Page 58 of 61 FirstFirst ... 8485455565758596061 LastLast
Results 1,141 to 1,160 of 1207

Thread: Anime-manga

  1. #1141
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Guys, για όσους το παρακολουθείτε... Πείτε μου, ποσο μεγάλο "τόλμημα" ειναι να ξεκινήσει κάποιος το One Piece τωρα;;; Μιλάμε οτι εχει φτάσει σχεδόν τα 800 επεισόδια με αρκετά χαμηλό ποσοστό fillers...
    Θα σε παραδεχτω

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Dragonpaul (20-03-2017),mihalis13 (21-03-2017)

  3. #1142
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Κι εγώ θα με παραδεχτώ, αλλα θέλω να δω τι θα μας πει κάποιος που το έχει δει, κυρίως εαν ειναι τόσο καλό όσο λένε οι περισσότεροι. Εμένα με ενδιαφέρει το story, εαν έχουν βάθος οι χαρακτηρες και αν κανει κοιλιά.

  4. #1143

    Default

    Λιγα filler επεισοδια με την καμια δεν ισχυει,εχει αρκετα. Σιγουρα εχει λιγοτερα απο Bleach και naruto,αλλα εχει filler. Οσο για κοιλια φυσικα και κανει σε καποια arc.

    Βασικα το θεμα δεν ειναι αν θα το ξεκινησεις τωρα ή οχι,αλλα αν θα μπορεις να το παρακολουθεις οταν κυκλοφορει καθε εβδομαδα πανω κατω.

    Ναι 800επεισοδια ειναι 800επεισοδια και σιγουρα θα σου παρουν καιρο να τα δεις ολα αλλα οταν φτασεις στο τελευταιο θα εχουν βγει και μερικα εξτρα και παει λεγοντας.

    Αν λοιπον θες να το ξεκινησεις για να μπει στην λιστα των ongoing σου τοτε ναι το ξεκινας και βλεπεις απο τα πρωτα επεισοδια αν θα σαρεσει ή οχι για να το δεις αλλιως το κανεις drop.

  5. #1144
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Οπως καταλαβαίνω το παρακολουθείς... Σου αρεσε προσωπικά;

  6. #1145

    Default

    Απο τα 4 μεγαλα mainstream (naruto,bleach,one piece,fairy tail),σιγουρα ειναι το anime που δεν με κουραζε οσο τα πρωτα 2 και το εβλεπα ανετα. Δυστηχως ομως απο ενα σημειο και μετα(απο την γνωστη μαχη με τον Whitebeard για οσους το παρακολουθουν)η σειρα ειναι εμφανες οτι εκανε κοιλια σε σχεση με τα προηγουμενα παντα,κατι εν μερη αναμενομενο σε τοσο μεγαλες ongoing σειρες.

    Για μενα προσωπικα αν οντως θες να το ξεκινησεις δες τα πρωτα 20-30επεισοδια. Αν δεις και σου αρεσει αυτο που βλεπεις το συνεχιζεις,αλλιως καντο drop οσο ειναι νωρις.

  7. #1146
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Η αναλογισου τι αλλο μπορεις να κανεις σε 265 ωρες!

  8. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Fulgore (21-03-2017)

  9. #1147
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Απο τα 4 μεγαλα mainstream (naruto,bleach,one piece,fairy tail),σιγουρα ειναι το anime που δεν με κουραζε οσο τα πρωτα 2 και το εβλεπα ανετα. Δυστηχως ομως απο ενα σημειο και μετα(απο την γνωστη μαχη με τον Whitebeard για οσους το παρακολουθουν)η σειρα ειναι εμφανες οτι εκανε κοιλια σε σχεση με τα προηγουμενα παντα,κατι εν μερη αναμενομενο σε τοσο μεγαλες ongoing σειρες.

    Για μενα προσωπικα αν οντως θες να το ξεκινησεις δες τα πρωτα 20-30επεισοδια. Αν δεις και σου αρεσει αυτο που βλεπεις το συνεχιζεις,αλλιως καντο drop οσο ειναι νωρις.
    Λογικα ετσι θα κάνω.
    Ευχαριστω!
    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Η αναλογισου τι αλλο μπορεις να κανεις σε 265 ωρες!
    Πάλι κατι ανούσιο θα έκανα, οποτε...

  10. #1148
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default




  11. #1149
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Αυριο ειναι και το τελευταιο επεισοδιο της σειρας naruto(μετα απο 15 χρονια εφτασε τελικα η σειρα στο τελος της)

  12. #1150

    Default

    Τελος η σειρα ισως με τα περισσοτερα filler επεισοδια στην ιστορια των anime.Κριμα πραγματικα για το πως καταντησανε την σειρα ενω ειχε τοσες δυνατοτητες.

  13. #1151
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Εγώ το "έχασα" στο War Ark... Απο ενα σημείο και μετα το παρακολουθούσα χωρις λόγο. Δε νομίζω να μπω στη διαδικασία να το συνεχίσω ποτε, ειδικότερα αφού βλέπω οτι δεν εχει και τις καλύτερες κριτικές απο όσους το παρακολουθούν. Ίσως δω το τελευταιο επεισόδιο απλα.

  14. #1152

    Default

    Ρε παιδιά το attack on titan ακόμα να βγει ?

  15. #1153
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Ρε παιδιά το attack on titan ακόμα να βγει ?
    Σου εχω καλα και κακα νεα...
    Τα καλα ειναι οτι κυκλοφορησε εχτες το πρωτο επεισοδιο. Τα κακα ειναι οτι η δευτερη εποχη θα εχει μονο 12 επεισοδια...
    Πραγματικα, δεν καταλαβαινω... Εκανε 4(!!!!!) χρονια να κυκλοφορησει και μας δινουν μονο 12 επεισοδια. Σκεφτομαι σοβαρα να ξεκινησω να διαβαζω το manga....

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    DJTaurus (02-04-2017),Nikos326_GR (10-04-2017)

  17. #1154

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Σου εχω καλα και κακα νεα...
    Τα καλα ειναι οτι κυκλοφορησε εχτες το πρωτο επεισοδιο. Τα κακα ειναι οτι η δευτερη εποχη θα εχει μονο 12 επεισοδια...
    Πραγματικα, δεν καταλαβαινω... Εκανε 4(!!!!!) χρονια να κυκλοφορησει και μας δινουν μονο 12 επεισοδια. Σκεφτομαι σοβαρα να ξεκινησω να διαβαζω το manga....
    Στείλε κανα pm ρε συ από θείο. Δεν το βρίσκω πουθενά στα γνωστά free.

  18. #1155
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δε το εχω δει κι εγω ακομα, αλλα δε τα παρακολουθεις on line;;;

  19. #1156

    Default

    gogoanime και kissanime εχει κυκλοφορησει απο εχτες οπως αναφερθηκε(νομιζω το απογευμα δεν θυμαμαι σιγουρα).

  20. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Nikos326_GR (10-04-2017)

  21. #1157
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το kiss μου δημιουργει πολλα προβληματα τελευταια, με επεισοδια να μην ειναι διαθεσιμα. Ξεκινησε ξαφνικα πριν μια εβδομαδα αυτο... Βεβαια, εναλλακτικες υπαρχουν...

  22. #1158
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το πρώτο επεισοδιο ΑοΤ ΤΑ ΕΣΠΑΣΕ!!!!!!!! Ετσι απλα!!!!!!!

  23. #1159
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Περιμένω να βγουν όλα για να δω AoT...Μακάρι ναναι τόσο ωραία η δεύτερη όσο και η πρώτη...
    In the meantime ξεκίνησα stains gate...Από απόντα έπεσε το μάτι μου στο παιχνίδι και ψάξε ψάξε είδα ότι το ανιμέ έχει φανατικό κοινό και μιας και συγκαταλέγεται στα γούστα μου το ξεκίνησα...Πολύ ωραία τα δύο πρώτα αλλά έχω μπερδευτεί εννοείται...Περιμένω ξεδίπλωμα ιστοριας

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  24. #1160

    Default

    Το Steins Gate ειναι για μενα λιγο overrated σειρα και εξηγω. Σε γενικες γραμμες η σειρα απο εκει που ξεκινας να καταλαβεις τι παιζει πραγματικα(νομιζω απο το 12 ή 16επεισοδιο)σε κραταει σε αγωνια μεχρι το τελος. Το προβλημα ομως ειναι οτι στο πρωτο μισο της σειρας σχεδον ολοι που την βλεπουν δεν πολυ καταλαβαινουν τι παιζει. Αυτο ποτε δεν ειναι κατι καλο να γινεται για τον θεατη γιατι αρκετοι ειμαι σιγουρος οτι παιζει να την εκαναν drop την σειρα για αυτο το λογο.

    Αν και δεν πολυ δινω σημασια στα reviews χρηστων επειδη αρκετες φορες μοιραζουν 10ρια για πλακα,ο συγκεκριμενος που του εχει βαλει 8/10 τα λεει παρα πολυ ωραια κυριως οσον αφορα τα αρνητικα της σειρας
    https://myanimelist.net/anime/9253/S...=steins%20gate

    Σε γενικες γραμμες ειναι για το ειδος της πολυ καλη σειρα,απλα αργει αρκετα για να παρει μπρος.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •