Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 52

Thread: Gran Turismo 5 |OT| - [Online] - [Track List]

  1. #21
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Μπήκα λίγο στο My lounge και έτρεχα μόνος μου... Μου έκανε (αρνητική) εντύπωση ότι έχει fix αμάξια και δεν φέρνει ο καθένας το δικό του! Δεν είναι λίγο χαζομάρα αυτό;


  2. #22
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    εγω παλι ψαχνοντας για online μπηκα σε ενα Γαλλικο λομπυ και ο καθενας επαιρνε οτι ηθελε...εγω ετρεχα ενα 207 rc ο αλλος ενα civic type-r ο αλλος ενα nascar εσκασε και μια Lambo και οτι να ναι.τους εγραφα στο τσατ να παμε με καμια division αλλα κουκουρουκου.
    πρεπει σιγα σιγα να μαζευτουμε να κανουμε δωματιο prive να παιζουμε σωστα.με τους ξενους δεν γινετε δουλεια(σε κανενα παιχνιδι βεβαια)οι περισσοτεροι για να φρεναρουν θα σε βγαλουν απο την πιστα.

  3. #23
    Elite george13gr's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΑΙΓΙΟ
    Posts
    828
    PSN ID
    george13gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by garrett156 View Post
    εγω παλι ψαχνοντας για online μπηκα σε ενα Γαλλικο λομπυ και ο καθενας επαιρνε οτι ηθελε...εγω ετρεχα ενα 207 rc ο αλλος ενα civic type-r ο αλλος ενα nascar εσκασε και μια Lambo και οτι να ναι.τους εγραφα στο τσατ να παμε με καμια division αλλα κουκουρουκου.
    πρεπει σιγα σιγα να μαζευτουμε να κανουμε δωματιο prive να παιζουμε σωστα.με τους ξενους δεν γινετε δουλεια(σε κανενα παιχνιδι βεβαια)οι περισσοτεροι για να φρεναρουν θα σε βγαλουν απο την πιστα.
    μια απο τα ίδια φίλε μου κοίταγαν όλοι λες κι ήταν συννενοημένοι να με λιντσάρουν και εμένα και το παράτησα
    για την ιστορία πήρα ένα civic τάπερ και οι άλλοι 5 έιχαν από gtr μέχρη wrc
    πιθανόν ήταν τουρκοι

  4. #24
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το σαββατο προφανως θα ενεργοποιηθουν τα περισσοτερα πραγματα στο online. Αυτοκινητο δικο σου στανταρ μπορεις να παρεις στον αγωνα το εχω δει που το συζητανε παιδια στα αλλα φορουμ.

  5. #25
    trelokomio's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    karea
    Posts
    31
    PSN ID
    trelokomio
    Name
    markos

    Default

    kalispera paidia epidi extes liosame sto online kai ta standar amaxia mporeis na pareis kai ta ftiagmena poy exei akoma mporeis na valeis periorismoys gia diafores epiloges aytokiniton h rithiseon

  6. #26
    Advanced Member STI_GR's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    βεροια
    Posts
    453
    PSN ID
    STI_GR

    Default

    οσοι παιξατε online πειτε μας τι δινει απο xp και τι απο credits
    R.I.P. MARCO #58


    Η ΔΙΟΠΤΡΑ ΜΑΣ ΦΕΡΝΕΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ....

  7. #27
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    εγω δεν πηρα τιποτα αλλα ισως φταιει το οτι μαλλον ηταν οτι να ναι lobby.παιζει να δινει σε οργανωμενους αγωνες με περιορισμους αλλα μαλλον δεν εχει ακομα επιλογη.

  8. #28
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    απολύτως τίποτα!

    αυτό είναι ένα "θέμα" που σκέπτονται κάπως να το αντιμετωπίσουν.

    Προσωπικά το βλέπω πολύ δύσκολο πάντως γιατί:

    η δομή του παιχνιδιού, η εξέλιξή του η ίδια, βασίζεται στα χρήματα, πόσο δύσκολα τα αποκτάς και που θα πρέπει να τα επενδύσεις (σε ποια αυτοκίνητα και σε τι φτιαξίματα) και στα XP points που σταδιακά "ξεκλειδώνουν" την ίδια την εξέλιξη.

    Με λίγα λόγια, σε υποχρεώνει να παίζεις αγώνες (έτσι βλέπεις θες δεν θες το ίδιο το παιχνίδι, τις πίστες δλδ, τα σπέσιαλ events, κλπ), ώστε να παίρνεις XP και χρήμα.

    Τα XP ξεκλειδώνουν περισσότερες επιλογές σε αυτοκίνητα και τα χρήματα για να τα αγοράζεις, με φειδώ όμως.

    Αν τώρα, έβαζαν / βάλουν χρήμα ή/και XP points στο online....το παιχνίδι θα γίνει μλκία.....όλοι θα παίζουν σαν μλκς (= όχι οδηγικά, αλλά κουτρουβάλα ότι να'ναι) online για να μαζέψουν χρήμα ή/και XP points, ώστε να "ξεκλειδώσου" τον τίτλο, απο την "πίσω πόρτα" (= όχι cheat, αλλα "φτηνός" τρόπος ξεκλειδώματος).


    Για τα παραπάνω, το βλέπω δύσκολο έως πολύ δύσκολο, να βάλουν χρήματα ή/και XP points στο online.


    Αυτό που θα ήθελα να δω, ως μια πιο "λογική" πρόταση που να μην αλλάζει τον τρόπο που "ξετυλίγεται" το παιχνίδι, είναι να βάλουν ένα ξεχωριστό σύστημα XP points / Level που να είναι ΜΟΝΟ για το online κομμάτι.
    Δεν θα εξυπηρετεί τίποτα βέβαια μέσα στο offline παιχνίδι, απλά θα είναι στο online μόνο και μόνο για να νιώθει "κάπως πιο δικαιωμένος" για τις νίκες / συμμετοχές του ο online αγωνιζόμενος. Θα βλέπουν το level του οι άλλοι και θα λένε "πω πω ο τύπος έχει λιώσει!"....και μέχρι εκεί.

    Αυτά!

  9. #29
    Advanced Member Carpe_Diem_Rj's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Mitilini
    Posts
    432
    PSN ID
    Carpe_Diem_Rj

    Default

    Pws katevazw thn 1.0.1 apo pou? Epishs exw thn G25 thelw na bale to xeirofreno sto ena apo ta 2 kokina koumpakia sto timoni poia timoniera prepei na epilexw kai ti na kanw wste na to allaxw?

  10. #30
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ^^ Οταν εισαι ηδη συνδεδεμενος στο ιντερνετ και ξεκινησεις το παιχνιδι σου ζηταει να κανεις update.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #31
    Advanced Member Carpe_Diem_Rj's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Mitilini
    Posts
    432
    PSN ID
    Carpe_Diem_Rj

    Default

    Τοτε το εχω κανει το update αλλα το online που ακριβος βρισκεται που πρεπει να παω? Επισης για το τιμονι ξερει καποιος κατι?

  12. #32
    Junior Member Nightangel_gr's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    20
    PSN ID
    Nightangel_gr

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    Μπήκα λίγο στο My lounge και έτρεχα μόνος μου... Μου έκανε (αρνητική) εντύπωση ότι έχει fix αμάξια και δεν φέρνει ο καθένας το δικό του! Δεν είναι λίγο χαζομάρα αυτό;
    Μπορείς να τρέξεις με το δικό σου αρκεί να έχει ενεργοποιήσει αυτός που έχει το lounge την επιλογή του γκαράζ

  13. #33

    Default

    Δικο μας δωμματιο κανουμε και να συμμετεχουμε οσοι απο εμας θελουμε και οχι ο καθε ενας φ χ ψ?
    Seat Leon Cupra 1. 20vt for ever!!!

  14. #34

    Default

    το παιχνιδι θα το εχω αυριο.
    αλλα μου ειπε ενασ φιλος ο οποιος εχει το 80 playstation οτι δεν εχει καμια αναβαθμιση λογισμικου απο την ημερα που το πηρε και εβαλε και πεζει κανονικα το gt5.

  15. #35
    Elite kyrtzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    thessaloniki
    Posts
    849
    PSN ID
    otakon61078

    Default

    Για να μπορεις να παιζεις με τα δικα σου αυτοκινητα στο online πρεπει πρωτα να τα βαλεις στα αγαπημενα, ετσι μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιο αμαξι θες αρκει να μην υπαρχουν περιορισμοι επισης σε αυτα τα αυτοκινητα μπορεις να βαλεις μονο τα λαστιχα που εχεις αγορασει και οχι ολες τις επιλογες που εχουν τα υπολοιπα!
    Νομιζω ομως πως δεν ισχυουν οι αναβαθμησεις αν και δεν ειμαι 100% σιγουρος.

    Οι περισσοτεροι ακομα παιζουμε offline ειναι τρομερο κολλημα αλλα πρεπει σιγα σιγα να οργανωθουμε και να κανουμε κατι δικο μας, εγω συνηθως διαλεγω λομπυ απο Γαλλια γιατι νομιζω οτι παιζουν πολυ πιο σωστα αντιθετως με τους απιστευτους Ισπανους που υπαρχουν μονο για να σου σπανε τα νευρα.

    Και μια τελευταια ερωτηση, η polyphony καποια στιγμη ειχε πει οτι θα μπορουμε να ελεγχουμε τον οδηγο μας στο B-spec και απο το ιντερνετ και να κανουμε αγωνες μακρια απο το σπιτι γνωριζει κανεις κανενα νεο πανω σε αυτο?
    PSN ID OTAKON61078

  16. #36
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Quote Originally Posted by kyrtzo View Post
    Για να μπορεις να παιζεις με τα δικα σου αυτοκινητα στο online πρεπει πρωτα να τα βαλεις στα αγαπημενα, ετσι μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιο αμαξι θες αρκει να μην υπαρχουν περιορισμοι επισης σε αυτα τα αυτοκινητα μπορεις να βαλεις μονο τα λαστιχα που εχεις αγορασει και οχι ολες τις επιλογες που εχουν τα υπολοιπα!
    Επιλογή να μην μπορείς να πάρεις άλλα αμάξια εκτός από τα δικά σου υπάρχει, όμως;

    Quote Originally Posted by kyrtzo View Post
    Και μια τελευταια ερωτηση, η polyphony καποια στιγμη ειχε πει οτι θα μπορουμε να ελεγχουμε τον οδηγο μας στο B-spec και απο το ιντερνετ και να κανουμε αγωνες μακρια απο το σπιτι γνωριζει κανεις κανενα νεο πανω σε αυτο?
    Αυτό θα γίνει μέσα από το gran-turismo.com. Υποτίθεται ότι στο μέλλον θα μπαίνεις εκεί και με το PSN σου θα μπορείς να κάνεις πάρα πολλά πράγματα. Αλλά ακόμα δεν έχουν βγάλει κάτι (τουλάχιστον μέχρι προχθές που το κοίταξα). Λογικά μέσα στο μήνα θα το κάνουν, γιατί υποτίθεται ότι είναι μέσα στα features του παιχνιδιού...

  17. #37

    Default

    Παιδια θα διοργανωσουμε καποιον αγωνα με συγκεκριμενου κυβισμου αυτοκινητα? Ψηνεται κανεις?
    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  18. #38
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Το gran-turismo.com είναι under maintenance... Σε συνδυασμό με τη φήμη για update 1.03 σήμερα το βράδυ, λέτε να ενεργοποιηθεί το integration του PSN μέσω του site για το απομακρυσμένο B-spec κλπ.;

  19. #39
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    απολύτως τίποτα!

    αυτό είναι ένα "θέμα" που σκέπτονται κάπως να το αντιμετωπίσουν.

    Προσωπικά το βλέπω πολύ δύσκολο πάντως γιατί:

    η δομή του παιχνιδιού, η εξέλιξή του η ίδια, βασίζεται στα χρήματα, πόσο δύσκολα τα αποκτάς και που θα πρέπει να τα επενδύσεις (σε ποια αυτοκίνητα και σε τι φτιαξίματα) και στα XP points που σταδιακά "ξεκλειδώνουν" την ίδια την εξέλιξη.

    Με λίγα λόγια, σε υποχρεώνει να παίζεις αγώνες (έτσι βλέπεις θες δεν θες το ίδιο το παιχνίδι, τις πίστες δλδ, τα σπέσιαλ events, κλπ), ώστε να παίρνεις XP και χρήμα.

    Τα XP ξεκλειδώνουν περισσότερες επιλογές σε αυτοκίνητα και τα χρήματα για να τα αγοράζεις, με φειδώ όμως.

    Αν τώρα, έβαζαν / βάλουν χρήμα ή/και XP points στο online....το παιχνίδι θα γίνει μλκία.....όλοι θα παίζουν σαν μλκς (= όχι οδηγικά, αλλά κουτρουβάλα ότι να'ναι) online για να μαζέψουν χρήμα ή/και XP points, ώστε να "ξεκλειδώσου" τον τίτλο, απο την "πίσω πόρτα" (= όχι cheat, αλλα "φτηνός" τρόπος ξεκλειδώματος).


    Για τα παραπάνω, το βλέπω δύσκολο έως πολύ δύσκολο, να βάλουν χρήματα ή/και XP points στο online.


    Αυτό που θα ήθελα να δω, ως μια πιο "λογική" πρόταση που να μην αλλάζει τον τρόπο που "ξετυλίγεται" το παιχνίδι, είναι να βάλουν ένα ξεχωριστό σύστημα XP points / Level που να είναι ΜΟΝΟ για το online κομμάτι.
    Δεν θα εξυπηρετεί τίποτα βέβαια μέσα στο offline παιχνίδι, απλά θα είναι στο online μόνο και μόνο για να νιώθει "κάπως πιο δικαιωμένος" για τις νίκες / συμμετοχές του ο online αγωνιζόμενος. Θα βλέπουν το level του οι άλλοι και θα λένε "πω πω ο τύπος έχει λιώσει!"....και μέχρι εκεί.

    Αυτά!

    ελα ρε γιατι το λες αυτο; αν δεν δινει xp και ευρω στο online τοτε ποιος ο σκοπος του;και ποιος ειπε οτι παιζουν οπως να ναι δλδ; αν διαλεξεις ολα off Και παιξεις να καταλαβω αλλα αν παιζεις με κανονες δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα;Και ολοι βλεπουμε lvl πολλων αλλα δεν λεμε εχει λιωσει απλα οτι εχει καποια εμπειρια!!!!δλδ εσενα που η δουλεια σου ειναι να ξερεις καποια πραγματα που καποιος αλλος δεν ξερει τοτε τι λεμε οτι εχεις εμπειρια η οτι εισαι φυτουκλας με γυαλακια,βυζακια και καταλαβαινεις τι αλλο!!!

  20. #40

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    Σε συνδυασμό με τη φήμη για update 1.03 σήμερα το βράδυ, λέτε να ενεργοποιηθεί το integration του PSN μέσω του site για το απομακρυσμένο B-spec κλπ.;
    Ακομα και σημερα, το 1.02 εχει, δεν ειδα το 1.03, εκτος και αν δεν το τσεκαρει μονο του.
    Αυτο με το απομακρυσμενο B-Spec δεν εχω καταλαβει τι κανει.Αν μπορει καποιος να πει.
    Seat Leon Cupra 1. 20vt for ever!!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •