Page 2 of 41 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 818

Thread: Tomb Raider

  1. #21
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτη τη φορα εγω συμφωνω -για τους λογους που εξηγησα πιο πανω- με ενα reboot της συγκεκριμενης σειρας.


  2. #22
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by dimitrisasp View Post
    Εγω το τελευταιο που επαιξα ηταν το Legends πριν απο 4-5 χρονια το οποιο με ξενερωσε απιστευτα λογω στορι.. Οταν ενα τετοιου ειδους παιχνιδι το παει στο υπερφυσικο χανει τη μπαλα νομιζω.. Ελπιζω η νεα Lara να εχει να δωσει κατι περα απο βυζια
    Lol......Δηλαδη ολα τα προηγουμενα TR δεν ειχαν καθολου υπερφυσικα-παραφυσικα η οπως θες να τα πεις(βλεπε mutants tomb raider 1,Dragons TR2 και dragons lair κτλ κτλ)?Απο το πρωτο και ολας ειχαν.
    Να υποθεσω οτι και το uncharted εχασε την μπαλα με το υπερφυσικο?>.>
    Sure θα μου πεις το uncharted δεν εχει τοσο μεγαλη δοση υπερφυσικου αλλα τα TR το ειχαν ,οποτε αν δε σε πειραζει στα παλια τοτε δεν βλεπω γιατι σε πειραξε στο legends.


    @Val.
    Δηλαδη το πρωτο tomb raider ηταν με αλλα λογια μετριο,καθως το anniversary ηταν remake αυτου και μαλιστα πολυ ανωτερο του (ανωτερο και πιο ομαλο platforming,ανωτερο gunplay και controls στο συνολο τους,που ηταν ενας λογος που ποτε δεν συμπαθησα την σειρα) .Και καθως ειναι για πολλους δικαιως το καλυτερο παιχνιδι της σειρας ......αρα ή κατι δεν πηγαινε καλα απο την αρχη της σειρας και την βλεπει καποιος ετσι λογο ιστοριας μαιζ της ή και εγω δεν ξερω τι παιζει XD.
    Φυσικα παντα προσωπικες αποψεις καθως αυτα που ανεφερα ηταν πολυ καλα ΤR.Αν θες μετρια ως απαραδεκτα TR τοτε δες τα angel of darkness και πριν XD.


    @hakoo
    Δεν ξερω αν ισχυουν...αλλα πραγματικα πιστευεις οτι δεν θα τα χρησιμοποιησουν? XD
    Φανταζομαι οτι θα ειναι ιδανικα για τη αντικατασταση αλλων ζωων-αντιπαλων κτλ.
    New DMC suckzzzzzzzz XD XD XD



    Εγω παντως θελω να δω που θα κολλαει πλεον ο τιτλος TOMB RAIDER XD lol
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  3. #23
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Διαφωνώ με την αποψη οτι απο το Angel of Darkness και μετά ήταν καλύτερα. Απο αποψη σεναρίου, νομίζω ήταν μέγιστο λάθος να την κάνουν μαμόθρευτη! Γενικά ειμαι αντίθετος με τις αλλαγές που γινονται σε χαρακτηρες που ήδη εχουν αναπτυχθεί σε 4-5 παιχνίδια πλέον. Ας κρατούσαν τον τίτλο Tomb Raider (για λόγους μάρκετινγκ) και ας άλλαζαν το όνομα της κοπέλας (Clara Soft ).

    Νομίζω τα καλύτερα Tomb Raider ήταν αυτά της core, και απλά η Crystal Dynamics προσπάθησε πανω σε έτοιμα πράματα, να φτιάξει κάτι άλλο, και γιαυτο υπήρχε αυτό το μπέρδεμα.

    Τώρα για το νέο αυτο παιχνιδι, και απο τις νέες εικόνες μαλλον θα είναι καλό το παιχνίδι. Ας περιμένουμε ενα βίντεο πάντως για να το δούμε περισσότερο σε κίνηση, μιας και τα περισσότερα ήταν artwork (και πολύ ωραίο μάλιστα).
    Spoiler!

  4. #24
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Avenger_Seraphim View Post
    Νομίζω τα καλύτερα Tomb Raider ήταν αυτά της core, και απλά η Crystal Dynamics προσπάθησε πανω σε έτοιμα πράματα, να φτιάξει κάτι άλλο, και γιαυτο υπήρχε αυτό το μπέρδεμα.
    Στην Core δεν συγχωρεθηκε ποτε το angel of darkness μιας και ηταν project πανω στο οποιο ειχε ριξει πολλα λεφτα και πολλες προσδοκιες η Eidos. Για μενα αξιζαν μια δευτερη ευκαιρια, ο Αγγλικος τυπος εγραφε τοτε οτι η σχεση ειχε αρχισει να χαλαει απο εποχες psone (τα τελευταια παιχνιδια η core τα εκανε με μεγαλη πιεση απο την eidos και φανηκε στο τελικο προιον).


  5. #25
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    @Val.
    Δηλαδη το πρωτο tomb raider ηταν με αλλα λογια μετριο,καθως το anniversary ηταν remake αυτου και μαλιστα πολυ ανωτερο του (ανωτερο και πιο ομαλο platforming,ανωτερο gunplay και controls στο συνολο τους,που ηταν ενας λογος που ποτε δεν συμπαθησα την σειρα) .Και καθως ειναι για πολλους δικαιως το καλυτερο παιχνιδι της σειρας ......αρα ή κατι δεν πηγαινε καλα απο την αρχη της σειρας και την βλεπει καποιος ετσι λογο ιστοριας μαιζ της ή και εγω δεν ξερω τι παιζει XD.
    Το πρωτο TR για μενα οπως εγραψα ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει ποτε.
    Το anniversary το περιμενα πως και πως(εδω το thread που ειχα κανει),καθως ηταν ονειρο μου παντα να γινει ενα remake αυτου του παιχνιδιου.

    Το αποτελεσμα ηταν οτι απογοητευτηκα και εχασα καθε ελπιδα για καλο Tomb raider απο κει και περα.Δεν σου εβγαζε σε καμια περιπτωση την αισθηση του πρωτου Tomb raider και μαλιστα κουβαλαγε καποια κουσουρια των παλιων.
    Γενικα απο αυτο το παιχνιδι και μετα αναθεωρησα οσον αφορα την επιθυμια μου για remakes κορυφαιων παιχνιδιων.
    Ειναι πολυ δυσκολο να περασεις την ατμοσφαιρα του πρωτου σε ενα remake,αλλα και να του δωσεις νεα στοιχεια(για να σταθει σημερα) χωρις να αλλοιωσεις την ταυτοτητα του.
    .

  6. #26
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Το πρωτο TR για μενα οπως εγραψα ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει ποτε.
    Το anniversary το περιμενα πως και πως(εδω το thread που ειχα κανει),καθως ηταν ονειρο μου παντα να γινει ενα remake αυτου του παιχνιδιου.

    Το αποτελεσμα ηταν οτι απογοητευτηκα και εχασα καθε ελπιδα για καλο Tomb raider απο κει και περα.Δεν σου εβγαζε σε καμια περιπτωση την αισθηση του πρωτου Tomb raider και μαλιστα κουβαλαγε καποια κουσουρια των παλιων.
    Γενικα απο αυτο το παιχνιδι και μετα αναθεωρησα οσον αφορα την επιθυμια μου για remakes κορυφαιων παιχνιδιων.
    Ειναι πολυ δυσκολο να περασεις την ατμοσφαιρα του πρωτου σε ενα remake,αλλα και να του δωσεις νεα στοιχεια(για να σταθει σημερα) χωρις να αλλοιωσεις την ταυτοτητα του.
    Εγω οπως ειπα το βρηκα πολυ ανωτερο απο το,unplayble για εμενα πρωτο παιχνιδι-τοτε,ποσο μαλλον τωρα .Το ειχα φτασει στην μεση περιπου με βασανο και μετα το παρατησα.....την ιδια καταληξη ειχαν ολα ,με εξαιρεση το AOD που το σατματησα στην αρχη XD - και ηταν το πρωτο TR που τερματισα χωρις να το παρατησω στην πορεια.Και μια χαρα την ατμοσφαιρα του μου περασε και με εκανε να δοκιμασω και τα υπολοιπα TR της CD χωρις να εχω την ρετσινια του παρελθοντος για την σειρα (ασχετα αν και παλι δεν καταφερε να με κερδισει οπως αλλους gamers,τοτε και τωρα).Hell, οταν το χαρακτηριζαν οι διαφοροι gamers ή reviewers οτι ειναι παραδειγμα του πως πρεπει να γινεται ενα remake και απο τις λιγες φορες που το remake ειναι καλυτερο απο το original δεν μπορουσα παρα να συμφωνησω μαζι τους.
    Ολες οι αποψεις δεκτες ομως .
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  7. #27
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Kαλα δεν νομιζω οτι το anniversary ξεπερασε ενα παιχνιδι σταθμος οπως ηταν το TR1.
    Oι reviewers μπορει να λενε οτι ειναι καλο remake(ισως το καλυτερο),αλλα με ενα μ.ο 7,7 της καλυτερης εκδοσης(360) δεν θα ελεγα οτι ηταν και τοσο καλο το αποτελεσμα.
    Σε συγκριση με άλλα remakes μπορει.

    Επισης δεν μπορεις να συγκρινεις ενα παιχνιδι του 2008 με ενα του 1996 με τα δεδομενα του 2008.
    Το TR1 για τα δεδομενα του 1996 ηταν επανασταση και ενα παιχνιδι σταθμος,ενω το anniversary ενα remake που λιγοι θα θυμουνται.

    Εμενα προσωπικα με απογοητευσε και δεν σταθηκε ικανη ουτε η νοσταλγια,για να με κανει να το συμπαθησω.


    Απο κει και περα,μου αρεσουν αυτα που διαβαζω για το νεο TR.
    Αλλα ειναι ρε συ σαν το sonic και τον περιφημο κυκλο συναισθηματων(θα τον εχεις δεν και εδω και σε διαφορα φορουμς)
    Παντα περιμενεις κατι καλο και παντα απογοητευεσαι.
    .

  8. #28
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Kαλα δεν νομιζω οτι το anniversary ξεπερασε ενα παιχνιδι σταθμος οπως ηταν το TR1.
    Oι reviewers μπορει να λενε οτι ειναι καλο remake(ισως το καλυτερο),αλλα με ενα μ.ο 7,7 της καλυτερης εκδοσης(360) δεν θα ελεγα οτι ηταν και τοσο καλο το αποτελεσμα.
    Σε συγκριση με άλλα remakes μπορει.

    Επισης δεν μπορεις να συγκρινεις ενα παιχνιδι του 2008 με ενα του 1996 με τα δεδομενα του 2008.
    Το TR1 για τα δεδομενα του 1996 ηταν επανασταση και ενα παιχνιδι σταθμος,ενω το anniversary ενα remake που λιγοι θα θυμουνται.

    Εμενα προσωπικα με απογοητευσε και δεν σταθηκε ικανη ουτε η νοσταλγια,για να με κανει να το συμπαθησω.


    Απο κει και περα,μου αρεσουν αυτα που διαβαζω για το νεο TR.
    Αλλα ειναι ρε συ σαν το sonic και τον περιφημο κυκλο συναισθηματων(θα τον εχεις δεν και εδω και σε διαφορα φορουμς)
    Παντα περιμενεις κατι καλο και παντα απογοητευεσαι.
    Fair enough.σημειωση μονο πως η pc version ηταν η καλυτερη XD(83).

    Με την lara δεν το εχω το sonic cycle(μα ειναι δυνατον να μην το ξερω ?ειναι το σημα ακατατεθεν του sonic team development XD) γιατι ακριβως δεν ημουν ποτε φαν .Με τον sonic ομως το εχω XD.....
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  9. #29
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Fair enough.σημειωση μονο πως η pc version ηταν η καλυτερη XD(83).
    βσκ δεν ξερω γιατι εβγαλε 83 η pc εκδοση,καθως ηταν η HD ps2 εκδοση ,ενω η 360 εκδοση εγινε θεωρητικα πανω στις δυνατοτητες του 360(θεωρητικα,γιατι δεν εκμεταλευοταν ιδιαιτερα τις δυνατοτητες του,αλλα σιγουρα ηταν η next-gen version).
    .

  10. #30
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default

    βρε παιδια μην μπερδευετε το σοκ και δεος της πρωτης φορας!!
    οταν πρωτοαντικρυσαμε το TR1 το RESI 1 και αλλα πολλα 1 σκεφτειτε ποσα λιγα πραγματα ειχαν δει τα ματια μας!!Δεν διαφωνω οτι η σειρα ειχε μια φθινουσα πορεια αλλα για παραδειγμα το underworld ειναι μια χαρα παιχνιδι..ειναι λογικο οτι πΟλεον μονο κατι εξαιρετικο θα μας κανει να μεινουμε με ανοιχτο το στομα...τοτε παιζαμε με sprites και super nes και ξαφνικα ειδαμε ενα μεγαλειο!!!Για δοκιμαστε τωρα να παιξετε και το 1 μαζι με το underworld να δω ποιο θα σας κρατησει (αν βγαλουμε τον παραγοντα νοσταλγια απο την μεση...και το λεω εγω που ειμαι 40)
    Και παλι να τονισω οτι αυτο δεν σημαινει οτι η σειρα πηρε την κατιουσα οπως ολα τα πραγματα οταν βγαινουν σικουελ στο σικουελ...Ποιος μπορει να δει πια ΡΟΚΥ Νο 7????ε???




    Spoiler!

  11. #31
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βρε συ Νικολα... πιο remake σε εκανε εσενα να το αγαπησεις περισσοτερο απο το original??? Ανα την ιστορια δεν νομιζω να εχει γινει ΠΟΤΕ αυτο.... Metal Gear Solid Twin Snakes ενα αλλο εξαιρετο παραδειγμα... εχεις δει πουθενα να το θυμαται κανεις ή να λεει οτι το προτιμαει απο το original?

    Ενταξει να πω οτι ημουν ο μονος που ειχε παρατηρησει οτι η σειρα Tomb Raider (παντα με εξαιρεση το τελευταιο) ειχε παρει την κατιουσα εδω και καιρο, να πω οκ εχεις δικιο ειμαι οντως υπερβολικος, αλλα βλεπω οτι η πλειοψηφια των ατομων που εχουν σχολιασει και εδω αλλα και γενικοτερα, πανω κατω συμβαδιζουν με αυτο που λεω.

    Δες το και αλλιως... παλια οταν ακουγα Tomb Raider ελεγα "αντε να βγει να βγει" σαν ξετρελαμενος...μετα απο το πρωτο παιχνιδι στο PS2 απλα αδιαφορουσα....σε τετοιο βαθμο ωστε να μην εχω παιξει καν το τελευταιο (και απο οτι φαινεται αδικως) στο PS3. Ε κατι λεει αυτο και το πηραν χαμπαρι εξου και το reboot

  12. #32
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by seven77 View Post
    Για δοκιμαστε τωρα να παιξετε και το 1 μαζι με το underworld να δω ποιο θα σας κρατησει (αν βγαλουμε τον παραγοντα νοσταλγια απο την μεση...και το λεω εγω που ειμαι 40)
    Mετα την απογοητευση του remake,καθησα και τερματησα το original 1 στο psp.
    Last edited by PDS; 08-12-2010 at 10:20.
    .

  13. #33
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ...(και απο οτι φαινεται αδικως) ...
    για τα λεφτα που μπορεις να το βρεις τωρα αξιζει!

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Mετα την απογοητευση του remake,καθησα και τερματησα το original 1 στο psp.
    ...και γω...




    Spoiler!

  14. #34

    Default

    Εγω επαιξα παλι το TR3 που ειναι το αγαπημενο μου και για πολλους οχι και τοσο καλο. Μια χαρα με κρατησε και με κρατησε οσο λιγα παιχνιδια πια.
    Δεν πρεπει να ειναι μονο θεμα νοσταλγιας, γιατι αν ηταν αυτο θα το ειχα παρατησει απο την αρχη.

    Οχι, το remake δεν με εντυπωσιασε και αναρωτιεμαι αν θα συμβει το ιδιο με το υποτιθεμενο remake του FF 7. Μεχρι τοτε...

  15. #35
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Mα αυτος ειναι και ενας απο τους λγοους (ισως ο σημαντικοτερος) και το εχω πει πολλακις στο παρελθον που η SE με το που ακουει FF7 Remake τρεχει μακρια και το αποφευγει σαν την πανουκλα. Γιατι σχεδον ποτε ενα remake δεν το υποδεχθηκε ο κοσμος με τον ιδιο ή παρομοιο ενθουσιασμο με τον οποιο το εκανε με το original.

  16. #36
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν ηταν ασχημο το 3.
    Για μενα η σειρα ειναι.
    TR1>>TR4>TR3>TR2>τα υπολοιπα TR.
    .

  17. #37
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Βρε συ Νικολα... πιο remake σε εκανε εσενα να το αγαπησεις περισσοτερο απο το original??? Ανα την ιστορια δεν νομιζω να εχει γινει ΠΟΤΕ αυτο.... Metal Gear Solid Twin Snakes ενα αλλο εξαιρετο παραδειγμα... εχεις δει πουθενα να το θυμαται κανεις ή να λεει οτι το προτιμαει απο το original?

    Ενταξει να πω οτι ημουν ο μονος που ειχε παρατηρησει οτι η σειρα Tomb Raider (παντα με εξαιρεση το τελευταιο) ειχε παρει την κατιουσα εδω και καιρο, να πω οκ εχεις δικιο ειμαι οντως υπερβολικος, αλλα βλεπω οτι η πλειοψηφια των ατομων που εχουν σχολιασει και εδω αλλα και γενικοτερα, πανω κατω συμβαδιζουν με αυτο που λεω.

    Δες το και αλλιως... παλια οταν ακουγα Tomb Raider ελεγα "αντε να βγει να βγει" σαν ξετρελαμενος...μετα απο το πρωτο παιχνιδι στο PS2 απλα αδιαφορουσα....σε τετοιο βαθμο ωστε να μην εχω παιξει καν το τελευταιο (και απο οτι φαινεται αδικως) στο PS3. Ε κατι λεει αυτο και το πηραν χαμπαρι εξου και το reboot
    Εχω παραδειγματα,αν και δεν βλεπω πως ακριβως αντικρουει αυτα που λεω(βλεπε απαντηση στον PDS οπου ειπα οτι ειναια πο τις λιγες φορες που τα remake ειναι καλυτερα απο τα original) .
    Beware of my lists...ξερω γινονται κουραστικες,δεν γραφω blog XD.
    Spoiler!

    Και φυσικα του TR1 που εχω ηδη αναφερει τους λογους για τους οποιους το πιστευω.
    Οποτε,ναι εχω πολλα παραδειγματα (για την ακριβεια εμεινα εκπληκτος με το ποσα τελικα ηταν ακθως πιστευα οτι θα ηταν λιγοτερα,χωρια αυτα που μπορει να ξεχναω ).
    Εγω παλι ακριβως το αντιθετο,στο neogaf και σε 1-2 ακομα forum που διαβαζω βλεπω ποσο πολυ τους αρεσαν της CD τα TR .Το μονο που καταλαβαινουμε απο αυτο ειναι πως οι αποψεις διιστανται.

    Σημειωση πως δεν ειμαι εναντιον του reimagine της.Ισα ισα μου αρεσει(ειπα δεν ημουν ποτε φαν της σειρας) και ορισμενα απο τα features που ακουω αν τα κανουν σωστα τοτε ειναι ορισμενα απο τα πραγματα που ζητουσα παντα ενα παιχνιδι να κανει σωστα.Το λεω αυτο λογω της τελευταιας σου προτασης .Απλα στο μετριο ειχα κολλησει που ειχες πει παλαιοτερα,οχι τιποτα αλλο απλα για να δωσουμε τα ευσημα σε μια εταιρια που εκανε πολη καλη δουλεια με οτι της δοθηκε.

    Ελπιζω μονο στο να αλλαξουν και περισσοτερο την Lara σαν χαρακτηρα.Οσα διαβαζω στο scan (για τους διαλογους της) δεν μου κανει σαν μια απειρη (και ισως τρομαγμενη) νεαρη που θελουν να περασουν αλλα σαν μια ακομα Lara,απλα σε νεαρη ηλικια(διαλογοι του στυλ this is gonna hurt ή "να μαντεψω ,θες εγω να παω εκει,though so")

    @seven
    Με αλλα λογια δεν λες κατι διαφορετικο απο αυτο που λεω εγω(κατα μια εννοια).Με εξαιρεση του οτι ουτως η αλλως εγω δεν ειχα την σειρα υψηλα στην προτιμηση μου,τα νεα TR ηταν καλα παιχνιδια.Μπορει εγω πρωσοπικα να τα βρηκα καλυτερα απο τα πρωτα και εσυ (γενικα μιλαω) το αντιθετο,απλα δεν αλλαζει την αποψη μου οτι τουλαχιστον ηταν καλα παιχνιδια.
    Επισης ολως τυχαιως αναφερθηκες στηνν νοσταλγια με την οποια συζητουσα προσφατα με τον φιλο prinny.Πιστευω οτι η νοσταλγια(ή αν θελετε το πρωτο παιχνιδι που παιζει καποιος στην σειρα) παιζει πολυ σημαντικο ρολο σε καποιες περιπτωσεις στην διαμορφωση αποψεων(με ποιο τρανο παραδειγμα τα FF οπου αλλος βρισκει το 6ο το καλυτερο και να εχει ξεκινησει απο τα προ-7 εποχης και αλλος το 7 ή καποιο αλλο σε μετα 7 εποχης).Μεχρι και σε εμενα εχω παρατηρησει το φαινομενο πχ στο persona 3 ενω το persona 4 ειναι καλυτερο στην συντριπτικη πλειοψηφια του,συνεχιζω να προτιμω ο 3ο μερος περισσοτερο γιατι με εβαλε ξανα στην σειρα μετα απο εναν μεγαλο ληθαργο απο το 2ο παιχνιδι.
    Δεν λεω ομως οτι ισχυει παντα αυτο για να μην παρεξηγηθουμε,απλα ειναι ενα φαινομενο που υπαρχει.

    Εν πασει περιπτωση,σορρυ αν εχω κανει το thread για την νεα λαρα οτι να ναι με τις αναφορες στα παλαιοτερα παιχνιδια .

    Για να πριζωσω λιγο το hakoo(σορρυ φιλε XD)


    Και αν καποιος θελει κατι σε wallpaper

    Προσφορα του neogaf XD.
    Last edited by nikolaszax; 08-12-2010 at 12:00.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  18. #38
    PS4forums Fanatic katsouras's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Syros
    Posts
    2,657
    PSN ID
    AlessG21
    Name
    Αλεξης

    Default

    Φοβερη και τρομερη...!Η νεα Lara!Και ακρως αντιθετη πορεια ο Dante...Ενας απο τους πιο μαμαω ηρωες εγινε σαν κομπλεξικο μαστουρι..!

  19. #39
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως για να κλεισω με τα παλια TR(αν και δεν θεωρω οτι ειναι οφτοπικ μια τετοια κουβεντα,θα ηταν αν μιλαγαμε εδω για το GT5)
    Θεωρω αδυνατον να βγει παιχνιδι που θα ξεπερασει αυτο που ενιωσα οταν επαιξα πρωτη φορα το TR,αρα να το ξεπερασει ως παιχνιδι.Γιατι ετσι πρεπει να γινονται οι συγκρισεις.
    Το Uncharted κατι πηγε να κανει,αλλα κατ'εμε το TR1 παραμενει το κορυφαιο ολων.Μετα θα εβαζα το Uncharted.
    (μιλαω παντα γι αυτην την κατηγορια παιχνιδιων).

    Μπορεις λοιπον να φανταστεις Νικολα,γιατι δεν βαζω καν μεσα στην συγκριση το remake του 1.

    To ιδιο θα σου πω και για το Resi1 κτλ κτλ.

    Τωρα για το νεο TR,θα δουμε.Eλπιζω να ειναι καλο παιχνιδι και κατι μου λεει οτι θα ειναι.(εκτος αν επεσα παλι θυμα του ''κυκλου'')
    .

  20. #40
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Παντως για να κλεισω με τα παλια TR(αν και δεν θεωρω οτι ειναι οφτοπικ μια τετοια κουβεντα,θα ηταν αν μιλαγαμε εδω για το GT5)
    Θεωρω αδυνατον να βγει παιχνιδι που θα ξεπερασει αυτο που ενιωσα οταν επαιξα πρωτη φορα το TR,αρα να το ξεπερασει ως παιχνιδι.Γιατι ετσι πρεπει να γινονται οι συγκρισεις.
    Το Uncharted κατι πηγε να κανει,αλλα κατ'εμε το TR1 παραμενει το κορυφαιο ολων.Μετα θα εβαζα το Uncharted.
    (μιλαω παντα γι αυτην την κατηγορια παιχνιδιων).

    Μπορεις λοιπον να φανταστεις Νικολα,γιατι δεν βαζω καν μεσα στην συγκριση το remake του 1.

    To ιδιο θα σου πω και για το Resi1 κτλ κτλ.

    Τωρα για το νεο TR,θα δουμε.Eλπιζω να ειναι καλο παιχνιδι και κατι μου λεει οτι θα ειναι.(εκτος αν επεσα παλι θυμα του ''κυκλου'')
    μαζι σου!
    Ακομα θυμαμαι οταν μπηκα στην πρωτη τεραστια σαλα-σπηλια το δεος που ενιωσα!!




    Spoiler!

Page 2 of 41 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •