Page 60 of 61 FirstFirst ... 1050565758596061 LastLast
Results 1,181 to 1,200 of 1211

Thread: Dark Souls

  1. #1181
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Όντως φοράω το Havel set κ την Eagle shield +3. Από δαχτυλίδια έχω αυτό που ανεβάζει το defence όταν πέφτει το HP. θα δοκιμάσω πάλι αύριο χωρίς την Beatrice κ με Iron flesh


    Spoiler!

  2. #1182
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μεγάλη περιπέτεια χτες με @stavros88 . Αφου μας εσπασαν τα νευρα κατι τυχαιοι που τον εκαναν summon πριν προλαβω εγω τελικα συναντηθηκαμε και ορμησαμε στους 4 Kings. Στην πρωτη προσπαθεια ειχα την φαεινη ιδεα να κανω κ 2ο summon με αποτελεσμα να βγουν πιο γρηγορα και να μας σκισουν. Την δευτερη φορα ο Σταυρος εφαγε μια καλη επιθεση και με αφησε νωρις. Παλεψα και εφαγα τους 2 αλλα μετα πεθανα κ εγω. Στην 3η προσπαθεια τον ενημερωσα οτι θα χρησιμοποιησω την αλανθαστη τακτικη "καθομαι μακρια και βλπεω τον αλλον να τις τρωει". Ετσι κ εγινε . Μολις αρχισε η μαχη πεσαμε πανω στον 1ο King , του εριξα κ εγω μερικες , το ιδιο κ στον 2ον. Στους 2 τελευταιους με πολυ θαρρος, αυταπαρνηση και αλτρουισμο εφυγα οσο πιο μακρια μπορουσα και εβλεπα μονο την health bar του Σταυρου να αναβοσβηνει, ενω προσευχομουν να τα καταφερει. Και τα καταφερε!!!

    Μολις τελειωσαμε το session , πηγα και καθαρισα τον Painted World , σκοτωσα την Princess αφου με δυσκολεψε λιγο γιατι ηταν αορατη. Μετα ανεβηκα Anor Londo και σκοτωσα και την Gwynever και υστερα εφυγα για τον πυργο που χτυπησα την πρωτη καμπανα για να κανω sin absorption.

    Τωρα ειμαι λεβελ 82 και θα παω Duke's Archives

    Spoiler!

  3. The Following 3 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (30-07-2014),stavros88 (10-08-2014),the master (31-07-2014)

  4. #1183
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    *ραβει άλλο ενα παρασημο στην ξεθωριασμενη στολη του gamer, αυτο του τερματισμου του Dark Souls*

    Με υπερηφανεια σας ενημερωνω οτι τελειωσα αυτο το επος των rpg , σιγουρα στο Top Ten των αγαπημενων μου games. Μεγαλη η βοηθεια σου @stavros88 όχι μονο σαν summon στους 4 kings, τον Seath και στον dragon Kalameet του dlc , αλλα πιο πολυ σαν εμψυχωτης και συμβουλατορας 24/7 στο whatsapp !!! Ελπίζω να μη σε ζαλισα πολυ!

    Για το παιχνιδι τι να πρωτοπω. Μετα τους 4 Kings πήρα φορα , duke's archives και Demon Ruins , Lost Izalith περασαν σχετικα ευκολα. Μετα πηγα στις περιοχες του dlc τις οποιες εβγαλα πιο ευκολα απο οτι περιμενα να πω την αληθεια και τις καταευχαριστηθηκα. Και τελος στο τελευταιο Boss που για τον χαρακτηρα μου λεβελ 106 με strength build ηταν απλα γελοιος. Str/Vit/End στο 40 και Havel's Set με Great Axe+5 και σχεδον δε με ακουμπησε.

    Φυσικα ξεκινησα αμεσως NG+ και μπορω να πω οτι μου φαινεται απειρα ευκολοτερο ακομη κ με δυνατοτερους εχθρους. Δεν ξερω τι θα γινει παρακατω αλλα μεχρι τα δυο gargoyles στη στεγη δεν απειληθηκα σε κανενα σημειο.

    Εν αναμονη της GOTY του Dark Souls 2 για να ολοκληρωσω την τριλογια των souls!

    Spoiler!

  5. The Following 5 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (10-08-2014),chronohill (10-08-2014),criter (10-08-2014),Snk (10-08-2014),stavros88 (10-08-2014)

  6. #1184
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το έχω πιάσει κι εγώ πάλι το παιχνίδι μιας και τότε που είχε κυκλοφορήσει το είχα παρατήσει στην blighttown, βέβαια τώρα παίζω την έκδοση με το dlc οπότε έπρεπε να αρχίσω από την αρχή
    Παίζοντας τελείως solo είμαι level 72, έχω φτάσει στο Demon Ruins και έχω καθαρίσει τα πάντα από όλες τις άλλες περιοχές. Το μόνα σημείο που έχασα αρκετές φορές ήταν στο Anor Londo εκεί που σου ρίχνουν με τα τόξα στους 4 Kings που έχασα 4-5 φορές αλλά τους ξεπέρασα εύκολα με το Havel's Set και λίγο στην Quelaag

    Αρκετοί λένε ότι το ds2 ήταν πιο εύκολο αλλά εμένα μου φάνηκε πιο δύσκολο, ίσως γιατί ήταν το πρώτο souls game που ασχολήθηκα σοβαρά και έμαθα τους μηχανισμούς του παιχνιδιού. Εδώ με το που ξεκίνησα ήξερα πια stats θα ανεβασω για τον χαρακτήρα που ήθελα, ανέβασα όσο πιο νωρίς γινόταν το Claymore +15 και προχώρησα, ούτε πειραματισμοί ούτε τίποτα


    Τώρα όσον αφορά το dlc να καθαρίσω Demon Ruins-Lost Izalith και να ασχοληθώ μετά ή δεν θα με αφήνει και καλύτερα να πάω εκεί τώρα ;


    Edit: Άκυρο τωρα ειδα οτι το έκανε ο james9
    Last edited by Snk; 10-08-2014 at 14:26.

  7. #1185
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γίνεται αλλά κατά τη γνώμη μου ίσως πρέπει να ανέβεις λίγο λεβελ. Τα boss είναι πιο επιθετικά κ ειδικά μια περιοχή είναι ζόρι. Βέβαια αν είσαι έμπειρος μπορεί να τα καταφέρεις. Πάντως επειδή παίζω κ εγώ αν θες πουθενά να γίνω summon πες μου. Εκτός αν δεν γίνεται επειδή είμαι ng+, δεν το ξέρω αυτό

    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Snk (10-08-2014)

  9. #1186
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Θα δοκιμάσω και αν δεν την παλεύω καθόλου σου λέω αν είναι

  10. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    james9 (10-08-2014)

  11. #1187
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Έχω πάθει εξάρτηση. Έκατσα 2 ώρες κ έβγαλα Capra, Depths κ Blighttown. Έχασα 2 φορές γιατί πήρα πολύ αέρα ότι είναι εύκολο αλλά θέλει προσοχή, αν κ γενικά δεν έχει καμία σχέση η δυσκολία με το πρώτο playthrough. Τέλος βρίσκω πολύ περισσότερα summons αν κ δεν τα χρησιμοποιώ κ αντίστοιχα ακόμα περισσότερα invades.

    Spoiler!

  12. #1188
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Μπραβο Δημητρη,βλεπω αρρωστησες και εσυ πλεον με το παιχνιδι.Πιστευω εχεις κατανοησει πολυ περισσοτερο το παιχνιδι και τα mechanics απο εμενα οταν ημουν στο ιδιο σημειο με σενα.Τωρα σιγουρα πρεπει να πας ενα str weapon σε +15 και να βρεις καποιο spell buff(crystal magic weapon,sunlight blade κτλ κτλ) διοτι με BKGreatAxe δyσκολα βγαινουν καποια bosses οπως οι 4 kings και ο Manus στο NG+.Μιλαμε για 10000 HP και πανω

  13. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    james9 (10-08-2014)

  14. #1189
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ng+ κ τέλειωσα το Anor Londo. Όπως έλεγα κ στον stavros88 μερικά boss όπως ο smough κ το Iron golem δεν χαμπαριαζουν melee κ μαγκιές. Μου έβγαλαν την ψυχή πραγματικά. Στα λεβελ γενικά δεν χάνω με τίποτα όμως, έχω φτάσει το estus flask +7 κιόλας κ είμαι μια χαρά. Σκέφτομαι να παίξω λίγο με miracles αλλά ίσως είναι αργά να αλλάξω στυλ παιχνιδιού. Να κ τα stats μου.

    Spoiler!

  15. #1190
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Χρησιμοποίησα όλες τις souls που είχα στο inventory και ανέβηκα level 92. Το δυο πρώτα bosses του dlc βγήκαν χωρίς πολλά ζόρια και έπειτα δοκίμασα την τύχη μου με τον Kalameet. Αφού έχασα 600 φορές εκεί, τον άφησα και πέρασα μια βόλτα από τον Manus. Στα 3-4 deaths που έκανα εκεί, του είχα πάει την ζωή αρκετά χαμηλά αλλά επειδή είχα αρχίσει και βαριόμουν λίγο, είπα να τον παρατήσω και αυτόν, δεν δίνει και τρόπαιο και να πάω στο τελευταίο boss
    O Gwyn βγήκε με την πρώτη όμως με ζόρισε αρκετά με το fire damage που μου έκανε, αν δεν είχα πολλά estus θα είχα χάσει σίγουρα


    Δεύτερο playthrough δεν με βλέπω να κάνω, τουλάχιστον όχι τώρα. Πάντως το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ το παιχνίδι και θα ήθελα να το ξαναπαίξω με κανα remaster στο ps4, αφού είναι και της μόδας
    Last edited by Snk; 12-08-2014 at 13:26.

  16. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    james9 (12-08-2014)

  17. #1191
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σε νοιώθω για τον kalameet κατά τη γνώμη μου είναι το πιο δύσκολο Boss που έχω συναντήσει σε Demon's κ Dark Souls μαζί με τους 4 Kings. Είναι από αυτούς που καταλαβα από την αρχή ότι χωρίς summon δεν τους περνάω.

    Remaster περιμένω κ εγώ για το Dark Souls 2 αλλά δεν το βλέπω, μάλλον κανένα GOTY μαζί με τα dlc όπως εδώ η prepare to die edition

    Spoiler!

  18. #1192
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και καπου εδω τελειωνει η ενασχοληση μου με το dark souls. 92 ωρες, 157 λεβελ, 1 zillion καντηλια και πολλα session με τον stavros888 , με τελευταιο χτες βραδυ που βγαλαμε ολο το dlc. Πραγματικα καηκα με το παιχνιδι , χτες 4 το πρωι μολις το τελιωσα 2η φορα συνεχισα και επαιξα καμια ωρα NG++ !

    Ευχαριστω τους παντες για τη βοηθεια κ ετοιμαστειτε σε λιγο καιρο να σας πρηξω στο νημα του Dark souls 2 .


    Spoiler!

  19. #1193
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Πηρα τη μεγαλη αποφαση να το ξαναπιασω...wish me luck


  20. #1194
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Εδω ειμαστε και εμεις να σε βοηθαμε!

  21. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    hakoo (01-10-2014)

  22. #1195
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Thanks man, εκανα λιγο farming, ανεβασα και τα οπλα, καθαρισα και το Darkroot Garden (και την Butterfly) και λεω να παω σιγα σιγα στην Quelaag (αυτη με εκανε να κολλησω in the first place). Πηγα εντελως απροετοιμαστος και γενικα επαιζα το παιχνιδι με τον αερα του οτι νταααααξει μωρε τι να μας πει εδω ειμαστε ειδικοι του Demon's Souls.
    Ε, εφαγα το ξυλο της αρκουδας απο την Quelaag.


  23. #1196
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Καλα και γω την πρωτη φορα στην Quellag παλευα ωρες και ωρες για να την περασω.Δεν ειχα και moss και πηγαινα παντα poisoned.Ειχα μολις τερματισει το demons και τωρα καταλαβαινω οτι στην πραγματικοτητα δεν ειχα καταλαβει το παιχνιδι.

    Με gold pine resin κανεις αρκετα καλη ζημια παντως.Επισης οταν σε χτυπαει με το σπαθι αν κατσεις ακριβως δεξια ή αριστερα της τοτε δεν μπορει να σε χτυπησει.

  24. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    hakoo (02-10-2014)

  25. #1197
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Thanks man, θα προσπαθησω ξανα σημερα και νομιζω θα τα παω πολυ καλυτερα, ειμαι πολυ καλυτερα προετοιμασμενος. Δεν εχω και καποια αλλη περιοχη να παω βασικα...


  26. #1198
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. #1199
    PS4forums Addict minaras_tio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Patra,Lamia
    Posts
    1,801
    PSN ID
    kostas_tio

    Default

    Ασχολειται κανεις με dark souls remastered?
    Το παιχνιδι απο το root garden και μετα, εχω την εντυπωση οτι δυσκολευει πολυ αποτομα.
    Εχω κολλησει στον great grey wolf sir.
    Mπορει καποιος να βοηθησει;
    Ειμαι level 31


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cannondale trail sl5 2013...

  28. #1200
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by minaras_tio View Post
    Ασχολειται κανεις με dark souls remastered?
    Το παιχνιδι απο το root garden και μετα, εχω την εντυπωση οτι δυσκολευει πολυ αποτομα.
    Εχω κολλησει στον great grey wolf sir.
    Mπορει καποιος να βοηθησει;
    Ειμαι level 31


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Στο μετέφερα μπας και απαντήσει κανείς.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  29. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    minaras_tio (02-11-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •