Page 41 of 41 FirstFirst ... 313738394041
Results 801 to 818 of 818

Thread: Tomb Raider

  1. #801
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επισης το Uncharted εχει πολυ πιο likeable χαρακτηρες, μια πολυ πιο αναλαφρη και διασκεδαστικη ιστορια, καλυτερο pacing και ενα καρο αλλα πραγματα που δυστυχως δεν εχει το Tomb Raider.



    ΥΓ: Tony, εχεις καποιο βιντεο απο την ηθοποιο να δω την προφορα της υπο φυσιολογικες συνθηκες? Διοτι αν ειναι ετσι και στην καθημερινοτητα της, οκ παω πασο, αλλα μα την παναγια μου ακουγεται πολυ αστεια και forced.
    Last edited by Valkyre; 14-03-2014 at 14:34.

  2. #802
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Αν είσαι δουλειά, ΜΗΝ δεις αυτό (μιλάει κιόλας κάποια στιγμή )


    Κατά τ' άλλα, από το making of για παράδειγμα (σε πολύ πιο χαλαρές συνθήκες βέβαια, περίπου από το 1.50 και μετά)



  3. The Following 4 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Desmond (15-03-2014),psx3 (14-03-2014),tsakali GR (14-03-2014),Valkyre (14-03-2014)

  4. #803
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ποιος την γ***ει την προφορα...! Ωραιο κομματι η κοπελα!

    ΥΓ: το ειδα (παροτι ειμαι δουλεια)! Λολ

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    tonybsg (14-03-2014)

  6. #804

    Default

    Τη Λάρα την είχαν τσιμπήσει σφήγκες και το έχασα γιατί πιο "φορτωμένη" την είδα και άλλα βλέπω στο βίντεο.


  7. #805
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Χαχαχα ήμουν σίγουρος ότι θα συμφωνούσαμε εν τέλει Val


  8. #806
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ρε παιδια παίζω τωρα tomb raider που το Κατεβασα απο το plus ειμαι σχεδόν στο 50% και μου έβγαλε μήνυμα this content will expire in 15 minutes...
    Παμε καλα;;τι ειναι αυτο παλι;;;

    Edit: κλείδωσε το παιχνίδι με πέταξε έξω, έβαλα παλι να παίξω και ολα οκ.
    Περίεργα πραγματα...
    Και εμένα μόλις μου το έκανε.Ευτυχώς είχα διαβάσει το post σου και δεν έπαθα καρδιακό...

  9. #807
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μόλις το τερμάτισα.Πραγματικα ενα πολυ ωραιο παιχνίδι και θα το ξαναπαίξω στο ps4 μόλις πέσει η τιμη του στα 20-25 ευρω.
    Spoiler!

  10. #808
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Στο PS4 είναι χάρμα οφθαλμών στα 1080p/60fps,
    επίσης έχει την καλύτερη υλοποίηση σε light bar και ηχείο του DS4 απ'όσα παιχνίδια έχω δει μέχρι τώρα.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    mihalis13 (30-03-2014),tsakali GR (31-03-2014)

  12. #809
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Το παιχνιδι για μενα ειναι ενα mixed match. Δηλαδη παιρνει καποια καλα στοιχεια απο τον προκατοχο του, παιρνει καποια στοιχεια απο το Uncharted, βαζει και καποια δικα του νεα elements και εχουμε ενα πολυ καλο κραμα. Εχω ομως δυο μεγαλες ενστασεις.
    1. Το νησι εχει παρα πολλα gore στοιχεια, που κατανταει πραγματικα βαρετο. Πιο πολυ θυμιζει Κοναν, παρα TB.
    2. Θεωρω πως σαν προσεγγιση επρεπε να πανε περισσοτερο στο gameplay του TLOU, παρα στο Uncharted. Δηλαδη αν και το παιχνιδι σε ξεγελαει στην αρχη, νοιωθοντας πως παιζεις κατι σε survival, μετα γινεται Call of Duty, που γαζωνεις στρατιες εχθρων...Ετσι χανει καθε ποντο αληθοφανειας, που ναι μεν ειναι το αντιστοιχο με το Uncharted, αλλα εστω εκει ξερεις απο την αρχη πως θα ζησεις μια περιπετειουλα στυλ Indiana Jones με ενα πρωταγωνιστη larger than life.

  13. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    panos74gr (09-08-2014)

  14. #810
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Το προχώρησα αρκετά και μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό παιχνίδι. Ο ήχος , τα γραφικά και ειδικά τα τοπία είναι κορυφή. Έχω μία ένσταση όμως. Ακολουθείς μία οδό χωρίς επιλογές. Το παιχνίδι σε βάζει σε ένα μονοπάτι το οποίο πρέπει να ακολουθείς. Survival δεν υπάρχει πουθενά. Άλλη εικόνα έδιναν στο promotion του παιχνιδιού. Το χειρότερο απ'όλα: σε κυνηγούν θεοί και δαίμονες αλλά ... όταν η Λάρα δει αρχαία είναι σα να μη συμβαίνει τίποτα. Γενικότερα πιστεύω ότι είναι επιτυχημένο το reboot γιατί η σειρά είχε κορεστεί. Ανανεώθηκε αλλά πρέπει να έχει και λίγο από Tomb Raider.

  15. The Following User Says Thank You to pictorino For This Useful Post:

    chronohill (09-08-2014)

  16. #811
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Quote Originally Posted by pictorino View Post
    Το προχώρησα αρκετά και μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό παιχνίδι. Ο ήχος , τα γραφικά και ειδικά τα τοπία είναι κορυφή. Έχω μία ένσταση όμως. Ακολουθείς μία οδό χωρίς επιλογές. Το παιχνίδι σε βάζει σε ένα μονοπάτι το οποίο πρέπει να ακολουθείς. Survival δεν υπάρχει πουθενά. Άλλη εικόνα έδιναν στο promotion του παιχνιδιού. Το χειρότερο απ'όλα: σε κυνηγούν θεοί και δαίμονες αλλά ... όταν η Λάρα δει αρχαία είναι σα να μη συμβαίνει τίποτα. Γενικότερα πιστεύω ότι είναι επιτυχημένο το reboot γιατί η σειρά είχε κορεστεί. Ανανεώθηκε αλλά πρέπει να έχει και λίγο από Tomb Raider.
    Οπως τα λες ειναι και δυστηχως μονο Tomb Raider δεν θυμιζει. Κριμα γιατι χαθηκε μια ωραια σειρα για οσους την αγαπουσαν...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  17. #812
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Οι απόψεις είναι διφορουμενες από όσο διαπιστώνω τελικά. Κατά τη γνώμη μου θα ήθελα λίγο περισσότερους γρίφους , ίσως και λιγάκι πιο δύσκολους, αλλά και έτσι όπως ήταν ( με φανερές επιρροές από Uncharted ) το βρήκα πανέμορφο. Δεν νομίζω ότι ένα αναμασημα θα έκανε καλό στη σειρά. Κάποιους από τους οπαδούς της σειράς τους απομάκρυνε κάποιους άλλους τους ευχαρίστησε διότι δεν ήταν άλλο ένα αναμασημα και κάποιους άλλους όπως εμένα μας έφερε κοντά στη σειρά αυτή, που ποτέ δεν μας έκανε και ιδιαίτερο κλικ....

  18. #813
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Everything wrong with tomb raider in 15 minutes

    Τρελό γέλιο! Εννοείται το κάνει spoil όλο. Όχι ότι δεν είναι και απόλυτα προβλέψιμο απο μονο του.


  19. #814
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eπειδη ειχε 3 ευρω η Tomb Raider definitive edition(δεν ειχαμε thread αληθεια στο PS4 section?) ειπα να δοκιμασω να μπω ξανα στην σειρα με το reboot, αν και δεν μου γεμιζε ποτε το ματι.

    Το θεμα ειναι οτι τελικα αφου δοκιμασα το παιχνιδι, δεν με τραβαει καθολου. Δεν ξερω φταιει το uncharted? Δεν μπορω να συνεχισω. Και με εχει πιασει ενα ψυχαναγκαστικο να το προχωρησω αλλα απο την αλλη δεν αντεχω τους χαρακτηρες, ουτε την Λαρα, ουτε το πως δειχνει. Ειμαι αρχη ακομα, πιστευετε οτι θα αλλαξει κατι? Γινεται καλυτερο πιο μετα?

    Ελεγα να παιξω αυτο και το επομενο TR(το εχουν δωσει στο plus) γιατι το τελευταιο εχω διαβασει οτι δεν ειναι τοσο καλο οσο τα δυο πρωτα. Aλλα δεν με βλεπω να συνεχιζω.
    .

  20. #815
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    και γω το ειχα παρατησει to definitive,συμφωνο σε ολα κ επαυξανω..
    πάντως το τελευταιο Shadow of the Tomb Raider ειναι το μοναδικο μετα απο πολλα tomb raider που με κράτησε να το τερματίσω.

  21. The Following User Says Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    PDS (07-09-2020)

  22. #816
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Eπειδη ειχε 3 ευρω η Tomb Raider definitive edition(δεν ειχαμε thread αληθεια στο PS4 section?) ειπα να δοκιμασω να μπω ξανα στην σειρα με το reboot, αν και δεν μου γεμιζε ποτε το ματι.

    Το θεμα ειναι οτι τελικα αφου δοκιμασα το παιχνιδι, δεν με τραβαει καθολου. Δεν ξερω φταιει το uncharted? Δεν μπορω να συνεχισω. Και με εχει πιασει ενα ψυχαναγκαστικο να το προχωρησω αλλα απο την αλλη δεν αντεχω τους χαρακτηρες, ουτε την Λαρα, ουτε το πως δειχνει. Ειμαι αρχη ακομα, πιστευετε οτι θα αλλαξει κατι? Γινεται καλυτερο πιο μετα?

    Ελεγα να παιξω αυτο και το επομενο TR(το εχουν δωσει στο plus) γιατι το τελευταιο εχω διαβασει οτι δεν ειναι τοσο καλο οσο τα δυο πρωτα. Aλλα δεν με βλεπω να συνεχιζω.
    Μια απ' τα ίδια και εγώ. Αυτό που λες το τερμάτισα με το ζόρι (εποχές ξηρασίας/αρχές 2014). Το επόμενο (του PS+) το ξεκίνησα και το παράτησα, το κάνανε ακόμα πιο open-world.

    Προσπαθούν έντονα να αντιγράψουν την φόρμουλα του Uncharted (cinematic story/setpieces) με συνοδεία open-world/RPG elements, αλλά δεν τραβάει ρε παιδί μου, πολύ μέτριο σαν σύνολο... εντάξει, και το Uncharted 1 μπορείς να πεις ότι αντέγραψε εν μέρει το Tomb Raider, αλλά είχε δική του «ταυτότητα» με το γνωστό cast χαρακτήρων και ποικιλία στο gameplay.

    Έχει χάσει τον δρόμο της αυτή η σειρά IMHO. Ούτε τους TR fans ελκύει πλέον, ούτε τους Uncharted fans. Ένα περίεργο υβρίδιο.

  23. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    PDS (07-09-2020)

  24. #817
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    thanks που με βοηθατε να νικησω αυτη την δυναμη που μου λεει ''μη το διαγραψεις''! Δωσε χρονο!

    Δεν ξερω, παραγματικα, οι χαρακτηρες και γενικα οι επιλογες στο σεναριο μου φαινονται υπερβολικα φτωχες ως εκει που εχω φτασει. Δεν εχει καταφερει να με βαλει στον κοσμο του. Ειμαι αδιαφορος για το τι θα γινει στην συνεχεια. Επισης τα περισσοτερα πραγματα που εχεις να κανεις στο μενου το κανουν ακομα πιο κουραστικο, παρα βοηθανε.

    Το πρωτο ΤR(1996) ειναι ενα απο αγαπημενα games ever. Το reboot με απογοητευει για την ωρα. Και βλεπω να το αφηνω εκει.


    Εντωμεταξυ πιανω τον εαυτο μου να προσπαθει να δικαιολογησει το παιχνιδι, οτι ειναι παλιο κτλ. Αλλα απο την αλλη πριν καποιο καιρο ειχα τελειωσει το The talos principle(που βγηκαν πανω κατω μαζι) και μου αρεσε παρα πολυ. Μαλλον απλα δεν...το TR
    .

  25. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    psx3 (08-09-2020)

  26. #818
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Τα έπιασες λάθος εποχή. Στο σωστό timing μπορεί και να σου φανούν διασκεδαστικά.Όχι τίποτα αξιομνημόνευτο (πραγματικά δεν θυμάμαι τίποτα!lol!), απλά fun.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Desmond For This Useful Post:

    PDS (08-09-2020),tonybsg (08-09-2020)

Page 41 of 41 FirstFirst ... 313738394041

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •