Page 1 of 61 123451151 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1211

Thread: Dark Souls

  1. #1
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default Dark Souls

    1:39AM That's it for Bandai Namco, now on to From Software with Hidetaka Miyazaki on the stage showing off what looks to be a new game, simply called "Project Dark" at this point.


    From Engadget's live feed.



    At the Sony Conference at TGS they announced Project Dark, the working title for an upcoming PS3 exclusive action RPG. It reunites the staff of Demon's Souls to create a new game for those who loved Demon's Souls.



    Lots of undead monsters in healmets and booming music. Release date given as 2011 in Japan. Exclusive to PS3.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  2. #2

    Default

    Oxι που δεν θα βγαζανε νεο παιχνιδι...Πολυ καλα νεα

  3. #3
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Ps3 exclusive μονο για την ιαπωνια τελικα.
    Worldwide θα ειναι multiplatform καθως εχει το logo του 360 στο english official site.

    http://www.fromsoftware.jp/game/projectdark/
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  4. #4
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Ps3 exclusive μονο για την ιαπωνια τελικα.
    Worldwide θα ειναι multiplatform καθως εχει το logo του 360 στο english official site.

    http://www.fromsoftware.jp/game/projectdark/



    Anyway....


    Για αλλη μια φορα και αυτος ο τιτλος θα ειναι... παλουκation... LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #5
    Elite HarrisDo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    944
    PSN ID
    harristhegreek

    Default

    Σαν το Demon's Soul??? ΟΧΙ!! ΕΛΕΟΣ!! Δεν θα μπορούμε να περάσουμε το 2ο επίπεδο..(BTW στο DS έχω κολλήσει στην 3η περιοχή..δεν παλευεται!!)
    XGamers.gr - Η πύλη του Gaming
    https://xgamers.gr

  6. #6
    PS4forums Fanatic katsouras's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Syros
    Posts
    2,657
    PSN ID
    AlessG21
    Name
    Αλεξης

    Default

    Παλουκι λουκ...

  7. #7
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μια χαρά είναι η δυσκολία! Εγώ το μόνο που ελπίζω είναι να μη θέλει πάλι 3 playthroughs για πλατίνα καθώς και τρελό grinding!

  8. #8
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Trailer

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=SEYwCIc0UjQ"]YouTube - Project Dark[/ame]


    Ενταξει ειναι προφανες πιστευω οτι ειναι το Demon's Souls 2 αλλα δεν εχει το ονομα καθως το ip ανηκει στην Sony.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  9. #9
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    E ναι, σαφες μετα απο αυτο το trailer. Θα εχει ενδιαφερον να δουμε τι πολιτικη θα επιλεξουν για το 2 με την δυσκολια και ορισμενες αλλες επιλογες τους που ειχαν συζητηθει παρα πολυ.


  10. #10
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Μια χαρά είναι η δυσκολία! Εγώ το μόνο που ελπίζω είναι να μη θέλει πάλι 3 playthroughs για πλατίνα καθώς και τρελό grinding!
    Η δυσκολία είναι στο τέζα!!!!Τι είναι αυτά που λες.Μόνο το γεγονός ότι γυρνάς στην αρχή αρκεί.Και καλό θα είναι να το συγκρίσεις με τους άλλους τίτλους κι όχι με το αν κατάφερες τελικά να το τελειώσεις ή όχι...
    Δεν λέω να το αλλάξουν,είναι και από τα σημεία που το παιχνίδι ξεχώρισε,αλλά όχι και να λέμε ότι δεν είναι δύσκολο!
    Για την επερχόμενη συνέχεια ελπίζω να έχει βελτιωμένα γραφικά!
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  11. #11
    Elite HarrisDo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    944
    PSN ID
    harristhegreek

    Default

    Mα όσο προχωράς η δυσκολία ανεβαίνει και εκτός απο αυτό, για να ανταπεξέλθεις χρειάζεσαι 50 ώρες Farming..μάλιστα το ότι φτάνεις στο Boss μετά απο 3 ωρες, δεν ανοίγει κάποιο Shortcut και αφού σε αποτελειώση η μούφα (το boss εννοώ μούφα) πρέπει να τα κάνεις όλα αυτά..χωρίς το σώμα σου (αν το είχες ποτέ, γιατί εγω προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει) και χωρίς τις ψυχές που πήρες!!!!!!!! Αδυνατον!!!!!
    XGamers.gr - Η πύλη του Gaming
    https://xgamers.gr

  12. #12
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Μια χαρα ειναι η δυσκολια(και σημειωση πως εννοω οτι ειναι μια χαρα ετσι οπως ειναι ,οσο δυσκολο πρεπει και οχι οτι ειναι ευκολο) και μακαρι να την κρατησουν ετσι.Απλα εχουμε συνηθησει σε vanilla games και οταν ερχεται κατι πιο δυσκολο τοτε μας καθεται παραξενα .
    Ουτε farming χρειαζεται και αν βασικα το παιζεις ετσι τοτε εχεις ηδη χασει την μπαλα καθως το ανεβασμα στατιστικων δεν ειναι και τοσο game changing οσο το skill του ιδιου του παικτη.Τετοιου ειδους rpg(dungeon crawlers )δεν παιζονται με farming/grinding κτλ.Ισως να βοηθησει σε καποια αλλα δεν θα σου δωσουν την νικη.
    Fact is,αν ενα boss ή εχθρος σε καθαριζει τοτε κατι κανεις εσυ λαθος και μαλλον πρεπει να ξανασκεφτεις την στρατηγικη σου.Δεν θελει βιαστικες κινησεις,θελει προσοχη και σωστη προετοιμασια.Sure,θα πεθανεις μπολικες φορες αλλα μεσα απο την ηττα βλεπεις πως θα γινεις καλυτερος.Οταν ειδικα βρεις ποσο ευκολο τελικα ηταν αν παιξεις εξυπνα τοτε το εκτιμας ακομα περισσοτερο και σιγα σιγα αρχιζει να μην σου φαινετε τοσο δυσκολο.Το ιδιο ελεγα και εγω την πρωτη φορα που το παιξα,καθως πρωχωρουσα ομως γινομουν καλυτερος.
    Καποιος θυμαμαι το ειχε πει σωστα στο DS thread πως οταν σκοτωνε ενα boss ηταν σαν ο ιδιος να εκανε level up σαν gamer .
    Οταν μαλιστα το ξανααρχισα απο την αρχη για 2ο playthrough ολα βγαιναν πολυ πιο ευκολα ξεροντας πια τι πρεπει να κανω και πως πρεπει να το αντιμετωπισω.

    Τελος υπαρχουν περιοχες που πολυ απλα δεν ειναι για χαρακτηρες που δεν εχουν αποκτησει περισσοτερα εργαλεια(καλυτερα οπλα κτλ) και εκει πας μονο αφου προχωρησεις τους αλλους κοσμους.

    Στην περιπτωση που δεν μπορεις να τα καταφερεις μονος σους...ε για αυτο υπαρχει και η βοηθεια απο blue phantoms(σημειωση πως εγω δεν μπηκα ποτε online οποτε το τελειωσα μονος μου το παιχνιδι,καθως δεν ηθελα να μου την πεφτουν οι black phantoms )
    Η δυσκολια ειναι αυτη που εκανε το DS το ιδιαιτερο και το μοναδικο.Αφαιρεσε την και τοτε χανει την ταυτοτητα του.

    Η μονη ενστανση ειναι πως εχει μικρο armor selection και πραγματα που ειναι αδυνατο να ξερεις εκτος αν εισαι κολοφαρδος ή στο πει καποιος(βλεπε να κρατησεις την flamelurker soul για να κανεις καλυτερα σπαθια απο τον τυπα στα mines)
    @harrisDo

    Που ακριβως κολλησες στον 3ο κοσμο?Στο 1o boss?Δεν ειναι δυσκολη,απλα θα πρεπει να εχεις σκοτωσει
    Spoiler!
    .Μετα εξαρταται απο το τι class εισαι,με warrior να την ριχνεις ευκολα με γρηγορο σπαθι κρατημενο στα 2 χερια,με χρηση και κανενος αντικειμενου που στο αβζει σε φωτια ή με μαγο/τοξοτη βαροντας απο αποσταση ακομα πιο ασφαλες.Απλα προσεχεις να μην πεσεις στις παγιδες που εμφανιζει για μια στιγμη και μετα τις κανει αορατες.
    Last edited by nikolaszax; 19-09-2010 at 13:40.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  13. #13
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    H δυσκολια ειναι σιγουρα ενα απο τα χαρακτηριστικα που εκαναν το παιχνιδι να ξεχωρισει απο την πρωτη στιγμη, αυτη η old school προσεγγιση στυλ "βελτιωσου γιατι δεν υπαρχουν shortcuts". Οι παλιοι παικτες που εχουμε μεγαλωσει με 8μπιτες και 16μπιτες κονσολες το εκτιμησαμε. Λιγοι "νεοι" παικτες (αυτης η της προηγουμενης γενιας) ασχοληθηκαν νομιζω.
    Κανενα προβλημα λοιπον να το κρατησουν ετσι, γιατι ενα ευκολο DS θα χασει
    την προσωπικοτητα του. ΑΛΛΑ, αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να ξαασκεφτει καποια πραγματα η FROM, παραπονα υπηρχαν ακομα και απο τους πιο hardcore παικτες. Για παραδειγμα καποιες λεπτομερειες που ηταν λιγακι too much, στην ουσια υπερβολες επι υπερβολων οπως η ελλειψη pause. Δλδ οκ, κι εγω μαζι τους οτι η hardcorιλα θελει θυσιες, αλλα καποια στιγμη πρεπει να παμε για ενα κατουρημα σαν ανθρωποι.
    Last edited by hakoo; 19-09-2010 at 22:58.


  14. #14
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Για αλλη μια φορα και αυτος ο τιτλος θα ειναι... παλουκation... LOL
    Γι' αυτο ακριβως και ΔΕΝ θα το τιμησω.

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    H δυσκολια ειναι σιγουρα ενα απο τα χαρακτηριστικα που εκαναν το παιχνιδι να ξεχωρισει απο την πρωτη στιγμη, αυτη η old school προσεγγιση στυλ "βελτιωσου γιατι δεν υπαρχουν shortcuts". Οι παλιοι παικτες που εχουμε μεγαλωσει με 8μπιτες και 16μπιτες κονσολες το εκτιμησαμε.
    Πιστεψε με, ΚΑΘΟΛΟΥ δεν το εκτιμησα.

  15. #15
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Καλα δεν μιλαω εξ' ονοματος ολων, απο αυτα που συζηταω με φιλους και αυτα που βλεπω στο ιντερνετ παντα
    Οι παικτες που εκτιμησαν το DS ειναι κατα ενα μεγαλο ποσοστο σε αυτη τη κατηγορια, αυτη την εντυπωση αποκομισα εγω


  16. #16
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    ρε παιδια η δυσκολια ειναι που σε εθιζει σε αυτο το παιχνιδι αν ηταν με checkpoint Και save δεν θα το εκτιμουσα τοσο αυτο τον καιρο δεν εχω χρονο λογο επαγγελματικον υποχρεωσεων 120 μερες χωρις ρεπο τεσπα εχω και της 4 εκδοσης και περιμενω πως και πως να τελειωσει η δουλεια να στησω τον Projector Μου να ανοιξω το Ps3 Και να χαθω στο ds

    offtopic βεβαια αλλα ολοι για το ds μιλατε και ειπα και εγω τα δικα μου !!!

  17. #17
    Elite HarrisDo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    944
    PSN ID
    harristhegreek

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Μια χαρα ειναι η δυσκολια(και σημειωση πως εννοω οτι ειναι μια χαρα ετσι οπως ειναι ,οσο δυσκολο πρεπει και οχι οτι ειναι ευκολο) και μακαρι να την κρατησουν ετσι.Απλα εχουμε συνηθησει σε vanilla games και οταν ερχεται κατι πιο δυσκολο τοτε μας καθεται παραξενα .
    Ουτε farming χρειαζεται και αν βασικα το παιζεις ετσι τοτε εχεις ηδη χασει την μπαλα καθως το ανεβασμα στατιστικων δεν ειναι και τοσο game changing οσο το skill του ιδιου του παικτη.Τετοιου ειδους rpg(dungeon crawlers )δεν παιζονται με farming/grinding κτλ.Ισως να βοηθησει σε καποια αλλα δεν θα σου δωσουν την νικη.
    Fact is,αν ενα boss ή εχθρος σε καθαριζει τοτε κατι κανεις εσυ λαθος και μαλλον πρεπει να ξανασκεφτεις την στρατηγικη σου.Δεν θελει βιαστικες κινησεις,θελει προσοχη και σωστη προετοιμασια.Sure,θα πεθανεις μπολικες φορες αλλα μεσα απο την ηττα βλεπεις πως θα γινεις καλυτερος.Οταν ειδικα βρεις ποσο ευκολο τελικα ηταν αν παιξεις εξυπνα τοτε το εκτιμας ακομα περισσοτερο και σιγα σιγα αρχιζει να μην σου φαινετε τοσο δυσκολο.Το ιδιο ελεγα και εγω την πρωτη φορα που το παιξα,καθως πρωχωρουσα ομως γινομουν καλυτερος.
    Καποιος θυμαμαι το ειχε πει σωστα στο DS thread πως οταν σκοτωνε ενα boss ηταν σαν ο ιδιος να εκανε level up σαν gamer .
    Οταν μαλιστα το ξανααρχισα απο την αρχη για 2ο playthrough ολα βγαιναν πολυ πιο ευκολα ξεροντας πια τι πρεπει να κανω και πως πρεπει να το αντιμετωπισω.

    Τελος υπαρχουν περιοχες που πολυ απλα δεν ειναι για χαρακτηρες που δεν εχουν αποκτησει περισσοτερα εργαλεια(καλυτερα οπλα κτλ) και εκει πας μονο αφου προχωρησεις τους αλλους κοσμους.

    Στην περιπτωση που δεν μπορεις να τα καταφερεις μονος σους...ε για αυτο υπαρχει και η βοηθεια απο blue phantoms(σημειωση πως εγω δεν μπηκα ποτε online οποτε το τελειωσα μονος μου το παιχνιδι,καθως δεν ηθελα να μου την πεφτουν οι black phantoms )
    Η δυσκολια ειναι αυτη που εκανε το DS το ιδιαιτερο και το μοναδικο.Αφαιρεσε την και τοτε χανει την ταυτοτητα του.

    Η μονη ενστανση ειναι πως εχει μικρο armor selection και πραγματα που ειναι αδυνατο να ξερεις εκτος αν εισαι κολοφαρδος ή στο πει καποιος(βλεπε να κρατησεις την flamelurker soul για να κανεις καλυτερα σπαθια απο τον τυπα στα mines)
    @harrisDo

    Που ακριβως κολλησες στον 3ο κοσμο?Στο 1o boss?Δεν ειναι δυσκολη,απλα θα πρεπει να εχεις σκοτωσει
    Spoiler!
    .Μετα εξαρταται απο το τι class εισαι,με warrior να την ριχνεις ευκολα με γρηγορο σπαθι κρατημενο στα 2 χερια,με χρηση και κανενος αντικειμενου που στο αβζει σε φωτια ή με μαγο/τοξοτη βαροντας απο αποσταση ακομα πιο ασφαλες.Απλα προσεχεις να μην πεσεις στις παγιδες που εμφανιζει για μια στιγμη και μετα τις κανει αορατες.
    Eίμαι στο Stonefang Tunnel στην αράχνη! ΔΕΝ έκανα το 2ο Boss του Boletarian Palace γιατί με έκαιγε συνεχώς ένας δράκος..έχω Soldier ή Knight νομίζω με αρκετά αναβαθμισμένο σπαθί..
    Το θέμα είναι: ΔΕΝ έχω γρασίδια για να μου δίνουν ζωή (ή οτι αλλο ειναι αυτα τα διαστημικα χορταρια), ΔΕΝ εχω Souls, αλλα και ΔΕΝ εχω εξαργυρώσει Soldiers Souls κλπ..
    Τι πρεπει να κάνω? Να ξοδέψω σε αναβαθμίσεις? Στην Black Maiden? Έχω EU έκδοση..
    Να κάνω νέο playthrough?? (μπααα).. Και πως νικάω πια την αράχνη??????
    XGamers.gr - Η πύλη του Gaming
    https://xgamers.gr

  18. #18
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Melnibonian View Post
    Η δυσκολία είναι στο τέζα!!!!Τι είναι αυτά που λες.Μόνο το γεγονός ότι γυρνάς στην αρχή αρκεί.Και καλό θα είναι να το συγκρίσεις με τους άλλους τίτλους κι όχι με το αν κατάφερες τελικά να το τελειώσεις ή όχι...
    Δεν λέω να το αλλάξουν,είναι και από τα σημεία που το παιχνίδι ξεχώρισε,αλλά όχι και να λέμε ότι δεν είναι δύσκολο!
    Για την επερχόμενη συνέχεια ελπίζω να έχει βελτιωμένα γραφικά!
    Βρε Μελ δεν είπα ότι δεν είναι δύσκολο. Είπα "Μιά χαρά ειναι η δυσκολία" εννοωντας να την αφήσουν έτσι όπως είναι!

  19. #19
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Φιλε HarrisDo εισαι λαθος. Υπαρχουν shortcuts σχεδον σε ολα τα boss. Απλα πρεπει να τα ενεργοποιησεις. Το αν θες να κανεις φαρμινγκ αυτο ειναι καθαρα επιλογη δικη σου. Δεν υπαρχει ομως ουσιαστικος λογος για να ριξεις τα boss. Μπορεις να τα βγαλεις ολα σχεδον χωρις καθολου φαρμινγκ.

    Το παιχνιδι ειναι εθιστικο γιατι απαιτει απο εσενα να γινεις καλυτερος παιχτης. Οχι πιο δυνατος λογω εξοπλισμου. Λιγη διαφορα κανει αυτο. Και αυτη ειαι η μαγεια του!

  20. #20
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    @Harris.
    Θα σου στειλω με pm την απαντηση για να μην φυγουμε offtopic.

    @hakoo.
    Συμφωνω για το pause.Πραγματικα το μσιω οταν παιχνιδια το κανουν αυτο.Ενα τηλ. μπορει να χτυπησει,μια πορτα κτλ.πως να σηκωθεις οταν εισαι αντιμετωπος με ενα boss ή εισαι σε δυσκολο σημειο?
    Καταλαβαινω οτι ειναι ετσι λογω του online του που θα ηταν καπως να κανει pause ο αλλος και να περιμενεις εσυ ποτε να τελειωσει και το αντιστροφο αλλα θα μπορουσαν τουλαχιστον να το κανουν οταν εισαι offline να μπορεις να κανεις pause.

    @Val
    Καλα σχετικα με τα shortcuts εχει δικιο,δεν εχουν ολες οι περιοχες shortcut στα boss,βλεπε shrine of storms,valley of def.1-1,boletarian 1-2 κτλ και οντως γινεται σπαστικο οταν θα πρεπει να τα ξανακανεις για να φτασεις σε ενα boss(στο shrine of storms ειδικα ειναι να τραβας τα μαλλια σου αν χασεις καθως ειναι ο πιο δυσκολος κοσμος απο αποψη εχθρων).Απλα υπαρχουν εναλλακτικοι δρομοι σε καποιες περιοχες.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

Page 1 of 61 123451151 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •