Page 2 of 21 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 401

Thread: Killzone 3 .... "The FPS King is back"

  1. #21
    Senior Member Asmodeus's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    146
    PSN ID
    Asmodeusxi21

    Default

    Εγω 99% θα ασχολιθω με τον Engineer σαν κυριο class αλλα μου αρεσει και ο Tactician


  2. #22
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    http://www.killzone.com/kz3/en_GB/bl...l-rain_01.html

    DLC map pack με δυο νέες πίστες. Πότε και πόσο ακόμα δεν είναι γνωστό, αλλά πρέπει να κοστίζει όσο το προηγούμενο πακετάκι των 5,99 ευρώ.. Φαίνονται πολύ καλές.

  3. #23
    Senior Member ehelion's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    138
    PSN ID
    Ehelion
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    τωρα θελω να βρισω αλλα ασε καλυτερα...Καλα εχει περιπου 1 βδομαδα που εχει βγει το game και εχουν ηδη 2 dlc pack δλδη πλακα μας κανουν δεν μπορουσαν να τα βαλουν στο game?Αλλα γιατι να τα βαλουν λενε ας τα βαλουμε 5 ευρω ολο και καποιο κοροιδο θα τα παρει ας βγαλουμε και απο εκει λεφτα.

  4. #24
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    εν το μεταξυ μιας και λετε για dlc οποτε πεφτω στην blood gracht μετα δεν αλλαζει ο χαρτης.βαζω δηλαδη guerilla warfare πεφτει ο εν λογο χαρτης και παιζουμε συνεχεια εκει.το παθενει κανας αλλος αυτο;αφου για να παιξω και καναν αλλο χαρτη αναγκαστηκα να τον κανω prefered στην αρχη που εχει επιλογη για prefered maps.

  5. #25
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    ^^
    καποιο bug με την επιλογή "any". Υπομονή μέχρι το patch.

  6. #26

    Default

    To να περπατάς και στα καλά καθούμενα να σκοτώνεσαι με την ένδειξη σαν να αυτοκτονείς (μια βόμβα και δίπλα το id σου) είναι bug και αυτό;;;;.....3 φορές χθες και μάλιστα σ'ενα παιχνίδι στην πίστα με την τουρμπίνα.


  7. #27
    Senior Member ehelion's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    138
    PSN ID
    Ehelion
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Εξαρτατε αν ησουν με το jetpack και εκεινη την ωρα εκανε εκεινο το overload σε κανει suicide αλλα δεν ειναι bug.Θυμαμαι στο 2 οταν περνουσες μεσα απο friendly turret εχανες ζωη ή μπορει και να πεθενες τωρα οσο καιρο παιζω δεν μου εχει τυχει ποτε μου να πω την αληθεια αν και νομιζω οτι αυτο με το turret αν περασεις απο μεσα γινεται και στο 3.Γενικα θελει ακομα 2-3 patchακια για να στρωσει το παιχνιδι.....

  8. #28
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    αληθεια jet pack υπαρχει στο online multiplayer ???

  9. #29
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    οντως εχω πεθανει και εγω μερικες φορες ακυρα και μου εδωσε suicide.τα turrets ακομα προκαλουν damage αμα περασεις απο μεσα τους οταν φυτρωνουν αλλα δεν σε σκοτωνουν.ειναι πολυ σπανιο

  10. #30
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Dinos View Post
    αληθεια jet pack υπαρχει στο online multiplayer ???
    Nαι αλλά όχι σε όλες τις πίστες (στην Turbine σίγουρα) όπως και exo(σκελετο) στην corinth.

  11. #31

    Default

    Quote Originally Posted by ehelion View Post
    Εξαρτατε αν ησουν με το jetpack και εκεινη την ωρα εκανε εκεινο το overload σε κανει suicide αλλα δεν ειναι bug.Θυμαμαι στο 2 οταν περνουσες μεσα απο friendly turret εχανες ζωη ή μπορει και να πεθενες τωρα οσο καιρο παιζω δεν μου εχει τυχει ποτε μου να πω την αληθεια αν και νομιζω οτι αυτο με το turret αν περασεις απο μεσα γινεται και στο 3.Γενικα θελει ακομα 2-3 patchακια για να στρωσει το παιχνιδι.....
    Quote Originally Posted by garrett156 View Post
    οντως εχω πεθανει και εγω μερικες φορες ακυρα και μου εδωσε suicide.τα turrets ακομα προκαλουν damage αμα περασεις απο μεσα τους οταν φυτρωνουν αλλα δεν σε σκοτωνουν.ειναι πολυ σπανιο
    Το ξέρω αυτό με τα turret παιδιά αλλά δεν έγινε κάτι τέτοιο άσε που δεν σκοτώνουν και ειδικά αν έχεις και armor όπως εγώ στην ευθεία πέθαινα χωρίς να υπάρχει τίποτα τριγύρω οπότε 99,9% ήταν bug.


  12. #32
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Nαι αλλά όχι σε όλες τις πίστες (στην Turbine σίγουρα) όπως και exo(σκελετο) στην corinth.
    για εξηγησε το μου αυτο βρε nek, στο ξεκλειδωνει σε καποιο rank στα skills ? η το βρισκεις καπου στην πιστα και το φορας οπως και στο campaign ???

  13. #33
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Τα βρίσκεις από την πρώτη στιγμή στην πίστα. Στην turbine π.χ.: μέσα στον χώρο που κάνεις spawn πας σε κάτι τετράγωνα κουτιά που ανά περίοδο ανοίγουν και βγάζουν τα jetpacks. Όταν πλησιάσεις αρκετά σου λέει να πατήσεις ένα κουμπί παρατεταμένα (τετράγωνο αν θυμάμαι καλά) και το εξοπλίζεσαι, μετά πατάς το κάτω επίσης παρατεταμένα για να το χρησιμοποιήσεις/ενεργοποιήσεις. Στην corinth έχει πάλι στο κεντρικό σημείο spawn της ομάδας σου, πίσω και χαμηλά δύο μεγάλες εσοχές, σαν γκαραζόπορτες π.χ. όπου φιλοξενούνται τα δύο exοs της ομάδας σου και το παίρνεις με το o. Όσο χρησιμοποιούνται δεν υπάρχει τίποτα εκεί, αν και από jetpacks έχει μπόλικα στην turbine.

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=2Slukdn8AHM"]YouTube - Killzone 3 Beta - Jetpacks! HD Gameplay[/ame]

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=hpmb2Ty8ZTQ"]YouTube - Killzone 3 Multiplayer | Warzone | Exoskeleton | Melee[/ame]

  14. #34
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Τα βρίσκεις από την πρώτη στιγμή στην πίστα. Στην turbine π.χ.: μέσα στον χώρο που κάνεις spawn πας σε κάτι τετράγωνα κουτιά που ανά περίοδο ανοίγουν και βγάζουν τα jetpacks. Όταν πλησιάσεις αρκετά σου λέει να πατήσεις ένα κουμπί παρατεταμένα (τετράγωνο αν θυμάμαι καλά) και το εξοπλίζεσαι, μετά πατάς το κάτω επίσης παρατεταμένα για να το χρησιμοποιήσεις/ενεργοποιήσεις. Στην corinth έχει πάλι στο κεντρικό σημείο spawn της ομάδας σου, πίσω και χαμηλά δύο μεγάλες εσοχές, σαν γκαραζόπορτες π.χ. όπου φιλοξενούνται τα δύο exοs της ομάδας σου και το παίρνεις με το o. Όσο χρησιμοποιούνται δεν υπάρχει τίποτα εκεί, αν και από jetpacks έχει μπόλικα στην turbine.



    οι 2 πιστες που αναφερεις ειναι σε καποιο dlc γιατι εγω 5 βλεπω ολες και ολες οταν παιζω online.
    στον χαρτη σου τα δειχνει αυτα τα κουτια οπως αυτα του ανεφοδιασμου πυρομαχικων ?

  15. #35
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οι συγκεκριμένες σίγουρα δεν είναι dlc. Απλά παίζει να είναι available σε συγκεκριμένο game mode. Προτείνω να μπεις στο map selection και αντί για Any να βάλεις μία απο αυτές για να μπορέσεις να παίξεις!

  16. #36
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Οι συγκεκριμένες σίγουρα δεν είναι dlc. Απλά παίζει να είναι available σε συγκεκριμένο game mode. Προτείνω να μπεις στο map selection και αντί για Any να βάλεις μία απο αυτές για να μπορέσεις να παίξεις!
    οκ thanks.Θα το τσεκαρω οταν παω σπιτι.

  17. #37
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    Στο post #8 υπάρχουν όλες οι standard πίστες και τα available modes στην καθεμία. Σε αυτές προσθέστε 2 retro map (dlc) και άλλες δύο που περιμένουμε. Καμία απ' αυτές δεν έχει operations.

  18. #38
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Τα jetpack δεν σου τα δείχνει από όσο θυμάμαι. Τα exos τα δείχνει κανονικά (σαν κανονάκι από το space invaders ένα πράγμα), σε λευκό χρώμα όταν δεν τα χρησιμοποιεί κάποιος, πράσινο όταν τα χειρίζεται κάποιος συμπαίκτης σου ή κόκκινα όταν τα έχει ο εχθρός. Οι πίστες είναι από τις κανονικές, εγώ τις συναντάω σχεδόν συνέχεια είτε σε warzone είτε σε warfare (που παίζω πιο σπάνια). Έχε υπόψη σου στην turbine κάποια στιγμή αρχίζει να τα "παίρνει" η πελώρια τουρμπίνα στο μέσο της πίστας και κάνει μία EMP η οποία αφενός σε σκοτώνει εάν είσαι μέσα της και αφετέρου απενεργοποιεί όλα τα ραντάρ των παικτών για κάποια ώρα.

  19. #39
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    ^^^οκ.Απλα δεν ειχα παιξει warzone μεχρι τωρα για να δω τις πιστες.
    Οταν παω να παρω το jetpack καποιες φορες δεν μου βγαζει την επιλογη''τετραγωνο''για να ανοιξω το κουτι και να το τσιμπησω.Γιατι ??? μηπως ειναι περιορισμενα και τα εχουν παρει ηδη οι συμπεκτες μου ???

  20. #40
    Senior Member ehelion's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    138
    PSN ID
    Ehelion
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Αν πας και δεν εχει jetpack πρεπει να περιμενεις μεχρι να ξαναβγουνε δεν ειναι περιορισμενα απλα οταν τα περνουνε απο εκεινο το κουτι κανει λιγη ωρα μεχρι να ξαναβγουνε.

Page 2 of 21 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •