Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 81 to 100 of 104

Thread: Νinja Gaiden 3

  1. #81
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^To τραγουδι που μπαινει στη μαχη με το μασκοφορο ειναι DAMN EPIC!


  2. #82
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Η αλυσίδα Videogames Plus στον Καναδά ξεκίνησε να λαμβάνει προπαραγγελίες για ένα ειδικό Ninja Gaiden 3 bundle, το οποίο και περιλαμβάνει το παιχνίδι μαζί με ένα ειδικό περιφερειακό για το PlayStation Move. Ο λόγος για ένα Dragon Sword που προσαρμόζεται στο χειριστήριο του συστήματος και για το οποίο η Sony δεν έχει ανακοινώσει το παραμικρό.



    Σύμφωνα με την περιγραφή, ο τίτλος έρχεται με ένα καλώδιο επαναφόρτισης και ειδικό υλικό κατασκευής για να μην προκληθούν ζημιές στο χώρο. Η διάθεση του τίτλου αναμένεται στις 23 του μήνα στην αγορά της Ευρώπης.



    www.enternity.gr

    Spoiler!

  3. #83
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    ^ το ΕΛΕΓΑ, ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ move sword... ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  4. #84
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^^ μπααα , αν δεν είναι πραγματικό το αίμα πάνω στο σπαθί , δεν κάνουμε τίποτα ! θέλουνε δουλειά ακόμα οι τύποι....

    πλησιάζει η μέρα , πάω να ακονίσω το κατάνα μου ...


    Το περιμένω πως και πως και επίτηδες δεν έχω διαβάσει πολλά για το game , ούτε έχω δει videos ή γενικά πληροφορίες , θέλω να το αγοράσω και απλά να τα δω όλα πρώτη φορά μόνος μου καθώς παίζω (το ίδιο έκανα και με το Uncharted 3) απλά μια πληροφορία όποιος ξέρει , θα έχει coop απο το ίδιο ps3 ή έστω online coop στο main game ?

  5. #85
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    ^^ μπααα , αν δεν είναι πραγματικό το αίμα πάνω στο σπαθί , δεν κάνουμε τίποτα ! θέλουνε δουλειά ακόμα οι τύποι....

    πλησιάζει η μέρα , πάω να ακονίσω το κατάνα μου ...


    Το περιμένω πως και πως και επίτηδες δεν έχω διαβάσει πολλά για το game , ούτε έχω δει videos ή γενικά πληροφορίες , θέλω να το αγοράσω και απλά να τα δω όλα πρώτη φορά μόνος μου καθώς παίζω (το ίδιο έκανα και με το Uncharted 3) απλά μια πληροφορία όποιος ξέρει , θα έχει coop απο το ίδιο ps3 ή έστω online coop στο main game ?
    Θα εχει coop αλλα θα ειναι ξεχωριστο mode που δε θα σχετιζεται με την ιστορια. Noμιζω μονο online btw.

  6. #86
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by tnf50 View Post
    Θα εχει coop αλλα θα ειναι ξεχωριστο mode που δε θα σχετιζεται με την ιστορια. Noμιζω μονο online btw.
    α κατάλαβα , tnx φίλε

  7. #87
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ROFL χαχαχα

    Παιδια το IGN του εβαλε 3 στα 10!! Ενταξει οσο και να το βριζουμε το IGN δεν παιζει να ειναι και κανενα φοβερο παιχνιδι οταν καταφερνει να παρει 3 στα 10! Γιατι πραγματικα χρειαζεται προσπαθεια συμφωνα με τα κριτηρια που βαθμολογει η βιομηχανια (που ειναι πολυ ελαστικα) τα παιχνιδια. Βασικα δεν θυμαμαι την τελευταια φορα που το IGN βαθμολογησε παιχνιδι τοσο χαμηλα λολ!

    τρολολολολ εντελως χαχαχα

  8. #88

    Default

    αφού λένε κάτι για retarded εχθρούς και έχεις μόνο ένα όπλο σε όλο το game λολ

    τραγικό...έφυγε ο Itagaki και καταστράφηκε η σειρά...κρίμα και ήθελα να το πάρω για το demo του DOA 5

  9. #89
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Ναι το παιχνιδι ομως δεν ειναι για 3... Όταν άλλα του βάζουν 7-8. Έχουν μία ταση στο IGN να θάβουν τα ιαπωνικά παιχνίδια. Τα γραφικά του δεν ειναι για "4" σίγουρα οπως αναφέρει κ το site. Δεν έχω παίξει το παιχνίδι, και δεν ειμαι φαν του Ninja Gaiden, αλλα απο τα βιντεο δεν βλέπω κατι που να αξίζει 3.
    Spoiler!

  10. #90
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    καλα ναι σιγουρα δεν αξιζει 3 ειπαμε... αφου κι εγω ειπα οτι δεν θυμαμαι ποτε να εχω δει τοσο χαμηλο σκορ απο μεγαλο τιτλο στο IGN.

  11. #91
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Νομίζω στο Larry: Box office Bust είχαν βάλει 2 (ή ήταν το gamespot αυτό; )
    Πάντος το 3 θεωρώ οτι είναι περισσότερο βαθμολογία που αντιστοιχεί ως μία κακή συνέχεια της σειράς Ninja Gaiden παρά σε ένα Hack & Slash παιχνίδι.
    Αν το βαθμολογούσαν εκτός NG Series σίγουρα δεν θα βάζαν 3...

  12. #92
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω προς τι αυτες οι τρολιες του Ign, ειναι ντροπη πραγματικα για ενα site που ειναι εκ των κορυφαιων (εστω στο mainstream gaming κοινο), πραγμα που σημαινει οτι επηρεαζει πολυ κοσμο, να εκδιδει τοσο fanboyστικα reviews χωρις ιχνος σοβαροτητας.
    Μια με το Downpour, ξανα τωρα με το ninja gaiden.
    Κακογραμενα κειμενα που δεν δικαιολογουν ουτε στο ελαχιστο την γενικη βαθμολογια, ειναι δυνατον απο τα media που εχουμε δει μεχρι στιγμης για το παιχνιδι να βαζει στα γραφικα 4?? Αν δεν εχω παθει τυφλωση δεν βλεπω και καμια διαφορα στα γραφικα απο το 2. Και σε αυτο 4 ειχαν βαλει?
    Διαβασα το review απο περιεργεια (θα μου πειτε πετυχαν τον σκοπο τους οκ απλα μια του κλεφτη δυο του κλεφτη..), ποσο γελοιος reviewer παιζει να ειναι ο τυπος. Κανει review του Ninja Gaiden, ενος hack n slash παιχνιδιου και κοιταξτε τι γραφει, αν ειναι ποτε δυνατον δλδ


    Right before the credits roll, an ally reassures Ryu he's not a murderer. Hayabusa took 2,110 lives after eight hours according to my stat tally, some of which were more pleading, unarmed men. The questions Ninja Gaiden 3 asks its character throughout its narrative diametrically oppose the events that precede and follow them.

    What...is happening?


    Ryu has no motivational consistency and there are frequent narrative contradictions that left me with more questions than answers. Didn't she betray me? Why am I fighting a boss again instead of rescuing these people? Didn't I kill him? Oh, another betrayal? Ninja Gaiden's new focus flails while telling a meaningless story that gets in the way.
    Ο τυπος θαβει το παιχνιδι σε αυτο το σημειο του review γιατι λεει δεν υπαρχει narrative consistency (στο ninja gaiden θελει narrative consistency!!!) και οτι ερχεται σε αντιθεση λεει με το character building.
    Δεν μπορει λεει να παρουσιαζεται ο Ryu ως μη δολοφονος και να σκοτωνει αοπλους (!!!!). Ουτε hack n slash να επαιζες μαστορα!
    Καλα ο συγκεκριμενος reviewer δε υποθετω ακομα τα εχει με την ND που εβαλε τον Drake να σκοτωσει τοσους στα Uncharted.
    I rest my case και οκ, καποια στιγμη πρεπει να μαζευτουν εκει στο Ign γιατι μπορει γι αυτους να ειναι κλικς παραπανω και cheap publicity αυτες οι τρολιες, για αλλους ομως ειναι οικονομικη καταστροφη και διακωμωδηση της βιομηχανιας.


  13. #93
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    μεγαλη τρολια απο το IGN... κριμα γιατι το ειχα και στα fav μου οσον αφορα τις κριτικες / reviewes... και 'γω το διαβασα και ειναι γελοιο πραγματικα.


    Υ.Γ. πληροφοριακα, εχει δικιο ο Δημητρης ειχαν βαλει 2 στο Larry (οχι οτι δεν το αξιζε ), κι απ' οτι θυμαμαι 1.5 στο Rogue warrior.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  14. #94
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Για την ιστορια, το IGN το 2006 ειχε βαλει 3 στο God Hand της Clover studio.
    http://uk.ps2.ign.com/articles/738/738253p2.html

    4 χρονια μετα το ονομασε ενα απο τα καλυτερα games του ps2.
    http://uk.ign.com/top/ps2-games/100

  15. #95
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Τα πιο αξιοπιστα reviews ειναι τα user-made...

  16. #96
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    oχι παντα. Αν κοιταξεις στο metacritic τι κανουν τα fanboys δεν παιζεται. Τα καλυτερα ειναι τα reviews μεσα απο κοινοτητες οπως η δικη μας που ξερουμε τον καθενα καλυτερα και θα πουμε 2-3 πραγματα παραπανω χωρις οφελη και προσωπικα κερδη.

  17. #97
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    oχι παντα. Αν κοιταξεις στο metacritic τι κανουν τα fanboys δεν παιζεται. Τα καλυτερα ειναι τα reviews μεσα απο κοινοτητες οπως η δικη μας που ξερουμε τον καθενα καλυτερα και θα πουμε 2-3 πραγματα παραπανω χωρις οφελη και προσωπικα κερδη.
    Οκ απλα πολλες φορες αν ο reviewer ειναι φαν ξερει τι περιμενει ο κοσμος απο το παιχνιδι και ειναι πιο καταλληλο ατομο. Ισχυει παντως οτι υπαρχουν πολλα fanboy τα οποια ευτυχως κανουν μπαμ οποτε ξερουμε τι να παρουμε στα σοβαρα και το οχι...

  18. #98
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Talking Ninja Gaiden 3 Collector's Edition Unboxing

    [ Οριστε και ενα Unboxing της Collector's Edition του παιχνιδιου ]
    [youtube]1ZAM3HOLGAI[/youtube]
    Υ.Γ. : Ειναι του 360 η εκδοση αλλα λογικα ιδια θα ειναι και η δικη μας με την μονη διαφορα το Case του παιχνιδιου και οτι θα ειναι σε BR.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  19. #99
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    το τελειωσα σε δυο μερες , οχι γιατι πορωθηκα αλλα γιατι δεν αντεχα αλλο την καταντια...

    ποτε δεν ημουν φαν της σειρας αλλα ηταν ενα αναμφισβητητα πολυ καλο action/hack n slash game , οπως θελετε πειτε το . στην 3η συνεχεια φαινεται οτι εγινε προχειροδουλεια. και δεν κολλαω στο σεναριο και στους χαρακτηρες κλπ ισα ισα που ουτε προσεξα κατι να με ενοχλει . αλλα....

    πρωτα απο ολα το παιχνιδι ειναι μια σειρα απο αρενες . μπαινεις σε μια περιοχη σκοτωνεις ολους τους εχθρους προχωρας. συνεχεια ομως , ουτες λιγο platforming οπως στα προηγουμενα για το ξεκαρφωμα ,ουτε κανενα collectable ετσι να κοιταξεις αριστερα δεξια λιγο , αντε μερικα ιδια ολοιδια μινι boss που και που. επισης το δυνατο του σημειο που ηταν τα combo και η μαχη γενικα εχει απλοποιηθει μεχρι αηδιας. μπορεις να βγαλεις ολο το παιχνιδι με ενα κουμπι , αν και γενικα οι μαχες ειναι εντυπωσιακες. τα γραφικα ειναι ιδια με του 2 αλλα τωρα πια δειχνουν ψευτικα ,γυαλισμενοι χαρακτηρες και γυρω γυρω σκηνικα/φωτογραφιες. και η υπερτατη παπαρια. ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ και ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ.....ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ. τι νιντζα ειναι αυτος δεν ξερω . αυτο σε συνδυασμο με το συστημα μαχης "παταω ενα κουμπι συνεχεια" με εκαναν να βαρεθω στο 2ο κεφαλαιο. κανενα βαθος στις μαχες κανενα ενδιαφερον ολο τα ιδια και τα ιδια στην οθονη. Βαλτε και την ανυπαρκτη ΑΙ και εδεσε το γλυκο.

    οπως ειπα δεν ημουν ποτε φαν αλλα παντα διασκεδαζα με τα ninja gaiden γιατι ποιος δεν ειχε ονειρευτει μικρος να ειναι νιντζα? ε ακομα και αυτο μου το χαλασανε εδω. Την πιο πολυ ωρα στο παιχνιδι επαιζα QTE ενω πετουσα απο ουρανοξυστη ,εχωνα το σπαθι μου σε ελικοπτερα και μου ριχνανε ρουκετες απο αντιτορπιλικα. WTF is this shit?

    μπορω να πω κ αλλα ομως δεν εχει νοημα. συμβουλη μου μην το αγορασετε γιατι πολυ απλα δεν ειναι διασκεδαστικο , ειναι μονοτονο, υπερβολικο και παντου δειχνει προχειροφτιαγμενο.

    Spoiler!

  20. #100
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    μπορει να ηταν υπερβολικο το 3 στα 10 του IGN, αλλα οποιος νομιζε οτι θα ηταν ενα παιχνιδι της ταξεως του 7-8 στα 10 μαλλον εκανε λαθος συμφωνα με την εμπειρια του james. Παιδια το παιχνιδι φαινοταν οτι ηταν η μουφα της χρονιας...

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •