Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 101 to 104 of 104

Thread: Νinja Gaiden 3

  1. #101

    Default

    έπαιξα το demo στο psn, καλό σε γενικές γραμμές, σίγουρα το άλλαξαν αλλά όχι τόσο ώστε να μιξοκλαίμε, δούλεψαν κάποια σημεία, είναι πολύ εντυπωσιακό και πολύ γρήγορο. η σκηνή στην ομίχλη που σε σημαδεύουν με τα λέιζερ ήταν πολύ καλή,



    ή αυτό ή asuras wrath θα δείξει μετά τις εξετάσεις

  2. #102
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το battle system πως σου φανηκε? Μου φαινεται το εχουν αυτοματοποιησει λιγο η ειναι ιδεα μου? Εχω και καιρο που τελειωσα το 2...


  3. #103

    Default

    Το αυτοματοποίησαν σε σχέση με το γκάιντεν 2 και αυτό είναι σίγουρα ένα μείον αλλά είναι λίγο πιο γρήγορο και διαφορετικό σαν αίσθηση, δένει με τις βελτιώσεις στα γραφικά και τα εφέ, έχει κάποιο ενδιαφέρον. Να δεις που το DmC όπου άλλαξαν τα πάντα άρδην θα πάει πιο καλά μιας και όλα τα sites έχουν λυσάξει να το υποστηρίζουν.

  4. #104
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Μολις σημερα λοιπον τελειωσα το συγκεκριμενο game κ η γευση που μου αφησε ηταν γλυκοπικρη μπορω να πω.

    να πω οτι εχω παιξει κ τα τρια που βγηκαν στην γενια αυτη κ ενω θεωρω το 1 ισως το καλυτερο της σειρας γιατι ειχε μια δυσκολια κ ηθελε να αρκετη τεχνικη κ ισως γι αυτο δεν μπορεσα να το τελειωσω κ ποτε.
    Μετα το τελος μπορω να πω με ασφαλεια οτι το 3 ηταν μακραν το χειροτερο της σειρας.

    ξεκιναμε με την ιστορια.βασικα η ιστορια ειναι οτι πιο χυμα μπορει να φανταστει κανεις.μπλεκουμε Ninja με jurrasic Park με platoon κ οτι αλλο μπορει κανεις να φανταστει. Γενικα οποιος μπει στο κοπο να το παιξει να περιμενει μια over the top εμπειρια σε ολα τα επιπεδα.

    το soundtrack θα ελεγα πως ειναι απλα μετριο με σχετικα καλα ηχητικα εφε. οποιος με διαβαζει γενικα θα εχει καταλαβει οτι λογω της τρελας μου με την ιαπωνικη κουλτουρα, τι πιο φυσιολογικογια μενα απο το να επιλεξω τα ιαπωνικα Voice overs τα οποια κυμαινονται σε πολυ καλα επιπεδα. εδω να σημειωσω ομως κατι αξιοπεριεργο που χαλαει πολυ το immersion... οι "φωτεινοι" developers επελεξαν να υπαρχει μονο το αγγλικο lip-sync οποτε καταλαβαινεται οτι ηταν λιγο σπαστικο το συγκεκριμενο...μετα αλλη μια παρατηρηση που εχω να κανω ηταν πως καποιες in game φρασεις δεν τις εχουν μεταφρασει...

    τα γραφικα ειναι στιγμες που τα λες ψιλοτραγικα π.χ. τα περιβαλοντα κ ειναι κ στιγμες που σε εκπλησουν ευχαριστα οπως τα μοντελα χαρακτηρων / οπτικα εφε.

    παμε τωρα και στο gameplay...τα 3/4 του παιχνιδιου ειναι κυριολεκτικα button mashing.γενικα εχει χασει αυτο το ninja gaiden στυλ που ειχαμε γνωρισει.
    αν κ γενικα δεν εχω θεμα με τα quick time events μπορω να πω πως εδω το εχουν παρακανει σε αρκετα σημεια...
    αλλο ενα τραγικο για εμενα κομματι ειναι το ποσο linear ειναι. Καποτε εκραζα μεχρι αηδιας το Final Fantasy 13 κ να που υπαρχουν κ χειροτερα... τετοιο corridor simulation δεν πρεπει να εχει ξαναυπαρξει στην ιστορια του gaming. κ σαν να μην εφτανε αυτο δεν υπαρχει τιποτα collectable , τιποτε αναβαθμισιμο...κοινως μιλαμε για ενα υπεραπλουστευμενο game. διαβασα κ λιγο τα σχολια που ειχαν κανει τα παιδια που το εχουν παιξει στις πιο πισω σελιδες κ δεν μπορω να το πιστεψω οτι ηταν κ χειροτερη η κατασταση...1 οπλο...εγω θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που ειχα 3 και που προφανως προστεθηκαν μετα με καποιο update...α ναι κ εχει κ ενα biased τοξο που πρεπει να το χρησιμοποιησεις μονο σε συγκεκριμενες καταστασεις οποτε φτανουμε στα 3,5 οπλα στο συνολο τα οποια επαναλαμβανω μη αναβαθμισιμα...α ναι εχει κ ενα magic spell...ετσι για να σπαει την μονοτονια...

    για να μην κλεισω ετσι τελειως αρνητικα θα πω οτι εχει κατι cutscenes πολυ ωραια φτιαγμενα ετσι για να σε κ@υλωσουν αλλα μεχρι εκει...

    δυστυχως κατω του μετριου αποδειχτηκε κ μενει να δω αν το yaiba-ninja gaiden Ζ που θα παιξω στο μελλον θα ειναι χειροτερο ή καλυτερο...

    σας ευχαριστω για τον χρονο σας !

    εις το επανιδείν
    Last edited by geogoku; 09-09-2019 at 10:59.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  5. The Following 6 Users Say Thank You to geogoku For This Useful Post:

    chronohill (09-09-2019),DJTaurus (08-09-2019),PDS (08-09-2019),spartan (09-09-2019),tsakali GR (09-09-2019),WolfRathmA (10-09-2019)

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •