Page 3 of 61 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1207

Thread: Anime-manga

  1. #41
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    παιδια ειδα προσφατα το ninja scroll φοβερη ταινια-anime αλλα για 18+


  2. #42
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    tnf την ειδα πριν ,ειμαι στη μεση ,αυριο θα την τελιωσω,εχει πολυ περιπετεια παντως φιλε!

    λεω να δω και λιγο death note αυριο!

  3. #43

    Default

    Quote Originally Posted by lazytrunks View Post
    naruto χίλιες εκατομμίρια φορές να διαβάσεις το manga. Το anime έχει πάρα πολλά filler που είναι αθλια επισόδια, ειδικά στο shippuden. Στο αρχικό πχ, αν θυμάμε καλά έχει πάρα πολλά filler στο τέλος της σειρας. Όταν αρχίζει το shippuden όμως τα σπάει άσχημα, να φανταστείτε διάβασα 50 chapters σε ένα βράδι!
    Όποιος θέλει κάτι πιο ανάλαφρο και με αρκετό γέλιο να κοιτάξει το Gintama, χθες το άρχισα και είναι πολύ καλό.
    Εγω το εχω βαρεθει το naruto...οι πρωτες season ειχαν περισσοτερο ξυλο με τα τουρνουα....μετα το γεμισαν στα filler....θα βγαλουμε ασπρες τριχες μεχρι να τελειωσει αυτο το anime...απο την αλλη το one piece παροτι κ αυτο ειναι μεγαλο για μενα ειναι κλασεις ανωτερο anime....εχει δει κανεις τα νεα επεισοδια του full metal jacket?.....εχετε να προτεινεται καποιο αλλο anime απο τα καινουρια η καποια ταινια?

  4. #44
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Εγω το εχω βαρεθει το naruto...οι πρωτες season ειχαν περισσοτερο ξυλο με τα τουρνουα....μετα το γεμισαν στα filler....θα βγαλουμε ασπρες τριχες μεχρι να τελειωσει αυτο το anime...απο την αλλη το one piece παροτι κ αυτο ειναι μεγαλο για μενα ειναι κλασεις ανωτερο anime....εχει δει κανεις τα νεα επεισοδια του full metal jacket?.....εχετε να προτεινεται καποιο αλλο anime απο τα καινουρια η καποια ταινια?
    Για το naruto, τα filler πολύ απλά τα αγνοεις και βλέπεις μόνο τα κανονικά επεισόδια τα οποία για μένα εξακολουθούν να τα σπάνε...

    Οταν λες fullmetal jacket μήπως εννοείς fullmetal alchemist?
    αν υπάρχει jacket δεν το ξέρω, αλλά αν ρωτάς για το alchemist τα σπάει, εκτός ίσος από τα πρώτα επεισόδια που τα προχωράγανε σχετικά γρήγορα γιατί ειχαν παρουσιαστεί τε γεγονότα τους και στο παλιό version.
    Προταση σε όσους θέλουν να δουν Fma: δείτε τα πρώτα 20,25 επεισόδια από το παλιό βερσθον και τα υπόλοιπα από το καινούριο. ΤΑ ΣΠΑΕΙ!

  5. #45
    Senior Member ExWeldir's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Posts
    111
    PSN ID
    LumberjackTL97

    Default

    Πολλοί bleachades υπάρχουνε σ' αυτό το thread.

  6. #46
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    πηρα για να διαβασω στο τρενο απο περιεργεια το Full Metal vol1.πολυ καλο.ΜΑρεσε πολυ.θα παρω και τα επομενα σιγα σιγα.Ειναι καλα και τα anime ε?
    Spoiler!

  7. #47
    Elite jimbour's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    794
    PSN ID
    jimbour13
    Name
    Nick

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    πηρα για να διαβασω στο τρενο απο περιεργεια το Full Metal vol1.πολυ καλο.ΜΑρεσε πολυ.θα παρω και τα επομενα σιγα σιγα.Ειναι καλα και τα anime ε?
    εχεις συνηθεια να κοβεις την τελευταια λεξη; xD
    αν λες το fullmetal alchemist ,ειναι επικουρα σκετη...και το μανγκα και το ανιμε το οποιο τελειωσε εχθες

  8. #48
    Advanced Member Lordkostas's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    328
    PSN ID
    Lordkostas
    Name
    Kώστας

    Default

    Εγω εχω δει το παλιο Full Metal Alchemist και το κατατασω στην πρωτη θεση των anime που εχω δει. Εχει βγει και το Ova που καπως συνεχιζει τη σειρα αλλα δεν ειναι τοσο καλο. Οταν τελειωσω το One Piece αρχιζω να βλεπω το καινουριο FMA που λενε οτι ειναι πολυ καλο επισης και πιο κοντα στο manga.

  9. #49
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by jimbour View Post
    εχεις συνηθεια να κοβεις την τελευταια λεξη; xD
    αν λες το fullmetal alchemist ,ειναι επικουρα σκετη...και το μανγκα και το ανιμε το οποιο τελειωσε εχθες
    Nαι εξοικονομω χρονο!αλλα αν βλεπω οτι θα ειναι σε thread που θα εχεις γνωση θα προσεχω νικολακο!!!!!ωραια για να το λες...θα το συνεχισω!! το brotherhood ειναι η συνεχεια?
    Spoiler!

  10. #50
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by jimbour View Post
    εχεις συνηθεια να κοβεις την τελευταια λεξη; xD
    αν λες το fullmetal alchemist ,ειναι επικουρα σκετη...και το μανγκα και το ανιμε το οποιο τελειωσε εχθες
    Nα σε ρωτησω κατι? Αυτο που τελειωσε εχθες ειναι το brotherhood? Αν εχεις την καλοσυνη, μπορεις να μου πεις με ποια σειρα πανε τα FMA? Αν δεν κανω λαθος, μετα τις δυο πρωτες seasons παρεμβαλονται ταινιες? Δε θυμαμαι καλα... Ή οποιος αλλος μπορει να μου πει....

  11. #51
    Elite jimbour's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    794
    PSN ID
    jimbour13
    Name
    Nick

    Default

    Κοιτα το brotherhood ειναι πιστο στο manga. Η μεταφορα του σε ανιμε.

    Το πρωτο fullmetal alchemist (2003) απο την μεση και μετα πηρε διαφορετικη τροπη στο στορυ γιατι ειχε φτασει τοτε το μανγκα και δεν μπορουσε να γινει διαφορετικα, οποτε ακολουθησε δικο του σεναριο.

    Aυτο που ξεκινησε περσυ ηταν η πιστη μεταφορα του μανγκα σε ανιμε η οποια ολοκληρωθηκε εχθες.
    Αν θες λοιπον την μεταφορα του manga πας με το brotherhood. 64 επεισοδια και τιποτα αλλο. Τωρα το πρωτο fma εχει καποια ova και μια ταινια.

    Τα 2 fma, του 2003 και του 2009 (brotherhood) δεν συνδεονται καθολου μεταξυ τους αφου το ενα ειναι alternative εκδοση του αλλου..
    Last edited by jimbour; 05-07-2010 at 00:24.

  12. #52
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Καταρχην, εννοειται rep!

    Αν καταλαβα καλα, προκειται για 2 διαφορετικες εκδοχες τις ιστοριας. Μια που ξεκινα ακολουθωντας το manga αλλα αλλαζει στη μεση και μια εκδοχη που ακολουθει πιστα το manga. Δηλαδη ξεκινουν με την ιδια ιστορια και τα δυο? Επισης, ποια ειναι η ταινια?

    Και παλι ευχαριστω!

  13. #53
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Καταρχην, εννοειται rep!

    Αν καταλαβα καλα, προκειται για 2 διαφορετικες εκδοχες τις ιστοριας. Μια που ξεκινα ακολουθωντας το manga αλλα αλλαζει στη μεση και μια εκδοχη που ακολουθει πιστα το manga. Δηλαδη ξεκινουν με την ιδια ιστορια και τα δυο? Επισης, ποια ειναι η ταινια?

    Και παλι ευχαριστω!
    Ακριβώς αυτό που είπες ισχύει. Εγώ επειδή έχω δει και τα 2 προτίνω σε κάποιον που θέλει να δει ολοκληρωμένη τη σειρά να ξεκινήσει με την παλιά έκδοση και να φτάσει περίπου στα μισά (25ο επειδόδιο αν δεν κάνω λάθος) και μετά να συνεχίσει με το Brotherhood απο το σημείο που τελειώνουν τα μισά του πρώτου.
    Το λέω αυτό γιατί επειδή είχαν παιχτεί ήδη τα επεισόδια στο παλιό τα περάσαν λίγο στα γρήγορα στο brotherhood και ίσως να μη βγάλετε απόλυτο νόημα ή σε μερικά σημεία να μην ανατριχιάσετε όπως παρουσιάζονται τα γεγονότα στην πρώτη έκδοση.

    Η ταινία αξίζει να την δεις ΜΟΝΟ αν ασχοληθείς με τη πρώτη μορφή της σειράς μέχρι το τέλος. Αν δεν κάνω λάθος λέγετε απλά FullMetal Alchemist Movie...

  14. #54
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Σε ευχαριστω! Και εσυ rep!

  15. #55
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    α ρε παιδια εκανα quiz να δω ποιος χαρακτηρας ειμαι απ το death note (ειχα κανει ηδη 2 τι ηθελα και 3το!εν το μεταξυ 3 φορες βγηκα λαιτ!!!)
    και ο βλακας ειχε στην απαντηση mega spoiler

    μου ερχετε να κλαψω!και ηταν η πρωτη φορα που δεν ηξερα κανενα σποιλερ και ΜΠΑΜ καταστραφηκαν ολα.

    θα δω αυριο ξενερωμενος τα αλλα 9 επισοδια που μου μενουν να τελιωνω
    ΞΕΝΕΡΩΣΑ!!!και ειχα καει αγρια περιμενοντας το τελος,,,

    ΓΑΜΩΤΩ ,

  16. #56
    Advanced Member Lordkostas's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    328
    PSN ID
    Lordkostas
    Name
    Kώστας

    Default

    Για αυτο μεχρι να τελειωσει ενα anime ποτε δεν βλεπουμε wallpapers, quizz, βιντεακια στο youtube κλπ κλπ...
    Τεσπα αξιζει να το δεις μεχρι το τελος, πολλα αλλαζουν στα τελευταια επεισοδια

  17. #57
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    α ρε παιδια εκανα quiz να δω ποιος χαρακτηρας ειμαι απ το death note (ειχα κανει ηδη 2 τι ηθελα και 3το!εν το μεταξυ 3 φορες βγηκα λαιτ!!!)
    και ο βλακας ειχε στην απαντηση mega spoiler

    μου ερχετε να κλαψω!και ηταν η πρωτη φορα που δεν ηξερα κανενα σποιλερ και ΜΠΑΜ καταστραφηκαν ολα.

    θα δω αυριο ξενερωμενος τα αλλα 9 επισοδια που μου μενουν να τελιωνω
    ΞΕΝΕΡΩΣΑ!!!και ειχα καει αγρια περιμενοντας το τελος,,,

    ΓΑΜΩΤΩ ,
    Τουλαχιστον βαλε εδω το κουιζ να το κανουμε κι εμεις.

  18. #58
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    μονο τι γινετε με τον λαιτ ξερω ,για τους αλλους δεν ξερω οποτε φανταζομε θα εχει λιγες εκπληξεις,τεσπα κουιζ στο φεισμπουκ ηταν που να φανταστω!

  19. #59
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    τελικα το τελος του dn ηταν γαμαουα ετσι οπως ειχα δει το σποιλερ
    δηλαδη:
    Spoiler!


    δε φανταζομουν οτι θα γεινει ετσι ηταν απο αναγκη αν μπορεις να το πεις ετσι!

    αρα το απολαυσα!!!

    εχετε να μου προτεινετε κανενα αλλο να αρχισω?

  20. #60
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    εχετε να μου προτεινετε κανενα αλλο να αρχισω?
    Fullmetal Alchemist!!!!!!!!!!!

Page 3 of 61 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •