Page 12 of 16 FirstFirst ... 28910111213141516 LastLast
Results 221 to 240 of 313

Thread: Devil May Cry

  1. #221

    Default

    προβλέπω τρελή αποτυχία. τρία χρόνια FULL ανάπτυξης και προσδοκούν μόνο 2 εκ πωλήσεις ?


  2. #222
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Την κοπελια μας την εχουν δειξει και στο demo που εχει παρουσιαστει, απλα ηταν σαν shadow και δεν φαινοταν το "κανονικο" μοντελο της.
    Αλλο ενα παιχνιδι που φευγει απο το 12, νομιζω οι παντες το ειχαν σιγουρο για Οκτωβρη-Νοεμβρη. Καλυτερα για μενα, it needs all the polishing it can get.


  3. #223

    Default

    είμαι σίγουρος πως το είχαν φτιάξει μέχρι ένα σημείο και μετά από τα trailer και το κράξιμο έπεσε άκυρο και ξεκίνησαν από την αρχή. Η Ninja Theory ένα μικρό studio είναι και 3 χρόνια μόνο για το παιχνίδι αυτό είναι τρομερά πολλά από πλευρά προϋπολογισμού. Η υπεροψία πληρώνεται.

  4. #224
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Direction δεν νομιζω οτι αλλαξε, απλα υπεστη major redesign ο χαρακτηρας και αλλαξε λιγο η παλετα ειδικα μετα το trailer της e3 το 2010 που δυσανασχετησαν πραγματικα ολοι, οχι μονο τα fanboys.
    Απο εκεινο το σημειο και μετα καθε φορα που παρουσιαζεται ειναι και πιο βελτιωμενο νομιζω. Τωρα αναφορικα με την υπεροψια που λες, δεν την βλεπω για να ειμαι ειλικρινης. Για μια μικρη ομαδα ο dev cycle δεν μπορει να ειναι μικροτερος απο 2 χρονια, το ιδιο εγινε και με το Enslaved, 2,5 χρονια μετα το Heavenly sword κυκλοφορησε. Κατι αναλογο θα γινει και με το DMC.


  5. #225

    Default

    ποσο μακρια φαινεται ο γεναρης...

  6. #226

    Default

    Η Κατ μ αρεσει πολυ. Εγω προσωπικα δεν μπορω να περιμενω για το game.

  7. #227
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

  8. #228
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default

    Εκπληκτικό!

    Όσο πάει γίνεται και καλύτερο μου φαίνεται.

    EDIT:

    Gameplay

    [youtube]sK4MhRSh-io[/youtube]
    Last edited by DarkUSS; 04-06-2012 at 23:23.

  9. #229

    Default

    ωραιο το συγκεκριμενο τρειλερ,αλλα ποσες φορες θα το δουμε πια...Με εξαιρεση ενα βιντεο που τον δειχνει να ξυπναει ενα μεσω καταστροφων σε ενα λουνα παρκ,ολο βιντεο με ιδια combo σε ιδια τοπια βλεπουμε...για να δουμε προς το τελος της εκθεσης τι γινεται....

  10. #230
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Περασε λιγακι στα ψιλα το παιχνιδι στο δικο μας forum, αν και ειχε δυναμικη παρουσια με νεο trailer και demo στο floor οπου μπορουσε να το παιξει ο κοσμος.
    Εριξα μια ματια και στο εκτενες demo, btw dat boss in the end is DISGUSTING



    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=oeg_Xp1wGM0"]DmC Devil May Cry E3 2012 Demo - YouTube[/ame]

    Aν και εδειξαν πολυ μεγαλυτερο κομματι, νομιζω ειναι το ιδιο build με αυτο της Captivate. Βασικα το ιδιο demo δειχνουν εδω και πολυ καιρο απλα καθε φορα εμφανιζεται βελτιωμενο.
    Αυτο που επιμενουν να κρατανε ενω ειναι ειλικρινα απαισιο ειναι το HUD, wtf is this shit? Αλλαξτε το, ελεος!
    Ικανοποιημενος γενικα απο αυτο που βλεπω, ολο αυτο το κραξιμο που τρωει η Ninja Theory (περα για περα εκτος λογικης, εχω ξαναπει την αποψη μου) φαινεται οτι εχει και μια θετικη πλευρα μιας το παλευουν να δωσουν και κατι καλο τεχνικα (καλλιτεχνικα φαινοταν απο τις αρχες οτι ηταν ενδιαφερον). Θελει κι αλλο polishing, ελπιζω και με την καθυστερηση που πηρε να εμφανιστει ακομα πιο βελτιωμενο το τελικο προιον.
    Ενα hands on απο το gameover που κι αυτο ειναι ακρως θετικο

    http://www.gameover.gr/ps3/previews/...Cry.20200.html
    Last edited by hakoo; 14-06-2012 at 15:19.


  11. #231
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Δεν περιμενα να με εντυπωσιασει... , για να δουμε..

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  12. #232
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=jccTX6Q-s28[/ame]
    .

  13. #233

    Default

    Η φωτιά δεν θα είναι αρκετή θα χρειαστούμε και zyklon b.

    Ειλικρινά θα ήθελα πολύ να μαυρίσω το μάτι του Αντωνιάδη.

  14. #234
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    ^^Ολα αυτα απο το παραπανω trailer?
    Oλο και καλυτερο μου φαινεται εμενα, καλα οτι θα ειναι απειρως πιο narrative απο τα προηγουμενα δεν θελει και ερωτημα, το θεμα ειναι να δουμε πως θα "παιζει" στην τελικη του μορφη.
    15.1.2013 τελικα, μαλιστα.


  15. #235

    Default

    Μην λες "προηγούμενα" λες και μιλάμε για πραγματικό Devil May Cry.

  16. #236
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Give it a chance λεω εγω βασικα ... δεν πιστευω οτι αξιζει το κραξιμο που του ριχνεις.

    Καποιες εικονες
    Spoiler!


  17. #237

    Default

    Συγνώμη αλλά δεν νομίζω πως είναι κράξιμο το να πω πως αυτό το παιχνίδι δεν είναι DMC.

    Έχω ακούσει πολλά σχόλια και συμφωνώ πως θα ήταν καλύτερα να ήταν καινούργιο IP, σαν ένα μείγμα emo, punk, teen angst αισθητικής με στοιχεία πλατφόρμας και gow μάχης όλα σε μία ιστορία εμπνευσμένη από στοίχους των linkin park. Και τότε θα μπορούσα απλά να το αγνοήσω.

    Τι από αυτά όμως έχουν οποιαδήποτε σχέση με το DMC ?!

    Το θέμα είναι πως ο καθένας με το πορτοφόλι του "ψηφίζει" τα προϊόντα που του αρέσουν, το να αγοράσω αυτό θα σήμαινε αντίο στο Devil May Cry.

  18. #238
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Σεβαστο γιατι κι εγω καπως ετσι αισθανομαι με τα RE με το 5 και προσφατως με το 6.
    Απλα στο δικο μου το μυαλο δεν ειναι ιδιες οι αλλαγες που εχουν γινει, αυτο παραμενει στο ιδιο genre με τον ιδιο obnoxious χαρακτηρα, οι αλλαγες ειναι κυριως αισθητικης, artistic direction και ειναι αναμενομενες απο τη στιγμη που μιλαμε για ενα reboot και οχι για το devil may cry 5 ξερω γω.
    Για τη μαχη συμφωνω απολυτα αν μιλας για τα παλια (1-3 μιας και το 2 ηταν μια αποτυχια γενικοτερα), αλλα για το 4 επουδενι. Δλδ το 4 πιστευεις οτι ειχε το ιδιο rich combat system με τα προηγουμενα? Σπαμαρισμα του devil bringer μεχρι αηδιας και γενικα οχι και τιποτα ιδιαιτερα βαθυ combat wise.
    Απλα τα fps εκαναν την διαφορα σε σχεση με αυτο που βλεπουμε στο καινουριο.
    Last edited by hakoo; 15-08-2012 at 03:32.


  19. #239

    Default

    Όχι δα, το RE 5 μπορεί να ήταν αρκετά αδύναμο αλλά μέχρι εκεί, δεν ήταν ξένο. Προσπάθησε να ακολουθήσει το στυλ του 4 που μετά την τρομερή του επιτυχία ήταν λογικό.

    Στο DMC πήραν ένα καθαρά γιαπωνέζικο παιχνίδι με ότι αυτό συνεπάγεται και το έκαναν μία σούπα για 16χρονα που ακούνε dubstep. Η κατάσταση είναι πως κάποιος αγοράζοντας τον Donte ψηφίζει εναντίων του DMC.

    To DMC 4 έχει το καλύτερο gameplay αυτή την γενιά. Μπορεί να μην είχε πολλά καινούργια στοιχεία αλλά ήταν άρτιο.

  20. #240
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Διαφωνω. Το RE5 εφερε αναλογικα πολυ μεγαλυτερη αλλαγη στο franchise μιας και αλλαξε στην ουσια οριστικα genre, με την εισαγωγη πια του co op και ολων των action/shooting στοιχειων ηταν η επιτομη του ξενου προς τον παραδοσιακο RE player.
    Στην περιπτωση του DMC μιλαμε για το ιδιο genre τουλαχιστον...
    Το αν ειναι σουπα για δεκαεξαχρονα που ακουνε dubstep ειναι κατι που δεν εισαι σε θεση να ξερεις απο τωρα, κατσε να κυκλοφορησει να το παιξουμε και τα λεμε.
    To DMC4 μου αρεσε κι εμενα παρα πολυ gameplay wise αλλα θεωρω οτι ηταν πολυ πιο απλουστευμενο απο το 3, μερα με τη νυχτα για την ακριβεια.
    Ουτε θεωρω οτι ηταν πιο rich σε συγκριση με αυτα που εχουμε δει απο το καινουριο, η διαφορα εγκειται κυριως στο γεγονος οτι εκεινο ηταν μια 60fps εμπειρια ενω τουτο δω παλευει καπου στα 30 με ο,τι συνεπαγεται αυτο στο ποσο fluid ειναι η μαχη.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •