Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 20 of 143

Thread: Star Ocean the Last Hope: International

  1. #1
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default Star Ocean the Last Hope: International

    Star Ocean 4






    Star Ocean 4 Detailed από το IGN
    Spoiler!
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  2. #2
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    επιτελους, το 3 με ειχε συνεπαρει εντελως, και ειδικα προς το τελος και την ανατροπη της ιστοριας, ηταν γενικα τρομερο παιχνιδι.

  3. #3
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Το 3 το έχω παρατήσει στη μέση. Κάποια στιγμή θα πρέπει να το συνεχίσω. Πάντως αυτό εδώ θα το αγοράσω σίγουρα. Γενικά όλα τα star ocean είναι πολύ καλά παιχνίδια και νομίζω ότι έχει έλλειψη γιαπωνέζικων rpgs το ps3. Σημαντική προσθήκη κατά την άποψη μου στην βιβλιοθήκη του ps3, αρκεί να μην γίνει προχειροδουλειά. ΝοnBorn, σίγουρα το έλεγε για ps3? Γιατί θυμάμαι πριν καιρό στοgamespot έλεγε ότι δεν έχει ανακοινωθεί πλατφόρμα για το SO4...

  4. #4
    Cool Member Donald's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Νίκαια
    Posts
    265
    PSN ID
    Donald13

    Default

    Επιτέλους μερικά καλά νέα... Έχει ανάγκη το ps3 τέτοια παιχνίδια και ακόμη περισσότερο τα έχουμε οι λάτρεις των γιαπωνέζικων rpgs. Μακάρι να βγουν sequels και άλλων κλασικών rpg του ps1 & ps2 τα περιμένω πως και πως... Όσο για τα Star Ocean? Μοναδική σειρά...όπως και κάθε σειρά τέτοιων rpg! Go sony go :1appl::1appl::1appl:

    Y.Γ. ειδική μνεία... ΘΕΛΩ VANDAL HEARTS στο pS3 KONAMI ακούς???????lease2:lease2:lease2:

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    νομίζω ότι έχει έλλειψη γιαπωνέζικων rpgs το ps3.
    Συμφωνώ κι επαυξάνω και χωρίς να θέλω να βγω off-topic νομίζω ότι προβλέπεται δυσοίωνο το μέλλον του είδους, αφού απο το 2003 που έγινε η συγχώνευση Square-Enix έχει πάρει την κάτω βόλτα
    Last edited by mails; 24-09-2007 at 23:40.
    Your effort to remain what you are, is what limits you.

  6. #6
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eνα trailer

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=oiQItdhFyEA"]YouTube - Star Ocean IV PV[/ame]
    .

  7. #7
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS13 View Post
    Eνα trailer

    Με πρόλαβες άτιμε....

    Και μία photo...
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  8. #8
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    To ιδιο trailer και στο Gametrailers

    [gt]29230[/gt]
    .

  9. #9
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    New Star Ocean 4 trailer


    The new Star Ocean 4 trailer came inside the Square Enix and Tri-Ace promotional DVD. The platform of the game hasn't been announced yet, but Forever Fantasy still haven't lost hope; they believe it will be revealed later this week in the new Famitsu issue, as Square Enix promised new details.
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=iraCEDfJoXI"]YouTube - Star Ocean 4 Trailer[/ame]
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  10. #10
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Tri-Ace 4ever...
    Παιδιά δεν ξέρω για σας, αλλά τα Valkyrie Profile ήταν από τα αγαπημένα μου παιχνίδια, από όλα όσα έχω παίξει...

  11. #11
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eχω μερικες ανυσηχητικες υποψιες...και αυτες ειναι περι του θεματος :για ποια κονσολα θα βγει...

    Και οσο και να προσπαθω , δεν μπορω να βρω εναν λογο ,για τον οποιο να κρυψει η Squareenix οτι το παιχνιδι θα κυκλοφορησει αποκλειστικα στο PS3.
    Ομως μπορω να βρω πολλους λογους ,για τους οποιους θα ηθελε να κρυψει ,οτι το παιχνιδι θα κυκλοφορησει αποκλειστικα στο xbox360.

    Δεν ξερω...μου φαινεται παραλογο να θελουν να κρυψουν οτι το παιχνιδι θα βγει αποκλειστικα στο PS3.Γιατι να το κανουν αυτο?Τι κερδιζουν?

  12. #12
    Cool Member SpartanGR's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Αθηνα/Γαλατσι
    Posts
    218
    PSN ID
    SpartanGR

    Default

    Και εγω τους φοβαμαι γιατι οι ιαπωνες ειδικα ειναι επιρρεπεις στους χρηματισμους. Δεν αποκλειω να παει η MS και να τα σκασει χοντρα ακομη και για αποκλειστικοτητα.

    Ειναι εκβιαστες αυτο κερδιζουν. Βγαζουν σε πληστηριασμο τα παιχνιδια τους και οποιος δωσει τα περισσοτερα. Εχουν καλομαθει βλεπεις. Η MS χαλασε τη πιατσα δυστηχως.

  13. #13
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τα νεα scans απο το famitsu.
    Ακομα δεν ανακοινωνεται η πλατφορμα για το παιχνιδι , που με κανει να πιστευω ακομα περισσοτερο πως το χασαμε το παιχνιδακι...

    Spoiler!


    link: http://www.gamersyde.com/news_6251_en.html

  14. #14
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    και λιγα ακομα scans εδω.
    http://www.gamegrep.com/pictures/858...d_more_scans/#
    .

  15. #15
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Παρατηρήστε στα scans μια από τις μόνες αγγλικές λέξεις που ξεχωρίζουν και αναγράφει PSP........ Πιστεύω λύθηκε το θέμα σε ποια κονσόλα θα βγει. Επίσης μαζί με τα scans αυτά παίζει και ένα νέο trailer που γράφει for PSP στην αρχή... Αυτά.

  16. #16
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Παρατηρήστε στα scans μια από τις μόνες αγγλικές λέξεις που ξεχωρίζουν και αναγράφει PSP........ Πιστεύω λύθηκε το θέμα σε ποια κονσόλα θα βγει. Επίσης μαζί με τα scans αυτά παίζει και ένα νέο trailer που γράφει for PSP στην αρχή... Αυτά.
    Εμ... ξερεις οτι στο PSP εχουν βγει 2 Star Ocean μεχρι στιγμης και ειναι remake των 2 παλιων?Επισης το 2ο μολις πριν απο μια εβδομαδα βγηκε για το PSP.

    O λογος που γραφει PSP , ειναι επειδη η ιστορια του star ocean 4 ειναι αμεσα συνδεδεμενη με τα παιχνιδια που βγηκαν στο PSP αφου αποτελει prequel αυτων.

    Τελος η Squarenix εχει δηλωσει πως το παιχνιδι ειναι για κονσολες νεας γενιας.

  17. #17
    PS4forums Fanatic SQP_GR's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    KPHTH
    Posts
    2,765
    PSN ID
    SQP_GR

    Default

    ayto eiani san to final fantasi ?pos moprite kai ta paizete tetia game ?

  18. #18
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εμ... ξερεις οτι στο PSP εχουν βγει 2 Star Ocean μεχρι στιγμης και ειναι remake των 2 παλιων?Επισης το 2ο μολις πριν απο μια εβδομαδα βγηκε για το PSP.

    O λογος που γραφει PSP , ειναι επειδη η ιστορια του star ocean 4 ειναι αμεσα συνδεδεμενη με τα παιχνιδια που βγηκαν στο PSP αφου αποτελει prequel αυτων.

    Τελος η Squarenix εχει δηλωσει πως το παιχνιδι ειναι για κονσολες νεας γενιας.
    Το trailer που είδα πάντως έλεγε for psp. Και είχε και ingame και τα γραφικά φαίνονταν ότι ήταν psp. Αν ξέρεις ιαπωνικά πάντως πάω πάσο Θα προσπαθήσω να βρω link για το trailer γιατί είμαι ξεχασιάρης...

  19. #19
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Το trailer που είδα πάντως έλεγε for psp. Και είχε και ingame και τα γραφικά φαίνονταν ότι ήταν psp. Αν ξέρεις ιαπωνικά πάντως πάω πάσο Θα προσπαθήσω να βρω link για το trailer γιατί είμαι ξεχασιάρης...
    Φιλε δεν ξερω ιαπωνικα , εσυ ισως εβλεπες αλλο τρεηλερ.Εχει βγει η ιδια η εταιρεια και εχει δηλωσει οτι ειναι next gen το παιχνιδι.Σου θυμιζω οτι προσφατα βγηκαν 2 παιχνιδια της σειρας στο PSP.
    Last edited by Valkyre; 15-04-2008 at 00:56.

  20. #20
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Φιλε δεν ξερω ιαπωνικα , εσυ ισως εβλεπες αλλο τρεηλερ.Εχει βγει η ιδια η εταιρεια και εχει δηλωσει οτι ειναι next gen το παιχνιδι.Σου θυμιζω οτι προσφατα βγηκαν 2 παιχνιδια της σειρας στο PSP.
    Ορίστε οι αποδείξεις κύριε Valkyre :

    http://www.gemaga.com/2008/03/28/sta...-tv-commercial

    Edit : Άκυρες οι αποδείξεις μου. Το Star Ocean : Second Evolution είναι διαφορετικό από το επερχόμενο Star Ocean 4... Είχες δίκιο τελικά:tiphat: Ελπίζω να βγει στο ps3 τουλάχιστον και να μην μας φάει καμιά αποκλειστικότητα το xbox.
    Last edited by muku; 15-04-2008 at 13:11.

Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •