Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 43 of 43

Thread: Asura’s Wrath

  1. #41
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Eχεις καταλαβει τι ειναι το παιχνιδι?
    Και δεν το λεω ειρωνικα, ειναι hack n slash?
    Εχω δει ολα τα media, εχω παιξει το demo κι ακομα δεν μπορω να πω οτι εχω καταλαβει πως παιζει. Το μοναδικο που εχω καταλαβει ειναι ποιος ειναι ο τελευταιος αρχηγος(η καποιος απο τους τελευταιους) μιας και φροντισαν μας τον δειξουν στο demo.

    Δε θα το ελεγα καθαρα hack and slash. Βασικα δεν ανηκει απολυτα σε καποιο ειδος...θα το ελεγα πιο πολυ....anime simulator. Ειναι χωρισμενο σε 18 εικοσαλεπτα επεισοδεια με qte's,real time combat και διαλογους. Μεχρι και credits εχει μετα τα επεισοδεια ενω στην αρχη καθε επεισοδειου εχει story recap απο το προηγουμενο.


  2. #42
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Άσχετο, αλλά αν κάποιος ψήνεται να το πάρει full price, ας το πάρει από το Public που δίνει αποκλειστικά και artbook 120 σελίδων (όπου πχ στην Αμερική είναι exclusive στα gamestop κ.λπ.)


  3. #43
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    "Super ξεθαμα mode activated"

    Καταρχας χαιρετω την παρεα μετα απο αρκετο καιρο απουσιας μου.Επειδη εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να μην ξεκινησω καθολου με PS4 αν δεν τελειωσω το backlog απο τα παιχνιδια μου στο PS3 θα ξεκινησω μια σειρα απο "Μινι Reviews" στο Ps3. Ξεκιναω απο το Asura's Wrath που τελειωσα χθες.

    Με λιγα λογια το game ειναι μια μιξη God Of War με anime αφου αφαιρεσουμε το βαθος gameplay και smoothness του GOW.
    Ειναι ετσι φτιαγμενο ωστε να νομιζεις οτι βλεπεις μια μινι season ενος anime με οτι αυτο συνεπαγεται.
    Opening Credits?Check!
    Η κλασσικη "διακοπη στην μεση ενος επεισοδειου?Check!
    Mini περιληψη του επομενου Επεισοδειου?check!
    Over the top Action?Check!
    Ending Credits?Check!

    H ιστορια περιστρεφεται απο γυρω απο εναν εκπτωτο Θεο που μετα απο μια σκευωρια που του εχουν στησει οι υπολοιποι θεοι, τιθεται εναντιον τους.Sounds Familiar?

    Αν και υστερει οπως προειπα σε βαθος αλλα εχει και πολλα τεχνικα θεματακια στα in game cutscenes (framedrops, screen tearing κτλπ) μπορει και σου προσφερει ενα πολυ διασκεδαστικο σαββατοκυριακο σπαζοντας την μονοτονια προερχομενος απο καποιο αλλο game που εχεις επενδυσει πολλες ωρες (burn out) μιας και το επαιξα μετα απο δυο συνεχομενα Jrpgs (Tales of symphonia & Tales of symphonia Dawn of a new world) και μπορω να πω οτι με εξεπληξε ευχαριστα το συγκεκριμενο. Για μενα προστιθεται στην λιστα με τα διαμαντακια (Hidden Gem).

    Το gameplay αποτελειται απο 3 βασικα στοιχεια
    Beat em up
    Quick Time Events
    Shooter Style stages


    Κατι που με χαλασε πολυ ηταν οτι ειχα επιλεξει Japanese Voice Overs μιας και στα αμιγως Ιαπωνικα παιχνιδια το προτιμω, το lip sync παρεμεινε στα αγγλικα με συνεπεια να ειναι αλλα αντι αλλων...WTF Capcom?

    Κλεινοντας θα ξαναπω οτι ηταν ενα πολυ ευχαριστο παιχνιδακι και θα το προτεινα σε οποιον θελει να δοκιμασει κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα.Ειναι θα ελεγα ενα Interactive Anime.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  4. The Following 2 Users Say Thank You to geogoku For This Useful Post:

    chronohill (01-08-2018),Leon_DiZ (31-07-2018)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •