Page 16 of 16 FirstFirst ... 61213141516
Results 301 to 313 of 313

Thread: Devil May Cry

  1. #301
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ χαχα ελιωσα απο το βιντεο παντως!!

    Επισης οντως βλεπω πολυ καλες κριτικες, το εχει παιξει κανεις απο εσας να επιβεβαιωσει? Λετε η Ninja Theory να μας βουλωσει τα στοματα?

    Οσο για το PS3 vs 360 framerate ειναι πολυ saaaaad το 2013 να γινεται αυτο... να χεσω μεσα στην τεχνικη iκανοτητα της Ninja Theory που εκαναν και exclusive για το PS3....

  2. #302

    Default

    Το demo πάντως που δοκίμασα δεν μου άρεσε καθόλου ειδικά ο χειρισμός λίγο αχταρμάς μου φάνηκε.


  3. #303
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ανακοινωσαν οτι θα βγαλουν για skin τον κλασσικο ασπρομαλλη dante.

    Don’t like Dante’s new look? You can get a Classic Dante costume on January 30.



    source:siliconera
    Last edited by tnf50; 18-01-2013 at 13:36.

  4. #304
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aσχολουμαι με το παιχνιδι καποιες μερες τωρα απο το plus και μπορω να πω οτι αυτα που ειχα στο μυαλο μου απο την αρχη για το παιχνιδι αυτο επιβεβαιωνονται. Εχω παιξει γυρω στο 70% οποτε θεωρω οτι εχω παρει μια πολυ καλη γευση.

    Θετικα

    Το καλυτερο στοιχειο του παιχνιδιου κατα τη γνωμη μου ειναι η καλλιτεχνικη του διευθυνση, εχει εξαιρετικο art και καποια απο τα επιπεδα ειναι πανεμορφα πραγματικα. Το ολο concept με τον πραγματικο κοσμο και την limbo δουλευει αρκετα καλα μιας και δινει σεναριακη ελευθερια για ολες αυτες τις realtime αλλαγες στα επιπεδα που ειναι και πολυ ομορφες οι περισσοτερες. Το σεναριο ειναι μια προσπαθεια να μεταφερθει το ολο demon lore που ξερουμε απο την σειρα σε κατι πολυ πιο συγχρονο και να συνδεθει με την παγκοσμια οικονομικη κατασταση και γενικοτερα με τον καπιταλισμο, σε καποιους θα αρεσει σε καποιους αλλους οχι. Εμενα οι μεταφορες που χρησιμοποιουν μου αρεσαν, θεωρω οτι ειναι αρκετα φρεσκο αν και κανει μπαμ καποιες φορες οτι θελουν να στοχευσουν καποια πιο νεανικα κοινα. Το combat system βασιζεται στην ιδεα του devil may cry 3, το οτι εχεις αρκετα οπλα που μπορεις να αλλαξεις on the fly, ακομα και κατα την διαρκεια ενος combo. Ετσι αυξανονται κατα πολυ οι κινησεις που εχει ο παικτης στην διαθεση του μιας και το καθε οπλο εχει τις δικες του. Εχουν προσπαθησει να εξομοιωσουν το gameplay, βεβαια δεν εχει καμια σχεση με το gameplay των DMC by Japanese, ειναι πολυ πιο αργο και δεν εχει την ιδια αποκριση. Πολυ συμπαθητικα boss battles επισης μετα απο καιρο σε hack n slash, αρκετα ευφανταστα.

    Αρνητικα

    Χωρις δευτερη σκεψη τα τεχνικα, και για να ειμαι πιο συγκεκριμενος μιλαω για performance. Δεν ειναι οτι προκειται για 30fps game, ειναι οτι δεν μπορει να κρατησει ουτε αυτο το framerate το παιχνιδι και πεφτει συνεχως. Και να ταν μονο αυτο, stuttering και pop in εχουν την τιμητικη τους, ειδικα το δευτερο ειναι πολυ εντονο. Γενικα ενα choppy αποτελεσμα που δειχνει οτι οσο καλοι καλλιτεχνες ειναι τοσο δεν το εχουν σαν προγραμματιστες στην Ninja Theory. Διαβαζω απο δω κι απο κει οτι η PC version ειναι σουπερ με 60fps κτλ, εγω την ps3 παιζω και αυτην κρινω οπου τεχνικα ειναι απαραδεκτη. Περα απο αυτα, οπως ειπα και πριν η combat ειναι μεν solid αλλα δεν εχει καμια σχεση με combat made by Japan. Αλλα αρνητικα ειναι αφενος ο σχεδιασμος καποιων εχθρων που μοιαζουν να εχουν βγει απο μια παραλληλοσυμπαντικη version του V for vendetta και αφετερου ο σχεδιασμος του ιδιου του Dante και της φατσας του που ειναι λες και εχει βγει μολις απο μποτοξ session. Στην προσπαθεια τους να κρατησουν το original concept και παραλληλα να ικανοποιησουν τους haters (λες και μπορει να γινει ποτε αυτο) διαλεξαν ενα μοντελο που ειναι παντελως ακυρο κατα τη γνωμη μου. Τελος τα platforming elements (οσα εχει τελςο παντων) δεν ειναι και τα καλυτερα.

    Γενικα παιζοντας το θεωρω οτι δεν ειναι τυχαιες οι καλες κριτικες που πηρε, ειναι μια προσπαθεια να αποδωθει το συμπαν του Devil May Cry καπως διαφορετικα και σε ενα βαθμο θεωρω οτι το καταφερε η Ninja Theory. Δεν ξερω αν θα ηθελα να συνεχιστει με δευτερο, το σιγουρο ειναι οτι εχει καποια καλα στοιχεια και θα ηθελα να τα ξαναδω σε επομενο DMC (αν υπαρξει).
    Last edited by hakoo; 21-01-2014 at 15:52.


  5. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    chronohill (21-01-2014),WolfRathmA (24-04-2018)

  6. #305
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default

    Δυστυχως στα τεχνικά προβλήματα που αναφέρεσαι ισχύουν για το PS3 μιας και η κονσόλα με την Unreal Engine δεν αγαπιούνται και πολυ


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Spoiler!

  7. #306
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Ενα Game που με εφτασε ενα βημα πριν την επιληψια!!!

    Κακιστο για τα ματια μου. Παιχνιδι θελω να παιξω οχι να χορευω σε disco δεκατιας.

  8. #307
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν εχω καμια διαθεση να διαφωνησω αλλα οταν εχουμε δει στο ps3 Αrkham city και Biοshock Infinite δεν μπορω να δεχθω οτι ειναι θεμα της Unreal Engine 3. Μιλαμε για 2 παιχνιδια που ηταν αψογα στο ps3 και εφτασαν την UE3 στα ορια της (ειδικα το City ηταν απιστευτο τεχνικα).
    Ειναι σαφες για μενα οτι πολυ απλα η Ninja Theory δεν το εχει γενικοτερα με τα τεχνικα.


  9. #308
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το πρόβλημα είναι ότι υπάρχουν διάφορα "builds" της Unreal. Εγώ ας πούμε είδα το Brothers Tales of two sons να τρέχει σε subHD και έπαθα σοκ, γιατί δεν θυμάμαι να τρέχουν σε subHD ένα σωρό AAA games με Unreal engine...

  10. #309
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το ξεκίνησα κ εγω εχθες.
    Προς το παρον δεν μου αρεσει καθολου, αλλα θα του δώσω την ευκαιρία του.
    Spoiler!

  11. #310
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default


    DmC: Devil May Cry was one of the most criminally underrated (although not critically) games of last gen, so due to negative fan reception and middling sales, it seemed unclear if we’d ever see more of Ninja Theory’s interpretation of the hit series. According to Russian retailer videoigr.net, however, it seems the game might be receiving a remake. “DmC: Devil May Cry Ultimate” game has been listed for pre-order for PS4 and Xbox One.
    Additionally, cover art is included in the listings:



    It should be noted that this is the same retailer that listed Resident Evil: Revelations 2 earlier today and Assassin’s Creed IV: Black Flag before launch, and with Gamescom right around the corner, it’s certainly possible that there’s validity behind the listing.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #311
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Οριστε και το Unboxing, φρεσκο - φρεσκο

    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  13. #312
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default

    Η κριτική για το εν λόγω παιχνίδι στην έκδοση για το ps4



    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...nitive-Edition

  14. #313
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Μόλις το τελείωσα και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ!

    Ωραία μάχη, πολύ καλοσχεδιασμένες πίστες, δυναμική μουσική, ωραίο πλτφορμινγκ και ρυθμός δράσης. Επίσης μου άρεσε που ήταν ένα χορταστικό αλλά όχι τεράστιο παιχνίδι.

    Μετά το god of war θα πιάσω και το Virgil’s downfall που λίγο που το ξεκίνησα φαίνεται αντίστοιχα καλό.

Page 16 of 16 FirstFirst ... 61213141516

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •