Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 41 to 60 of 143

Thread: Star Ocean the Last Hope: International

  1. #41
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Αν εβγαινε δηλ exclusive στο ps3 ολα θα ηταν καλα ε? Επειδη βγαινει στο 360 το παιχνιδι η square ειναι η νεα ea και η ms καταστρεφει το gaming γατι αγοραζει αποκλειστικοτητες κτλ...τι να πω...
    Να πεις οτι παιρνεις μια κουβεντα δικη μου , την ματαξαναγυρνας 850 βολτες και βγαζεις ενα νοημα που δεν εχει απολυτως καμμια σχεση με αυτο που λεω εγω.

    Το οτι η Squarenix κατανταει Ε.Α. για να σε διαφωτησω με βαση το δικο μου σκεπτικο , πηγαζει κυριως απο το τρελο αρμεγμα σε παλια IPs και σε εναν υπερβολικα μεγαλο αριθμο projects που αναλαμβανει ταυτοχρονα?

    Πολλοι αναρωτιουνται γιατι η παραγωγη του FFXIII κραταει τοσο πολυ καιρο πια?

    Πολυ απλο... μετρηστε ποσα παιχνιδια εχει υπο αναπτυξη η squarenix.Σε ολες τις πλατφορμες ενα καρο ξεχωριστα παιχνιδια.Πως εγινε ξαφνικα αυτο?Η square ποτε δεν ηταν ετσι.Και θα μου αρχισει τωρα να μου βγαζει και FPS παιχνιδια?!?Ποιος η squarenix?



    Eκει λοιπον βασιζεται η σκεψη μου οτι η squarenix εχει παρεκλινει κατα πολυ απο την γνωστη σε ολους μας και μεχρι προτινως μορφη της.

    Και οχι στο 360 Κωστα...360 και PS3 δεν εχουν καμμια σχεση με το γεγονος οτι η squarenix θελει να αυξησει τα εσοδα και με καποιες κινησεις τις δειχνει οτι ΠΛΕΟΝ , η ποιοτητα ερχεται δευτερη.

    Εχουμε φτασει να εχουμε 5 final fantasy που ΘΑ βγουν ,αλλα 5-6 random rpgs , ακομα και σε κινητα.... και αλλα ποσα φανταζομαι εχουν στο νου τους.

    Γιατι να βγουν 5 final fantasy?Γιατι να τραβανε κξοσμο και να χωριζουν τις ομαδες παραγωγης σε τοσο μικρα κομματια?Πως ειναι δυνατον ο Tetsuya Nomura (για τους γνωστες) να με πεισει εμενα οτι θα κανει τελεια δουλεια στο FFXIII , οταν ο συγκεκριμενος ανθρωπος ειναι υπευθυνος για τουλαχιστον 5 τιτλους?Η λογικη με εχει μαθει οτι οσο πιο πολλα πραγματα εχεις να κανεις ταυτοχρονα , τοσο πιο προχειρα γινονται...
    Last edited by Valkyre; 12-06-2008 at 01:07.

  2. #42
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Valkyre πρεπεις να ξερεις πως οταν ενας ανθρωπος εχει ενα οραμα και τελικα αυτο πετυχαινει και στην τελικη δινει λεφτα,αλλα χοντρα λεφτα,μετα μπαινουν στην μεση τα συμφεροντα και η μανια για κερδος.
    Ο ανθρωπος αυτος που ειχε το οραμα,ενω διατηρει ακομα την αγαπη για τις διμιουργιες του,θα καταληξει σε δυο περιπτωσεις.

    1)Η θα του καλ'αρεσει το χρημα και απλα θα κοιταξει να αρμεξει την ιδεα αυτη,μην δινοντας σημασια στην ποιοτητα τοσο πολυ
    2)θα τον πιεσει η εταιρια καθε φορα στο να πλασαρει ενα καινουργιο τιτλο,χωρις να εχει ολοκληρωσει οπως αυτος θα θελει τους προηγουμενους.

    Αυτο ισως σε γενικες γραμμες συμβαινει




  3. #43
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Να πεις οτι παιρνεις μια κουβεντα δικη μου , την ματαξαναγυρνας 850 βολτες και βγαζεις ενα νοημα που δεν εχει απολυτως καμμια σχεση με αυτο που λεω εγω.

    Το οτι η Squarenix κατανταει Ε.Α. για να σε διαφωτησω με βαση το δικο μου σκεπτικο , πηγαζει κυριως απο το τρελο αρμεγμα σε παλια IPs και σε εναν υπερβολικα μεγαλο αριθμο projects που αναλαμβανει ταυτοχρονα?

    Πολλοι αναρωτιουνται γιατι η παραγωγη του FFXIII κραταει τοσο πολυ καιρο πια?

    Πολυ απλο... μετρηστε ποσα παιχνιδια εχει υπο αναπτυξη η squarenix.Σε ολες τις πλατφορμες ενα καρο ξεχωριστα παιχνιδια.Πως εγινε ξαφνικα αυτο?Η square ποτε δεν ηταν ετσι.Και θα μου αρχισει τωρα να μου βγαζει και FPS παιχνιδια?!?Ποιος η squarenix?

    Eκει λοιπον βασιζεται η σκεψη μου οτι η squarenix εχει παρεκλινει κατα πολυ απο την γνωστη σε ολους μας και μεχρι προτινως μορφη της.

    Και οχι στο 360 Κωστα...360 και PS3 δεν εχουν καμμια σχεση με το γεγονος οτι η squarenix θελει να αυξησει τα εσοδα και με καποιες κινησεις τις δειχνει οτι ΠΛΕΟΝ , η ποιοτητα ερχεται δευτερη.


    Εχουμε φτασει να εχουμε 5 final fantasy που ΘΑ βγουν ,αλλα 5-6 random rpgs , ακομα και σε κινητα.... και αλλα ποσα φανταζομαι εχουν στο νου τους.

    Γιατι να βγουν 5 final fantasy?Γιατι να τραβανε κξοσμο και να χωριζουν τις ομαδες παραγωγης σε τοσο μικρα κομματια?Πως ειναι δυνατον ο Tetsuya Nomura (για τους γνωστες) να με πεισει εμενα οτι θα κανει τελεια δουλεια στο FFXIII , οταν ο συγκεκριμενος ανθρωπος ειναι υπευθυνος για τουλαχιστον 5 τιτλους?Η λογικη με εχει μαθει οτι οσο πιο πολλα πραγματα εχεις να κανεις ταυτοχρονα , τοσο πιο προχειρα γινονται...
    Γιατι ομως ρε val πρεπει οπωσδηποτε το γεγονος οτι η square αναπτυσσει πολλους τιτλους να σημαινει οτι ριχνει και την ποιοτητα? Απο που πηγαζει αυτο, τουλαχιστον για τη συγκεκριμενη εταιρεια. Και το ff12 που βγηκε στο ps2 πριν 1 χρονο ηταν εξαιρετικο και ειχε εναν αερα ανανεωσης και το ff13 εγω προσωπικα ειμαι βεβαιος οτι θα σπερνει, αλλα ειτε ετσι ειτε αλλιως δεν εχουμε δει απολυτως τιποτα απο το παιχνιδι ακομα αρα συμπερασματα δεν μπορουν να βγουν, το crisis στο psp ηταν αψογο και τα παιχνιδακια που βγαζει στο ds ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο. Και το remake του ff3 ηταν πολυ καλο οπως πολυ καλα ειναι και τα chrystal chronicles, Ff12: Revenent Wings, tactics και κυριως το αριστουργημα που λεγεται the world ends with you, οποιος εχει ds ξερει πολυ καλα για τι ποιοτικο τιτλο μιλαμε. Και περιμενουμε να δουμε τα last remnant, infinite undiscovery μεσα στο χρονο. Και να σου πω κατι...προτιμω να παιζω 4-5 τιτλους της square σε ενα χρονο παρα της ubisoft, της activision και αλλων δυτικων εταιριων που μας πασαρουν καθε λιγο και λιγακι ματσο υπερανθρωπους με την αμερικανικη σημαια που σωζουν τον κοσμο απο τρομοκρατες, ρωσους και εξωγηινους. Τουλαχιστον απο τη συγκεκριμενη εταιρια εχω μαθει ολα αυτα τα χρονια να περιμενω το καλυτερο και το ιδιο θα κανω και για τους επομενους τιτλους οσοι και αν ειναι αυτοι
    Last edited by kostasb13; 12-06-2008 at 02:01.

  4. #44
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Valkyre πρεπεις να ξερεις πως οταν ενας ανθρωπος εχει ενα οραμα και τελικα αυτο πετυχαινει και στην τελικη δινει λεφτα,αλλα χοντρα λεφτα,μετα μπαινουν στην μεση τα συμφεροντα και η μανια για κερδος.
    Ο ανθρωπος αυτος που ειχε το οραμα,ενω διατηρει ακομα την αγαπη για τις διμιουργιες του,θα καταληξει σε δυο περιπτωσεις.

    1)Η θα του καλ'αρεσει το χρημα και απλα θα κοιταξει να αρμεξει την ιδεα αυτη,μην δινοντας σημασια στην ποιοτητα τοσο πολυ
    2)θα τον πιεσει η εταιρια καθε φορα στο να πλασαρει ενα καινουργιο τιτλο,χωρις να εχει ολοκληρωσει οπως αυτος θα θελει τους προηγουμενους.

    Αυτο ισως σε γενικες γραμμες συμβαινει
    Συμφωνω μαζι σου.Μα δεν καταλαβες , εγω δεν απορω που η Squareenix περασε πλεον σε πιο εμπορικη εταιρεια.Απορω που καποιοι devs παραμενουν πιστοι στις αξιες τους.Και για να μην παρεξηγηθω και καταληξουμε παλι στον Κοτζιμα , δεν ειναι μονο αυτος.Ειναι αρκετοι αλλοι.(insomniac,Bungie,Naughty Dog, κλπ κλπ)Και να πω επισης οτι ουτε και η Squareenix βρισκεται στην κατασταση της Ε.Α.
    Απλα φοβαμαι οτι με τις κινησεις που κανει θα καταληξει εκει.Το οτι ειναι λογικο να σκεφτονται τα φραγκα το ξερω.Αλλα ως gamer ευχομαι να τους νοιαζει παντα πανω απο ολα η ποιοτητα , γιατι ετσι εγω θα παιζω καλυτερα games.

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Γιατι ομως ρε val πρεπει οπωσδηποτε το γεγονος οτι η square αναπτυσσει πολλους τιτλους να σημαινει οτι ριχνει και την ποιοτητα? Απο που πηγαζει αυτο, τουλαχιστον για τη συγκεκριμενη εταιρεια. Και το ff12 που βγηκε στο ps2 πριν 1 χρονο ηταν εξαιρετικο και ειχε εναν αερα ανανεωσης και το ff13 εγω προσωπικα ειμαι βεβαιος οτι θα σπερνει, αλλα ειτε ετσι ειτε αλλιως δεν εχουμε δει απολυτως τιποτα απο το παιχνιδι ακομα αρα συμπερασματα δεν μπορουν να βγουν, το crisis στο psp ηταν αψογο και τα παιχνιδακια που βγαζει στο ds ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο. Και το remake του ff3 ηταν πολυ καλο οπως πολυ καλα ειναι και τα chrystal chronicles, Ff12: Revenent Wings, tactics και κυριως το αριστουργημα που λεγεται the world ends with you, οποιος εχει ds ξερει πολυ καλα για τι ποιοτικο τιτλο μιλαμε. Και περιμενουμε να δουμε τα last remnant, infinite undiscovery μεσα στο χρονο. Και να σου πω κατι...προτιμω να παιζω 4-5 τιτλους της square σε ενα χρονο παρα της ubisoft, της activision και αλλων δυτικων εταιριων που μας πασαρουν καθε λιγο και λιγακι ματσο υπερανθρωπους με την αμερικανικη σημαια που σωζουν τον κοσμο απο τρομοκρατες, ρωσους και εξωγηινους. Τουλαχιστον απο τη συγκεκριμενη εταιρια εχω μαθει ολα αυτα τα χρονια να περιμενω το καλυτερο και το ιδιο θα κανω και για τους επομενους τιτλους οσοι και αν ειναι αυτοι
    Αυτο που λες στο τελος για ubisoft και κλασικες αμερικανιες , εαν κανεις ενα search στα ποστ μου θα δεις οτι οχι μονο συμφωνω επαυξανω.

    Στο θεμα μας τωρα , ειναι απλα μαθηματικα Κωστα.Ας πουμε (υποθετικα) οτι μια εταιρεια εχει 200 ατομα.Ας πουμε οτι χρειαζονται 50 ατομα για ενα ΑΑΑ τιτλο.Η εταιρεια θα βγαλει 4 παιχνιδια λοιπον.Ας πουμε τωρα οτι η εταιρεια ξαφνικα αποφασιζει να βγαλει αντι για 4 , 8 παιχνιδια στο ιδιο διαστημα.

    Ξαφνικα απο 50 ατομα το παιχνιδι , γινονται 25 ατομα το παιχνιδι.Αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι το παιχνιδι θα ειναι αποτυχια.Απλα σημαινει οτι θα γινουν καποιες "θυσιες" που στην αλλη περιπτωση δεν θα γινονταν.

    Επισης ξαναλεω , αλλο ο Νομουρα να ασχολειται μονο με την παραγωγη ενος παιχνιδιου και αλλο να εχει ευθυνη για 4 διαφορετικα projects!Σημαινει πολυ απλα (και παλι μαθηματικα) οτι θα χρειαστει να "μοιρασει" τον χρονο του και την ενασχοληση του.

    Δεν λεω οτι το FFXIII θα ειναι μαπα.Ξερω οτι θα ειναι ΑΑΑ τιτλος.Αλλα εχω την αισθηση οτι δεν θα ειναι ΑΑΑ στο μεγεθος που θα ηταν εαν η Squarenix ειχε αφοσιωθει σε λιγοτερα projects ταυτοχρονα.(ασε που θα το παιζαμε τωρα )

    Fυσικα , εγω κανω αυτη τη στιγμη το δικηγορο του διαβολου.Οπως ειπα και πιο πανω στον φιλο Muku , πραγματικα ευχομαι να γινει καποια μερα ενα ποστ που να μου λενε "Παρτα Valkyre ησουν λαθος!"

    Ειλικρινα το ευχομαι αυτο.

  5. #45
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eιλικρινα παιδια , ξαναβλεπω τα τρεηλερ ξανα και ξανα αυτου του παιχνιδιου και δεν μπορω παρα να μεινω αφωνος και ολιγον απογοητευμενος , που το συγκεκριμενο παιχνιδι δεν θα βγει για PS3 (μεχρι στιγμης βεβαια....).

    Ειλικρινα φαινεται καταπλικτικο.Απλα φαντασια σε ολο της το μεγαλειο.

    Οριστε το πρωτο τρεηλερ με λιγα στοιχεια για την ιστορια :

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=kL9-ymrwZdY&feature=related"]YouTube - Star Ocean 4: The Last Hope Trailer HD QUALITY[/ame]

    και οριστε το τελευταιο τρεηλερ που εδειξαν στην Ε3 , εχει και gameplay.

    Δειτε τι κοσμους εχουν φανταστει...

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=hJiwehUctAU"]YouTube - Star Ocean 4: The Last Hope 'E3 2008 Trailer' HD QUALITY[/ame]

    Ειναι πραγματικα το μονο παιχνιδι του 360 το οποιο σκεφτομαι συνεχως και το θελω παρα πολυ.

    Και εαν δεν ανακοινωθει για PS3 , τοτε μαλλον θα παρω 360 για να το παιξω.

  6. #46
    PS4forums Fanatic SQP_GR's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    KPHTH
    Posts
    2,765
    PSN ID
    SQP_GR

    Default

    egw pisteyw oti tha vgi kai gia ps3 alla pio meta ,oso polinte poli ps3 toso anevenun oi pithanotites

  7. #47
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eιλικρινα παιδια , ξαναβλεπω τα τρεηλερ ξανα και ξανα αυτου του παιχνιδιου και δεν μπορω παρα να μεινω αφωνος και ολιγον απογοητευμενος , που το συγκεκριμενο παιχνιδι δεν θα βγει για PS3 (μεχρι στιγμης βεβαια....).

    Ειλικρινα φαινεται καταπλικτικο.Απλα φαντασια σε ολο της το μεγαλειο.
    .

    Δειτε τι κοσμους εχουν φανταστει...


    Ειναι πραγματικα το μονο παιχνιδι του 360 το οποιο σκεφτομαι συνεχως και το θελω παρα πολυ.

    Και εαν δεν ανακοινωθει για PS3 , τοτε μαλλον θα παρω 360 για να το παιξω.

    Εγώ πρέπει να νιώθω κάποιου είδους δικαίωση που σας λέω και ξαναλέω να πάρετε και το 360?

  8. #48
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Eιλικρινα... μακαρι....

  9. #49
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by personGR View Post
    Εγώ πρέπει να νιώθω κάποιου είδους δικαίωση που σας λέω και ξαναλέω να πάρετε και το 360?
    Ρε συ.... τι ειναι αυτο που λες...?

    Δηλαδη εσυ παρακαλας αυτοι που εχουν μια κονσολα (360/PS3/Wii) να αναγκαστουν να παρουν ολες τις υπολοιπες?

    Καποιοι δεν εχουν τα λεφτα ρε συ...καποιοι δεν εχουν να δωσουν 300 ευρω παραπανω.

    Δεν ειναι λογικο αυτο που λες , ουτε θα επρεπε να αισθανεσαι χαρουμενος που καποιος μπορει να θελει κατι και να μην εχει την δυνατοτητα να το αποκτησει.

    Για ρωτα σε ποσους περισσευουν ακομα 300-400 (αναλογα) ευρω για να αγορασουν μια ακομα κονσολα.

    Δεν ειναι ετσι.

    Σιγουρα οσοι εχουν και τα 3 ειναι οι τυχεροι , ομως οι υπολοιποι μπορει να μην εχουν αυτη τη δυνατοτητα ή ακομα και τον χρονο για να ασχοληθουν με ολα τα παιχνιδια της καθε κονσολας..Και δεν μιλαω προσωπικα για εμενα τωρα.

  10. #50
    PS4forums Fanatic SQP_GR's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    KPHTH
    Posts
    2,765
    PSN ID
    SQP_GR

    Default

    300 eyro to xbox kai alla 300 stin thotia tu gia ta online xronia gia 2.3 game ,tha trelathume edw mesa kai an su xalasi sta 3 xronia pernis kai allo ena me +200 eyro ,gia opius ta piran to 2005
    Last edited by SQP_GR; 19-07-2008 at 18:35.

  11. #51
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Valkyre, εγω θεωρώ ότι σίγουρα θα βγει το παιχνίδι σε PS3... Αν δεν ήταν να βγει θα το χαν ξεσκίσει στην conference της MS... EXCLUSIVE & EXCLUSIVE... Το ότι τα 3rd part exclusives είναι πλέον παρελθόν δεν ισχύει μόνο από τη μεριά του PS3. Και το 360 χάνει σιγά σιγά exclusive (πχ. Βioshock) και όσο περνάει ο καιρός αυτό θα γίνεται εντονότερα. Δυστυχώς οι εταιρίες κοιτάνε μόνο το κέρδος, αγνοώντας πολλές φορές την ποιότητα του τίτλου.

    Εξάλλου τα παιχνίδια είναι πλέον πολύ ακριβά στην ανάπτυξη τους και χρονοβόρα... Χρειάζονται όσο ποτέ άλλοτε τα λεφτά οι εταιρίες...
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  12. #52
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ρε συ.... τι ειναι αυτο που λες...?

    Δηλαδη εσυ παρακαλας αυτοι που εχουν μια κονσολα (360/PS3/Wii) να αναγκαστουν να παρουν ολες τις υπολοιπες?

    Καποιοι δεν εχουν τα λεφτα ρε συ...καποιοι δεν εχουν να δωσουν 300 ευρω παραπανω.

    Δεν ειναι λογικο αυτο που λες , ουτε θα επρεπε να αισθανεσαι χαρουμενος που καποιος μπορει να θελει κατι και να μην εχει την δυνατοτητα να το αποκτησει.

    Για ρωτα σε ποσους περισσευουν ακομα 300-400 (αναλογα) ευρω για να αγορασουν μια ακομα κονσολα.

    Δεν ειναι ετσι.

    Σιγουρα οσοι εχουν και τα 3 ειναι οι τυχεροι , ομως οι υπολοιποι μπορει να μην εχουν αυτη τη δυνατοτητα ή ακομα και τον χρονο για να ασχοληθουν με ολα τα παιχνιδια της καθε κονσολας..Και δεν μιλαω προσωπικα για εμενα τωρα.
    Ούτε χαίρομαι για αυτό που λες, και ναι παρακαλάω όσοι έχουν μια κονσόλα να πάρουν και δεύτερη, όχι για κάποιον άλλο λόγο, γιατί σε αυτήν την γενιά τα φανμπόγια, ειλικρινά, δεν αντέχονται με τίποτα.

    Και val κανείς δεν σου ζήτησε να σκάσεις 400 ευρώ για 360, εγώ το πήρα με 130....
    Και όχι αυτοί που έχουν και ps3 και 360 δεν είναι τυχεροί, ούτε προνοητικοί.Είναι επίμονοι και θέλουν να δώσουν στον εαυτό τους περισσότερο από το hobby που λατρεύουν..
    Γίνομαι άπληστος?Ίσως...
    Αλλά προτιμώ να γίνομαι άπληστος και να θέλω δεύτερη κονσόλα, παρά να ψάχνω να βρω τα μειονεκτήματα του αντίπαλου δέοντος, να τα πλασάρω σε αυτούς που αρπάζονται εύκολα, και να εξυψώνω τον εαυτό μου σε μικροδιαφορές, της τάξης των 200 ευρώ...

    Έχω χάσει φίλους για αυτό το πραγμα και ξέρω...


    BoT (Back on Topic) τώρα, και εγώ πιστεύω ότι το παιχνίδι θα είναι time exclusive στο 360, και αν βγει εκείνη την περίοδο που λένε (άνοιξη 2009), ούτως ή άλλως θα το πάρω μετά τις εξετάσεις, και λογικά στο ps3

  13. #53
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by personGR View Post
    Ούτε χαίρομαι για αυτό που λες, και ναι παρακαλάω όσοι έχουν μια κονσόλα να πάρουν και δεύτερη, όχι για κάποιον άλλο λόγο, γιατί σε αυτήν την γενιά τα φανμπόγια, ειλικρινά, δεν αντέχονται με τίποτα.

    Και val κανείς δεν σου ζήτησε να σκάσεις 400 ευρώ για 360, εγώ το πήρα με 130....
    Και όχι αυτοί που έχουν και ps3 και 360 δεν είναι τυχεροί, ούτε προνοητικοί.Είναι επίμονοι και θέλουν να δώσουν στον εαυτό τους περισσότερο από το hobby που λατρεύουν..
    Γίνομαι άπληστος?Ίσως...
    Αλλά προτιμώ να γίνομαι άπληστος και να θέλω δεύτερη κονσόλα, παρά να ψάχνω να βρω τα μειονεκτήματα του αντίπαλου δέοντος, να τα πλασάρω σε αυτούς που αρπάζονται εύκολα, και να εξυψώνω τον εαυτό μου σε μικροδιαφορές, της τάξης των 200 ευρώ...

    Έχω χάσει φίλους για αυτό το πραγμα και ξέρω...


    BoT (Back on Topic) τώρα, και εγώ πιστεύω ότι το παιχνίδι θα είναι time exclusive στο 360, και αν βγει εκείνη την περίοδο που λένε (άνοιξη 2009), ούτως ή άλλως θα το πάρω μετά τις εξετάσεις, και λογικά στο ps3
    Επειδη ειναι σημαντικο θα απαντησω και ας βγω offtopic (sorry mods).

    Κοιταξε φιλε μου , εξαρταται το ποσο σοβαρα και ποσο σημαντικο θεωρει κανεισ το gaming στη ζωη του.

    Εαν δινεις πολυ μεγαλη σημασια και φτανεις στο σημειο να μαλωνεις με δικους σου ανθρωπους , δεν ειναι ωραιο οπως και εσυ ο ιδιος πολυ σωστα ειπες.

    Δεν νομιζω οτι αξιζει να χολοσκας.Αλλο τωρα που γραφουμαι εδω μεσα στο φορουμ οτι γραφουμαι.Εγω το βραδυ που ανακοινωθηκε το FFXIII στο 360 , μπορει να με ακουσατε απογοητευμενο και τσαντισμενο με αυτα που εγραφα , ομως μιση ωρα μετα που ειχα κανονησει να βγω εξω για ποτακι , ημουν μεσα στην τρελη χαρα.Ουτε καν με ενοιαζε.

    Απλα επειδη εδω ειναι φορουμ για games , εγω τουλαχιστον σχολιαζω αποκλειστικα τον χωρο αυτον και πολλες φορες δημιουργειται η εντυπωση πως εγω ειμαι γενικα τσαντισμενος λογω των τεκτενομενων στα games , πραγμα που σε καμμια περιπτωση δεν ισχυει.

    μακαρι να ειχαμε ολοι την δυνατοτητα να παρουμε με 130 ευρω το 360 και να εχουν ολοι ολες τις κονσολες.Το οτι εσυ το βρηκες φτηνα , δεν παει να πει οτι ολοι μπορουν να το παρουν με 130 ευρω , γιατι αν ηταν ετσι κανεις δεν θα αγοραζε απο τα μαγαζια.

    Τεσπα οπως και να εχει , εγω που πριν λιγες γραμμες εγραψα "ζηλευω το star ocean 4 " να εισαι σιγουρος οτι πανω απο το star ocean και ολα τα βιντεοπαιχνιδια γενικα ζηλευω και θελω να καταφερω να αποκτησω αλλα πραγματα , πολυ πιο σημαντικα.

    Οποτε ναι μεν θελω πολυ να παιξω το Star Ocean 4 , αλλα πολυ περισσοτερο να πετυχω αλλα πραγματα.

    Και για να πω κατι εντος τοπικ , και εγω πιστευω οτι καποια στιγμη θα ανακοινωθει για PS3 για τους λογους που λες , αλλα τι να το κανω 1 χρονο μετα και να ειναι port , βλακεια ειναι... θα δουμε...

  14. #54
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Προς Muku : ΜΗΝ ΔΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ!!!!

    New Star Ocean 4 Screenshots:

    ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΣ!

    Spoiler!


    Και τωρα που τις ειδες πες μου και σχολιασε!

    Προσωπικα ειναι σαν να ακουω το 360 να μου λεει : "ζηλιαααα - ψωραααα"
    Παντως ειναι φοβερη δουλεια , αν και τα textures στην πρωτη φωτο δεν ειναι αναλογης δουλειας με τις εικονες απο FFXIII και Versus.Ομως τι να λεμε τωρα , το παιχνιδι θα ειναι "αλλου" εαν δεν κανουν βλακεια!

  15. #55
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Προς Muku : ΜΗΝ ΔΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ!!!!

    New Star Ocean 4 Screenshots:

    ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΣ!

    Spoiler!


    Και τωρα που τις ειδες πες μου και σχολιασε!

    Προσωπικα ειναι σαν να ακουω το 360 να μου λεει : "ζηλιαααα - ψωραααα"
    Παντως ειναι φοβερη δουλεια , αν και τα textures στην πρωτη φωτο δεν ειναι αναλογης δουλειας με τις εικονες απο FFXIII και Versus.Ομως τι να λεμε τωρα , το παιχνιδι θα ειναι "αλλου" εαν δεν κανουν βλακεια!
    Ααααχ... Η σημερινή μέρα δεν ξεκινάει καθόλου καλά όπως δείχνουν τα πράγματα. Το ένα χτύπημα μετά το άλλο. Αυτό πιστεύω με τελείωσε...

    Ρε Δημήτρη, εντάξει το τελευταίο πράγμα που θα κοιτούσα σε ένα τέτοιο game είναι αν τα textures είναι καλύτερα ή χειρότερα από του FF... Πραγματικά. Πάντως πιστεύω ότι για να μην έχουν ξεκαθαρίσει ότι θα είναι exclusive στο xbox, κάποια στιγμή θα βγει και στο ps3. Το θέμα είναι πότε...

  16. #56
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Ααααχ... Η σημερινή μέρα δεν ξεκινάει καθόλου καλά όπως δείχνουν τα πράγματα. Το ένα χτύπημα μετά το άλλο. Αυτό πιστεύω με τελείωσε...

    Ρε Δημήτρη, εντάξει το τελευταίο πράγμα που θα κοιτούσα σε ένα τέτοιο game είναι αν τα textures είναι καλύτερα ή χειρότερα από του FF... Πραγματικά. Πάντως πιστεύω ότι για να μην έχουν ξεκαθαρίσει ότι θα είναι exclusive στο xbox, κάποια στιγμή θα βγει και στο ps3. Το θέμα είναι πότε...
    Ναι βρε εννοειται αυτο , γι αυτο αλλωστε γυρισα και ειπα "Ομως τι να λεμε τωρα , το παιχνιδι θα ειναι "αλλου" "

    Φαντασια και sci fi σε ολο του το μεγαλειο!!!

    Παιδια , οντως ακομα δεν εχουν βγει να δηλωσουν επισημα οτι ειναι exclusive για το xbox? Μην μου ποσταρετε , "on 360" κλπ κλπ θελω αρθρο που να λεει δια στοματος Squarenix :"Exclusive for 360"

  17. #57
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ναι βρε εννοειται αυτο , γι αυτο αλλωστε γυρισα και ειπα "Ομως τι να λεμε τωρα , το παιχνιδι θα ειναι "αλλου" "

    Φαντασια και sci fi σε ολο του το μεγαλειο!!!

    Παιδια , οντως ακομα δεν εχουν βγει να δηλωσουν επισημα οτι ειναι exclusive για το xbox? Μην μου ποσταρετε , "on 360" κλπ κλπ θελω αρθρο που να λεει δια στοματος Squarenix :"Exclusive for 360"
    Κοίτα, θυμάμαι που τους είχαν ρωτήσει αν θα βγει στο ps3 και δεν απάντησαν με ένα ναι ή ένα όχι. Είχαν πει ότι έχει ανακοινωθεί στο xbox360 for now. Οπότε για να αποφεύγουν να ξεκαθαρίσουν την κατάσταση είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η ανάπτυξη είχε ξεκινήσει για ps3 και κάπου στα μέσα έπεσε το μαρούλι και τσουπ, να το στο 360 exclusive. Αλλά προφανώς κάποια στιγμή θα το ολοκληρώσουν και θα το βγάλουν και στο ps3 με περισσότερο content όπως έχουμε συνηθίσει πλέον στα timed exclusives. Βέβαια θα προτιμούσα 1000000 φορές να έβγαινε στην ώρα του και ας μην είχε το παραπάνω content.

  18. #58
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Κοίτα, θυμάμαι που τους είχαν ρωτήσει αν θα βγει στο ps3 και δεν απάντησαν με ένα ναι ή ένα όχι. Είχαν πει ότι έχει ανακοινωθεί στο xbox360 for now. Οπότε για να αποφεύγουν να ξεκαθαρίσουν την κατάσταση είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η ανάπτυξη είχε ξεκινήσει για ps3 και κάπου στα μέσα έπεσε το μαρούλι και τσουπ, να το στο 360 exclusive. Αλλά προφανώς κάποια στιγμή θα το ολοκληρώσουν και θα το βγάλουν και στο ps3 με περισσότερο content όπως έχουμε συνηθίσει πλέον στα timed exclusives. Βέβαια θα προτιμούσα 1000000 φορές να έβγαινε στην ώρα του και ας μην είχε το παραπάνω content.
    Μαζι σου σε οτι λες!!:bowdown:

  19. #59
    Advanced Member freak's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    420
    PSN ID
    tsikibaum

    Default

    Γι αυτο ακριβως το λογο πηρα 360...Πρωτο και καλυτερο ξεζουμιζω το Lost Odyssey...(11 ωρες gameplay και ακομα ειμαι στο 1ο απο τα 4 dvd)

    Επειδη τα παραπανω λινκς δεν δουλευουν δειτε εδω το video

    http://www.gametrailers.com/player/36263.html
    Last edited by Valkyre; 03-10-2008 at 16:51.

  20. #60
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Πρέπει κάποιος να το έχει ξαναποστάρει το video. Αλλά τώρα που το ξαναείδα, ξαναπορώθηκα. Πραγματικά απίστευτο παιχνίδι.

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •