Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 21 to 40 of 104

Thread: Νinja Gaiden 3

  1. #21
    Member pinkfloyd22's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Νίκαια - Αθήνα
    Posts
    95
    PSN ID
    karaflovelos13
    Name
    Γιώργος

    Default

    Αλλα και στο DOA 2 τωρα που το σκεφτομαι....
    Μονο στη σειρα Ninja Gaiden δεν το εχουν φανερωσει ποτε.


  2. #22
    Cool Member Aparadektos's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    kozani (tefra city)
    Posts
    194
    PSN ID
    sakis88

    Default

    Quote Originally Posted by pinkfloyd22 View Post
    Βουνο το δικιο σου φιλε. Οντως τωρα το εψαξα και το προσωπο του φαινεται
    στο dead or alive 3 αλλα δικαιολογουμαι γιατι δεν ειχα ποτε μου xbox
    Ουτε εγω το ηξερα...Πριν 3 μερες το εμαθα απο εναν φιλο μου που ειχε x-box... Για τον kakashi ισχυει ομως...

  3. #23
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Hayashi: Ninja Gaiden II is “already outdated”
    Ninja Gaiden III producer Yosuke Hayashi has no problem trash-talking the series so far, describing Ninja Gaiden II as “outdated”.




    “I think Ninja Gaiden II is already outdated,” Hayashi told Play.

    “That’s why we are making Ninja Gaiden III from scratch.”

    Hayashi wasn’t afraid to tackle the competition, either. The notoriously critical performance assessments of Bayonetta, which have been likened to Nija Gaiden’s demanding difficulty, don’t faze him in the slightest.

    “Bayonetta has some good stuff but Bayonetta is old, game design wise, already,” he said.

    In fact, Hayashi isn’t particularly interested in raising the difficulty bar this time around.

    “We are aiming to be the number one 3D action game,” he said.

    “If we can do that we are fine not focusing on difficulty level. We don’t care.

    “But to prevent misunderstanding, Ninja Gaiden fans will still really love it. That is our responsibility. We make sure the fans of the series are satisfied by our game.

    Ninja Gaiden III is in development at Team Ninja, and is the first in the series to be produced without input from creator Tomonobu Itagaki.

  4. #24

    Default

    Το συγκεκριμενο παιχνιδι παντως ενας λογως για να το παιξει
    καποιος ειναι η δυσκολια του (και το skill που χρειαζεται) και οχι το στορυ και οι χαρακτηρες,
    και διαβαζοντας το απο πανω quote τρομαζω για την πορεια του game.

    Απο οσο θυμαμαι στο Xbox ηταν λιγο πιο δυσκολο μιας και οι επιθεσεις
    γινοντουσαν απο ομαδες Χ Fiends καθε φορα ενω στο PS3 -1 εως -2
    στις αντιστοιχες μαχες.

    Τωρα βεβαια που ο Itagaki δεν ειναι στο τιμονι μπορει η σειρα να παει προς
    το μερος του PS3 μιας και ο Itagaki ηταν fan του Xbox και μισουσε το PS3.

  5. #25
    Advanced Member dredd's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Posts
    379
    PSN ID
    kraken 13

    Default

    Σφαγες σφαγες σφαγες κ τιποτα το ιδιαιτερο

  6. #26
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Hollow θα συμφωνησω οτι το gameplay του ninja gaiden ηταν φοβερο...οταν βγηκε το Ninja Gaiden Black...

    Το Ninja Gaiden 2 δεν εφερε τιποτα νεο στην ουσια. Εχουν δικιο να το λενε outdated γιατι οντως ηταν Outdated. Για εμενα δεν θα υπηρχε προβλημα αν κατι απο τα παρακατω αλλαζε/βελτιωνοταν.

    α) Ο σχεδιασμος των επιπεδων
    β) Τα γραφικα τα οποια ηταν μετριοτατα
    γ) Νεες προσθηκες gameplay
    και ναι σημαντικοτατο
    δ) ενα αξιολογο ή μαλλον για να το πω πιο σωστα "ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ" στορυ.

    Ειλικρινα το Ninja Gaiden δεν μπορει να λεγεται παιχνιδι νεας γενιας με τοσο μα τοσο γελοιο στορυ, γελοιους χαρακτηρες και εντελως μα εντελως καθυστερημενη υποθεση. Δηλαδη υπαρχουν στιγμες που νομιζεις οτι εισαι καθυστερημενος παιζοντας αυτο το παιχνιδι. Τουλαχιστον εγω ετσι ενιωθα οταν η ιστορια εβλεπα οτι εξελισσεται με τετοιο τροπο...

    Θα ηταν κακο αν το παιχνιδι παρεμενε ως εχει σαν gameplay, αλλα να εχει και μια φυσιολογικη (δεν λεω κορυφαια) ιστορια? Οχι φυσικα, θα εκανε το παιχνιδι πιο ποιοτικο και ενδιαφερον, οπως αλλα hack n slash του ειδους βλεπε God of War κλπ.

    Ο Itakagi νομιζει οτι ακομα ζουμε σε εποχες Genesis και SNES μαλλον γι αυτο και το καινουργιο του παιχνιδι, ολα δειχνουν οτι θα ειναι ενα εκτρωμα αναλογου περιεχομενου.

    Για εμενα μονο καλυτερα μπορει να παει το Ninja Gaiden III με αλλους στο τιμονι, ισως οχι απο gameplay αποψης, αλλα απο σχεδιαστικης, σιγουρα εχει καλυτερη ευκαιρια.

  7. #27

    Default

    γελοίους χαρακτήρες?...τα παραλές λιγάκι νομίζω

    η ιστορία ΟΚ, τπτ σπουδαίο αλλά δεν περίμενα και περισσότερα απο hack n slash

    το GOW όπως λες μπορεί να είχε μια πιο υποτυπώδη ιστορία (όχι ότι ήταν και τπτ σοβαρό), αλλά το gameplay του ήταν ΠΟΛΥ πιο απλοϊκό
    Last edited by baphomet; 15-03-2011 at 15:39.

  8. #28
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τα παραλεω? Ευχαριστως να μου υποδειξεις ποιος χαρακτηρας ειναι αξιολογος απο την σειρα Ninja Gaiden, και οταν λεμε χαρακτηρα δεν εννοουμε το παρουσιαστικο του μονο, εννοουμε κυριως το υποβαθρο του.

    Επισης διαφωνω με το σκεπτικο hack n slash = δεν περιμενω τιποτα σπουδαιο απο ιστορια. Ειμαστε στο 2011. Και εχουμε απειρα παραδειγματα hack n slash games με ενδιαφερουσα και προσεγμενη ιστορια. Απο God of War, Heavenly Sword, Enslaved, Devil May Cry 1 (PS2) Dante's inferno, Darksiders μου ερχονται προχειρα προχειρα στο μυαλο.

    Τα hack n slash δεν εχουν κανενα λογο να μην εχουν καλο στορυ. Σχεδον ολα πλεον προσπαθουν για κατι αξιολογο. Πλην του Ninja Gaiden...

  9. #29

    Default

    δεν μπορώ να καταλάβω πως η Nariko του Heavenly Sword έχει μεγαλύτερο υπόβαθρο όπως λες από τον Hayabusa που έχει πρωταγωνιστήσει σε τόσους τίτλους σε πολλά platforms

    συμφωνώ ότι το story είναι ανύπαρκτο, αλλά ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ προτιμώ ένα αξιόλογο και πολύπλοκο gameplay σε τέτοιου είδους παιχνίδια ώστε να με κρατάει λίγο στην "τσίτα" στην μάχη και να προσπαθώ να τελειοποιήσω τα αμέτρητα moves και combos, παρά ένα button mashing gameplay με ένα υποτυπώδες στόρυ

  10. #30
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Eλπιζω να κανεις πλακα τωρα... τουλαχιστον στο παραδειγμα που αναφερεσαι δηλαδη την Ναρικο.

    Μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω ή εγω δεν το εξηγησα σωστα. Ο Hayabusa μπορει να πρωταγωνιστησει σε 15.000 παιχνιδια. Αν τα 15.000 παιχνιδια που πρωταγωνιστει ειναι σαν και αυτα που εχει εμφανιστει μεχρι σημερα, συγνωμη, αλλα ειναι απλα ανυπαρτκος χαρακτηρας χωρις το παραμικρο υποβαθρο.

    Τι ακριβως ξερουμε για τον Hayabusa? Εχει εκφρασει ποτε την γνωμη του? Γιατι πραγμα μαχεται? (περα απο την προφανη και ηλιθια απαντηση που ισχυει για ολους)

    Τι το εξαιρετικο μας προσεφερε σαν προσωπικοτητα μεσα απο τα παιχνιδια που εχει εμφανιστει DOA Ninja gaiden κλπ?

    Σορρυ αλλα ο χαρακτηρας του Hayabusa μπορει να περιγραφει κατα τη γνωμη μου μεσα σε μια προταση. Και εχεις καταλαβει 90% περι τινος προκειται.

    Η Ναρικο απο την αλλη μπορει να εμφανιστηκε σε ενα μονο παιχνιδι και μαλιστα με χειροτερο gameplay απο το Ninja Gaiden (μακραν χειροτερο κιολας) αλλα απο πλευρας ιστοριας, σεναριου και σχεδιασμου του χαρακτηρα της ηταν ετη φωτος μπροστα απο τον Hayabusa. Η σχεση της με την ιστορια, η σχεση της με την οικογενεια της, η θυσια της, η ηθοποιια στο motion capture, το φοβερο voice acting κλπ κλπ.

    Δεν υπαρχει καν συγκριση. Ο Hayabusa περα απο την εντυπωσιακη εμφανιση (γιατι πρεπει να δουμε περα απο αυτην αμα θελουμε να μιλησουμε ουσιαστικα για χαρακτηρες) , εμενα τουλαχιστον μου δινει την αισθηση οτι συνοψιζεται ως εξης:

    "I am cool Ninja. I kill stuff. They took my sword. Have to get it back. I kill stuff along the way. Fun times." Μπορει να ειναι υπερβολικο, αλλα ειλικρινα δεν απεχει και πολυ απο την πραγματικοτητα!

  11. #31
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post

    "I am cool Ninja. I kill stuff. They took my sword. Have to get it back. I kill stuff along the way. Fun times."
    LOL!
    Λιωνω ρε, ελεος


  12. #32

    Default

    αν στηρίζεις το "βάρος" του χαρακτήρα πάνω στο στόρυ οκ, πιθανώς το βλέπουμε από διαφορετικής άποψης το θέμα...γεγονός είναι ότι έχει υπόβαθρο και ο Hayabusa αν το ψάξεις λίγο το story του και εξηγούνται αρκετά πράγματα για αυτόν...πήγαινε για παράδειγμα στο wikipedia αν θες να μάθεις λεπτομέρειες, σίγουρα δεν θα βρεις την σελίδα του κενή

    πιθανών δικαιολογημένα να μην γνωρίζεις πράγματα αν δεν έχεις ασχοληθεί με DOA ή παλαιότερα NG αλλά όπως σου είπα και πριν ο λόγος που βρίσκω το NG πολύ πιο ενδιαφέρον από άλλα HnS είναι εξαιτίας του gameplay του

  13. #33
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Mα σου ειπα κι εγω, οτι απο θεμα gameplay εσκιζε δεν το συγκρινα καν με το Heavenly Sword. Το θεμα ειναι οτι το στορυ του στο Ninja Gaiden Balck και στο Ninja Gaiden II ηταν απλα αισχρο. Και θεωρω οτι αξιζει στο παιχνιδι μια μεγαλυτερη προσοχη στο σεναριο του και την ιστορια του. Δεν θελω να γινει god of War, αλλα τουλαχιστον λιγη αξιοπρεπεια δεν βλαπτει!

  14. #34

    Default

    να δούμε τώρα με την απουσία του Itagaki μήπως και δούμε κάποιο βαθύτερο στόρυ...εύχομαι πάντως να μην αλλάξουν εμφανισιακά τους χαρακτήρες (κυρίως κάτω τα χέρια από την Ayane )

  15. #35
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by baphomet View Post
    γελοίους χαρακτήρες?...τα παραλές λιγάκι νομίζω

    η ιστορία ΟΚ, τπτ σπουδαίο αλλά δεν περίμενα και περισσότερα απο hack n slash

    το GOW όπως λες μπορεί να είχε μια πιο υποτυπώδη ιστορία (όχι ότι ήταν και τπτ σοβαρό), αλλά το gameplay του ήταν ΠΟΛΥ πιο απλοϊκό
    Το 3 είχε κάποια λάθη άλλα σημαντικά και άλλα όχι, το σενάριο είχε κάποια πράγματα που θα έπρεπε να είχαν αλλάξει λίγο, αλλά εγώ δεν το βρήκα υποτυπώδες και χωρίς σοβαρότητα. Υπάρχει και ένα μήνυμα για την ζωή στο τέλος του παιχνιδιού. Λίγα παιχνίδια έχουν μηνύματα ζωής, συμβολισμούς ή κρυφά μηνύματα, τουλάχιστον από όσο έχω δει.

  16. #36
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θα συμφωνήσω ότι ο Ryu είναι μονοσδιάστατος σαν χαρακτήρας και το story των NJ ήταν για γέλια αλλά για το gameplay και μόνο αξίζει να ασχοληθείς με το game.
    Πάντος μην τρελαθούμε... Και ο Κράτος απο gow τα ίδια είναι (αν εξαιρέσεις το 1ο μέρος που κάτι γινόταν). Χρησιμοποιώντας την φράση του Val απο πάνω:
    "I am spartan soldier. I kill stuff. The gods betrayed me. Have to get revenge. I kill everyone along the way. Fun times."

  17. #37
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Στο 1 και στο 3 δεν ηταν ετσι σε καμμια μα καμμια περιπτωση. Ειδικα στο 1. Αλλα και στο 3 οι τελευταιες 2 με 3 ωρες ουδεμμια σχεση εχουν με την περιγραφη και κυριως τον Ryu. Τουλαχιστον ο Kratos εκφραζει την αποψη του και πολλες φορες ειναι γραμμενος ετσι ωστε να νιωθει ο παιχτης σαν anti-hero, ενω στο τελος μετατρεπεται σε ηρωα παρολες τις κακες του πραξεις, ή μαλλον οχι ηρωας, μαρτυρας. Αυτο και μονο το συναισθημα που μου εβγαλε εμενα καθολη την διαρκεια δεν συγκρινεται καν με το Ryu που μοιαζει με μια λευκη κολλα χαρτι.

  18. #38
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλά στο 3 αυτό ειδικα που αναφέρεις ήταν για μένα ο,τι να νε και ένα από τα πράγματα που δεν μου άρεσαν στο παιχνίδι...
    Δεν γίνετε ρε συ 3 παιχνίδια τώρα να σκοτώνεις ότι βρίσκεις μπροστά σου, ακόμα και αθώους κ με τον πιο brutal τροπο, γιατί σε βολεύει για να πάρεις την εκδίκηση σου κ μετά να σε πιάνει το πονοψυχο... Ο,τι να νε...

  19. #39
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ sorry μαλλον ερμηνευσαμε τελειως διαφορετικα το συγκεκριμενο σκηνικο. Σε καμμια περιπτωση δεν εγινε "πονοψυχος" ο Κρατος και σε καμμια περιπτωση δεν θεωρησα εγω οτι αυτο το μηνυμα προσπαθησαν να περασουν οι δημιουργοι. Ειμαστε εντελως οφφτοπικ, αλλα το μηνυμα που περασε το παιχνιδι και ο κρατος δεν ειχαν σχεση ουτε με μετανοια, ουτε με συγχωρεση ουτε με τετοια πραγματα.

    Εγω τουλαχιστον οπως ειπα το ειδα παντελως διαφορετικα.

  20. #40
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Όντως είμαστε off topic αλλά το όλο σκηνικό με την πανδορα που ήθελε να τη σώσει τι ήταν;

    Ps. Ωραίο θα είναι το nj3 (ξεκαρφωμα για το off topic)

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •