Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: [Trophy guide] Pro Evolution Soccer 2011

  1. #1
    Advanced Member ikaria_g4's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Behind you
    Posts
    492
    PSN ID
    ikaria_g4
    Name
    Βαγγέλης

    Default [Trophy guide] Pro Evolution Soccer 2011

    Βάζετε το PES 2011 στο PS3 σας και ξεκινάμε:



    Ξεκινήστε ένα νέο UEFA Champions League από το κεντρικό menu.
    Βάλτε την δυσκολία στο πιο εύκολο και πάρτε Barcelona.
    Σε κάθε ματς κάντε hat trick όσο ποιο γρήγορα μπορείτε με κάποιον από τους παίχτες σας.
    Μόλις τελειώσει ο πρώτος αγώνας θα πάρετε το τρόπαιο: First Glory

    Σε 5 αγώνες θα πάρετε το τρόπαιο: Hat-trick Hero

    Μετά τον έκτο αγώνα αφού θα έχετε περάσει στη φάση των 16 θα πάρετε το τρόπαιο: Made the Knockout phase

    Σε κάθε ματς μόλις έχετε κάνει το hat-trick γυρίστε στην άμυνα σας και περιμένετε απλά να περάσει ο χρόνος με τη μπάλα στα πόδια παίχτη σας. Αν έχετε βάλει την δυσκολία στο ποιο εύκολο δε θα σας ενοχλήσει κανένας επιθετικός. Επίσης μην κάνετε κανένα φάουλ μέχρι να γίνει το hat-trick, ούτε μετά.
    Μετά από 10 αγώνες θα πάρετε τα τρόπαια: Perfect 10, Possession Play, The Gentleman

    Μετά τον δέκατο αγώνα που λογικά θα είστε στα ημιτελικά μόλις αρχίσει το ματς βάλτε γρήγορα ένα αυτογκόλ για να βρεθείτε πίσω στο σκορ. Βάλτε 2 γκολ ή περισσότερα και κερδίστε το παιχνίδι.Μετά από αυτό τον αγώνα θα πάρετε το τρόπαιο: Come Back Win

    Στον δεύτερο ημιτελικό κρατήστε τη μπάλα μέχρι το τέλος του αγώνα. Γύρω στο 85 λεπτό πηγαίνετε στην περιοχή του αντιπάλου με τον messi ή κάποιον καλό επιθετικό. Μόλις αρχίσουν να παίζονται οι καθυστερήσεις βάλτε το νικητήριο goal. Σιγουρευτείτε ότι έχουν τελειώσει τα 90 λεπτά. Αν το χάστε το γκολ και λήξει ο αγώνας (πράγμα δύσκολο) μην ανησυχείτε, παίξτε ένα φιλικό και κάντε αυτό που έγραψα παραπάνω.
    Μετά από αυτό τον αγώνα θα πάρετε το τρόπαιο: Last Gasp Winner

    Επόμενος αγώνας ο τελικός. Κερδίστε και πάρτε το τρόπαιο: European Champions




    Αφού έχετε κάνει τα προηγούμενα από το κεντρικό menu ξεκινήστε το Copa Santander Libertadores. Πάρτε μια ομάδα και βάλτε την δυσκολία στο εύκολο. Έχετε παίξει 13αγώνες μέχρι τώρα συνολικά. Όταν ξεκινήσετε την διοργάνωση και μετά από 2 αγώνες αρχίστε σε κάθε αγώνα να βάζετε 3 γκολ και πάνω…
    μετά από πέντε αγώνες θα πάρετε το τρόπαιο: Predatory Striker

    Συνεχίστε με νίκες τη διοργάνωση για να φτάσετε στον τελικό . Κερδίστε και εκεί .
    Αμέσως μετά θα πάρετε το τρόπαιο: Kings of Latin America




    Επόμενο mode το become a legend.Μην τρομάζετε… θα χρειαστεί να παίξετε μόνο 8(!) παιχνίδια!

    Πριν αρχίσετε πηγαίνετε στο extra content και αγοράστε τις προθήκες για το become a legend. (να μπορείτε να διαλέξετε σε ποια ομάδα θα πάτε, να μπορείτε να πάρετε πραγματικό παίχτη και να σας καλούν στην εθνική ομάδα). Αν δεν έχετε pes points παίξτε μερικά online ματς που δίνουν 50 πόντους το κάθε ένα.
    Ξεκινήστε και επιλέξτε τον Messi για να χειρίζεστε. 5λεπτους αγώνες και το πιο εύκολο επίπεδο δυσκολίας .επίσης σιγουρευτείτε ότι ενεργοποιείτε και τις τρεις επιλογές κάτω κάτω (αυτές που αγοράσατε πριν).
    Κάντε skip τον μήνα με τα φιλικά. Ξανά κάντε skip και επιλέξτε μέχρι να κληθείτε.
    Μόλις κληθείτε για ένα επίσημο ματς (κύπελλο, πρωτάθλημα κτλ) παίξτε τον αγώνα κανονικά. Μόλις τελειώσει θα πάρετε το τρόπαιο: The Debutant

    Προσλάβετε τον καλύτερο manager για να μπορεί να σας πηγαίνει στις ομάδες που επιλέγετε.Κάντε skip μέχρι το τέλος Ιουνίου. Θα σας σταματάει για νέες προτάσεις κτλ γι αυτό μην απομακρυνθείτε πολύ από το ps3. Μπορεί να γυρίσετε και να είστε ακόμα σχεδόν στην ίδια ημερομηνία. Φτάστε στις 20-25 Ιουνίου και επιλέξτε 3 ομάδες από την pes league για να πάτε. Όποια σας κάνει πρόταση υπογράψτε. Κάντε σκιπ μέχρι το τέλος της χρονιάς .αρχίστε την επόμενη χρονιά και κάντε πάλι σκιπ μέχρι το τέλος της. ΚαθΆ όλη τη διάρκεια μην υπογράφετε κανένα συμβόλαιο. στο τέλος διαλέξτε ομάδες από Γαλλία, Ιταλία, Ολλανδία ή Αγγλία. Πηγαίνετε σε μια ομάδα και κάντε πάλι το ίδιο (skip μέχρι το τέλος της χρονιάς και αλλαγή ομάδας σε άλλο πρωτάθλημα.
    Τη χρονιά 2014 θα έχει mundial. Παίξτε όλα τα ματς κανονικά. Σκοράρετε συνέχεια. Όσα γκολ μπορείτε σε κάθε ματς.
    Μετά το τέλος του πρώτου αγώνα θα πάρετε το τρόπαιο: International Cup Debut

    Μετά το τέλος του τουρνουά θα πάρετε το τρόπαιο: International Cup MVP


    Τελειώστε τη σεζόν και ξεκινήστε την επόμενη. κάντε σκιπ μέχρι το τέλος Νοεμβρίου. Τότε θα δοθούν τα βραβεία της χρονιάς.
    Αν έχετε κάνει στο mundial ότι έγραψα θα βγείτε ποδοσφαιριστής της χρονιάς και θα πάρετε το τρόπαιο: The Super Hero

    Συνεχίστε το σκιπ μέχρι τον Ιούνιο και διαλέξτε άλλη ομάδα διαφορετική κάθε φορά.Κάντε αυτό για μερικά χρόνια ακόμα.
    Σιγουρευτείτε ότι έχετε πάει και στα 6 πρωταθλήματα (Ισπανία που ξεκινήσατε, pes league , Ιταλία, Ολλανδία, Γαλλία και Αγγλία)
    Μετά από μερικά χρόνια και αφού θα έχετε περάσει από 10 διαφορετικές ομάδες και από τα 6 πρωταθλήματα θα πάρετε το τρόπαιο: The Journeyman

    Αυτά ήταν τα τρόπαια του bal.Δεν ήταν και δύσκολα ε;





    Πάμε στη Master League
    Ξεκινήστε μια master league και πάρτε Μπαρτσελονα . Βάλτε 5λεπτους αγώνες και την δυσκολία στο εύκολο. φυσικά με τους κανονικούς παίχτες.
    Παίξτε ΟΛΟΥΣ τους αγώνες της χρονιάς και κερδίστε τους όλους.
    Στο τέλος Νοεμβρίου θα πάρει ο Messi το τρόπαιο του ποδοσφαιριστή της χρονιάς και εσείς θα πάρετε το τρόπαιο: World Footballer of the Year

    Μόλις περάσετε στους 16 του champions league θα πάρετε το τρόπαιο: European Elite 16

    Μόλις κερδίσετε την διοργάνωση θα πάρετε και το τρόπαιο: Kings of Europe

    Στο τέλος της χρονιάς θα πάρετε τα τρόπαια: League Winner και The Invincibles

    Ξεκινήστε την επόμενη χρονιά και κάντε sim όλα τα ματς
    Όταν βγει η κατάταξη συλλόγων θα πάρετε το τρόπαιο: No.1 Club

    Μετά από συνεχόμενο sim για 9 χρόνια και αφού προσέχετε τα βασικά (μην χρεοκοπήσετε, μην μείνετε χωρίς παίχτες κτλ) θα πάρετε το τρόπαιο : 10 years of Service

    Αυτά ήταν τα τρόπαια της Mater League




    Συνεχίζουμε με τα υπόλοιπα.
    Πηγαίνετε στο edit mode και επιλέξτε να επεξεργαστείτε τους παίχτες μια ομάδας από το πρωτάθλημα της PES League. Κάντε τους όλους 1.48 ύψος και ανεβάστε το aggression όλων των αμυντικών στο 99.
    Κάντε αποθήκευση και πηγαίνετε να παίξετε φιλικό. Πάρτε Ρεαλ Μαδρίτης και επιλέξτε σαν αντίπαλο την ομάδα που επεξεργαστήκατε. βάλτε την δυσκολία στο εύκολο και τη φόρμα της ομάδας σας στο βελάκι που δείχνει προς τα πάνω. Ενώ τον αντιπάλων σας στο βελάκι που δείχνει κάτω.
    Ξεκινήστε τον αγώνα. Και προσπαθήστε να βάλτε ένα goal από πολύ μακριά. Επιλέξτε C.Ronaldo για να σουτάρετε. μετά από λίγες προσπάθειες θα μπει.
    Όταν τελειώσει το ματς αν ένα από τα γκολ είναι πίσω από τα 35 μέτρα θα πάρετε το τρόπαιο: Long Ranger



    Ξεκινήστε κι άλλο αγώνα με ίδιες ομάδες και ίδιες ρυθμίσεις εκτός από την δυσκολία και την διάρκεια. Βάλτε την στο μέτριος και 5λεπτο αγώνα. επίσης επιλέξτε να παίξετε σε διαφορετικό γήπεδο.
    Όταν αρχίσει ο αγώνας με κάποιον από τους επιθετικούς σας πηγαίνετε ακριβώς έξω από την περιοχή του αντιπάλου.
    Πατήστε R2 και κατευθυνθείτε παράλληλα με την γραμμή της περιοχής (σαν κάβουρας θα πηγαίνει ο παίχτης σας) . Δε θα αργήσετε να πάρετε το πρώτο φάουλ. Εκτελέστε με τον Ronaldo πατώντας το βελάκι προς τα κάτω και γεμίστε την δύναμη στο 1/3. Αν δεν μπει δεν πειράζει… συνεχίστε με τον ίδιο τρόπο να κερδίζετε φάουλ.Μόλις βάλτε συνολικά 5 φάουλ (μπορεί να έχετε σκοράρει με φάουλ σε κάποιο από τα προηγούμενα mode) θα πάρετε το τρόπαιο: Dead-ball Expert

    Όσο προσπαθείτε να βάλετε τα φάουλ σε 5λεπτους αγώνες κάθε φορά να αλλάζετε και το γήπεδο. Όταν έχετε βάλει τα απαιτούμενα φάουλ συνεχίστε να παίζετε φιλικά με όποιες ομάδες θέλετε και όποιες ρυθμίσεις θέλετε. Αλλά κάθε φορά να αλλάζετε γήπεδο. Πάρτε τα με την σειρά.Μόλις τελειώσετε και το τελευταίο ματς θα πάρετε το τρόπαιο: World Traveller

    Σας έχει μείνει μόνο ένα τρόπαιο. Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να συνεννοηθείτε με τους φίλους σας να μπείτε στο online και να παίξετε ranked ματς. Πάρτε μερικές νίκες από κάθε φίλο σας και συμπληρώστε 15 νίκες σερί. Αν έχετε συμπληρώσει συνολικά 20 αγώνες online θα πάρετε και το τελευταίο τρόπαιο: Mr. Consistency (Online)
    Για το online τρόπαιο μπορείτε να ζητήσετε βοήθεια και από το forum σε αυτό το θέμα:Trophy boost thread

    Υπάρχει ακόμα ένα τρόπαιο που δεν ξέρω πως θα το πάρετε: Ultimate Player





    update1

    ένας γρηγορότερος τρόπος για να πάρετε το World Traveller
    είναι ο εξής: πριν ξεκινήσετε το mode Master League πηγαίνετε στο edit mode και βάλτε σε κάθε ομάδα του ισπανικού πρωταθλήματος να έχει ως έδρα διαφορετικό γήπεδο. όταν τελειώσετε με τα τρόπαια της master league θα έχετε παίξει ήδη σε 21 γήπεδα το λιγότερο. (20 του πρωταθλήματος και 1 το wembley στον τελικό του champions league)
    σας έχουν μείνει πλέον μόνο 6-7 γήπεδα για να παίξετε.
    Last edited by ikaria_g4; 18-10-2010 at 23:52.

  2. #2
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ωραίος ρε φίλε!
    +rep για τον χρόνο σου!


    αυτά με το be a legend θα μου χρησιμέυσουν αρκετά , μιας και το έχω ξεκινήσει για τα τροπαια και έλεγα ότι θα φάω μέρες....


    *επίσης για το Online τρόπαιο είμαι μέσα όποιος θέλει να παίζουμε 4-5 αγώνες κάθε φορά μεχρι να το πάρουμε !

  3. #3
    Advanced Member mobster21's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Γαλάτσι
    Posts
    352

    Default

    διορθωστε καποιος τον τιτλο...

    μας βλεπει ο κοσμος...
    the best things in life, arent things...

  4. #4
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default

    +ρεπ!

  5. #5
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πολύ καλή δουλειά! +rep και ας μην ασχολούμαι με ποδοσφαιράκια!
    Τί είναι το hat trick? (Ο εντελώς άσχετος με ποδοσφαιράκια ρωτάει )

  6. #6
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default

    3 goals από τον ίδιο ποδοσφαιριστή στον ίδιο αγώνα!

  7. #7
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Α μάλιστα! Πολύ ενδισαφέρον ακούγετε!

  8. #8
    Advanced Member ikaria_g4's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Behind you
    Posts
    492
    PSN ID
    ikaria_g4
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    ευχαριστώ παιδιά...
    πρόσθεσα έναν ευκολότερο τρόπο πιστεύω για να πάρετε το World Traveller

  9. #9
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by ikaria_g4 View Post
    ευχαριστώ παιδιά...
    πρόσθεσα έναν ευκολότερο τρόπο πιστεύω για να πάρετε το World Traveller
    Νομίζω πως το World Traveller στο δίνει παίζοντας και μόνο στα γήπεδα που έχει μέσα το παιχνίδι , χωρις δλδ να χρειάζεται να παίξεις και σε ένα δικό σου από το edit ,

    θα ξέρω το βράδυ μιας και μου έχουν μείνει 4-5 γήπεδα ακόμα.

  10. #10
    Advanced Member ikaria_g4's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Behind you
    Posts
    492
    PSN ID
    ikaria_g4
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    μάλλον έχεις δίκιο... εξαιρούνται αυτά που έχεις φτιάξει στο edit mode λέει.

  11. #11
    Cool Member jimkog's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    196
    PSN ID
    jimkog
    Name
    Μήτσος

    Default

    ναι ρε παιδια το λεει οτι δεν μετρανε τα γηπεδα που φτιαχνεις \
    το τροπαιο αυτο μπορουμε να το παρουμε με διπλα(π1 vs π2)???
    Last edited by jimkog; 18-10-2010 at 23:07.


    My PS3 Games
    Spoiler!


  12. #12
    Advanced Member ikaria_g4's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Behind you
    Posts
    492
    PSN ID
    ikaria_g4
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    φίλε νομίζω όχι...ένα βράδυ που έπαιζα διπλό με τον ξάδερφο μου άλλαζα σε κάθε ματς το γήπεδο αλλά δεν έγινε τίποτα αν και παίξαμε πάνω από 30 ματς..

  13. #13
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    πάντως στο pes2010 ήτανε το μόνο trophy που το έπερνες και στο 1vs1

    τώρα δεν ξέρω αν το αλλάξανε στο 11.

  14. #14
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    παντως εγω που σημειωσα ενα γκολ απο τα σαραντα μετρα με φουστια(εβγαλα το τερμα μου και σουταρε ο φιλος μου και μπηκε) οταν επαιζα διπλο με ενα φιλο μου το τροπαιο δεν μου το εδωσε..!!

  15. #15
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    παντως εγω που σημειωσα ενα γκολ απο τα σαραντα μετρα με φουστια(εβγαλα το τερμα μου και σουταρε ο φιλος μου και μπηκε) οταν επαιζα διπλο με ενα φιλο μου το τροπαιο δεν μου το εδωσε..!!
    σωστα δεν στο εδωσε γιατι πρεπει να παιζεις μονος σου, και οχι man vs man αλλα με το ps3 αντίπαλο

  16. #16
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    παντως εγω που σημειωσα ενα γκολ απο τα σαραντα μετρα με φουστια(εβγαλα το τερμα μου και σουταρε ο φιλος μου και μπηκε) οταν επαιζα διπλο με ενα φιλο μου το τροπαιο δεν μου το εδωσε..!!
    ναι λογικό αυτό , όλα τα trophies στα δίνει είτε σε friendly είτε σε κάποια διοργάνωση αλλά παίζοντας με το cpu αντίπαλο και μόνο !

    μόνο αυτό με τα γήπεδα όπως είπα και παραπάνω μπορεί να στο δώσει παίζοντας με κάποιον άλλον 1vs1.

  17. #17
    Cool Member jimkog's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    196
    PSN ID
    jimkog
    Name
    Μήτσος

    Default

    εγω προχτες που πηρα το long ranger το πηρα παιζοντας στο libertadores πριν παιξω σε αυτο επαιζα με μιλαν μπαρτσα και ρεαλ εναντιον μιας ομαδας του προ την χειροτερη απο ολες και δεν εγινε τιποτα στο beginner


    My PS3 Games
    Spoiler!


  18. #18
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    εγώ πάλι το πήρα έχοντας Real και το έβαλα 2 φορές ! γιατί νόμιζα ότι δεν μου το έδωσε και ξαναπροσπάθησα ,

    μόλις τελειώσει το ματς και βγεις στο μενου τότε στο δίνει και αναρωτιόμουνα καλά πόσο μακριά θέλει ...χαχα

  19. #19
    Advanced Member ikaria_g4's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Behind you
    Posts
    492
    PSN ID
    ikaria_g4
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    εγώ το long ranger δεν κατάλαβα πότε το πήρα...
    έβλεπα σε κάποια φάση τι τρόπαια έχω πάρει και τι έχω ακόμα και το είδα ότι μου το είχε δώσει! lol

  20. #20
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μια ερώτηση: Στο BAL πρέπει στο τέλος κάθε χρονιάς να κάνω μεταγραφή για να πάρω το The Journeyman???
    Spoiler!

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •