Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 59

Thread: Deadly Premonition : Director's Cut - [3D] - [Playstation®Move]

  1. #21
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    το εχεις παιξει ε? ναι ρε φιλε ειναι εντελως useless το εβαλα λιγο το μεσημερι στο 360 μηπως κανω λαθος , μηπως η μνημη μου με απατα , αλλα οχι . ασε που απο τους 10 που θα το πιασουν οι 8 θα το παρατησουν στα 5' , τι move συζηταμε τωρα?
    Δεν το εχω παιξει μιας και ηταν στο 360 μονο που δεν εχω και δεν ειχε βγει στο pc.Περιμενα μηπως και εβγαινε στο ps3 αλλα ειδα οτι περασε καιρος και το "ξεγραψα" να ερθει.
    Οποτε αποφασισα να δω το let's play walkthrough γιατι με ειχε φαει ....και το απολαυσα απο την αρχη μεχρι το τελος και δεν το μετανιωσα XD (οχι τοσο για το gameplay γιατι με εβλεπα να νευριαζα πολλες φορες σε καποια sequences ,ειδικα αμα δεν ηξερα αυτο περι unbreakable οπλων απο συγκεκριμενα sidequests,αλλα κυριως για την ιστορια,τον φοβερο πρωταγονιστη,το quirky soundtrack,τα references και γενικα το ποσο περιεργο ηταν XD ).
    Για αυτο και ειπα το παραπανω για τα οπλα(ο αφηγητης ηταν αναλυτικοτατος για το καθετι παραμικρο του παιχνιδιου,ακομα και για sequences που μπορει να εκνευρισαν κοσμο).
    Και οντως το βλεπω λογω του παραπανω οι 8 στους 10(μη σου πω και 9) να το παρατανε .Το αστειο ειναι οτι και οι μεν και οι δε εχουν δικιο imo χαχαχαχ.



    Τελικα μου βγηκε σε καλο γιατι με το ps3 μου εκτος λειτουργιας παλι δεν θα μπορουσα να το παιξω .
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  2. #22
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ετσι ειναι .σου σπαει τα νευρα καποιες στιγμες αλλα η περιεργια για το στορυ , ο απιστευτος ηρωας, τα driving sessions με τις αναφορες σε 80's movies ειναι τοσο εθιστικα που παιζεις και παιζεις και παιζεις...

    Spoiler!

  3. #23
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    πιστεψε με δεν εχει καμια θεση το move στο παιχνιδι. τα mechanics ειναι χαλια , το shooting κομματι ειναι εντελως απλο σαν τα πρωτα resi και ακομα πιο απλοικο και δυστροπο. ειναι game σεναριου και χαρακτηρων καθαρα το shooting ειναι απλα για να υπαρχει .
    Quote Originally Posted by james9 View Post
    το εχεις παιξει ε? ναι ρε φιλε ειναι εντελως useless το εβαλα λιγο το μεσημερι στο 360 μηπως κανω λαθος , μηπως η μνημη μου με απατα , αλλα οχι . ασε που απο τους 10 που θα το πιασουν οι 8 θα το παρατησουν στα 5' , τι move συζηταμε τωρα?
    χμμμ τα διαβασες τα αρθρα που ποσταρα?Η ειδες απλα το γεγονος οτι θα εχει move support και σχολιαζεις?το παιχνιδι θα εχει upgrate σε ολα.σε σημειο που σχολιαζουν μερικοι οτι αν διορθωσουν τα 2 σημαντικα προβληματα του-mechanics & graphics- οτι ισως "χασει" την μαγεια του το παιχνιδι.οποτε θα διορθωσουν το shooting κομματι και θα το κανουν πιο προσβασιμο...Γιατι προβληματιζεσαι τοσο με το move και χαλιεσαι?
    Επισης αυτο που λες οτι 8-10 θα το παρατησουν...χμμμ τωρα πια το παιχνιδι εχει δημουργησει μια cult αισθηση.υπαρχει κοσμος που το περιμενει στο ps3 γιατι ακριβως ξερει τι θελει απτο παιχνιδι..
    Επισης Δασκαλε αποτι καταλαβα απο αυτα που γραφεις το παιχνιδι εχει καλυτερα melee weapons.γιατι δεν μπορουν με το move να τα κανουν να λειτουργησουν?μονο σαν pew pew μπορει να χρησιμοποιηθει?
    Να σημειωσω για να μην παρεξηγηθω οτι i don't give a break που θα εχει move support.εγω το παιχνιδι θελω!
    Spoiler!

  4. #24
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    διακρινω μια ειρωνια με την οποια γενικα ειμαι ευαισθητος οποτε δεν θα απαντησω για να μην ξεφυγω. καλο παιχνιδι και θα κραταω τη γνωμη μου για μενα μαις και δεν βλεπω να υπαρχει επικοινωνια μερικες φορες .

    Spoiler!

  5. #25
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    διακρινω μια ειρωνια με την οποια γενικα ειμαι ευαισθητος οποτε δεν θα απαντησω για να μην ξεφυγω. καλο παιχνιδι και θα κραταω τη γνωμη μου για μενα μαις και δεν βλεπω να υπαρχει επικοινωνια μερικες φορες .
    κοιτα να δεις που συμφωνουμε σαυτο τουλαχιστον...και γω διακρινω μια ειρωνια οταν λες για αυτα που ποσταρα περι move...δεν ειμαστε μικρα παιδια ομως δεν θα το συνεχισουμε ετσι?sorry αν ξεφυγα...γνωμες ειναι αυτες ρε συ λογικο ειναι να διαφερουν!και σου ξαναλεω οτι δεν εχω κολημα με το move!μπορει να βγει καλο ομως!επισης δεν διαβαζω πολλα για το παιχνιδι γιατι θελω να το ζησω 100%.εσυ που το εχεις στο 360 εχεις αποψη οποτε για να λες οτι δεν κολλαει το λαμβανω υποψην!εχουμε καιρο ακομα παντως μεχρι να κυκλοφορησει...σκεφτομουν να το παρω και απο ασια σκεψου!!!!γλιτωσα τα λεφτακια μου-αν και ειχε εξαντληθει το red seeds profile εκει!
    Spoiler!

  6. #26
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    οχι δεν συμφωνουμε γιατι εγω δεν ειρωνευτηκα σε καμια περιπτωση αυτα που ελεγες απλα ειπα τη γνωμη μου εχοντας παιξει πανω απο 30 ωρες το παιχνιδι . δεν θυμομουνα καν ποιος ποσταρε τι , νομιζα οτι ηταν δυο ατομα που μιλουσανε περι Move. αντιθετα η ειρωνια σου ηταν προσωπικη με quote. δεν συνεχιζω , τα παραπανω απλα προς διευκρινηση .

    Υ.Γ. με ενοχλει η ειρωνια οχι για κανενα αλλο λογο αλλα γιατι εχω ξοδεψει καποιες ωρες σε ενα Χ παιχνιδι και γραφω 2-3 πραγματα για να "βοηθησω" καποιους που δεν το εχουν παιξει να καταλαβουν περι τινος προκειται . το ιδιο ειχα συναντησει πριν καιρο οταν εγραφα καποια mini reviews απο παιχνιδια που επαιζα στο φλασαρισμενο μου 360 . ειχα και πολυ χρονο τοτε και τα τελειωνα πριν τα πιασει κανεις αλλος εδω μεσα. ε, μου στελνανε 2-3 Pm μπινελικια οτι ειμαι πειρατης κλπ . οτι ναναι δηλαδη.

    σορρυ για το οφτοπικ .
    Last edited by james9; 14-03-2012 at 12:48.

    Spoiler!

  7. #27
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    το εχεις παιξει ε? ναι ρε φιλε ειναι εντελως useless το εβαλα λιγο το μεσημερι στο 360 μηπως κανω λαθος , μηπως η μνημη μου με απατα , αλλα οχι . ασε που απο τους 10 που θα το πιασουν οι 8 θα το παρατησουν στα 5' , τι move συζηταμε τωρα?
    Για το move με ποιον συζητας?με μενα και τον νικολα.και γω σαν ειρωνια το εκλαμβανω αυτο που γραφεις.αμα νομιζες οτι γραφουν 2-3 τοτε να εισαι και συ πιο προσεκτικος....ζητησα συγνωμη αν σε εθιξα και συνεχιζεις...να σαι καλα...
    τελικα ισως δεν εχεις μονο προβλημα με την ειρωνια...το thread ειναι για να μαθαινουμε τα νεα του παιχνιδιου.αν εχεις προβλημα στειλε μου PM..

    το παιχνιδι θα λεγεται τελικα Deadly Premonition: Director's Cut.
    http://www.grouvee.com/news/deadly-p...ng-to-ps3/147/
    Spoiler!

  8. #28
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    ¶ρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    το παιχνιδι θα λεγεται τελικα Deadly Premonition: Director's Cut.
    http://www.grouvee.com/news/deadly-p...ng-to-ps3/147/
    Διαβασες την ειδηση πριν τη ποσταρεις? Γιατι πουθενα δε λεει οτι το παιχνιδι θα λεγεται Deadly Premonition: Director's Cut.

  9. #29
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by aris13 View Post
    Διαβασες την ειδηση πριν τη ποσταρεις? Γιατι πουθενα δε λεει οτι το παιχνιδι θα λεγεται Deadly Premonition: Director's Cut.
    πανω πανω Αρη με bolt!τι στο καλο κανω λαθος?το ξανατσεκαρα!ναι γιατι θα εχει αν θυμαμαι καλα και καποια επιπλεον chapters...
    Spoiler!

  10. #30
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    ¶ρης

    Default

    O τιτλος της ειδησης ειναι παραπλανητικος αφου δεν εχει ανακοινωθει η ονομασια της νεας εκδοσης του παιχνιδιου.

  11. #31
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by aris13 View Post
    O τιτλος της ειδησης ειναι παραπλανητικος αφου δεν εχει ανακοινωθει η ονομασια της νεας εκδοσης του παιχνιδιου.
    Στα περισσοτερα αρθρα που διαβασα τοτε που το ανακοινωσανε ετσι το αναφερουν..
    http://thesilentchief.com/2012/03/08...ed-to-the-ps3/
    http://www.destructoid.com/deadly-pr...3-223467.phtml

    λες απλα οτι μπορει απλα ετσι να το ανακοινωσανε αλλα τελικα η ολοκληρωμενη ονομασια να ειναι αλλιως?μπορει...ισως απλα να ειναι μια προσωρινη ονομασια μεχρι να βγει...ειδωμεν..
    Spoiler!

  12. #32
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Deadly Premonition: The Directors Cut coming to PlayStation 3 in 2013
    http://blog.eu.playstation.com/2012/...ion-3-in-2013/


    Deadly Premonition was the ultimate ΅love it or hate itΆ when it was originally released back in 2010, to the extent that it currently holds a Guinness World Record, and it is wonderful to continually see the tremendous support from fans all over the world.
    On that note, we really took into consideration feedback from our loyal fan base and are thrilled to announce Deadly Premonition: The DirectorΆs Cut.
    Deadly Premonition: The DirectorΆs Cut is about FBI special agent Francis York Morgan as he investigates the murder of a young woman in the town of Greenvale. In this small town, players have to solve a murder mystery and survive against the killer and supernatural creatures that have taken residence.
    Along with the original story and gameplay, there are some great new features, including HD graphics, an updated control system, a brand new scenario from the gameΆs director, Hidetaka “Swery” Suehiro, and DLC to keep the mystery going once you complete the main campaign.
    Deadly Premonition: The DirectorΆs Cut is both a love letter to fans that supported the game and a great update for new players. With the enhancements and new content, the team is confident that old players will re-experience Deadly Premonition the way it was intended to be and that new players will discover a narrative experience unlike any other game.
    .

  13. #33
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Εχω μια ερωτηση:

    Τι ειναι αυτο που κανει το παιχνιδι τοσο καλο? Παντου βλεπω απ' τη μια χαλια score και απ' την αλλη ενθουσιασμενους οσους το εχουν παιξει...ρωταω επειδη φαινεται ενδιαφερον παιχνιδι αλλα εχω μπερδευτει.

  14. #34
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by tnf50 View Post
    Εχω μια ερωτηση:

    Τι ειναι αυτο που κανει το παιχνιδι τοσο καλο? Παντου βλεπω απ' τη μια χαλια score και απ' την αλλη ενθουσιασμενους οσους το εχουν παιξει...ρωταω επειδη φαινεται ενδιαφερον παιχνιδι αλλα εχω μπερδευτει.
    Πολυ ενδιαφερουσα twisted ιστορια αποτι εχω καταλαβει. old school gameplay και survival horror.καφρικοι χαρακτηρες...εχει κατι το ιδιαιτερο!
    Spoiler!

  15. #35
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=NtN8RNEqluo&list=UUbu2SsF-Or3Rsn3NxqODImw&index=2&feature=plcp"]Deadly Premonition Director's Cut - A Deadly Update - YouTube[/ame]
    .

  16. #36
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    [YOUTUBE]xSZg9rzFO1U[/YOUTUBE]
    .

  17. #37
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill
    Spoiler!

  18. #38
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Interested, αν φυσικα ολες αυτες οι βελτιωσεις που λεει ο Swery ειναι πραγματικοτητα.


  19. #39
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Αν σκεφτεις οτι το παιχνιδι εφαγε το κραξιμο του αιωνα για τα παναθλια γραφικα του και το broken gameplay του, αν οι βελτιωσεις στους τομεις αυτους ειναι σωστες τοτε θα μιλαμε για αριστουργημα!εδω τολμησανε και το εκθειασανε κιας ειχε τα τοσα προβληματα!για μενα παντως ειναι day one και ας μην υπηρχαν οι βελτιωσεις...δεν θα ξεχασω που εψαχνα να παρω το ιαπωνικο!!!
    Spoiler!

  20. #40
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill
    Spoiler!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •