Page 6 of 16 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 101 to 120 of 313

Thread: Devil May Cry

  1. #101
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Και ξαναλεω γουστα ειναι αυτα και το σεβομαι, αλλα εγω απλα δυσκολευομαι να πω οτι μου αρεσει που ενας Dante flamboyant και cheesy οπως ηταν ο παλιος, κατεληξε σε EMO φλωροφατσα τυπου Twilight και να βρισκω αυτην την αλλαγη ενδιαφερουσα.
    Ξερεις που ειναι η ενσταση μου?
    Θεωρω οτι η αντιδραση ειναι τοσο υπερβολικη επειδη τον αλλαξαν, το σε τι τον αλλαξαν ειναι απλα η αφορμη και γι'αυτο ακουγονται και αναπαραγονται πραγματα οπως τα παραπανω.
    Στο twilight εχουν κοιλιακους και αλαβαστρινα προσωπακια, οχι fucked up προσωπο και mental background. Εγω βλεπω οτι επιχειρουν μια πιο urban προσεγγιση και οχι να τον κανουν gay, metrosexual,whatever. Ναι τα concept arts που ειναι στο αστυνομικο τμημα ξερωγω ειναι υπερβολικα, αλλα δεν ειναι ετσι μεσα στο παιχνιδι ρε παιδια.
    Toυλαχιστον ετσι το βλεπω εγω, μπορει να κανω και λαθος.
    Το πιθανοτερο την επομενη φορα ο Dante να εμφανιστει με το ιδιο redesign αλλα λευκο μαλλι και ως δια μαγειας να σταματησει το bashing.


  2. #102
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Ναι ρε μη ξενερωνετε.. Του δινω πολλες ελπιδες για να βγει καλο αποτελεσμα!

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  3. #103
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ξερεις που ειναι η ενσταση μου?
    Θεωρω οτι η αντιδραση ειναι τοσο υπερβολικη επειδη τον αλλαξαν, το σε τι τον αλλαξαν ειναι απλα η αφορμη και γι'αυτο ακουγονται και αναπαραγονται πραγματα οπως τα παραπανω.
    Στο twilight εχουν κοιλιακους και αλαβαστρινα προσωπακια, οχι fucked up προσωπο και mental background. Εγω βλεπω οτι επιχειρουν μια πιο urban προσεγγιση και οχι να τον κανουν gay, metrosexual,whatever. Ναι τα concept arts που ειναι στο αστυνομικο τμημα ξερωγω ειναι υπερβολικα, αλλα δεν ειναι ετσι μεσα στο παιχνιδι ρε παιδια.
    Toυλαχιστον ετσι το βλεπω εγω, μπορει να κανω και λαθος.
    Το πιθανοτερο την επομενη φορα ο Dante να εμφανιστει με το ιδιο redesign αλλα λευκο μαλλι και ως δια μαγειας να σταματησει το bashing.
    Δεν διαφωνω και τοσο μαζι σου. Ναι οντως η αντιδραση ειναι υπερβολικη γιατι οντως δεν ξερεις αν η αλλαγη του παρουσιαστικου σημαινει απαραιτητα αλλαγη χαρακτηρα. Ομως υπαρχει το redesign και υπαρχει και το υπερβολικο redesign. Και εδω εχουμε να κανουμε με υπερβολη οποτε η αντιδραση ειναι αναλογη και εν μερει δικαιολογημενη. Δεν νομιζω οτι ειναι το μαυρο μαλλι το θεμα που αν γινει ασπρο ολα θα ειναι μια χαρα. Ειναι το κραγιον, ειναι το βαμμενο ματι ειναι γενικως πολυ "βαψιμο" η ολη φαση.

    Ειναι σαν να βγαζουν τον Bruce Willis απο τις ταινιες Die Hard και στην θεση του να βαζουν τον Roberto Benini! lol ναι τοσο διαφορετικος μου μοιαζει οπτικα αυτος ο Dante.

    Δεν ειναι αντιδραω επειδη ειμαι "στενομυαλος", αντιδραω επειδη νιωθω οτι η αλλαγη αυτη εγινε πιο πολυ για το δηθεν της υποθεσης και το cool της εποχης παρα για ουσιαστικους λογους. Και ναι μαν.... ο σχεδιασμος του Dante ειναι φως φαναρι οτι ειναι επηρεασμενος απο το Twilight. Δεν ειναι οι κοιλιακοι (που θεωρω αυτονητο οτι ετσι θα ειναι και του Dante) ειναι το συνολο. Απο το make up μεχρι το υφος, η φαση μυριζει απο χιλιομετρα twilight. Γι αυτο και μετα απο 1 ωρα που κυκλοφορησαν οι πρωτες φωτο ειχαμε το μονταζ με τον χαρακτηρα του twilight.

  4. #104
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Απο το make up μεχρι το υφος, η φαση μυριζει απο χιλιομετρα twilight..
    Λίγο eyeliner φοράει σιγά το πράγμα.

  5. #105
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default






  6. #106
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=jP7fTiT0TTE"]DmC Devil May Cry - E3 2011 Trailer [/ame]

  7. #107
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Τι σκ@τ@ επαθε παλι η εμφανιση του???...Τι εχω κανειιιιι?????

  8. #108
    PS3forums Addict geodlord7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    2,153
    PSN ID
    geodlord7
    Name
    Γιώργος

    Default

    Τι σκατά κούρεμα είναι αυτό? Πάλι τον αλλάξανε? Σαν να βγήκε από το Jersey Shore είναι...

    Πάντως κάτι μου λέει, ότι θα είναι ψυχασθενής και όλα αυτά τα φαντάζεται....προσέξτε πως ολα επανέρχονται στην θέση τους αφού σκοτώσει τους εχθρους και πως γίνεται distort το περιβάλλον λίγο πριν πεταχτούν από το πουθενα.
    Και πριν καιρό είχαν πει σε preview ότι αυτός βρισκόταν σε mental asylum.
    Spoiler!


  9. #109
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default

    Αλλάξαν το design πάλι ή μου φαίνεται? LOL απλά.

  10. #110
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eμενα μου αρεσε ,για καποιο λογο.
    Τα προηγουμενα DMC οχι ,για καποιο λογο.
    .

  11. #111
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Looks better in motion απο οτι ειδα απο το βιντεο σε σχεση με τις εικονες.

    Αρχικα κατι δεν μου κολλουσε με το video.Δεν εδειχνε κατι το ιδιαιτερο και το combat φανηκε μνιεεεε.Προς το τελος ειδα κατι καλα combos....αλλα και παλι πριν το δω μπροστα μου δεν λεω τιποτα γιατι το παρελθον της n.theory ειναι μαυρο σε αυτον τον τομεα.
    Kinda trollish το ασπρο μαλλι στο video στο σημειο που υποθετω ενεργοποιει το devil trigger .
    Και ναι πρεπει να εχει υποστει ενα μικρο redesign ο dante .
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  12. #112
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Eμενα μου αρεσε ,για καποιο λογο.
    Τα προηγουμενα DMC οχι ,για καποιο λογο.
    Πες μας τον λόγο, πες μας τον λόγο!

  13. #113
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Είμαι από τους 1-2 σε όλο τον κόσμο που τους άρεσε το reboot. Τα παίρνω πίσω!

    Τι generic wannabe hipster-ια είναι αυτή;! Για να μην πω ότι τον χαρακτήρα τον αλλάξανε σε ένα καγκουροτυπάκι που θα μπορούσε να είναι πωλητής στα Media Markt το πρωί, pizza boy το βράδυ. Το edgy redesign θέλει και τα ανάλογα balls για να επιμείνεις σε αυτό (Sucker Punch άκου κι εσύ). Τώρα έχασα κάθε ενδιαφέρον για το παιχνίδι.

    Για να μην πω για το gameplay μια απ' τα ίδια και γραφικά PS2.5. Bye bye!


  14. #114
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aλλα ντ'αλλα της Παρασκευης το γαλα ειναι το παιχνιδι...

  15. #115
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by DarkUSS View Post
    Πες μας τον λόγο, πες μας τον λόγο!
    Αν τον ηξερα θα στον ελεγα.
    .

  16. #116
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Πραγματικο κουρελι το παιχνιδι!!!ευχομαι να πατωσει και να κλεισει η νιντζα θεορυ!!!μα ειναι τωρα αυτο ανιμεησον για τετιου ειδους παιχνιδιου?.

  17. #117
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default

    Καθίστε μη βιάζεστε ειδικά κάποιοι που λένε σε άλλα παιχνίδια να μην κρίνουμε από ένα trailer! ε και εδώ μην κρίνετε απο ένα trailer, μια χαρά παιχνιδάκια έχει βγάλει η Ninja Theory και στο μεγάλο της στοίχημα που είναι το DMC θα παράξει μετριότητα?δεν νομιζω.

    Spoiler!

  18. #118
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Dikakom View Post
    Καθίστε μη βιάζεστε ειδικά κάποιοι που λένε σε άλλα παιχνίδια να μην κρίνουμε από ένα trailer! ε και εδώ μην κρίνετε απο ένα trailer, μια χαρά παιχνιδάκια έχει βγάλει η Ninja Theory και στο μεγάλο της στοίχημα που είναι το DMC θα παράξει μετριότητα?δεν νομιζω.
    Μακαρι να εχεις δικαιο!!!το μονο που μου δινει καπια ελπιδα απο αυτον τον τιτλο!!ειναι οτι ακομα το παιχνιδι ειναι σε work in progress!!!οπως λεει και στο τρειλερ.

  19. #119
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Είμαι από τους 1-2 σε όλο τον κόσμο που τους άρεσε το reboot. Τα παίρνω πίσω!
    Ειμαι ο δευτερος απο τους 1-2 που ανεφερες παραπανω, η μαλλον ημουν.
    Πολυ καλα τα ειπες, οταν κανεις μια σχεδιαστικη επιλογη πρεπει να την υποστηριζεις, αυτο το πραγμα ειναι μια καρικατουρα αυτου που εδειξαν στο tgs.
    Last edited by hakoo; 08-06-2011 at 02:32.


  20. #120

    Default

    απο one fucking cocky rockstar σε emo ανορεκτικο psycho σε κουρεμενο τραγι αλα ''The situation''

Page 6 of 16 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •