Page 57 of 58 FirstFirst ... 747535455565758 LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 1152

Thread: Mass Effect 3

  1. #1121
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται:



    "Mass Effect Saga" by Sam Spratt


    Special Edition

    - Individually numbered edition of 500
    - Signed by the artist
    - Spot gloss and Metal FX embellishments
    - Oversized 24 x 36" print on 100lb. paper


    Price: $60


    Open Edition (18 x 24" print on 100lb. paper)


    Price: $25

    Progression:


    About the Artist: Sam's work spans from fine-art portraiture, to fantastical creatures and surrealism, to classical treatments of web and pop culture, and is deeply integrated into the beat of The Internet. Tens of thousands of people follow his social media presence devoutly as he generates viral illustrations on a regular basis—seen and shared by millions of people. His work has caught the attention of the public but also art critics as well as mainstream publications with interviews in places like Maxim, The Daily Dot, and MTV. His technique is built off of oil-painting training in classical/Baroque methods and translated to the fast-paced digital world. Sam is based in NY.

    Note from Sam: “I've been a big fan since it came out and really BioWare as a whole since I was young. Mass Effect is one of the only series I've stumbled upon where the writing, characters, and art direction were cohesive and immersive enough to pull me into full-fledged video game escapism. It's incredibly ambitious, one of the most socially conscious and inclusive game series out there, and despite the occasionally overly vague dialog wheel that "tricked" me into accidentally killing characters I grew embarrassingly attached to on multiple occasions—it remains one of the best representations of games as art.”
    Last edited by tonybsg; 07-03-2014 at 02:12.


  2. #1122

    Default

    εξαιρετικο franchise το mass effect αν και το story του 3ου ηταν δυστυχως σαπιο.Αν ειχα χρονο θα τα ξαναπαιζα απτην αρχη,πραγματικα αξιζουν

  3. #1123
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    αν και "λίγο" οφφτοπικ , μιας και ένα από τα επόμενα games που θα ξεκινήσω θα είναι τα Mass Effect (ή τα Dead Space , θα δώ τι mood θα έχω) έχει νόημα να ξεκινήσω από το 1ο Mass Effect ?
    και πιο πολύ από θέμα ιστορίας / εξέλιξης όχι από τεχνικά θέματα.

    το 2 και 3 τα έχω ήδη ενώ το 1ο όχι , αλλά αν αξίζει ίσως το πάρω από το store .

  4. #1124
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Αντώνη είναι τριλογία, τα παιχνίδια έχουν άμεση σχέση καθώς είναι μία ενιαία ιστορία (και όχι πχ τρεις διαφορετικές στον ίδιο κόσμο). Αποφάσεις που παίρνεις σε προηγούμενο παιχνίδι, έχουν επιπτώσεις σε επόμενο κ.ο.κ.

    Εγώ βέβαια είμαι από τους πολλούς που ξεκίνησαν από το ME2 όταν πρωτοκυκλοφόρησε στο PS3, διαβάζοντας βέβαια πολλά για την ιστορία και τις αποφάσεις που έπρεπε να πάρεις στο ME1 (κάτι που έκανες σε πολύ μικρό βαθμό και παίζοντας απευθείας το ME2 στο PS3, εξαιτίας ενός interactive comic που λειτουργούσε σαν πρόλογος για όσους δεν είχαν παίξει το 1 στο X360/PC).


  5. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    antoniss (08-03-2014)

  6. #1125
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    αν και "λίγο" οφφτοπικ , μιας και ένα από τα επόμενα games που θα ξεκινήσω θα είναι τα Mass Effect (ή τα Dead Space , θα δώ τι mood θα έχω) έχει νόημα να ξεκινήσω από το 1ο Mass Effect ?
    και πιο πολύ από θέμα ιστορίας / εξέλιξης όχι από τεχνικά θέματα.

    το 2 και 3 τα έχω ήδη ενώ το 1ο όχι , αλλά αν αξίζει ίσως το πάρω από το store .
    Nai πιστευω οτι πρεπει να το παιξεις. η σειρα Mass Effect ειναι πολυ story based οποτε εαν πας κατευθειαν στο 2 θα χασεις πολλα.εχει βγει και το comic που σου δειχνει τα βασικα για την ιστορια του 1 αλλα δεν ειναι το ιδιο για μενα...
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    antoniss (08-03-2014)

  8. #1126
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^^ σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας !!!

    οπότε πάω για αγορά του πρώτου , οκ το store το έχει στα 15€ και απ'ότι είδα είναι και αρκετές ώρες gaming αξίζει τα λεφτά του ,
    βέβαια αυτό είναι και ένα θέμα που με απασχολεί ,δλδ επειδή όλη η σειρά είναι τεράστια σε ώρες (ειδικά εφόσον θα το προσπαθήσω και για πλατίνα) μήπως κάπου με κουράσει ή το χάσω εγώ , έχω αρκετό καιρό να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο από εποχές gaming σε pc , αλλά καταλαβαίνω πως ένα τέτοιο είδος δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικά..

    ξεκινάω και βλέπω!

  9. #1127
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    ^^ σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας !!!

    οπότε πάω για αγορά του πρώτου , οκ το store το έχει στα 15€ και απ'ότι είδα είναι και αρκετές ώρες gaming αξίζει τα λεφτά του ,
    βέβαια αυτό είναι και ένα θέμα που με απασχολεί ,δλδ επειδή όλη η σειρά είναι τεράστια σε ώρες (ειδικά εφόσον θα το προσπαθήσω και για πλατίνα) μήπως κάπου με κουράσει ή το χάσω εγώ , έχω αρκετό καιρό να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο από εποχές gaming σε pc , αλλά καταλαβαίνω πως ένα τέτοιο είδος δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικά..

    ξεκινάω και βλέπω!
    Koita Αντωνη εγω ειχα παιξει το 1ο σε pc πριν χρονια και πριν λιγο καιρο πηρα την αποφαση επιτελους να συνεχισω την σειρα.Δεν επαιξα ξανα το 1ο αλλα φρεσκαρα την μνημη μου με το int comic που ειπε και ο αλλος ο αντωνης παραπανω.Ειναι τεραστια τα παιχνιδια και εαν κουραστεiς κανε μια παυση αν και δεν το νομιζω να σε κουρασουν.Εγω τελειωσα το 2 και τωρα παιζω το 3.επισης να προσεξεις τι θα κανεις με τα DLC's γιατι για το 2 και για το 3 ειναι αρκετα.τα εχεις με τα DLC'c?


    Εχει υποστει πολλες αλλαγες το 3 παντως και μαρεσει παρα πολυ.και στο game play και σε ολα.Ρε παιδια μια ερωτηση τωρα αφου εγραψα κιολας.Στο 2 οταν μιλαγες με καποιον και σου "εδινε" καποιο side mission δεν το εβγαζε στην λιστα πατωντας pause?τωρα πηγα απτην εξυπνη----
    Spoiler!

    Εχω χασει την μπαλα λιγο αλλα πιστευω θα μπω στο κλιμα.επισης τα DLC's δεν τα βγαζει φατσα φορα?το λεω γιατι πηγα εκει στον γιατρο
    Spoiler!

    ετσι γινεται κανονικα?
    τελικα εκανα παραπανω απο μια ερωτησεις!
    Spoiler!

  10. #1128
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Λοιπόν, χωρίς να σε spoilerιάσω, σου απαντώ έμμεσα και για τα δύο και αν δε βγάλεις άκρη επανέρχεσαι:

    Για το πρώτο, αν έχω καταλάβει καλά που είσαι ρίξε μία ματιά στο Spectre Office και στο Terminal. Εκεί θα βρεις μια επιλογή που ενεργοποιεί το εν λόγω quest και μετά ακολουθείς την αλληλουχία των βημάτων και των διαλόγων που θα δεις. Πάντως το εν λόγω quest διαδραματίζεται αρχικά μέσα στα Embassies για να έχεις εικόνα.

    Για το δεύτερο, πρέπει να ψάξεις καλά το χώρο για όλα τα διαθέσιμα στοιχεία. Αφού τα βρεις όλα θα έχεις στα χέρια σου πληροφορίες τις οποίες θα πρέπει να διασταυρώσεις στο galaxy map που βρίσκεται μέσα στο γραφείο του γιατρού, να φιλτράρεις τις πιθανές τοποθεσίες ώστε να βρεις που πρέπει να πας μετά. Θέλει λίγο ψάξιμο, αλλά εάν ακολουθήσεις τη λογική και ότι γνωρίζεις ήδη από το story δε θα δυσκολευτείς πολύ.

    Καλή τύχη!

  11. #1129
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    thanx τσακαλε Γιωργο ναι τα βρηκα!το πρωτο με την κασουμι οκ και το 2ο με το DLC θα βγω παγανια τωρα να δω τι παιζει!Αυτο στο ιατριο το εκανα ολα αποτι καταλαβα βρηκα ολα τα clues!
    Προχθες εκανα ενα μικρο session και ψαχτηκα εκει στην citadel και επαιξα κανα 2ωρο.Με ολα τα DLC's που εχω πλεον στην διαθεση μου με βλεπω να μην τελειωνω ποτε!περιμενω και Dark Souls 2 οποτε Χαιρε κοσμε....
    Spoiler!

  12. #1130
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ξέρεις τι είναι να έχεις βιβλιοθήκη 290 παιχνίδια και κάθε φορά να θες να παίξεις πάλι το Mass Effect ενώ το έχεις ήδη τελειώσει καμιά ντουζίνα φορές
    Αρρώστια το σύμπαν του game

  13. The Following 3 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    dspug7 (11-03-2014),panos74gr (10-02-2017),Valkyre (11-03-2014)

  14. #1131
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ω ναι... αρρωστια εντελως...!!

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (10-02-2017),tsakali GR (12-03-2014)

  16. #1132
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Παιδια τις επιπλεον δυναμεις δεν μπορω να τις βαλω ακομα?αγορασα το flash πως λεγεται της αρια αλλα εψαξα να το βαλω και δεν βρηκα που.μηπως ειναι νωρις?
    Τελειωσα το omega.ωραιο ηταν αλλα οχι τπτ τρελο σε αντιθεση με το Leviathan που παιζω τωρα και με εχει εντυπωσιασει.ωραιο στορυ και μαρεσει που ψαχνεις στο συμπαν για να προχωρησεις και δεν στο δινει στην μαπα.
    Spoiler!

  17. #1133
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Τελειωσα το Leviathan χθες!
    Πραγματικα πολυ καλο DLC με παρα πολυ ενδιαφερον στορυ...Το omega ειχε πολυ περισσοτερη μαχη αλλα και αυτο ηταν αξιοπρεπεστατο...
    Απο οπλα εχετε να προτεινετε κανενα ντουκι?Να αγορασω κανενα η θα με καλυπτουν αυτα που θα βρισκω προχωρωντας?
    /
    Spoiler!

  18. #1134
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Τελείωσα και εγώ αυτό το έπος που λέγεται Mass Effect. Και τι τελείωμα ήταν αυτό;! Μια πραγματικά επική πορεία από μια αποστολή στον Eden Prime μέχρι αποφάσεις που μπορούν να αλλάξουν για πάντα το μέλλον των πάντων. Συγκλονιστικό πραγματικά. Στενοχωρήθηκα λίγο γιατί είχα παίξει το ΜΕ2 πρώτα και οι αποφάσεις που πήρα για να ξεκινήσει το παιχνίδι δεν είχαν αντίκτυπο σε μένα γιατί δεν πολυκαταλάβαινα ποιος είναι ποιος και τι γίνεται. Όταν ξεκίνησα το ΜΕ και έκανα τις επιλογές μου δεν ξαναέπαιξα το ΜΕ2 αλλά πήγα στο ΜΕ3. Δεν θα υπήρχαν πολλές διαφορές, μια ζωή paragon, αλλά θα είχε άλλη απήχηση στην εμπειρία μου. Ακόμα και έτσι όμως ζορίστηκα αρκετά
    Spoiler!

    Τα DLC ήταν επίσης πολύ καλά, πλην του Omega που ήταν απλά καλό, με πάρα πολύ ψωμί είτε σε ιστορία είτε σε χαβαλέ. Επίσης είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον, αν δεν το έχει κάνει ήδη κάποιος, να δει ποιες διαφορετικές εξελίξεις θα μπορούσε να έχει η ιστορία πχ
    Spoiler!
    Είναι απίστευτη η δουλειά που έριξαν για όλες αυτές τις εξελίξεις και τους βγάζω το καπέλο.
    Το τέλος δεν με τσάντισε ή με απογοήτευσε. Κάποια plot holes που υπάρχουν τα θεωρώ φυσιολογικά, και ποιος δεν την έχει πατήσει άλλωστε.
    Μετά και από το τρίτο μέρος της σειράς μπορώ να πω ότι είναι το αγαπημένο μου παιχνίδι της σειράς, μπορεί και γενικά.
    ME4 θα είναι και ο λόγος αγοράς PS4 πιστεύω.

  19. The Following 4 Users Say Thank You to Kane For This Useful Post:

    chronohill (19-06-2014),panos74gr (10-02-2017),tsakali GR (19-06-2014),Valkyre (19-06-2014)

  20. #1135
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Ξεθάβω το θέμα μετά από χρόνια γιατί εν αναμονή του andromeda παίζω ξανά τα ΜΕ

    Δυστυχώς ξεκίνησα από το ΜΕ2 σε Insanity γιατί ήταν το μόνο που μου έλειπε για την πλατίνα (ήθελα να την έχω σε αυτή την παιχνιδάρα) αλλά τώρα που το τελείωσα και είμαι στο Insanity playthrough του ΜΕ3 λυπάμαι που δεν ξεκίνησα από το πρώτο ME.

    Άσχετα από αυτό, και ενώ το ME2 το θυμόμουν πολύ καλά, το ΜΕ3 δεν το θυμόμουν και τόσο και ανακαλύπτω ξανα ότι είναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ!
    Καταρχάς τα γραφικά είναι super! πολύ καλύτερα από το ΜΕ2 που το aliasing ήταν παντού και το framerate καλύτερο. Πραγματικά αντίστοιχα μεγάλη πρόοδος σε αυτό τον τομέα όσο και από το ΜΕ στο ΜΕ2.
    Τα mechanics πολύ polished, πάνε τα κολλήματα, νιώθεις μεγάλη ευελιξία στην μάχη και έχει πιο μεγάλη ποικιλία. Η AI πολύ καλύτερη, ειδικά στο Insanity δεν μπορείς να σταθείς σε ένα σημείο και απλά να βαράς από cover, σε αναγκάζει να κινείσαι και να ακολουθείς διάφορες τακτικές. Η εισαγωγή τον combos ωραία και πολύ χρήσιμη στο Insanity. Δεν βγαίνει χωρίς.


    Η πλοκή δε είναι πάρα πολύ ωραία. Πραγματικά οι επιλογές από τα 2 πρώτα περνάνε στο παιχνίδι και βλέπεις τους παλιούς συντρόφους σου, πως η εισβολή τους έχει επηρεάσει, τί έχουν καταφέρει στην ζωή τους και βιώνεις πολύ συγκινητικές στιγμές μαζί τους. Επίσης βλέπεις ιστορίες από το 1 & 2 να ολοκληρώνονται και κατά κάποιο τρόπο η επένδυση που είχες κάνει να πιάνει τόπο. Πραγματικά δεν έχω ξαναπαίξει κάτι τέτοιο. Τα ME τελικά κάποιος πρέπει να τα βλέπει σαν 1 μεγάλο παιχνίδι με 3 μέρη.


    Επίσης τα DLC (τα πήρα πρόσφατα σε προσφορά) πρέπει να είναι πολύ καλά. Παίζω τώρα το Leviathan και είναι πάρα πολύ καλό, με αρκετό investigation αλλά και μάχες.


    Αυτά... συνεχίζω για να ολοκληρώσω το Insanity renegade playthrough με FemShep.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Kane (11-02-2017),tsakali GR (12-02-2017),Valkyre (10-02-2017)

  22. #1136
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Όλος ο κόσμος ασχολείται με το RDR2 εγώ ξεθάβω το νήμα μιας και εχθές ξεκίνησα και το τρίτο μέρος της τριλογίας.
    Έπαιξα 4 ώρες και απο οτι φαίνεται κινείται στα ίδια επίπεδα με το 2 και αυτό είναι πάρα πολύ καλό.
    Ήδη με ενδιαφέρει η πλοκή, οι χαρακτήρες και οι συζητήσεις που γίνονται μεταξύ τους άρα και το τι θα επιλέξω σαν απάντηση.
    Πραγματικά το παιχνίδι πρόκειται για διαμάντι και πραγματικά απορώ πως μου ξέφυγε την προηγούμενη γενιά...
    Spoiler!

  23. The Following 5 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (25-10-2018),Kane (26-10-2018),panos74gr (28-10-2018),tonybsg (25-10-2018),tsakali GR (26-10-2018)

  24. #1137
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Ετοιμάσου για πολύ φορτισμένες καταστάσεις. Όταν το τελειώσεις με το καλό κάνε τη χάρη στον εαυτό σου να δεις στο ΥΤ τι γίνεται σε διαφορετικές επιλογές. Απίστευτα πράγματα. Έχεις τα DLC;
    Ίσως καταλαβαίνεις περισσότερο γιατί φάγαμε ( οι φίλοι του ΜΕ εννοώ με 2 και 3 plays σε κάθε παιχνίδι) τέτοια σφαλιάρα με το Andromeda, το οποίο δεν ήταν άσχημο. Απλά είχε ΜΕ στον τίτλο του.

  25. #1138
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Ετοιμάσου για πολύ φορτισμένες καταστάσεις. Όταν το τελειώσεις με το καλό κάνε τη χάρη στον εαυτό σου να δεις στο ΥΤ τι γίνεται σε διαφορετικές επιλογές. Απίστευτα πράγματα. Έχεις τα DLC;
    Ίσως καταλαβαίνεις περισσότερο γιατί φάγαμε ( οι φίλοι του ΜΕ εννοώ με 2 και 3 plays σε κάθε παιχνίδι) τέτοια σφαλιάρα με το Andromeda, το οποίο δεν ήταν άσχημο. Απλά είχε ΜΕ στον τίτλο του.
    Όχι τα dlc δεν τα έχω. Παίζω από το EA access που σου δίνει το βασικό παιχνίδι.
    Το andromeda το έχω πάρει εδώ και πολύ καιρό αλλά δεν το έχω αγγίξει πριν τερματίσω και το ME3.
    Πάντως ήδη από τις 5 πρώτες ώρες χάνεσαι στον κόσμο του.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  26. #1139
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Όλος ο κόσμος ασχολείται με το RDR2 εγώ ξεθάβω το νήμα μιας και εχθές ξεκίνησα και το τρίτο μέρος της τριλογίας.
    Έπαιξα 4 ώρες και απο οτι φαίνεται κινείται στα ίδια επίπεδα με το 2 και αυτό είναι πάρα πολύ καλό.
    Ήδη με ενδιαφέρει η πλοκή, οι χαρακτήρες και οι συζητήσεις που γίνονται μεταξύ τους άρα και το τι θα επιλέξω σαν απάντηση.
    Πραγματικά το παιχνίδι πρόκειται για διαμάντι και πραγματικά απορώ πως μου ξέφυγε την προηγούμενη γενιά...
    Αν δεν το έχεις βάλει ήδη, κατέβασε και το Extended Cut DLC

    https://store.playstation.com/en-gr/...CCONEND0000000

    EDIT: Α EA Access, δεν ξέρω τι γίνεται με το extended εκεί πέρα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Nikoladim (27-10-2018)

  28. #1140
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Ρε παιδιά τι ωραία τα Mass Effect, με έπιασε μια μικρή νοσταλγία τώρα


    Spoiler!


  29. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    tsakali GR (29-10-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •