Page 17 of 20 FirstFirst ... 71314151617181920 LastLast
Results 321 to 340 of 381

Thread: Dead Space

  1. #321
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    Quote Originally Posted by Enas View Post
    Καλύτερα να παίξεις το παιχνίδι πριν δεις την ταινία να μην έχεις ιδέα περί τίνος πρόκειται.
    τι λες βρε τα μπερδεψες αν το παιξεις πρωτα μετα δεν εχει νοημα η ταινια βασικα η ταινια ειναι μια μεγαλη εισαγωγη και :tiphat: σε αυτον που ειχε την ιδεα


  2. #322

    Default

    Ωραια η ταινια καθαρα για εισαγωγικο ρολο, νομιζω ομως πως η ατμοσφαιρα του παιχνιδου δεν συμβαδιζει με αυτην της ταινιας, το παιχνιδι ειναι πολυ πιο σκοτεινο και η μουσικη...ανατριχιλα... αστα να πανε!

  3. #323
    Member Enas's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by plakas View Post
    τι λες βρε τα μπερδεψες αν το παιξεις πρωτα μετα δεν εχει νοημα η ταινια βασικα η ταινια ειναι μια μεγαλη εισαγωγη και :tiphat: σε αυτον που ειχε την ιδεα
    Δεν ξέρω αν έχει νόημα η ταινία αν παίξεις πρώτα το παιχνίδι αλλα πάντως για την απόλυτη εμπειρία αυτού του καταπληκτικού παιχνιδιού δεν πρέπει να ξέρεις τίποτα. Εγώ θα έλεγα ουτε reviews να δει κανείς ούτε ταινίες ούτε trailer ούτε forums na διαβάσει. Το ότι είναι το καλύτερο horror game που έχει βγει ποτέ και το ότι εκτυλίσεται στο διάστημα αρκεί.

  4. #324
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    Quote Originally Posted by Enas View Post
    Δεν ξέρω αν έχει νόημα η ταινία αν παίξεις πρώτα το παιχνίδι αλλα πάντως για την απόλυτη εμπειρία αυτού του καταπληκτικού παιχνιδιού δεν πρέπει να ξέρεις τίποτα. Εγώ θα έλεγα ουτε reviews να δει κανείς ούτε ταινίες ούτε trailer ούτε forums na διαβάσει. Το ότι είναι το καλύτερο horror game που έχει βγει ποτέ και το ότι εκτυλίσεται στο διάστημα αρκεί.
    φιλε μαλον δεν εχεις δει την ταινια ετσι...............?

  5. #325
    alekos-brahami's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Athens
    Posts
    44
    PSN ID
    alekos-brahami

    Default

    Για maximum εμπειρια : 1ον Δειτε τα 6 animated comics
    2ον ταινια DSownfall
    3ον παιχνιδι...
    Απλα υπεροχο φοβερο δεν εχω λογια...just my opinion..

  6. #326
    Member Enas's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    91

    Default

    Χωρίς να έχει κανένα σημαντικο spoiler δεν βλέπω κανένα λόγω να χρειαστεί να μπεις στο κλίμα με καποια ταινία , και ο isaac που πάει στην ishimura ιδέα δεν έχει για το τι έχει προηγηθεί.
    την έχω δει φυσικά.

  7. #327
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Παιδιά, το παρέλαβα εχτές (στην τρομερή τιμή των 13€ από mymemory.co.uk) και έπαιξα το πρώτο chapter! Δεν είχα διαβάσει πολλά για το παιχνίδι και με εξέπληξε. Φοβερή ατμόσφαιρα, πολύ καλά γραφικά, ήχος τρομερός. Μου άρεσε πολύ και ο τρόπος που η όλη ιστορία εξελίσσεται (προς το παρον) in game, και όχι σε cut sceens. Επίσης πολύ ωραία είναι και τα in game hud, menu, maps κλπ.

  8. #328
    Elite fotaras's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    860
    PSN ID
    fotaras_fz6s
    Name
    Φώτης

    Default

    οσο προχωρας στο παιχνιδι θα σου αρεσει ακομα πιο πολυ..το inventory ηταν κατι το διαφορετικο που μου αρεσε πολυ και σε εμενα δηλαδη ειναι σαν μερος του κοσμου του παιχνιδιου δεν κανει pause οταν μπαινεις στο inventory κατι που μου αρεσε αρκετα.προτεινω να το παιζεις μονο βραδυ χωρις φωτα και φασαριες γιατι ο ηχος του ειναι καταπληκτικος.αν εχεις και κανα home cinema τοτε ακομα καλυτερα..

  9. #329
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να ανφερω απλα κατι που ειχα πει πιο παλια, για εμενα , συγκεκριμενα το HUD του Dead Space θεωρω οτι ειναι ισως το καλυτερο HUD που εχει εμφανιστει ποτε.

    Ειναι εντυπωσιακο, ιδιοφυες και ταιριαζει απολυτα με το υφος και την τεχνολογια του παιχνιδιου.

    Επισης το εφφε που δημιουργησαν "ψευτο"τρισδιαστατης απεικονησης του χαρτη σε ολογραμμα 2D ειναι ολα τα λεφτα.

  10. #330
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι να παίξω το δεύτερο chapter... αλλά θα αποφύγω της πολύ βραδινές ώρες και τον projectorα γιατί αλλιώς προβλέπω αϋπνίες! :-)

    Παρόμοιο χάρτη έχουν τα Metroid Prime της Nintendo (κορυφαία παιχνίδια, ειδικά το 3) με την διαφορά ότι δεν εμφανίζονται μέσα στο 3d space του παιχνιδιού.

  11. #331

    Default

    εγω μαγκες μετα απο ενα χρονο αποφασισα να το ξαναπαιξω και εβαλα τη δυσκολια στο incredible... ειναι αρκετα δυσκολο καθως εστω και μια επαφη με τερας αρκει να σε στειλει στα ταρταρα... αλλα εαν δωσεις βαση στο upgrade της στολης, κατι γινεται. ειμαι στην 5η πιστα.

    ειναι απλα το καλυτερο παιχνιδι που εχω παιξει εως σημερα στο ps3 και ενα απο τα καλυτερα που εχω παιξει ποτε τα τελευταια 20 χρονια...

  12. #332
    Elite fotaras's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    860
    PSN ID
    fotaras_fz6s
    Name
    Φώτης

    Default

    Quote Originally Posted by Darkoulis View Post
    εγω μαγκες μετα απο ενα χρονο αποφασισα να το ξαναπαιξω και εβαλα τη δυσκολια στο incredible... ειναι αρκετα δυσκολο καθως εστω και μια επαφη με τερας αρκει να σε στειλει στα ταρταρα... αλλα εαν δωσεις βαση στο upgrade της στολης, κατι γινεται. ειμαι στην 5η πιστα.

    ειναι απλα το καλυτερο παιχνιδι που εχω παιξει εως σημερα στο ps3 και ενα απο τα καλυτερα που εχω παιξει ποτε τα τελευταια 20 χρονια...
    στο incredible το ειχα παιξει και εγω μετα απο μεγαλο διαστημα αποχης και ειχα μονο το plasma cutter για να παρω κ το συγκεκριμενο trophy!!πολυ διαφορετικη εμπειρια σε αυτο το mode,πολυ καλυτερο για εμενα.κ επειδη εστω μια επαφη οπως λες κ εσυ σε σκοτωνει συνηθως σε αποροφαει πιο πολυ το παιχνιδι στον κοσμο του..κοιταζες απο τις γωνιες αν καραδοκει κανεις,πηγαινα σιγα σιγα,οταν ηταν πανω απο 2,3 τερατα τουμπεκι δρομο πως το λενε ρε παιδι μου???η μονη παραφωνια ηταν με το cheat που χρησιμοποιουσα συνεχεια για το stasis mode να γεμιζει συνεχεια,ψιλοχαλαγε την εμπειρια αλλα δεν εβγαινε διαφορετικα..ειχα διαβασει οτι στο επομενο θα γεμιζει μονη της η μπαρα σιγα σιγα κ οχι με καποιο cheat.

  13. #333

    Default

    παντως δεν εχω δει πιο προσεγμενη ατμοσφαιρα και ηχο σε παιχνιδι...

    ανυπομονω για το δευτερο μερος. ελπιζω να ειναι το ιδιο πρωτοποριακο...

  14. #334
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ο ηχος ειναι απλα επικος σε αυτο το παιχνιδι...μοιαζει σαν να εχει δικο του ξεχωριστο χαρακτηρα...και παιζει τεραστιο ρολο στο gameplay...

  15. #335

    Default

    Εννοειται οτι επαιζε ρολο στο gameplay.

    Λες να δουμε καμια μαεστρια της dark ambient στο ρολο συνθεσης του ηχου και του sound design γενικοτερα? Βλεπε Lustmord? Eκει ειναι που θα το καψουμε τελειως!

  16. #336
    Senior Member yiannis2002s's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Voula/Athens
    Posts
    136
    Name
    Yiannis

    Default

    Quote Originally Posted by Darkoulis View Post
    παντως δεν εχω δει πιο προσεγμενη ατμοσφαιρα και ηχο σε παιχνιδι...

    ανυπομονω για το δευτερο μερος. ελπιζω να ειναι το ιδιο πρωτοποριακο...
    Ναι η ατμοσφαιρα του ειναι μακραν!
    Ειναι απο τα πιο ''thriller'' games που έχουν βγει, με τον τρόμο να τον αισθανεσαι, ειδικά στα σημεία που δεν τον έχεις μπροστά σου!
    Red Dead, Heavy Rain, Uncharted 2,Mafia 2, Buzz World & Music, Dragon Age Origins, Need for Speed Shift, Valkyria Chronicles, Grid, Split second, NBA 2K11, Fight Night Round 4, FF XIII, Dirt 2 etc.

  17. #337
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Darkoulis View Post
    Εννοειται οτι επαιζε ρολο στο gameplay.

    Λες να δουμε καμια μαεστρια της dark ambient στο ρολο συνθεσης του ηχου και του sound design γενικοτερα? Βλεπε Lustmord? Eκει ειναι που θα το καψουμε τελειως!
    Aν και δεν υπάρχει περίπτωση, η πρότασή σου τα σπάει!!!Αλλά δεν νομίζω στην ΕΑ να ξέρουν τον Lustmord!

  18. #338

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Aν και δεν υπάρχει περίπτωση, η πρότασή σου τα σπάει!!!Αλλά δεν νομίζω στην ΕΑ να ξέρουν τον Lustmord!
    Καιρος ειναι να τον μαθουν τοτε φιλε μου γιατι το αποτελεσμα θα ειναι 2 φορες καλυτερο!

  19. #339
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Αρα διαβαζωντας ολα τα παραπανω,τωρα που εχει το zavvi σε προσφορα το παιχνιδι,11 ευρω,θα κανω εγκλημα αν δεν το παρω ε...?

  20. #340
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    ε ναι, πάρε το με κλειστά μάτια....στα 11Ε και ρωτάς;

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •