Page 1 of 61 123451151 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1207

Thread: Anime-manga

  1. #1
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default Anime-manga

    den 3ero posoi asxolountai me manga comics alla evala ayto to thread gia opoion 8elei na grapsei otidhpote.
    btw 3erete kana kalo site ap'e3o pou mporoume na vroume tainies?


  2. #2
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

  3. #3
    Cool Member Sasori's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Kozani
    Posts
    202
    PSN ID
    Thyristor

    Default

    Λοιπόν! Για όσους ενδιαφέρονται για anime:

    http://www.anime-eden.com/ --- Το site προσφέρει direct downloads για μια τεράστια ποικιλία σειρών με ένα απλό registration.

    http://www.animea.net/ --- Επίσης τεράστια ποικιλία και εδώ, όχι όμως direct downloads.

    Τώρα για όποιους ενδιαφέρονται για συγκεκριμένες σειρές, υπάρχουν:

    Για Bleach: http://www.bleachexile.com/ ---- Όλα τα επεισόδια μέχρι το 141, συνεχής ανανέωση κάθε βδομάδα με καινούργιο επεισόδιο, free direct downloads, προσφέρονται επίσης και μερικές άλλες διάσημες σειρές ανάμεσα στις οποίες και το Naruto.

    Για Death Note: http://www.deathnoteanime.com/ ---- Έχει όλα τα επεισόδια της σειράς (η σειρά ολοκληρώθηκε στα 37 επεισόδια), free direct downloads.

    Για D.Gray man: http://www.dgraymananime.com/ ---- Όλα τα επεισόδια (η σειρά πρόκειται να ολοκληρωθεί σύντομα), συνεχείς ανανέωση, free direct downloads.
    Last edited by Sasori; 25-09-2007 at 03:31.



    PSN ID: Thyristor

  4. #4
    Elite pvinis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    athina
    Posts
    985
    PSN ID
    pvinis

    Default

    καλα.... bleach και deathnote ειναι απλα κορυφη!!! οπως και το Elfen Lied ηταν ωραιο αλλα μικρο

  5. #5
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Fan των anime κι εδώ, αν και με τη δουλειά δεν έχω ασχοληθεί αρκετό καιρό, αλλά έχω καμιά 50αριά DVD με divx... και φυσικά Kabamaru Rulezzz!

  6. #6
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default

    sasori phga kai grafthka sto eden...
    pos kano download epeidh den 3ero..?

  7. #7
    Cool Member Sasori's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Kozani
    Posts
    202
    PSN ID
    Thyristor

    Default

    Λοιπόν, πας εκεί που λέει "anime" κάτω από το logo του site και διαλέγεις "series". Αφού αποφασίσεις πια σειρά θέλεις, την επιλέγεις και δίπλα από κάθε επεισόδιο υπάρχει η επιλογή "download". Θα σου ανοίξει ένα ακόμα παράθηρο στο οποίο εσύ θα πρέπει να κάνεις κλικ στο αρχείο .avi για να ξεκινήσει το download.



    PSN ID: Thyristor

  8. #8
    Elite seven77's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    agia paraskeyh
    Posts
    798
    PSN ID
    exoset
    Name
    stratos

    Default

    thanks sasori:1appl:

  9. #9
    Advanced Member badboyfriend's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    545
    PSN ID
    badboyfriend

    Default

    Ναι, το ξέρω ότι ξεθάβω thread 6 μηνών, αλλά για ποιο λόγο να ανοίξω καινούριο εφόσον υπάρχει ήδη?:frog:

    Μπορείτε να διαβάζετε Manga στο One Manga

    Για οτιδήποτε έχει σχέση με anime πληροφορίες θα βρείτε στο anidb. Αν κάνετε (δωρεάν) εγγραφή θα μπορείτε να βλέπετε και ποια groups έχουν κάνει release το εκάστοτε anime.

    Τώρα από σειρές (θα γράφω και από ποια group τα έχω δει εγώ).
    Από αυτές που πάιζονται τώρα, προτείνω ανεπιφύλακτα το Ghost Hound. Είναι από το δημιουργό του Ghost in the Shell. Από Genjo Subs.
    Επίσης πολύ ωραίο είναι το Jyushin Enbu: Hero Tales. Από το δημιουργό του Full Metal Alchemist. Από Kuro-neko.
    Δείτε επίσης Shakugan no Shana (τώρα τελειώνει η 2η σεζόν) και το Rental Magica (μόλις τέλειωσε). Από Eclipse Productions και τα δύο.

    Όσον αφορά το καλύτερο anime που έχω δει, είναι φυσικά το Ergo Proxy. Από Anime Kraze.

    Αυτά για την ώρα. Θα επανέλθω αργότερα με περισσότερα
    Last edited by badboyfriend; 30-03-2008 at 10:28.

    Thanks Geodlord for the sig ^.^
    Spoiler!

  10. #10
    Elite pvinis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    athina
    Posts
    985
    PSN ID
    pvinis

    Default

    bleach και deathnote! μην τα ξεχνας:bgrin2:

  11. #11
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ thread!
    Να σας ρωτησω κατι.... Ποια ειναι η διαφορα manga και anime? Βλεπω οτι πολλοι εδω μεσα το κατεχετε το αθλημα. Sasori πολυ καλα τα site που παραπεμπεις. Χωρο να χει κανεις....

    Υ.Γ. Θρυλε, τελειωσε απο σημερα το πρωταθλημα!!!!

  12. #12
    Elite markos69's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,095
    PSN ID
    markos69

    Default

    manga ine ta periodika , anime ta episodia stin tileorasi


    DRAGONNNNBALLLL to kalitere me diafora anime pou vgike ke meta bleach

  13. #13
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Thnx, Markos. Εννοειται οτι συμφωνω με αυτο που γραφεις. Εχω δει το Dragonball, το Dragonball Z και τωρα, οποτε εχω χρονο, το GT. Απλα δεν παιζεται η σειρα (αν και νομιζω οτι το GT, τουλαχιστον μεχρι τωρα, ειναι υποδεεστερο των δυο πρωτων εποχων).
    Επισης παρακολουθω, και παλι οταν εχω χρονο, το Trinity Blood. Αυτο ειναι για οσους γουσταρουν Vampires και ταυτοχρονα εχει και καποιες πολιτικες επιρροες. Καταπληκτικο....
    Sasori (ή οποιος γνωριζει), ηθελα να σε ρωτησω.... Το anime-eden εχει καποια συνδρομη?

    Υ.Γ. Btw, seven +rep επειδη ανοιξες αυτη τη συζητηση και ασφαλως +rep στον Sasori για τα καταπληκτικα sites.
    Last edited by Dragonpaul; 30-03-2008 at 15:37.

  14. #14
    Advanced Member badboyfriend's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    545
    PSN ID
    badboyfriend

    Default

    Το βλέπω ότι θα με σταυρώσετε για αυτό που θα πω αλλά θα το πω :Ρ

    Για συγκεκριμένο λόγο δεν ανέφερα Dragonball, Naruto, Bleach. Απλά γιατί δεν είναι καλά anime! Είναι τα αντίστοιχα των βραζιλιάνικων καθημερινών σειρών. Οποιοδήποτε anime έχει πάνω από 3 συνεχόμενες σεζόν αναγκαστικά ρίχνει την ποιότητά του, τόσο στην υπόθεση όσο και στο σχέδιο.

    Δε λέω ότι δεν τα έχω δει. Απλά δε μου άρεσαν.


    Σε πιο κλασικά anime τώρα, αξίζουν τα Neon Genesis Evangelion, Mononoke Hime (δείχνει τι μπόρουν να κάνουν οι άνθρωποι που έχουν ταλέντο. Είναι όλο με το χέρι, σε αντίθεση με τα σημερινά που είναι στον υπολογιστή) και φυσικά το Vision of Escaflowne - αν και προτιμώ την ταινία από τη σειρά. Τέλος το Darker than Black είδα πρόσφατα και μου άρεσε πολύ.

    Δεν αναφέρω υπόθεση σε κανένα, γιατί έχε περιλήψεις στο anidb. Αν δεν σας φτάνει η περίληψη (μερικές φορές δε βγάζουν νόημα) ρωτήστε και θα σας πω

    Αν να μην ξεχάσω το Kenichi και το Code Geass (σε λίγο ξεκινάει η 2η σεζόν).
    Last edited by badboyfriend; 30-03-2008 at 20:48.

    Thanks Geodlord for the sig ^.^
    Spoiler!

  15. #15
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το βλέπω ότι θα με σταυρώσετε για αυτό που θα πω αλλά θα το πω :Ρ

    Για συγκεκριμένο λόγο δεν ανέφερα Dragonball, Naruto, Bleach. Απλά γιατί δεν είναι καλά anime! Είναι τα αντίστοιχα των βραζιλιάνικων καθημερινών σειρών. Οποιοδήποτε anime έχει πάνω από 3 συνεχόμενες σεζόν αναγκαστικά ρίχνει την ποιότητά του, τόσο στην υπόθεση όσο και στο σχέδιο.

    Δε λέω ότι δεν τα έχω δει. Απλά δε μου άρεσαν.
    :eek:

  16. #16
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Είμαι λίγο άσχετος με αυτά τα θέματα αλλά παρακολουθώ τακτικά ένα anime, τα pokemon (ναι δεν τα έχω βαρεθεί ακόμα) και ένα manga, το Yu-Gi-Oh!..
    Το δεύτερο το έχω σταματήσει, με το πρώτο συνεχίζω ακόμα...

  17. #17
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Απορω πως αυτο το thread δεν κινειται.

    Anyway, απλα ηθελα να πω οτι ξεκινησα να παρακολουθω το Death Note και απλα εχω παθει πλακα. Παει πολυς καιρος απο τοτε που παρακολουθουσα μια σειρα σε βαθμο εξαρτησης. Το ξεκινησα χθες και εχω παρακολουθησει καπου στα 15 επεισοδια. Ειναι απιστευτο και με αδιανοητη πλοκη. Το πρωτο επεισοδιο (μεχρι τα μισα του για να ειμαι ειλικρινης) δεν μου εκανε τοσο εντυπωση, αλλα μετα ξεφευγει το πραμα. Δεν περιμενα τετοια καταπληκτικη υποθεση. Να παρακαλεσω ολους οσους γραψουν κατι για τη σειρα, να μην αποκαλυψουν τη συνεχεια.
    Παντως, μπραβο....:1appl:

  18. #18
    Advanced Member badboyfriend's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    545
    PSN ID
    badboyfriend

    Default

    Απλά να σε προϊδεάσω ότι όντως οι δύο πρώτες σαιζόν είναι πάρα πολύ καλές (δηλαδή τα 26 πρώτα επεισόδια). Από κει μετά η σειρά παίρνει την κατηφόρα με πολλή.. φόρα..
    Κιεγώ δεν ξέρω γιατί δεν γράφει κανείς εδώ.
    Να πω ότι αυτό τον καιρό βλέπω τα Kidou Senshi Gundam 00, Tales of the Abyss, Zoku Natsume Yuujinchou, Asu no Yoichi, Druaga no Tou, Kurokami, Shikabane Hime: Kuro και Toaru Majutsu no Index (όλα καινούριες σειρές).
    Και τέλος να πω ότι το Bounen no Xamdou που τέλειωσε την προηγούμενη εβδομάδα ήταν πραγμάτικα ένα από τα πιο ευχάριστα anime τον τελευταίο καιρό. (Για όσους δε θυμούνται η σειρά φτιάχτηκε από την Bones για διανομή αποκλειστικά από το PSN).

    Α και επίσης μπορείτε να βλέπετε (πολλά μπορώ να πω-και όλα τα καινούρια) anime στο www.animeseason.com σε streaming.
    Last edited by badboyfriend; 09-02-2009 at 18:03.

    Thanks Geodlord for the sig ^.^
    Spoiler!

  19. #19
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by badboyfriend View Post
    Απλά να σε προϊδεάσω ότι όντως οι δύο πρώτες σαιζόν είναι πάρα πολύ καλές (δηλαδή τα 26 πρώτα επεισόδια). Από κει μετά η σειρά παίρνει την κατηφόρα με πολλή.. φόρα..
    Κιεγώ δεν ξέρω γιατί δεν γράφει κανείς εδώ.
    Να πω ότι αυτό τον καιρό βλέπω τα Kidou Senshi Gundam 00, Tales of the Abyss, Zoku Natsume Yuujinchou, Asu no Yoichi, Druaga no Tou, Kurokami, Shikabane Hime: Kuro και Toaru Majutsu no Index (όλα καινούριες σειρές).
    Και τέλος να πω ότι το Bounen no Xamdou που τέλειωσε την προηγούμενη εβδομάδα ήταν πραγμάτικα ένα από τα πιο ευχάριστα anime τον τελευταίο καιρό. (Για όσους δε θυμούνται η σειρά φτιάχτηκε από την Bones για διανομή αποκλειστικά από το PSN).

    Α και επίσης μπορείτε να βλέπετε (πολλά μπορώ να πω-και όλα τα καινούρια) anime στο www.animeseason.com σε streaming.
    Γιατι βρε Bad μου το χαλας? Με ψιλοξενερωσες τωρα. Ηλπιζα να προχωρησει με αυτους τους καταπληκτικους ρυθμους. Καλα, εμενα μπορει να μου αρεσει κιολας. Παντως, το concept ειναι τελειο. Πραγματικα. Το βλεπω και χαιρομαι σαν μικρο παιδακι. Υπαρχει κανα anime που μπορεις να μου προτεινεις και να ειναι σε αυτα τα επιπεδα ποιοτητας?

  20. #20
    Elite pvinis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    athina
    Posts
    985
    PSN ID
    pvinis

    Default

    deathnote respect! τωρα μονο bleach βλεπω... και ψαχνω κανενα αλλο που να εχει πλακα ομως, εκτος απο one piece και naruto. προτασεις δεκτες

Page 1 of 61 123451151 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •