Page 3 of 41 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 41 to 60 of 818

Thread: Tomb Raider

  1. #41
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by seven77 View Post
    μαζι σου!
    Ακομα θυμαμαι οταν μπηκα στην πρωτη τεραστια σαλα-σπηλια το δεος που ενιωσα!!
    Αστα να πανε.Ηταν οι τοποθεσιες που πηγαινε η Λαρα καταπληκτικες.Τι να πρωτοθυμηθεις...
    Οταν βλεπω κανα βιντεο ανατριχιαζω(επισης με την καταπληκτικη μουσικη).



    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=iwpxk_xwpDU"]YouTube - Tomb Raider 1 Theme - Soundtrack[/ame]
    .

  2. #42
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    H σειρά έχει πολλές αυξομειώσεις στην πορεία της.Από το legends απογειώθηκε με το anniversary(το καλύτερο tomb μέχρι σήμερα) και μετά προσγειώθηκε με το πολύ μέτριο underworld.Για να δούμε εδώ τι θα γίνει.
    Πάντως η σειρά από τότε που έγινε Multi περισσότερο απογοητεύει παρά συναρπάζει

  3. #43
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Αστα να πανε.Ηταν οι τοποθεσιες που πηγαινε η Λαρα καταπληκτικες.Τι να πρωτοθυμηθεις...
    Οταν βλεπω κανα βιντεο ανατριχιαζω(επισης με την καταπληκτικη μουσικη).

    +ρεπ...κλειστε τα ματια οι νεωτεροι και φανταστητε τι κοσμους ανακαλυψαμε πριν απο χρονια....και μετα μου λενε 720p..1080p....




    Spoiler!

  4. #44
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    πφφφφφφ ΤΕΛΕΙΟ ρε PDS...εύγε και απο εμένα...
    Satan has left his killing floor
    PS4

  5. #45
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    ??? ????? ?????? ??? ??? ????? fan ??? tr ??? ?? ????? ??? ?? ??? ?????? ??? 2-3 ?????,??? ??? ?????.???????,? ??????? ??? ?????? tr ???? ???? ????????? ????? ???? ? ???????? ?? ?? 16-bit ??? ??? ?????? ??????? ???? ????????.????????? ??? ?? ??????? ??? saturn ???? ??? ?????????? ???? ??????? ??? ??? ????? ???.?? remake ??? ?????? ??? ???????? ?? ?? ????? ?? ??????? ???? ???? ??? ?????? ??? ?????,???? ??? remake ???? ?? ???????? ??? ???????? ?? ?????.??? ???? ???? ?? ??????? ????????,???? ??? ?? ????????.

    ??? ?? ?????,?? tr2 ???? ?? ???????? ??? ???? ??? ???? ?? ????????.???? ?? 5? ??? 6? ??? ???? ????? ??? ???? ????? ??? ???????.?? legend ???? ???? ????? ????? ?? ??????? ?????? ?????? ??? ???????? ??? ?? ????? tomb raider.?? ????????? ??? ps3,??? ??? ?? ???? ??? ??? ???? ????,??? ?? ????????????? ??? ??? ?????? ?? ????? ???? tr ??? gameplay ???,???? ?? ?????? ?? ????? ???????? ???? ?????? ????? ???????.

    ??? ?? reboot,?????? ?? ???????? ??? ??? ??? ????? ??? ? ???? ?? ?? ???? ??? ??? ???????? ??? ????????? ?????? ??? ? ????? ?????? ?? ??????? ????.?????? ?? ??? ???? ?? horror ???????? ??? ?????? ??? ???? ???? ????? ??? ?? ?????? ??? ???? ???? ??????????-????????.?????? ?? ?????????? ??? ?? ??? ???????????? ?? ?? ?????? ?? ???? uncharted(????? ?? ???? shooting) ??? ?? ????????? ???? ?????? ??? ?????? tr ? ????? ???? ? ???????? ??????? ??????????? ??? ???? ??? ?? ????????,???? ? ???????????? ??? ?? ??????? ??? ??? ???????????? ? ???? ?????.? ??? lara ?????? ???????? ???? ?????.
    ________
    156 F1
    Last edited by mania; 26-04-2011 at 08:56.

  6. #46
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by seven77 View Post
    +ρεπ...κλειστε τα ματια οι νεωτεροι και φανταστητε τι κοσμους ανακαλυψαμε πριν απο χρονια....και μετα μου λενε 720p..1080p....
    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    πφφφφφφ ΤΕΛΕΙΟ ρε PDS...εύγε και απο εμένα...
    Χαιρομαι που νιωθετε αυτο που νιωθω και εγω με αυτο το κομματι.
    Με γυρναει χρονια πισω,κοντα στην μεταβαση του gaming απο το 2d σε 3d.
    Απο τα καλυτερα theme παιχνιδιου αν οχι το καλυτερο για μενα.
    .

  7. #47
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To πρωτο TR το επαιξα στο Saturn! Δεν ειχα τοτε playstation, μετα απο λιγο καιρο πηρα και το playstation και ξαναπηρα το παιχνιδι και το τερματησα και εκει! Και φυσικα ακομα εχω το παιχνιδι, αυθεντικοτατο και σε αψογη κατασταση

    ΥΓ: Και με μπριζωσατε τωρα και θα το βαλω στο PS3 Μολις παω σπιτι!

  8. #48
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    To πρωτο TR το επαιξα στο Saturn! Δεν ειχα τοτε playstation, μετα απο λιγο καιρο πηρα και το playstation και ξαναπηρα το παιχνιδι και το τερματησα και εκει! Και φυσικα ακομα εχω το παιχνιδι, αυθεντικοτατο και σε αψογη κατασταση

    ΥΓ: Και με μπριζωσατε τωρα και θα το βαλω στο PS3 Μολις παω σπιτι!
    Saturn κ γω αυτο + το Resi τα ειχα πάρει την ίδια μέρα 18.000 δρχ το ένα παιχνίδι χαχα παναγία μου...
    Satan has left his killing floor
    PS4

  9. #49
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    κανονικα ηταν για αποκλειστικο στο saturn,αλλα τελικα βγηκε και σε ps1.Tο εχω τερματησει και στα 3 συστηματα.Pc-saturn-ps.
    Βεβαια τοτε η καλυτερη εκδοση ηταν αυτη του ps1.Χωρις να γνωριζω βεβαια ποσο καλυτερη θα μπορουσε να γινει αυτη του pc.
    .

  10. #50
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Δεν έχω παίξει τα πρώτα της σειράς, αλλά αυτά εδώ:
    Spoiler!
    μου έκαναν μια καλή εντύπωση και θα ήθελα να δω αυτό το στυλ εξερεύνηση-επιβίωση.

  11. #51
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Πραγματικά ενδιαφέρουσα η καινούρια προσέγγιση! Ειδικά το mature κομμάτι και φυσικά η (έστω στην αρχή) εγκατάλειψη του κόνσεπτ βιονική γυναίκα.

    Να σας πω την αμαρτία μου το πρώτο TR ήταν από τα παιχνίδια που δεν γούσταρα καθόλου, ήμουν πάντα στην εποχή του PS1 εναντίον του 3d action/platform κομματιού, λόγω των κοντρόλς, οπότε έχασα παιχνίδια όπως τα Resi και TR. Θα μου πεις και τι έπαιζες στο PS1? Racing, RPG και ελάχιστα τρισδιάστατα. Ακόμα και σήμερα δεν τρελαίνομαι για το καθαρό πλατφόρμινγκ σε 3δ παιχνίδια.

  12. #52
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Αστα να πανε.Ηταν οι τοποθεσιες που πηγαινε η Λαρα καταπληκτικες.Τι να πρωτοθυμηθεις...
    Οταν βλεπω κανα βιντεο ανατριχιαζω(επισης με την καταπληκτικη μουσικη).
    Προσωπικα το πρωτο TR το θεωρω ενα απο τα καλυτερα (μπορει και το καλυτερο) παιχνιδι ολων των εποχων. Το εχω μαζι με το ocarina of time, το okami, τετοια κατηγορια δλδ. Το πρωτο τρισδιαστατο παιχνιδι που εδωσε νοημα στην εξτρα διασταση, τα παντα πρωτογνωρα και φυσικα μετα απο αυτο δεν υπηρχε γυρισμος.
    Την πρωτη πιστα (caves) την εχω ακομα mapped στο μυαλο μου, τοσες φορες την ειχα παιξει (θυμαμαι επαιζα χωρις memory card τον πρωτο καιρο).
    Ολο το παιχνιδι ηταν ενα τεραστιο WOW moment, respect.
    Και φυσικα μια απο τις πιο συγκλονιστικες στιγμες στην ιστορια του gaming
    Spoiler!
    Last edited by hakoo; 09-12-2010 at 03:07.


  13. #53
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    ^^ δεν το συζητάω,το spoiler είναι ένα από τα συγκλονιστικότερα wow στην μικρή gaming ιστορία μου! εκτός του ότι το σημείο είναι σχετικά κρυμμένο και μπαίνοντας μένεις λίγο μαλάκας,μετά βλέπεις και αυτό που βλέπεις και μαζεύεις το σαγόνι σου απ`το πάτωμα!

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  14. #54
    Cool Member JerryMoore's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    197
    PSN ID
    JerryMoore

    Default

    Πολύ ενδιαφέρων φαίνεται το reboot, για να δούμε άμα θα κατεφέρει να γυρίσει το Tomb Raider στα μεγάλα σαλόνια και θυμίσει εποχές PSX.

  15. #55
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    hakoo συμφωνω.Ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει ποτε,ισως διεκδικει θεση για το καλυτερο.
    Φοβερο σημειο με τον REX.Και το καλο ειναι οτι εκεινη την εποχη δεν υπηρχαν τα απειρα trailers ή αποκαλυψεις πριν την κυκλοφορια ενος παιχνιδιου,οποτε οτι και να εβλεπες ηταν μια εκπληξη.
    Τι να πρωτοθυμηθεις.Το παλατι του Μιδα.Κολοσσαιο?Ειχε καταπληκτικα levels.

    Επισης μου αρεσε το γεγονος οτι ειχε σπανια μαχες με ανθρωπους(ηταν πανω απο 2-3?).Περισσοτερο με αγρια ζωα.

    Το νεο Tomb Raider πιθανοτατα θα θυμιζει λιγο απο το πρωτο σε αυτον τον τομεα.

    ΥΓ.Αντε μ' αυτα και μ΄αυτα...ξαναμπηκα στον ''κυκλο'' για τα καλα,τωρα θα περιμενω πως και πως νεα για το reboot.
    Last edited by PDS; 09-12-2010 at 12:54.
    .

  16. #56

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post

    Επισης μου αρεσε το γεγονος οτι ειχε σπανια μαχες με ανθρωπους(ηταν πανω απο 2-3?).Περισσοτερο με αγρια ζωα.
    Εχεις δικιο. Θεωρω μαλιστα οτι ειναι ενας ακομα λογος για το αισθημα της απομονωσης που ενιωθα στα παλια TR.
    Γιατι οπως και να το κανουμε τα παιχνιδια που μας εχουν μεινει και τα θυμομαστε ,δεν ειναι αυτα με τα περισσοτερα kills αλλα με τα πιο δυνατα συναισθηματα. Τουλαχιστον για εμενα.

  17. #57
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εμένα ίσος να ήταν το μοναδικό μειονέκτημα του 1 το γεγονός ότι σκότωνες περισσότερο ζώα.....
    Δεν μου πήγενε....

  18. #58
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Θα συμφωνησω με αυτο...προτιμω χιλιες φορες να σκοτωνω ανθρωπους απο ζωα...

  19. #59
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν μπορειτε να σκοτωνετε ζωα και δεν σας πειραζει η γενοκτονια του Uncharted 1?

    .

  20. #60
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Hταν κακοι ανθρωποι ολοι τους!!!

Page 3 of 41 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •