Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 34

Thread: Toki Remake

  1. #1
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Toki Remake

    Old news για καποιους ισως, εγω παντως μολις χθες το ανακαλυψα και πραγματικα εμεινα με το στομα ανοικτο. Ολοι οι παλιοτεροι gamers που ξοδευαμε ολο μας το χαρτζηλικι στα "ουφαδικα" θυμομαστε με νοσταλγια ενα απο τα κορυφαια arcade games ολων των εποχων, το Toki. Μια ομαδα Γαλλων devs ασχολειται με remakes απο 2d classics, ενα απο αυτα το Toki που προκειται να κυκλοφορησει στο Live και για PC. Φυσικα παει καιρος που εχει να κυκλοφορησει κατι νεο για το συγκεκριμενο οποτε οποιος εχει πληροφοριες ας βοηθησει (ελπιζω να μην ακυρωθηκε και να βρηκαν publisher τα παλικαρια).




















    trailer
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=owQg9CRJgN0&feature=player_embedded"]YouTube - Toki Arcade Remixed Version - Work in Progress[/ame]

    Πραγματικα καντε κλικ για μεγεθυνση, η δουλεια που εχει γινει ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ. Τι να πω, αν το project προxωραει κανονικα και δεν εχει ακυρωθει τοτε ειναι ΚΡΙΜΑ που δεν θα το εχουμε στο PSN.

    official blog
    http://golgothstudio.com/devblog/category/toki/


  2. #2
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Πωπω, ένα από τα games που είχα λιώσει στην amiga σε νηπιακή ηλικία Τι μου θύμισες τώρα, αυτό και το Jim Powers ήταν από τα αγαπημένα μου. Όντως κρίμα που δεν θα υπάρχει για psn αλλά αφού θα βγει σε pc μάλλον θα έχουμε κάπου να το παίξουμε.

  3. #3
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    πΩΠΩ....μιλάμε άπειρα πενηντάρικα στα ουφάδικα των Ιωαννίνων...κάθε καλοκαίρι που πήγαινα στους παππούδες δε μπορούσα να ξεκολλήσω! Λέτε να μην κυκλοφορήσει καθόλου PSN?

  4. #4
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Βασικα κατσε να δουμε ΑΝ κυκλοφορησει γενικα το παιχνιδι, παει καιρος που εχει να μιλησει καποιος γι' αυτο. Απο ενα google search που εκανα δεν ειδα τιποτα για ακυρωση, αλλα τα νεα σταματουν στο 2009...


  5. #5
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το χα λιώσει και εγώ! Το τερμάτιζα για πλάκα απο ένα σημείο και μετά! Μακάρι να βγαινε PSn!

  6. #6
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Η δουλεια που εχει γινει ειναι απιστευτη!Περιμενω να ακουσω νεα εδω και πολλους μηνες αλλα τιποτα ακομα,αν και θελω να πιστευω οτι μεχρι το τελος του ετους θα εχει κυκλοφορησει.Για PSN δεν νομιζω να το δουμε ομως...







    Last edited by isildur83; 19-10-2010 at 01:52.

  7. #7
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Βασικα κατσε να δουμε ΑΝ κυκλοφορησει γενικα το παιχνιδι, παει καιρος που εχει να μιλησει καποιος γι' αυτο. Απο ενα google search που εκανα δεν ειδα τιποτα για ακυρωση, αλλα τα νεα σταματουν στο 2009...
    Εγώ πάντως που μπήκα στο site των devs βλέπω ότι υπάρχουν ακόμα και μάλιστα ζητάνε και προγραμματιστή σε πρόσφατη αγγελία (June 2010) όπου και έστειλα βιογραφικό Οπότε υποθέτω το project προχωράει, αν με πάρουν θα τους πιέσω να το κυκλοφορήσουν για ps3

    Πάντως έχει γίνει τρομερή δουλειά. Το visual style είναι απλά πανέμορφο, μακάρι να κυκλοφορήσει σύντομα σε όποια πλατφόρμα κι αν είναι αυτή!

  8. #8
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Oχι ρε σεις!!! Ο ΤΟΚΙ!!!! Απιστετο παιχνιδι!

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  9. #9
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    απο τα κλασσικα αγαπημενα...ευκολα απο τα καλυτερα του ειδους

  10. #10
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Ύστερα από πληροφορίες εκ των έσω, έμαθα ότι ασχολούνται με όλες τις digital markets για τις κονσόλες, psn, xbox live, wiiware. Οπότε δεν το θεωρώ απίθανο να κυκλοφορήσει και για ps3 και απλά να μην έχει ανακοινωθεί! Μακάρι δηλαδή γιατί ήταν από τα αγαπημένα μου και η δουλειά που έχουν κάνει είναι φανταστική!

  11. #11
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Τελικα muku φαινεται πως ειχες δικιο και θα κυκλοφορησει παντου το παιχνιδι. Συμφωνα με αυτο το λινκ καθυστερει μεν η κυκλοφορια του μεχρι τον Απριλιο αλλα βρηκαν publisher (Ignition Entertainment) και θα κυκλοφορησει σε PC,PSN και Live.
    Περιττο να πω οτι ειναι first day buy απο μενα αν πανε ολα καλα και κυκλοφορησει τελικα.


  12. #12
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    επικες στιγμες στα arcade! Νοσταλγιαααα

  13. #13
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Πολύ αμφιβάλλω πάντως αν θα βγει μέχρι τον Απρίλιο

  14. #14
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Να ξερασεις ο,τι ξερεις και να τα αφησεις αυτα


  15. #15
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Κάνω ένα bump με κάποιες αποκλειστικές πληροφορίες Αρχικά θα κυκλοφορήσει μόνο για steam με στόχο αργότερα και για PSN/Live. Στόχος είναι για Σεπτέμβριο, δεν ξέρω τι delays θα φάει και αν θα φάει. Μέσα στον μήνα θα βγει demo εκτός απροόπτου.

  16. #16
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    καπου το χα παιξει αυτο το παιχνιδακι θυμαμαι τη μαιμου

  17. #17
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Στα arcades (ηλεκτρονικά/ουφάδικα) ή στο mame στο pc.

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=9QgRaVdYshU"]YouTube - ‪Mame32 Toki‬‏[/ame]

  18. #18
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    right mame 32

  19. #19
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Κάνω ένα bump με κάποιες αποκλειστικές πληροφορίες Αρχικά θα κυκλοφορήσει μόνο για steam με στόχο αργότερα και για PSN/Live. Στόχος είναι για Σεπτέμβριο, δεν ξέρω τι delays θα φάει και αν θα φάει. Μέσα στον μήνα θα βγει demo εκτός απροόπτου.

    Steam is ok I guess, αλλα μονο μεσω PSN/live θα μπορεσει να πουλησει το παιχνιδι. Επισης Σεπτεμβριο? Really?
    Καλυτερα θα ηταν να εβρισκαν ενα "νεκρο" window και να κυκλοφορουσαν το παιχνιδι (καλοκαιρι καλη ωρα) παρα να το στειλουν στον λακο τον λεοντων απο Σεπτεμβρη, προσωπικη αποψη που αφορα ολα τα μη high profile games.
    Well thanks for the info, το οτι ειναι ακομα on track ειναι τουλαχιστον ευχαριστο.


  20. #20
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Steam is ok I guess, αλλα μονο μεσω PSN/live θα μπορεσει να πουλησει το παιχνιδι. Επισης Σεπτεμβριο? Really?
    Καλυτερα θα ηταν να εβρισκαν ενα "νεκρο" window και να κυκλοφορουσαν το παιχνιδι (καλοκαιρι καλη ωρα) παρα να το στειλουν στον λακο τον λεοντων απο Σεπτεμβρη, προσωπικη αποψη που αφορα ολα τα μη high profile games.
    Well thanks for the info, το οτι ειναι ακομα on track ειναι τουλαχιστον ευχαριστο.
    Βασικά το studio είναι αρκετά μικρό. Από τον Νοέμβρη που μας πέρασε, τουλάχιστον, το Toki είχε παγώσει και είχε δοθεί έμφαση σε ένα αποκλειστικό για Live. Τώρα πάγωσε ξανά αυτό για κάποιους λόγους και έχει πέσει όλο το development στο toki. Οπότε αυτή τη φορά θα κυκλοφορήσει σίγουρα. Πριν τον Σεπτέμβρη δεν νομίζω να έχει ολοκληρωθεί, πάντως για να αποφύγει τις κυκλοφορίες. Γενικά δεν ξέρω τις πωλήσεις που έχουν τα games στο steam σε σχέση με psn και live αλλά το pc είναι πιο εύκολη πλατφόρμα για την δημιουργία και κυκλοφορία ενός τίτλου. Οπότε πιθανόν να στοχεύουν σε κάποια έσοδα από εκεί ώστε να επενδύσουν εργατοώρες στις κονσόλες αργότερα. Πάντως προχωράει με σταθερή ταχύτητα το development. Μόλις έχω demo στα χέρια μου θα γράψω εντυπώσεις.

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •