Page 59 of 61 FirstFirst ... 94955565758596061 LastLast
Results 1,161 to 1,180 of 1207

Thread: Anime-manga

  1. #1161

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Το kiss μου δημιουργει πολλα προβληματα τελευταια
    ΑΠο οτι φαινεται λουκετακι και σε αυτο.

  2. #1162
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το Steins Gate ειναι για μενα λιγο overrated σειρα και εξηγω. Σε γενικες γραμμες η σειρα απο εκει που ξεκινας να καταλαβεις τι παιζει πραγματικα(νομιζω απο το 12 ή 16επεισοδιο)σε κραταει σε αγωνια μεχρι το τελος. Το προβλημα ομως ειναι οτι στο πρωτο μισο της σειρας σχεδον ολοι που την βλεπουν δεν πολυ καταλαβαινουν τι παιζει. Αυτο ποτε δεν ειναι κατι καλο να γινεται για τον θεατη γιατι αρκετοι ειμαι σιγουρος οτι παιζει να την εκαναν drop την σειρα για αυτο το λογο.

    Αν και δεν πολυ δινω σημασια στα reviews χρηστων επειδη αρκετες φορες μοιραζουν 10ρια για πλακα,ο συγκεκριμενος που του εχει βαλει 8/10 τα λεει παρα πολυ ωραια κυριως οσον αφορα τα αρνητικα της σειρας
    https://myanimelist.net/anime/9253/S...=steins%20gate

    Σε γενικες γραμμες ειναι για το ειδος της πολυ καλη σειρα,απλα αργει αρκετα για να παρει μπρος.
    Εχοντας δει μεχρι το επ 10 θα διαφωνησω(φιλικα παντα)...Η σειρα σιγουρα με το που ξεκιναει μπερδευει αλλα εαν εχεις μια μικρη επαφη με το θεμα απο το 2ο 3ο επ αρχιζεις και μπαινεις στο κλιμα...Δεν θα ελεγα οτι ειναι κουραστικο στην αρχη ισα ισα που εμενα με εξιταρει αυτο το μυστηριο και προσπαθω να συνδεσω καταστασεις και δεδομενα...
    Με εχει ενθουσιασει που εχουν βαλει πραγματικα επιστημονικα γεγονοτα οπως τον CERN και τα εχουν ανακατεψει με δικη τους μυθοπλασια...Αν μεχρι το τελος με κρατησει ετσι παω κατευθειαν για αγορα του παιχνιδιου ασυζητητι...
    Spoiler!

  3. #1163

    Default

    Εγω βεβαια εξεφερα γνωμη πως μου φανηκε η σειρα αφου την εχω δει ολη πρωτα

    Επισης αυτο για τα πρωτα επεισοδια που μπερδευει τον κοσμο ειναι κατι που εχει γραφτει απο αρκετο κοσμο,οτι ειναι λιγο περιεργο το πρωτο κομματι του σε σχεση με το δευτερο.

  4. #1164
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εγώ μιλάω για αυτό που είπες για το πρώτο μέρος...Που κολλάει το "εγώ εξέφρασα γνώμη εφόσον τελείωσα την σειρά"?...Όταν τελειώσω και γω θα εκφέρω γνώμη για την μέση ως το τέλος...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  5. #1165

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Εγώ μιλάω για αυτό που είπες για το πρώτο μέρος...Που κολλάει το "εγώ εξέφρασα γνώμη εφόσον τελείωσα την σειρά"?...Όταν τελειώσω και γω θα εκφέρω γνώμη για την μέση ως το τέλος...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εγραψα οτι ο κοσμος στο αρχικο κομματι δεν πολυ καταλαβαινει τι παιζει(απο πλευρας πλοκης/ιστοριας παντα),παρα μονο οταν φτασει απο ενα σημειο και μετα(δεν θυμαμαι ποιο επεισοδιο ακριβως)που αρχιζει παιρνει μπρος η σειρα(και φυσικα αργοτερα καταλαβαινει ο κοσμος περισσοτερο τα πρωτα επεισοδια).Γιαυτο ειπα οτι καλο ειναι καποιος να τελειωσει πρωτα την συγκεκριμενη σειρα γιατι ειναι λιγο ιδιαιτερη.

  6. #1166
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ρε παιδιά... Το One Piece ειναι πιο σκληρό απ' ο,τι περίμενα... Σε κάποιες σκηνές ψιλοσοκαριστηκα... Και το έδειχνε αυτο σε πρωινή ζώνη στην Ελλάδα;;;

  7. #1167
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ρε παιδιά... Το One Piece ειναι πιο σκληρό απ' ο,τι περίμενα... Σε κάποιες σκηνές ψιλοσοκαριστηκα... Και το έδειχνε αυτο σε πρωινή ζώνη στην Ελλάδα;;;
    Μηπως τα δειχναν censored? Τα περισσότερα anime censored ειναι σε ενα βαθμό, μερικα σε αλλες χωρες τους εχουν αλλαξει και την υποθεση xD
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #1168
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Λεωνιδα, ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ να τα έδειχναν αυτα που βλέπω σε αυτο το saga!!!!! Απλα ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ!!! Μαλλον ηταν censored...

  9. #1169

    Default

    Καταρχας σε ποιο saga(ή τελος παντων)που εχεις φτασει?Γιατι στην Ελλαδα εδειξαν συγκεκριμενα μεχρι καποια επεισοδια.

    Επισης ισχυει αυτο για το censored. Τον Sanji για παραδειγμα σε καποιες χωρες δεν τον δειχνουν να καπνιζει καθολου. Επισης καταλαβαινουμε οτι το πρωτο πραγμα που κανει μπαμ απο πλευρας censored ειναι βια/αιμα και ναι και το One Piece εχει αρκετο.

  10. #1170
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Είμαι στο saga του Arlong που διηγείται την ιστορία της Ναμι. Συγκεκριμένα τωρα στη μάχη του Luffy με τον Arlong στο 39ο επεισοδιο. Όπως καταλαβαίνεις, είμαι εντελώς αρχή και κάποια πράγματα μου φάνηκαν εντελώς extreme για shonen anime.
    Αυτο που αναφέρεις για τον Sanji και γενικά το οτι καπνίζει συνέχεια, μου έκανε κι εμένα πολύ μεγάλη εντύπωση. Μα εαν δε τον έδειχναν όταν καπνίζει, ποτε ακριβώς τον έδειχναν;;; Συνέχεια καπνίζει!!!!!
    Με εκπλήσσει ευχάριστα το οτι οι χαρακτηρες έχουν βάθος και συγκεκριμένα η ιστορία της Ναμι ειναι πολύ συγκινητική!!! Το παει καλα μεχρι τωρα και θα το συνεχίσω!

  11. #1171
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Είναι σοκαριστικό να βλέπεις anime που έπαιζε Ελλάδα, το οποίο να μη το πολυ-θυμάσαι να βρίσκεις ότι μιλάει για βαριά θέματα μέσα σε όλη τη "χαζομάρα".

    Fuck πρέπει να δω anime
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #1172
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Λεω, προσωπικά δε το έβλεπα το One Piece. Ξεκίνησα να το βλέπω τωρα, διότι ήθελα να δω τι ειναι αυτο που έχει τόση αντοχή στο χρόνο και τόσο φανατικό κοινό. Αυτο που μου έκανε εντύπωση, πέρα απο κάποιες τραβηγμένες σκηνές -πάντα αν σκεφτείς οτι ειναι shonen- ειναι πως, πράγματι, ασχολείται με θέματα σχετικά ώριμα με πολύ ωραία προσέγγιση.

    Γενικοτερα τωρα, πάντα προτιμούσα τα ανιμε απο τα δυτικά "κινούμενα σχέδια". Έχουν αυτή τη δυνατότητα να συνδυάζουν σοβαρά θέματα με πολλή δόση χιούμορ, που αυτο το βρίσκω αξεπέραστο!

  13. #1173
    theotz's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    27
    PSN ID
    theodore_2005
    Name
    Θοδωρής

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Είναι σοκαριστικό να βλέπεις anime που έπαιζε Ελλάδα, το οποίο να μη το πολυ-θυμάσαι να βρίσκεις ότι μιλάει για βαριά θέματα μέσα σε όλη τη "χαζομάρα".

    Fuck πρέπει να δω anime
    Λεωνίδα ποιο λες; Το ξέρω;

    Στάλθηκε από το SM-G361F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #1174
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by theotz View Post
    Λεωνίδα ποιο λες; Το ξέρω;

    Στάλθηκε από το SM-G361F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπαα αφού δε βλέπεις καν anime
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #1175
    theotz's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    27
    PSN ID
    theodore_2005
    Name
    Θοδωρής

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Μπαα αφού δε βλέπεις καν anime
    Καλά απλά ρώτησα...😭

    Στάλθηκε από το SM-G361F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  16. #1176

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Αυτο που αναφέρεις για τον Sanji και γενικά το οτι καπνίζει συνέχεια, μου έκανε κι εμένα πολύ μεγάλη εντύπωση. Μα εαν δε τον έδειχναν όταν καπνίζει, ποτε ακριβώς τον έδειχναν;;; Συνέχεια καπνίζει!!!!!
    Εδω εισαι,δες και θα καταλαβεις αν και δεν ειναι πολυ καλη ποιοτητα

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Dragonpaul (25-04-2017),hakoo (04-05-2017)

  18. #1177
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Χμμμ, κατάλαβα.... Λογικό για τα παιδιά, αλλα χάνεται και το νοημα του κάπου.
    Thnx!

  19. #1178

    Default

    Γεια σε όλους,
    Είμαι καινούριος εδώ

  20. #1179

    Default

    Κρίμα που σπανίζουν τέτοιες μοναδικές προσωπικότητες στην εποχή μας. Είναι τρομακτικό να βλέπεις στο παρακάτω ντοκιμαντέρ τους τόνους δουλειάς που απαιτούνται για να βγει ένα τέτοιο έργο και από την άλλη σου κόβονται τα πόδια όταν συνειδητοποιείς πόσες λεπτομερείς προσέχει ο "γεροπερίεργος" σε μια σκηνή 1-2 δευτερολέπτων..... δεν θέλω να σκέφτομαι πόσες εργατοώρες χρειάστηκε για να πετύχει αυτό το αποτέλεσμα σε μια ταινία 2 ωρών..... πόσο μάλλον όταν όλα του τα έργα είναι κυριολεκτικά στο χέρι. 40ο λεπτό.....

    Last edited by DJTaurus; 04-05-2017 at 16:58.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Dragonpaul (04-05-2017),Leon_DiZ (04-05-2017)

  22. #1180

    Default

    Γενικα παρολο που μπορει να ακουγονται τα καλυτερα για καποια πραγματα οσον αφορα τους Ιαπωνες και την δουλεια τους, εχουν δυστηχως αρκετα ψυχολογικα θεματα για οποιον ψαξει και ασχοληθει με αυτο. Σε αυτο φταινε εν μερη και οι πολλες αυτοκτονιες που καταγραφονται σε αυτη την χωρα.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •