Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 40 of 122

Thread: Gran Turismo 5: Tips and Tricks

  1. #21
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Τελικά χθες που μπήκα ξανά online μου ανακοίνωσε άλλες 5 νέες κάρτες και πηγαίνοντας στο μουσείο είδα ότι ενεργοποιήθηκαν οι πρώτες 5 εικόνες. Λογικά τα 2 πρώτα πεντάρια που πήρα πήγαν υπέρ πατρίδος, αλλά δεν με πειράζει.



    Λοιπόν:
    Στα διπλώματα, εάν σας ταλαιπωρεί κάτι και κυνηγάτε χρόνο ή μετάλλιο δοκιμάστε να πειράξετε τις ρυθμίσεις του αυτοκινήτου (ABS/TCS/κλπ) ώστε να αλλάξει η συμπεριφορά πιο κοντά στα γούστα σας, μερικές φορές είναι αρκετό να τσιμπήσετε τον χρόνο που σας λείπει. Μην θεωρείτε λοιπόν ότι τα πάντα πρέπει να είναι by default όσα δεν επιθυμεί το παιχνίδι να τα πειράξετε τα κλειδώνει μόνο του, τα υπόλοιπα είναι διαθέσιμα ανάλογα την βούληση σας.

  2. #22
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    ^^ Σε αυτό θα ήθελα να σημειώσω ότι όποιος έχει DFGT τιμονιέρα μπορεί να πειράξει ακόμα και τα "κλειδωμένα", γιατί δεν έχουν μεριμνήσει να τα κλειδώσουν και στο ειδικό μενού ρυθμίσεων από τα αντίστοιχα κουμπάκια της τιμονιέρας! Έτσι, TCS, ASM, ABS και ρυθμίσεις κατανομής πέδησης (F/R) είναι διαθέσιμα για όλα τα διπλώματα (μερικές φορές, δεν είναι διαθέσιμο μόνο το ASM, νομίζω).

  3. #23
    Advanced Member dromader's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    321
    PSN ID
    zeusgreece

    Default

    Quote Originally Posted by GedoGt View Post
    Δηλαδή οι 35ρηδες θα πάρουμε αντίκα

    Πωωωωωωωςςς 35 ??? χαχαχα κρυβεις χρόνια γιωργάκη ....

  4. #24

    Default

    Μα τι κανουν αυτες οι 5 καρτες τελικα στο μουσειο???? Μου πεταξε και εμενα 5.
    Πως αλλαζουμε ημ/νια γεννησης και που?? Αν γινεται φυσικα.
    Seat Leon Cupra 1. 20vt for ever!!!

  5. #25
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Αναφέρω 2 tip, το ένα αφορά το Nascar (το έχει πει ήδη ο Valkyre και απλώς μου έτυχε πρόσφατα) και το άλλο βοηθά όσους ψάχνουν ένα συγκεκριμένο αμάξι στα μεταχειρισμένα.

    1) Για να βγάλετε γρήγορα οποιοδήποτε αγώνα στην Daytona πρέπει να απενεργοποιήσετε το ABS. Με αυτό τον τρόπο θα πηγαίνετε πολύ πιο γρήγορα.

    2) Αν θέλετε να ανενεώσετε τη λίστα μεταχειρισμένων σας με τον πιο γρήγορο τρόπο, πηγαίντε σε ένα δίπλωμα (πχ. B-1) και με το σχετικό κουμπί που σε πάει στην επόμενη διαδικασία προχωρήστε άλλες τέσσερις δοκιμασίες μπροστά (Β-2->Β-3->Β-4->Β-5). Με αυτό τον τρόπο θα έχει ανανεωθεί όλη η λίστα μεταχειρισμένων.

    Για όσους θέλουν να το κάνουν στα τυφλά ενώ βλέπουν τηλεόραση/είναι στον υπολογιστή, αφού μπείτε στο B-1, πατάτε καμιά 10 φορές το δεξιά, μία το αριστερά και Χ, περιμένετε λίγο να σιγουρευτείτε ότι θα φορτώσει το επόμενο επίπεδο και πάλι το ίδιο.

  6. #26
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ενταξει...δεν υπαρχει....αυτη η τελευταια παραγραφος με το τυφλο συστημα με εκανε να πνιγω στα γελια φιλε! χααχχααχ θεος!!

  7. #27
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Τι να κάνεις, με τα μεταχειρισμένα που μπλέξαμε δεν έχεις και άλλη επιλογή από το να καείς! Μάζεψα 4.300.000Cr και ψάχνω την τιμημένη τη φόρμουλα για να τελειώσω όλους τους αγώνες. Πάντως δεν έχει βολέψει και ιδιαίτερα το τυφλό σύστημα: το αφήνω, ξεχνάω σε ποιό B είμαι κλπ. Να, τώρα που μιλάμε θα το γυρίσω πάλι στο HDMI για να δω που έχω μείνει...

    Btw, Αντί για 10 φορές δεξιά, υπάρχει πιο απλός τρόπος: Κύκλος->Αριστερά->Χ. Και κάθε πίστα θέλει κάτι λιγότερο από 30'' να φορτώσει.

  8. #28
    Cool Member apos1210's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    glyfada
    Posts
    186
    PSN ID
    rtmsss
    Name
    αποστολης

    Default

    HEllo... Με τι αμαξι τερματισατε το indi sta 21 lvl ? Ξεκλειδωσα και Zonda αλλα τπτ

  9. #29
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Το Like the Winds; Εγώ με ένα Furai Concept το έκανα, νομίζω. Παίζει την Indianapolis να την πήρα με την τουμπανιασμένη Countach (με αεροτομή) δε θυμάμαι στα σίγουρα...

    Δοκίμασε να βγάλει το ABS off, πάντως. Παίζει ρόλο και στη συγκεκριμένη πίστα.

  10. #30
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by Cupraman View Post
    Εβαλα ημ/νια γεννησης 06/12/90 και μου εδωσε ενα Fiat Panda 1.000 cc.
    ρε παιδια απο που αλλαζει η ημερομηνια γεννησης???εχω ψαξει παντου στο psn μπορω να αλλαξω τα παντα στο account μου εκτος απο την ημερομηνια γεννησης!!!μηπως το κανω μεσα απο το game??και αν ναι απο που?????
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  11. #31
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Νομίζω ότι δε γίνεται. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις νέο psn account, να βάλεις ημερομηνία γέννησης που θες και μετά να δωρήσεις από εκεί το αμάξι στον κεντρικό σου λογαριασμό.

  12. #32
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    Νομίζω ότι δε γίνεται. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις νέο psn account, να βάλεις ημερομηνία γέννησης που θες και μετά να δωρήσεις από εκεί το αμάξι στον κεντρικό σου λογαριασμό.
    ταλαιπωρια δηλαδη..θα αρκεστω σε αυτο που θα μου δωσει στα ''νομιμα'' γενεθλια μου!!!στις 19 ιανουαριου ειναι αλλωστε!!!ευχαριστω παντως φιλε liberostelio για την αμεση απαντηση σου+rep!!!
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  13. #33
    trelokomio's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    karea
    Posts
    31
    PSN ID
    trelokomio
    Name
    markos

    Unhappy

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    ^^ Σε αυτό θα ήθελα να σημειώσω ότι όποιος έχει DFGT τιμονιέρα μπορεί να πειράξει ακόμα και τα "κλειδωμένα", γιατί δεν έχουν μεριμνήσει να τα κλειδώσουν και στο ειδικό μενού ρυθμίσεων από τα αντίστοιχα κουμπάκια της τιμονιέρας! Έτσι, TCS, ASM, ABS και ρυθμίσεις κατανομής πέδησης (F/R) είναι διαθέσιμα για όλα τα διπλώματα (μερικές φορές, δεν είναι διαθέσιμο μόνο το ASM, νομίζω).
    to klidosane sto kainiorgio update

  14. #34
    Member vstav130908's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    ΙΛΙΟΝ
    Posts
    58
    PSN ID
    vstav130908
    Name
    ΒΑΣΙΛΗΣ

    Default

    καλησπέρα
    έχει βρεί κανείς save all unlock για το gt5

    ευχαριστω
    GREECE GT DRIVERS

  15. #35
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default

    Ερώτηση προς Β-spec "lovers" με υψηλό level:

    Είμαι level 12. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να ανεβάσω level; Επανάληψη εύκολων αγώνων ώστε να ανέβει το level και μετά να το αφήνω μόνο του ή βουρ στα δύσκολα;

  16. #36

    Default

    Όχι προχώρα κανονικά οι μόνοι αγώνες που θέλουν μεγαλύτερο level από αυτό που λένε είναι στο Historic και στο Nascar οι άλλοι βγαίνουν εύκολα ειδικά αν όπου μπορείς τρέχεις με το Furai.


  17. #37
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default

    Το Furai το τουμπανιάζουμε;

  18. #38

    Default

    Κάποια στιγμή θα πρέπει να το κάνεις.


  19. #39
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default

    Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντησεις!

  20. #40
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Ρε παιδιά, το Χ1 challenge πώς το βγάζουμε? έπαιξα την Monza (που μάλλον είναι και η πιο εύκολη) 20-30 φορές μέχρι να την βγάλω με χάλκινο παίζοντας μς τιμονιέρα (γιατι με το χειριστήριο μάλλον δεν βγαίνει ποτέ). Τις άλλες 2 πίστες όμως πώς τις βγάζουμε ? Έχετε να κάνετε κάποια παρατήρηση ή καμία συμβουλή ??

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •