Page 3 of 90 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1788

Thread: Elder Scrolls V: Skyrim (Patch 2.03 is out!)

  1. #41
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Νικολα θα ηθελες να μας εξηγησεις τι σε χαλαει στο auto leveling των εχθρων (ιδανικα χωρις να πεσει ο server με ποστ χιονοστιβαδα)? Ευχαριστω.
    Αυτο το τελευταιο με παραξενεψε....πες μου οτι το site σερνοταν επειδη τα ποστ μου ηταν μεγαλα!
    Οχι τιποτα αλλο αλλα να ξερω να μην το ξανακανω αν ειναι να πηγαινει με αυτην την ταχυτητα XD.

    Το level scaling(SL) του oblivion ηταν απο τις μεγαλυτερες πατατες τοσο για το ιδιο το gameplay αλλα κυριως για την ατμοσφαιρα και το immersion του παιχνιδιου.
    Spoiler!

    Οι ποιο σημαντικοι λογοι που το αντιπαθω σαν gameplay feature.

    Ας παρουμε παραδειγμα το Risen του πως το κανει οπως λεει ενας απο το neogaf

    http://www.neogaf.com/forum/showpost...&postcount=748

    Και ετσι ειναι το σωστο.Πραγματικα το αγαπησα στο risen και μου αρεσε να κραταω σημειωσεις στο...."quest log" μου(βλεπε real life μπλοκακι μου γιατι δεν ειχε δυνατοτητα να αφηνω marker με info πανω στο χαρτη) για την ταδε περιοχη που ειδα που πρεπει να περασω αργοτερα ή να εχω το ταδε αντικειμενο κτλ.It actually feels i'm in the world,role playing και οτι γινομαι καλυτερος.

    Και με αφορμη αυτην την συζητηση θα ηθελα να δω τι θελετε οι συμφορουμιτες να κανει διαφορετικο το skyrim,να βελτιωσει,να αλλαξει κτλ.Περα δυσικα απο τον οπτικο και τεχνικο τομεα που δυσικα ολοι τον θελουμε να ειναι καλυτερος και χωρις bugs.

    Ps.Το criminal scum πλακα πλακα μου θυμισε ενα αλλο αρνητικο των guards....πως στο καλο γινεται αν σκοτωσω εναν στη μεση του πουθενα και να ξερουν οι guards οτι το εκανα και να μου βαζουν bounty????Τηλεπαθεια?Πρεπει οπωσδηποτε να το λυσουν.
    Ps2....παλι μεγαλο βγηκε το post....


    @Majere
    Βασικα τους guards τους ειχες γιατι ηταν pre leveled και δεν γινοταν auto scale για αυτους οπως και σε συγκεκριμενα αλλα ατομα(αν γινοταν τοτε θα τους εβλεπες με draedra armor και αυτους χαχαχαχ).Ηταν ομως οι εξαιρεσεις και δεν ηταν το συνολο του gameplay που επηρεαζε και το ολο κομματι του exploration.


    Και εν πασει περιπτωση αν θελουν για extra δυσκολια τοτε για αυτον τον λογο κανεις το pre-configured leveling ωστε να ειναι ακολουθια των περιοχων και των εχθρων που θα επισκεφτεσαι και θα αντιμετωπισεις.Εκει που λες ειναι ευκολοι να προχωρησεις σε μια περιοχη που ειναι πιο δυσκολοι κοκ.
    Last edited by nikolaszax; 14-12-2010 at 12:16.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  2. #42
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω παντως το ενιωσα αυτο το θεμα με το auto level και με χαλασε. Ναι ρε παιδια ειναι λολ η κατασταση....το να εχουν ολοι τα ιδια αντικειμενα με εσενα πυο σου βγηκε ο κωλος να τα αποκτησεις εσυ, ε ενταξει.... ειναι ΑΚΥΡΟ. Ενταξει σαφως και δεν με εμποδισε απο το να χαρω τις 25275025802 αξιες του παιχνιδιου και τον -πραγματικα- καταπληκτικο του κοσμο. Θυμαμαι απλα χαζευα το Cyrodiil σα χανος τοτε....με μια απιστευτη χρωματικη παλετα ειτε ηταν νυχτα , ειτε πρωι , ειτε βραδυ. Μονο στις συνθηκες βροχης εχανε λιγο, αλλα πραγματικα το παιχνιδι ηταν φοβερο. Αλλα στο θεμα του leveling υπηρχε θεμα και καλα θα κανουν να σε κανουν να νιωθεις λιγο πιο special απο τον generic ηρωα του κοσμου...

    Edit : και βασικα με υπερκαλυψε ο φιλος Νικολας
    Last edited by Valkyre; 14-12-2010 at 12:18.

  3. #43
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Συμφωνούμε ότι με Invisibility+armor 70% se spell + γαματες πανοπλίες ήσουν θεός και δεν προλαβαίνανε να κάνουν κιχ ΟΤΙ level και να ήταν οι εχθροί? Και για να καταφέρεις να κάνεις τέτοια spells έπρεπε να ήσουν τουμπανιασμένος ? Mage έπαιζα και πραγματικά αν και με ζόρισε να τον κάνω όπως τον ήθελα (μάλιστα είχα απλές ρόμπες ούτε καν πανοπλία, μόνο γάντια και μπότες) και δεν μου κουνιόταν τπτ. Δεν κάνω show off απλά ήμουν θεός στο παιχνίδι και δεν πέθαινα με τίποτα.Και το καλύτερο ήταν ότι με 5-6 εχθρούς ήταν απόλαυση να τους παλευεις.Σου έδινε την πίσω πόρτα το σύστημα να γίνεις ΟΤΙ γουσταρες ακόμα και θεός.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  4. #44

    Default

    Για εμενα το Leveling του Oblivion ειχε μια θετικη και μια αρνητικη πλευρα.

    Εχω παιξει τρεις η τεσσερις φορες το παιχνιδι και εχω ξεκινησει απο διαφορετικες περιοχες , σε περιπτωση δε που καθε περιοχη ειχε το δικο της level το μονοPatty που επελεγα θα ηταν ακριβως το ιδιο .
    Προσπαθουσα καθε φορα που επαιζα με αλλο χαρακτηρα, να βρισκομαι σε αλλη τοποθεσια (δεν ηταν παντα ευκολο) για να μην βαριεμαι.

    Στα αρνητικα βαζω το γεγονος οτι ανετα θα μπορουσες να τερματισεις το παιχνιδι με την πρωτη πανοπλια που θα ειχες βρει αφου ποτε δεν εβρικσες εχθρους πανω απο το δικο σου επιπεδο. Τα καλυτερα οπλα και πανοπλιες δεν τα επαιρνες για να νικησεις εναν πιο δυνατο εχθρο, οπως γινετε σχεδον σε ολα τα rpg, αλλα επειδη τα εβρισκες παντου. Δεν ειχε αυτο που λεμε" πρεπει να γινω καλυτερος για να παω εκει" η το " πω πωω δυσκολο boss, πρεπει να βρω καλυτερα οπλα".

  5. #45
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Στο shivering isles ξεβράκωτος δεν νομίζω να έμπαινες και να έβγαινες ζωντανός.Τέλοσπάντων, σφάλματα είχε μπόλικα, σαυτό δεν χωράει συζήτηση.Πιστεύω να έχει λίγότερα το καινούριο και θα είμαι ευτυχισμένος.Αυτό περιμένω και όχι το τέλειο παιχνίδι.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  6. #46
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Στο shivering isles ξεβράκωτος δεν νομίζω να έμπαινες και να έβγαινες ζωντανός.Τέλοσπάντων, σφάλματα είχε μπόλικα, σαυτό δεν χωράει συζήτηση.Πιστεύω να έχει λίγότερα το καινούριο και θα είμαι ευτυχισμένος.Αυτό περιμένω και όχι το τέλειο παιχνίδι.
    Δεν εχω παιξει το Shivering isles για να ξερω τι παιζει εκει αλλα πιστευω οτι μιλαμε για το main game και οχι για τα expansions που μπορει να εχουν τους δικους τους κανονες και τα level requirements πριν τα ξεκινησεις.Ισα ισα πιστευω οτι τα expansions ειναι το ιδανικο στοιχειο για να προσφερεις περαιτερω high level challenge και content (συνεπως και δυσκλολοτερους αντιπαλους κτλ που να μην μπορεις να το κανεις απο την αρχη).

    Σχετικα με το προηγουμενο ποστ σου ομως (περι invins. κτλ) περα του οτι μιλαμε για παραπανω δουλεια απο οσο θα επρεπε για να εισαι ουσιαστικα ατρωτος στα βασικα mobs πλεον του παιχνιδιου (που συνεχιζει να μην βγαζει νοημα του οτι αποκτουν αυτες τις δυναμεις ολοι τους και αλλα τερατα να εξαφανιζονται τελειως επειδη δεν γινονται scale και να αντικαθιστανται απο αλλα διαφορετικα)και οτι θα επρεπε να ηταν επακολουθο για τα δυνατοτερα κομματια του παιχνιδιου και οχι για το συνολο του, πρεπει να αναλογιστει καποιος οτι ενας παικτης μπορει να μην εχει ασχοληθει με μαγεια ή να εχει καποιο αλλο class παιγμενο με συγκεκριμενο τροπο(ενας summoner exclusive πχ θα ειχε μεγαλο προβλημα στο παιχνιδι αφου τα τερατα του θα πεφταν σαν μυγες) ή γενικα να μην σκεφτει τι να κανει για να χρησιμοποιησει αυτην την πισω πορτα στο συστημα και αν φτασει σε αυτο το σημειο και δεν το εχει καταφερει τοτε να υπαρχει πιθανοτητα να εχει προβλημα με την επιλογη του(προσφατα ειχα παρομοιο περιστατικο με ενα αλλο παιχνιδι οπου σαν μαγος δεν εβγαινε με καμια παναγια και αναγκαστηκα και εκανα reskill ,ευτυχως μου παρειχε αυτην την δυνατοτητα).
    Και εν πασει περιπτωση αν με τα πανω που ειχες παλι ειχε καποιος δυσκολια με την πλειοψηφια των mobs λογω συστηματος τοτε κλαφτα χαραλαμπε θα ηταν XD(ευτυχως δεν ισχυει.

    Ακομα και να το κανει τελικα ετσι δεν συνεχιζει να ανερει τα αλλα προβληματα του συστηματος ,χωρια οτι μεχρι να φτασει μεχρι εκεινη την πορτα θα πρεπει να υποστει το συστημα οπως ειναι.
    Το σχολιο σου περι μαγους και πανοπλιες μου θυμισε κατι που θελω να επιστρεψει στο skyrim :
    1oν.Η δυνατοτητα να μπορεις να κανεις το λογικο : να φορεσεις ρουχα κατω απο την πανοπλια οπως παλια.Περα οτι προσφερει περισσοτερο customization με τα διαφορετικα χρωματα(δεν θα με χαλουσε καθολου να εχουν ενα dye color system βασικα πλεον) δινει και επιπλεον στατιστικα απο το enchantment τους
    2ον.Το "σπασιμο" της πανοπλιας σε περισσοτερα κομματια τους.Φερτε πισω τα Left/right ξεχωριστα (πχ left/right gauntlet ) αντι να ειναι αυτοματο set(ναι θελω να φωραω μονο απο την μια πλευρα κυριοι ) και φερτε πισω τα pauldrons . Ακομα περισσοτερο customization ftw .
    3ον.Φερτε πισω και τα medium armor καθως και αυξηση στον αριθμο πανοπλιων.Τι ειναι αυτο το μονο light και heavy ?Μεσος ορος δεν υπαρχει ?

    Αλλα ναι,ειχε προβληματα το παιχνιδι που φυσικα θελουμε να λυθουν ,αυτο δεν χωραει συζητηση .
    Last edited by nikolaszax; 14-12-2010 at 13:17.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  7. #47
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Ναι φίλε μου συμφωνοι, το Shivering Isles ηταν expansion οποτε άκυρο το επιχείρημα μου.Μεσα στις πύλες του Oblivion δεν έτρωγες ξύλο αν δεν ταχες φτιάξει οπως έπρεπε?Δεν πιστεύω ναταν κιαυτες expansion! Επίσης αυτό περι πίσω πόρτας δεν είναι μονδιαστατο (δεν ισχυει μόνο για μαγο) γιατί 3 φίλοι εκείνη την περιοδο παιζαμε παραλληλα τοπαιχνίδι και πραγματικά ο καθένας είχε τον τρόπο του να γίνει υπερ-ήρωας.Ο ενας μαζευε παπαρούνες στα βουνά και ήταν γαμάτος στα δηλητηρια και "πετσωνε" ετσι για πλάκα (απο ενα σημειο κ μετα και τον πιο δyνατο μεσα στο game) o άλλος ημουν εγω και ο άλλος δεν θυμαμαι τι σαπίλα ειχε βρει και τ παιζε σουπερμαν!χαχα πηγαίναμε για καφέ και συζητούσαμε ωρες για το τι κάνει ο καθένας να την παλέψει.Είναι το πιο δυνατό rpg εδω και χρόνια χωρίς πειριορισμούς στα classes (ναι μαγος ειμαι φίλε αλλα μου τη βαρεσε να ανεβάσω και το σπαθι και το τοξο- ε καντο σου έλεγε το παιχνιδι αν ψηνεσαι)και πραγματικά έχεις εναν χαρακτηρα που τον κανεις οτι θέλεις.Αν και στο παρελθον έπαιζα pen n paper rpg, δεν είμαι άτομο των τυπικων κανόνων στα παιχνιδια αυτά και το Oblivion πηγαινε, κατα τη γνωμη μου παντα, ενα βημα παραπέρα.Μαρεσε απιστευτα πολυ που ενα goblin ιδρωνες να το βγάλεις στο ασχετο και δεν είχανε ταμπέλες οι εχθροι (στην πλειοψηφια τους) "α! ο ταδε ειναι δνατος, ο αλλος ειναι ευκολος".Κατι καβουρια ήταν μ'ενα χτυπημα ξερα και κατι ψαρια.Οπως και ναχει σεβομαι απολυτα τη γνωμη του καθε gamer και τα προσωπικα γουστα γιαυτο θέλησα να γραψω και τα δικα μου άλλωστε!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  8. #48
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Καλα τα καβουρια και τα ψαρια ηταν και εξαρχης 1 χτυπημα και ηταν ξερα αν δεν κανω λαθος. Το θεμα ειναι οτι τα mobs του παιχνιδιου στα dungeons ηταν το ιδιο σχεδον δυσκολα ανεξαρτητως εξοπλισμου και level

    Καλα σιγουρα δεν θα κολλησουμε εκει οσον αφορα το ποσο καλο παιχνιδι ειναι! Συζητηση να γινεται

  9. #49
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Εχει λογικη για μενα να είναι οι εχθροι το ιδιο level μεσενα.Απλά μια λεπτομερεια: μπορει ο μαγος με τις μαυρες ρομπες (δεν μουρχεται τωρα πως τους λεγανε) να ηταν το ιδιο level μεσενα ΑΛΛΑ στο σπαθι υστερούσε(και στις επιθεσεις αυτες) ενω ο χαρακτηρας ο δικος σου αν ήθελες οχι.Οποτε τον σκοτωνες με 2 χτυπηματα και πηγαινες παρακατω.Αν παλευες μαγο με μαγειες ιδρωνες.Τεσπα έχει πολυ πραμα για αναλυση και εξαρταται ο καθενας ποσο παραδοσιακος ειναι στα rpg.Γιαυτο δικαιολογω τα παιδια που βρισκουν χαζη τη λογικη του Oblivion.
    Για εμενα rpg σημαινει να ειμαι οτι γουσταρω οποτε το γουσταρω σεναν κοσμο μεσα.Σημερα ειμαι μαγος, αυριο θελω να ειμαι ερημιτης σενα βουνο και να κυνηγαω πεταλουδες και να διαβαζω την Ιστορια του κοσμου, μεθαυριο θελω να γινω μεγας αλεξανδρος αυτη ηταν η "συνεισφορα" του παιχνιδιου στο ειδος.(Ξεφυγα απο τη οποια διαφωνια με τα προηγουμενα που λεγαμε διοτι δεν έχει νοημα)
    Μακαρι και το νεο elder scrolls να συνεχισει σαυτο το μοτιβο.Κατα 99% κατα εκει παει.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  10. #50
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Mπραβο, ωραια συζητηση απ' ολους. Κλεινω περισσοτερο προς την αποψη του Majere, θεωρω οτι η αισθηση του accomplishment υπηρχε στο level up, καθως και περιοχες που εγω τουλαχιστον εβρισκα δυσκολες και δεν πλησιαζα μεχρι να ανεβω. Το ειπε το παλικαρι παραπανω, πχ oblivion gates δεν τις ελεγες ευκολες. Εβγαινες απο κει μεσα και αισθανοσουν πραγματικα δυνατοτερος.
    Επισης χωρις να θελω να επαναλαβω πραγματα που εχουν ειπωθει (πολυ καλυτερα) απο εσας, πολυ απλα θα πω οτι το να ειμαι level 2937238 και να βρισκω μπροστα μου καβουρια και ορτυκια το θεωρω καπως βαρετο.
    Νομιζω η επιλογη αυτη εχει τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα της και δεν ειναι απλα ενα ξερο FAIL.


  11. #51
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Eν αναμονη του τευχους Φεβρουαριου οπου θα υπαρχει πολυσελιδο αφιερωμα στο επερχομενο Skyrim, το Game Informer ανεβασε ενα πολυ ωραιο αφιερωμα για τη σειρα. Απολαυστικοτατο read για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουριοι (οπως η αφεντια μου) μιας και το πρωτο παιχνιδι βγηκε το 1994. Απο το Arena μεχρι το Oblivion λοιπον, εξαιρετικο αφιερωμα.

    http://www.gameinformer.com/b/featur...ostPageIndex=1

    Πριν λιγες μερες ανεβασε στο twitter του καποιος editor του GI το εξης

    Our Elder Scrolls V: Skyrim coverage has expanded from 12 pages to 14, making it our largest game-based cover story.


    που σημαινει οτι μαλλον προκειται για big-deal και οχι αλλο ενα cover story. Ανυπομονω, ελπιζω να δουμε και τα πρωτα in-game scans.


  12. #52
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aναμενω κι εγω με αγωνια! Παρολο που πολλοι φανατικοι του Morrowind θεωρουν οτι το Oblivion ηταν εκτρωμα, εγω απενταντιας το λατρεψα. Τα scans ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι πολυ εντυπωσιακα. Δεν φοβαμαι καθολου την ομαδα αναπτυξης στην δημιουργια ενος πανεμορφου κοσμου με μεγαλη καλλιτεχνικη δουλεια απανω του. Μακαρι να εχουν ασχοληθει και λιγο παραπανω με τις λεπτομερειες αυτην την φορα.

  13. #53
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    A new era is dawning in the world of Tamriel, and we've got 14 pages of screens and details straight from Bethesda.

    The February issue of Game Informer is about to hit subscribers, and you can now see a first look at the new cover image. The Elder Scrolls V: Skyrim is the next huge role-playing game from Bethesda, the makers of Oblivion and Fallout 3. Bethesda was kind enough to walk us though the new game a few weeks ago, and we can't wait to share what we experienced with all of you.








    We hope you enjoy the mysterious cover. And don't worry. The inside of the magazine has over 20 screenshots that show off Skyrim in all its glory, along with a 14-page article on the new gameplay, engine, story and setting for this latest Elder Scrolls epic.


    Μονο το cover προς το παρον, μεχρι καποιος να παρει το τευχος Φεβρουαριου και να εχουμε proper scans. Εν τω μεταξυ καποιος θα βρει και τι ειναι αυτα στο οπισθοφυλλο, απ' οτι λενε στο GI εχουν να κανουν με το story.

    Can't wait!


  14. #54
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Aναμενω κι εγω με αγωνια! Παρολο που πολλοι φανατικοι του Morrowind θεωρουν οτι το Oblivion ηταν εκτρωμα, εγω απενταντιας το λατρεψα. Τα scans ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι πολυ εντυπωσιακα. Δεν φοβαμαι καθολου την ομαδα αναπτυξης στην δημιουργια ενος πανεμορφου κοσμου με μεγαλη καλλιτεχνικη δουλεια απανω του. Μακαρι να εχουν ασχοληθει και λιγο παραπανω με τις λεπτομερειες αυτην την φορα.
    Πραγματικά δε νομίζω κανείς να θεωρεί το Oblivion έκτρωμα, απλά δεν ήταν ο συνεχιστής που οι fans του Morrownd περίμεναν και εξού απογοήτευση, αυτό είναι όλο :s

    Άντε να βγουν και τα scans να πάρουμε μια γεύση για το πόσα θα ξοδέψουμε σε νέο pc

  15. #55
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλα ναι, ατυχης η λεξη που χρησιμοποιησα οντως, αλλα θυμαμαι στο φορουμ της Bethesda που ειχε γινει πανικος στην αρχη και ηταν υπερβολικα αρνητικα τα παιδια με την φυσικη εξελιξη του παιχνιδιου. Σχολια απογοητευσης ακομα και για την επιλογη φουλ 3D κοσμου με εκαναν να νομιζω οτι εχουμε κολλησει στο παρελθον.

    Φυσικα προσευχομαι να επιστρεψει ο συνθετης του Oblivion για το Skyrim... ακομα και σημερα ακουω το soundtrack πολλες φορες... απο τα καλυτερα OST ever για παιχνιδι κατα την γνωμη μου. Τα περισσοτερα κομματια σε ταξιδευουν κυριολεκτικα!

  16. #56
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    http://www.gamingeverything.com/2011...olls_v-4.jpg#s

    Spoiler!


    Πολύ, πολύ εντυπωσιακά.

    Trivia: Στην εικόνα που δείχνει τα stats, το όνομα Bendu Olo είναι το default όνομα του ήρωα στο Oblivion, όπως το έδειξε το construction set! (αν και στο obli η κλάση ήταν Imperial, όχι dunmer)

    Trivia2: Το enchanting επιστρέφει από το Morrowind - δε μπορώ να πω ότι έλλειπε από το Oblivion, το Azura's Star την έκανε τη δουλειά του, αν και τώρα που το παρατηρώ, δε βλέπω Mysticism πουθενά. Επίσης αυτό το Smi- στο τέλος... smithing, αλλά στη μαγεία; 18 συνολικά skills.

    Trivia3: Λυκάνθρωπος; Προτιμώ βρυκόλακας

    Trivia4: Gameplay που θα μας αφηνει να χειριζόμαστε πληρως και την ασπίδα; Dual Wielding.

    Trivia5: Θα έχει perks/level scaling

    PS: Την ιστορία, όπως την είδα, μου θυμισε παραλλαγη του Oblivion με δράκους. ΤΕ-ΣΠΑ. Ας ελπίσουμε να έχει πιο ενδιαφέρον. Αν και με περαιτέρω διάβασμα, μου θυμίζει και λίγο NCRvBrotherhood of steel. Αμάν ρε Beth...

    Επιπλέον info από neogaf:

    Spoiler!
    Last edited by personGR; 08-01-2011 at 03:34.

  17. #57
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    +rep και μπολικη αγαπη απο μενα για σενα.
    Δεν ξερω αν ειναι η gamebryo βελτιωμενη η εντελως διαφορετικη μηχανη, παντως απο αυτο που βλεπω εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια και μπορουμε να μιλαμε για μια μεγαλη βελτιωση. Φανταστικο!

    edit

    Some more scans
    Spoiler!
    Last edited by hakoo; 08-01-2011 at 04:30.


  18. #58
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    On leveling:
    Ελπιζω να μην ισχυει αυτο που διαβαζω στο neogaf περι stats.Τι,μονο health,magic,stamina θα μπορω να επιλεξω με καθε lvl up?WTF is this shit?
    Το καθε skill να επηρεαζει το lvl up ειναι +.
    PEEEEEEEERKS :3.Gotta love them.

    Also level scaling?Ah FFS -.-.....
    One step forward,2 steps back :/.

    On skills:
    Eh,ποτε δεν ασχοληθηκα με την μαγεια οποτε δεν με νοιαζει τοσο που βγηκε το mysticism(θα ενσωματωθηκε με κατι αλλο for sure).M'αρεσει η επιστροφη του enchant(αν και τιθεται το ερωτημα του τι skill eφυγε ωστε να του παραχωρησει την θεση του).
    Still,λιγοτερα skills ftl :/.Hope lost για την επιστροφη της διαιρεσης σε συγκεκριμενα skills(blades,blunt κτλ),ενω αμφιβαλλω να δουμε επιστροφη των spear(εκτος αν το λενε τα scans ,δεν ειναι ευαναγνωστα).
    Και το design του skill screen δεν μου αρεσει ιδιαιτερα.Γενικα δεν μπορω αυτο το στυλ του scroll to the left/right για να βλεπεις το καθε skill και προτιμω ειτε να τα εχω ολα διαθεσιμα for viewing ή την πλειοψηφια τους σε ενα list system με ενοτητες.Και αν κρινω απο την υπαρξη του smithing(αν ειναι αυτο και αν δεν εχει παει για καποιον μυστηριο λογο στο κλαδο της "μαγειας") στο ιδιο μερος με τα mage-specializations τοτε κατα πασα πιθανοτητα σημαινει πως τα βαλαν ολα μαζι(μαγεια,warrior specs κτλ) σε ενα scroll to the left/right system

    On story :
    Dragons :3.

    On combat:
    dual whield !!!!
    Το παραπανω βεβαια συνεπαγεται σε τεραστια βελτιωση combat τοσο σε FP οσο και σε TP camera,γιατι αλλιως καμια σημασια δεν θα εχει.Καλα να τα λενε οτι το βλετιωσαμε,αλλα αν δεν τα δω στην πραξη δεν με πειθουν .
    Nα χανεις stamina/fatigue οταν τρεχεις is back? Good

    Other:
    More variation?Το ελπιζω....

    On quests:
    Again ,level scaling meeeeeeeeeeeeeeh.
    Rest sound good αλλα θελω να δω πως θα δουλεψουν.

    No hud option .

    Conversations:I welcome with open arms την αλλαγη.Πολυ καλυτερο απο το παλιο συστημα.


    Απο τις εικονες φαινεται πολυ καλο οπτικα.Περιμενω να δω τα screens για να δω πως φαινεται πραγματικα ομως.

    Το sum up:Ειναι στην μεση οι αρχικες μου αποψεις .Μου αρεσουν καποιες αλλαγες που εχουν κανει αλλα το "κολλημα" με συγκεκριμενα πραγματα(που ηταν πολυ πιο σημαντικα για εμενα) και το νεο stat system(αν ισχυει τελικα) με ξενερωνουν.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  19. #59
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Wow.....οτι εχω δει και εχω διαβασει φαινεται ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!

    Η καλλιτεχνικη δουλεια ειναι καλυτερη απο ποτε, οι αλλαγες στο gameplay μου φαινονται ολες εξαιρετικες και ο κοσμος φαινεται μαγικος οσο δεν παει! Ε ρε θα μας ταξιδεψει παλι το παιχνιδι ασχημα!

    3rd person camera improved ειναι και το κερασακι στην τουρτα!

  20. #60
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Again ,level scaling meeeeeeeeeeeeeeh.
    Πίστεψε με, έτσι όπως το εφάρμοσαν στο Fallout 3 (και στο NewVegas, παρόλο που ήταν της Obsidian) δε με ενοχλεί ιδιαίτερα, ιδίως στις αυξημένες δυσκολίες.

    Και συμφωνώ πλήρως με την εξάλειψη της επιλογής class στην αρχή. Δε γίνεται να υπάρχουν δεκάδες διαφορετικά μονοπάτια στην ιστορία του παιχνιδιού και εσύ να κάθεσαι με τις ίδιες δυνάμεις, κολλημένος.
    Last edited by personGR; 08-01-2011 at 17:12.

Page 3 of 90 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •