Page 2 of 58 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1143

Thread: Gran Turismo 5 |OT| - [3D]

  1. #21
    Cool Member hidd3n's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Πλωμάρι, Λέσβος
    Posts
    239
    PSN ID
    J_Kalfas
    Name
    Γιάννης

    Default

    Ωραία δουλειά, μπράβο.



    Να ρωτήσω, από Ελλάδα έχουν από όπου κ αν το πάρω ελληνικό μενού? Είδα μια ματιά στο skroutz κ λέει σε μερικά καταστήματα σε παρένθεση "αγγλικό μενού" κ άλλα δεν λένε τπτ. Από πού θα το πάρουμε σίγουρα με ελληνικό μενού?

  2. #22
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Τα σπαει το παιχνιδι. Και online ουτε ιχνος lag.

    Καταπληκτικος χειρισμος. Ωραια γραφικα ωραιος ηχος. Αψογα.

  3. #23

    Default

    Κατσε να ρωτησω εδω. Διπλωματα και χρηματα απο το 4 τα περναει???
    Μπορεις στο Online Να κανεις ενα δικο σου δωμματιο και να προσκαλεσεις συγκεκριμμενα ατομα???
    Seat Leon Cupra 1. 20vt for ever!!!

  4. #24
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Quote Originally Posted by Cupraman View Post
    Κατσε να ρωτησω εδω. Διπλωματα και χρηματα απο το 4 τα περναει???
    Μπορεις στο Online Να κανεις ενα δικο σου δωμματιο και να προσκαλεσεις συγκεκριμμενα ατομα???
    Δεν το έχω το παιχνίδι, αλλά από όσα έχουμε διαβάσει μέχρι τώρα (99% ισχύουν):
    -Δεν περνάει save game από άλλο παιχνίδι (ούτε καν το Prologue) παρά μόνο από το GT PSP.
    - Υπάρχει το lounge mode που, όπως είχε ανακοινωθεί, φτιάχνεις πίστα και μπορείς να παίξεις με φιλαράκια κλπ. Όποιος έχει το παιχνίδι και το έχει δοκιμάσει, ας μας πει κάποια πραγματάκια παραπάνω στο θέμα.

    Δεν το έχω το παιχνίδι, αλλά επειδή τα ξέρω στα λέω, γιατί φαντάζομαι ότι όσοι το έχουν θα έχουν λιώσει στο παιχνίδι και θα αργήσουν να απαντήσουν...

  5. #25

    Default

    Ωραια. Μου εκανες την καρδια περιβολι. . .
    DLC Πως αποκτουμε??? Πολυ συντομα πιστευω θα ειναι το πρωτο, μην πω μεσα στο 15ημερο. Ετσι πιστευω.
    Seat Leon Cupra 1. 20vt for ever!!!

  6. #26
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    ^^ Κάτσε να κυκλοφορήσει το παιχνίδι, με το καλό (και επίσημα) και βλέπουμε.

    Πάντως, προσωπικά, δε βρίσκω λόγο να περάσω παλιό save στο GT 5. Ο σκοπός του παιχνιδιού είναι να παίξεις την καριέρα και να κατακτήσεις διάφορα πράγματα, σιγά-σιγά, πιστεύω.

  7. #27

    Default

    Κατσε να το παρεις με το καλο, και αν δεν πλακωθεις στους αγωνες, υπολογιζοντας και την τελευταια δεκαρα, θα δεις. Σιγουρα θα πεις, ''αχ, να ειχα 500.000 δωρακι''.
    Seat Leon Cupra 1. 20vt for ever!!!

  8. #28
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    ^^ Σωστό κι αυτό, αλλά τόσο καιρό το περιμέναμε και ο σκοπός είναι να το... "ρουφήξουμε" όλο, χωρίς να "πηδάμε" στάδια.

    Εν τω μεταξύ παίζει και το άλλο: στο GT5P είχαν διαρεύσει πάμπολα έτοιμα save games με full λεφτά κλπ., οπότε θα μπορούσε ο οποιοσδήποτε να κατεβάσει ένα έτοιμο savegame και να ξεκινήσει το GT5 "τούμπανος"... Οπότε, γι αυτό δεν το βάλανε, λογικά...

  9. #29
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    [...]
    ο σκοπός είναι να το... "ρουφήξουμε" όλο, χωρίς να "πηδάμε" στάδια.
    [...]
    Σίγουρα έχεις το GT5 στο μυαλό σου; :Ρ

    Εγώ πάντως μέχρι ώρας το παίζω κινέζος και περιμένω με αγωνία το πρώτο post κάποιου φίλου που θα λέει "μου ήρθε το παιχνίδι από το blah,έχει Ελληνικά στο μενού και το απόγευμα κατέβασα και 2 αυτοκινητάκια από το store"...
    Και όσο αντέξω,αλλιώς θα πάθω 69Ε ζημιά αντί για 43Ε..

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  10. #30
    makisktm's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    nea erithrea
    Posts
    28
    PSN ID
    makisktm

    Default

    καλημερα.το παιχνιδι το εχω απο χθες το πρωι και εχω να πω οτι ειναι πολυ καλο.πηρα το αγγλικο αλλα μην ανχωνεστε εχει και αυτο ελληνικο μενου στην εγκατασταση απλα εχει ενατυπικο ενχειριδιο αγκλικο,μεσα το μενου ειναι ολα ελληνικο μεχρι και οταν τελιωνεις ενα διπλωμα σου μιλαει απιαστα ελληνικα.το μονο μειον που ειδα ειναι οτι καθυστερει πολυ μερικες φορες στο loading.ελπιζωω να το αποχτησετε γρηγορα και να το λιωσετε.αυτα απο μενα.

  11. #31
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Καλημερα, εχω το παιχνιδι απο χθες και ειναι απλα ενα αριστουργημα. Εχει τοσα πολλα ωραια πραγματα, αμαξια, πιστες, κατηγοριες, online, που απο που να το αρχισεις... Εχει γινει παρα πολυ καλη δουλεια και τα Ελληνικα ειναι μια χαρα. Εαν κανεις το παιχνιδι εγκατασταση, δεν θα αργει πολυ στα loading.

    Ξεκινησα με ενα Honda Civic type R και το εχω φτιαξει λιγο και αλλαζει τελειως η συμπεριφορα, παει πιο γρηγορα και ο ηχος αλλαζει οταν αλλαζεις εξατμιση π.χ. και εχω παρει τα πρωτα μου χρυσα με αυτο και συνεχιζω να μαζευω credits για πιο γρηγορα αυτοκινητα.

    Το παιχνιδι γινεται πιο δυσκολο αναλογα με την εμπειρια που εχει αποκτησει ο οδηγος και τα events ειναι χωρισμενα αναλογα με την εμπειρια και την κατηγορια αυτοκινητου, οπως ηταν και στα προηγουμενα GT.

    Τα premium cars ειναι πολυ λεπτομερη και στο εσωτερικο τους, αλλα τα standard cars δυστηχως δεν εχουν καθολου εσωτερικη καμερα, χωρις αυτο να σημαινει οτι υστερουν σε κατι αλλο σε σχεση με τα premiums.

    Το παιχνιδι το παιζω με τιμονιερα G27 που οποιος την εχει θα παθει πλακα απο την ανταποκριση και την αισθηση που του προσφερει, δουλευει αψογα και με τον συμπλεκτη. Aναλογα με το αυτοκινητο που οδηγεις εχει και την αναλογη συμπεριφορα στο τιμονι.

    Επαιξα λιγο στο χωμα και ειναι πολυ καλο, επαιξα και νυχτα και με βροχη, το nascar επισης ειναι πολυ καλο και το τιμονι γινεται πολυ βαρυ μετα τα 300χλμ, με το slipstreaming να παιζει πολυ ρολο, αλλα με την παραμικρη επαφη με αλλο αυτοκινητο τετακιαζεις για πλακα.

    Υπαρχει δυνατοτητα να μπορεις να ανταλλαξεις ή να στειλεις αυτοκινητα σε φιλους σου, online μεσα απο το γκαραζ !

    Το μονο που δεν βρηκα ειναι τα αυτοκινητα της Porche. Δεν βαλανε τελικα RUF ή θα μου τα ξεκλειδωσει πιο μετα?

    Το παιχνιδι απο σημερα λογικα κυκλοφορει παντου. Αντε καλο λιωσιμο.

  12. #32
    Senior Member Corsa_OPC's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    Corsa_OPC

    Default

    Τα standar cars καθολου εσωτερικη cam? Μα καθολου?

    Ferrari_Italia_458 3d model made in Lightwave_3D

  13. #33
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13
    .

  14. #34
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Εχουν εσωτερικη cam αλλα δεν βλεπεις τις λεπτομερειες της κονσολας, το τιμονι και τα οργανα οπως στα premium, αλλα βλεπεις μονο λιγο το καπο ή τιποτα αλλο παρα μονο τις standard ενδειξεις του παιχνιδιου οπως το κοντερ και το στροφομετρο.

  15. #35
    Senior Member Corsa_OPC's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    Corsa_OPC

    Default

    Quote Originally Posted by criter View Post
    Εχουν εσωτερικη cam αλλα δεν βλεπεις τις λεπτομερειες της κονσολας, το τιμονι και τα οργανα οπως στα premium, αλλα βλεπεις μονο λιγο το καπο ή τιποτα αλλο παρα μονο τις standard ενδειξεις του παιχνιδιου οπως το κοντερ και το στροφομετρο.
    οκ τhx φιλε...

    Ferrari_Italia_458 3d model made in Lightwave_3D

  16. #36
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εντυπωσεις για το παιχνιδι στο παρακατω

    Gran Turismo 5 - Πείτε μας τις πρώτες σας εντυπώσεις

    Για οτι αποριες εχετε αποκλειστικα και ΜΟΝΟ για το παιχνιδι, μεσα εδω.

    Μηνυματα του στυλ "απο που το πηρες, ποσο" κτλ θα σβηνονται.

    Ευχαριστω!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #37
    Cool Member Tsiou's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Athens
    Posts
    152
    PSN ID
    Tsiou_GR

    Default

    Να κατεβάσουμε save και να το περάσουμε γίνεται κανονικά έτσι;

  18. #38
    Cool Member extacy's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Xylokastro
    Posts
    241
    PSN ID
    Extacy156

    Default

    δυστηχως οχι...

  19. #39
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    ξερει κανεις αυτη η collector απο πλαισιο τι γλωσσες θα εχει?
    δηλαδη ελεος. πηρα στα κεντρικα. 2 φορες εγω και 1 φορα ενας φιλος. τις 2 φορες μας ειπαν πως θα ειναι μονο στα αγγλικα και την τελευταια πως θα εχει κ ελληνικα.
    στο κουτι παιζει να γραφει κατι? παιζει αυτος ο κωδικος που θα γραφει απο εξω (BCES χχχχ) να ειναι διαφορετικος σε ελληνικα-αγγλικα?

    Spoiler!

  20. #40
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default

    Η ώρα πώς ρυθμίζεται σωστά; Ακόμα ψάχνω!!!!

Page 2 of 58 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •