Mac Walters (James) wrote Earth, Mars, and the ending. (what a surprise...και τον χειροτερο χαρακτηρα και τα μνιε events )
    Sylvf (Liara, Legion) wrote Rannoch and the Citadel.
    Patrick (Tali, Mordin, Legion) wrote Rannoch, Tuchanka, Eden Prime, and the Citadel.
    John (Garrus, Javik) wrote Tuchanka.

    Καλα το δυο Patrick+Sylvf εσπειραν ετσι .Τωρα αμα μπορεσω να βρω και τα ονοματα τους ακριβως οπως ειναι.....
    Last edited by nikolaszax; 11-03-2013 at 16:30.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  18. #1078
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    ειμαι πριν την αποστολη cerberus headquarters το leviathan πριν ποια αποστολη ειναι καλυτερα να το παιξω?

    Διαβαζω και τις αρχικες σελιδες του θεματος και δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τα war assets.εχω περιπου 7200 που σημαινει 3600 ουσιαστικα.Θα επηρεαστει το τελος?
    Λογικα παιζεις το extended cut(ολα τα patches δηλαδη),οποτε για να εχεις ενα save που μπορει να δει τα παντα (με load) ,τοτε θελεις γυρω στα (σε σποιλερ καλου κακου γιατι μπορει να μην θελει καποιος να μαθει τον αριθμο)
    Spoiler!
    καθως με το Ε.cut μειωσαν τον απαιτουμενο αριθμο.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  19. #1079
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Αυτο δεν ισχυει ακριβως οπως το λες Val γιατι και εγω
    Spoiler!


    Δεν θελω νa ξαναμπαινω σε αυτην την συζητηση anyways το ολο choice don't matter συνεχιζω να επιμενω πως αφορουσε το φιναλε του παιχνιδιου καθαρα και ηταν γυρω απο το οποιο ειχε γινει τοσος ντορος αλλωστε εκεινη την περιοδο(among other things).Το rannoch mission ηταν σιγουρα το αγαπημενο μου mission (βοηθησε και οτι ηταν LI η tali ) και εδειχνε πως ετσι επρεπε να ηταν και το φιναλε (αντε στην πιο απλη περιπτωση να μην ηταν τοσο ευκολο να παρεις τα war asset points οπως δεν ηταν ευκολο να παρεις τα rannoch points για τα events εκεινα).Δεν πιστευω πως κανενας θα φωναζε αμα ισχυε και για το φιναλε τελικα κατι σαν της rannoch,i know i wouldn't be able to say anything .
    Νομιζω πως τα quests αυτα γραφονταν απο αλλες ομαδες (καθε ομαδα ειχε και ενα story sequence να κανει για καποιον χαρακτηρα) και δεν ειναι τυχαιο πως αυτα ηταν τα καλυτερα κομματια των ΜΕ(genophage ME2 ειμαι σιγουρος να διαβαζω παλια σε καποιο wiki οτι ηταν απο αλλη ομαδα κτλ) σε σχεση με οσα εγραφε ο Walters απο τοτε που πηρε τα ινια απο τον Κarpyshyn.

    Μπλα μπλα μπλα τα ιδια δεν τα λεω ξανα βαριεμαι ,απλα για ενημερωση εκανα το post σχετικα με το συγκεκριμενο event .

    EDIT:
    Ενα μικρο list απο καποιους απο τους συγγραφεις στο ΜΕ3.

    Mac Walters (James) wrote Earth, Mars, and the ending. (what a surprise...και τον χειροτερο χαρακτηρα και τα μνιε events )
    Sylvf (Liara, Legion) wrote Rannoch and the Citadel.
    Patrick (Tali, Mordin, Legion) wrote Rannoch, Tuchanka, Eden Prime, and the Citadel.
    John (Garrus, Javik) wrote Tuchanka.

    Καλα το δυο Patrick+Sylvf εσπειραν ετσι .Τωρα αμα μπορεσω να βρω και τα ονοματα τους ακριβως οπως ειναι.....
    Οχι δεν εγινε ετσι.
    Spoiler!


    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    ειμαι πριν την αποστολη cerberus headquarters το leviathan πριν ποια αποστολη ειναι καλυτερα να το παιξω?

    Διαβαζω και τις αρχικες σελιδες του θεματος και δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τα war assets.εχω περιπου 7200 που σημαινει 3600 ουσιαστικα.Θα επηρεαστει το τελος?
    To Leviathan κατα την γνωμη μου να το παιξεις πριν την τελευταια αποστολη.
    Last edited by Valkyre; 11-03-2013 at 17:10.

  20. #1080
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οχι δεν εγινε ετσι.
    Spoiler!
    Spoiler!
    Last edited by nikolaszax; 11-03-2013 at 17:16.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •