Page 1 of 16 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 313

Thread: Devil May Cry

  1. #1
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default Devil May Cry























    Developed by Ninja Theory

    "This is a rebirth of Devil May Cry." The combat certainly looks familiar, and the fresh attitude matches what we expect from the series (it's more DMC3 than DMC2, thankfully). But, there's a psychological slant to the game as well, it seems. There's a questioning of reality in the trailer, as a character trapped in chains (in a mental institute, perhaps?) is intercut throughout the video.
    What is your name??" Demons appear on the screen as a leather cladded teenager jumps around, dual-wielding guns, fighting enemies with a spear.

    "My name is Dante," the teenager says as the "DMC" logo appears on screen.
    Last edited by aris13; 15-09-2010 at 16:14.

  2. #2
    Cool Member twimgr's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Κως, νησάρα μου
    Posts
    157
    PSN ID
    twimgr

    Default

    ? ? ? ? ?
    Δηλαδή μιλάμε για prequel?
    ΑΓΟΡΑΖΩ παιχνίδάρες για να συνεχίζουν να βγαίνουν παιχνιδάρες......


  3. #3
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Wait what?Αυτος ειναι ο dante????
    Lol....και developed απο την ninja theory που δεν συμπαθω καθολου στα action games στο gameplay.....
    Rebirth of dmc.....χμμμ θα δουμε,not sure if want.
    Αυτη η μερα παει απο το κακο στο χειροτερο απο αποψη ανακοινωσεων μου φαινετε .
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  4. #4
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by twimgr View Post
    ? ? ? ? ?
    Δηλαδή μιλάμε για prequel?
    Reboot.

  5. #5
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Σταματα βρε γκρινιαρη
    Με ικανοποιει το "reboot" μιας και η σειρα ηθελε αλλαγες κατα κοινη ομολογια, αλλα δεν ξερω αν μπορει η Ninja Theory να ανταπεξελθει αναφορικα με το gameplay. Με το HS απεδειξε οτι τεχνικα μπορει να δωσει πολλα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο κανεναν, ομως δεν ειναι μονο τα γραφικα δυστυχως. Το DMC4 ανεξαρτητα απο την κριτικη που δεχθηκε για πολλα και διαφορα, παρεδωσε μια hack n slash εμπειρια που ετρεχε στα 60fps χωρις κανενα προβλημα.
    Στα θετικα και οι αλλαγες (οπως φαινεται) στον πιο κακογουστο και αντιπαθητικο χαρακτηρα που εχει εμφανιστει ποτε στην ιστορια των videogames


  6. #6
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    http://www.vg247.com/2010/09/15/all-...m-tgs-presser/

    DMC

    Another new IP was then announced. It's called DMC, and, as expected, it's being developed by Ninja Theory.

    A trailer showed Dante in a red and black coat with two pistols and a sword being asked his name in a mental institution.

    We'll being you further details as they emerge


    Lol wut at bolded ? 0_o

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Στα θετικα και οι αλλαγες (οπως φαινεται) στον πιο κακογουστο και αντιπαθητικο χαρακτηρα που εχει εμφανιστει ποτε στην ιστορια των videogames
    Αντιπαθητικος ο dante?Ισα ισα εγω τον συμπαθησα παρα πολυ,ηταν αστειος,μαγκας και cocky μαζι και ταιριαζε απολυτα στο στυλακι του dmc.
    Last edited by nikolaszax; 15-09-2010 at 16:20.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  7. #7
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Πολύ καλά νέα. Αναζωπυρώνεται το ενδιαφέρον μου για τη σειρά. H ninja theory, μας έχει δείξει από το heavenly sword ότι μπορεί να κάνει μεγάλα πράγματα. Αναμένουμε λοιπόν για νεότερα. Από TGS είναι η ανακοίνωση?

  8. #8
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default









    Last edited by nikolaszax; 15-09-2010 at 16:30.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  9. #9
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και τι σημαινει reboot? Παλι απο την αρχη απλα σε next gen εκδοση? Με λιγα λογια μιλαμε για ενα remake του Devil May Cry 1 για τις κονσολες νεας γενιας?

    If so... how unoriginal... αλλα περιμενω να δω τι καινουργιο εχει να προσφερει!

    ΙΜΟ και αν μεχρι στιγμης τα εχω καταλαβει σωστα, υπαρχουν τουλαχιστον 256292695 παιχνιδια μεσα στο μυαλο μου που αξιζουν remake πολυ πριν δω το DMC να γινεται remake... δεν ειναι καν ιδιαιτερα παλιο παιχνιδι...

  10. #10
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Ρε παιδια ευχαριστα τα νεα!!!αλλα πολυ εμο!!! δεν τον κανανε τον δαντη η μου φαινεται?
    Last edited by spartan; 15-09-2010 at 16:33.

  11. #11
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Και τι σημαινει reboot? Παλι απο την αρχη απλα σε next gen εκδοση? Με λιγα λογια μιλαμε για ενα remake του Devil May Cry 1 για τις κονσολες νεας γενιας?

    If so... how unoriginal... αλλα περιμενω να δω τι καινουργιο εχει να προσφερει!

    ΙΜΟ και αν μεχρι στιγμης τα εχω καταλαβει σωστα, υπαρχουν τουλαχιστον 256292695 παιχνιδια μεσα στο μυαλο μου που αξιζουν remake πολυ πριν δω το DMC να γινεται remake... δεν ειναι καν ιδιαιτερα παλιο παιχνιδι...

    Αλλο reboot,αλλο remake.
    Το reboot σημαινει σβηνεις οτι εχεις παιξει μεχρι στιγμης και ξεκινας απο την αρχη.Διαφορετικο story,διαφορετικοι χαρακτηρες πιθανως(ισως ομιοτητες στα ονοματα ) κτλ. και δεν εχεις καμια συδνεση με τα προηγουμενα παιχνιδια.Πχ ενα MGS σε ενα αλλο universe,χωρις snake και γεγονοτα προηγουμενων mgs.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  12. #12
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Και τι σημαινει reboot? Παλι απο την αρχη απλα σε next gen εκδοση? Με λιγα λογια μιλαμε για ενα remake του Devil May Cry 1 για τις κονσολες νεας γενιας?

    If so... how unoriginal... αλλα περιμενω να δω τι καινουργιο εχει να προσφερει!

    ΙΜΟ και αν μεχρι στιγμης τα εχω καταλαβει σωστα, υπαρχουν τουλαχιστον 256292695 παιχνιδια μεσα στο μυαλο μου που αξιζουν remake πολυ πριν δω το DMC να γινεται remake... δεν ειναι καν ιδιαιτερα παλιο παιχνιδι...
    Απο τις εικονες που βλεπω παντως!!καμια σχεση με το πρωτο dmc!!!ελπιζω να ειναι απλα reboot μονο στο σεναριο!!!και να μην εχει τις ιδιες πιστες με το 1 στο ps2

  13. #13
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν ειναι remake Val. Κατι σαν reimagining της σειρας παιρνοντας τα γεγονοτα απο την αρχη η ακομα πιο πριν.
    Νικολα μην ανησυχεις, ο χαρακτηρας θα παραμεινει το ιδιο obnoxious
    Απλα μου αρεσει ΠΑΡΑ πολυ το makeover που του εκαναν
    Που ειναι το σπαθι του?


  14. #14
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Ωραίο το design του νέου Dante.


  15. #15
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μα εδω εχει τον Dante... πως κανεις αλλο universe με τους ιδιους χαρακτηρες?

    Anyway τωρα μου ακουγεται ακομα χειροτερη η ιδεα... επειδη τα DMC2 και DMC4 ηταν κατω των προσδοκιων δεν σημαινει οτι η σειρα θελει διαγραφη και επανεκκινηση...τα DMC1 και DMC3 ηταν εξαιρετικα, ιδιως το πρωτο ειχε και πολυ καλο στορυ (αναλογικα παντα).

    Δεν θελω να το παιξω γκρινιαρης αλλα το ολο concept μου ακουγεται πολυ γυφτικο (λολ δεν εβρισκα την σωστη λεξη )

    ΥΓ: Και ο Dante που το βλεπω πιο πανω μοιαζει σαν να σχεδιαστηκε απο τον Tetsuya Nomura... και θυμιζει χαρακτηρα Final Fantasy....ειναι αντρας? Ειναι γυναικα? Ειναι και τα δυο??

  16. #16
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Δεν ειναι remake Val. Κατι σαν reimagining της σειρας παιρνοντας τα γεγονοτα απο την αρχη η ακομα πιο πριν.
    Νικολα μην ανησυχεις, ο χαρακτηρας θα παραμεινει το ιδιο obnoxious
    Απλα μου αρεσει ΠΑΡΑ πολυ το makeover που του εκαναν
    Που ειναι το σπαθι του?
    Σου αρεσει αυτο?


    XD.
    Τραγικο character design imo.Τρελοπρεζακιας emo μου κανει.Και δεν ξερω αν η ninja theory θα πετυχει τον χαρακτηρα του.
    Ειμαι σιγουρος ομως στην εμφανιση ενος female χαρακτηρα που θα μοιαζει στην nariko(*looks at Enslaved *)
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  17. #17
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Εμένα μου αρέσει.

    Είναι πιο manly από τον προηγούμενο.

  18. #18
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @ nikolaszax

    Δες το edit που εκανα στο προηγουμενο ποστ μου!

  19. #19
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by aris13 View Post
    Εμένα μου αρέσει.

    Lol joking.Πως διαφερουν τα γουστα τελικα

    @ valkyre
    Lol τωρα που το λες κατι μου κανει XD.Maybe he is a homo.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  20. #20
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    ^Ξάδερφος του Squall πρέπει να είναι.

Page 1 of 16 1234511 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •