Page 3 of 16 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 41 to 60 of 313

Thread: Devil May Cry

  1. #41
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εμένα πάντως μου άρεσε και το 4 και δεν με χάλασε καθόλου και ο Nero που πολύ κόσμο ξενέρωσε... Είχε πολύ καλό gameplay!
    Αυτό το πράγμα που βλέπω στη φώτο όμως δεν περιγράφετε....


  2. #42
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Ελπιζω να αλλαξουν το design του χαρακτηρα!!και να τον κανουν οπως τον ξεραμε!!!
    Ελεος αυτος δεν ειναι ο δαντης!!!!το παιχνιδη πρεπει να το ονομασουνε καλυτερα σε!!!emo never cry !!!!

  3. #43
    PS3forums Addict geodlord7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    2,153
    PSN ID
    geodlord7
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by aris13 View Post
    ^
    Φάνηκε από το DMC4 ότι η Capcom δεν είχε ιδέα πως να συνεχίσει το frachise χωρίς τον Kamiya και τον Mikami, έστι αποφάσισαν να κάνουν reboot απλά είναι τα πράγματα.
    Οκ, αφου ήθελαν να το κάνουν reboot ας μην βάζανε dante καθόλου απ'το να του αλλάξουν τα φώτα
    Spoiler!


  4. #44
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    I lol'ed
    '
    του μοιαζει ομως πολυ XD
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  5. #45
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    αχαχαχαχααχαχχαχαχαχαχαχαχα
    Νικολα σε καλο σου, εχω λιωσει
    Ενταξει, περα απο τα ομλογουμενως πολυ αστεια σχολια η υπερβολη παει συννεφο. Εγω οταν βλεπω εναν bruised up χαρακτηρα με ολο το mental institution background και το μαλλι του μη ασημενιο μαλλον μου κανει σε κατι πιο γηινο και ισως πιο σοβαρο. Τωρα ο καθενας τι οριζει παιδικο η immature ειναι τελειως υποκειμενικο. Εμενα ολο το feeling μονο ωριμοτερο μου κανει απο το προηγουμενο (seriously, ιδιοκτητης γραφειου κυνηγου δαιμονων? Τρωει pizza και παραλληλα υπαρχει μαχη με χορογραφια και απο τη στιγη που θα πεταξει το κομματι στον αερα σκοτωνει με στυλ δαιμονες μεχρι να ξαναπιασει το κομματι και τελειωσει το φαγητο του με μια θανατηφορα ατακα να εχει προηγηθει? Και βρισκετε το καινουριο παιδικο??? ) οποτε αναμενουμε.
    Θα βαλω poll να γινει της κακομοιρας!


  6. #46
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Δεν νομίζω ότι θα αλλάξει εύκολα ο χαρακτήρας. Η Ninja Theory/Capcom δεν είναι Sucker Punch κατ' αρχήν (που μου δίνουν την εντύπωση ότι είναι κάτι χομπίστες μαζεμένοι και κάνουν games για χαβαλέ και για living). Επίσης μιλάμε για ένα καθολικό reboot και όχι ένα sequel, ούτε για remake. Ξεχάστε τον Dante που ξέρατε. Ίσως αν πατώσει αυτό, να τον επαναφέρουν σε ένα τρίτο reboot/back-to-basics παιχνίδι, αλλά και πάλι...

    Τέλος εγώ προσωπικά διαφωνώ με όλα όσα λέτε. Για 'μένα η αλλαγή είναι εντυπωσιακή και edgy και κάτι που δεν περίμενα, με έκανε να ενδιαφερθώ για το παιχνίδι ξανά. Αν έβλεπα πάλι τον ασπρομάλλη Dante και τα τρελά ακροβατικά σκέτο δεν θα μου έκανε αίσθηση. Και ναι ζούμε στο aftermath της δεκαετίας των 00s και όλα είναι στενάχωρα, απαισιόδοξα και μαύρα. Δεν μου φαίνεται περίεργο που κάνουν επιτυχία αυτοί οι ήρωες που, μέσα από την παρεξηγημένη εικόνα τους, έχουν "κρυφά ταλέντα" και "εναλλακτικές ζωές" που δεν καταλαβαίνουν οι άλλοι. Όλοι κάπως έτσι νιώθουμε στην τελική.

    Πάω να πάρω eyeliner γιατί μου τέλειωσε...

  7. #47
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=BCcIiEBfdGs"]YouTube - DEVIL MAY CRY 5 - REBOOT DEBUT HD GAMEPLAY HD TRAILER[/ame]

  8. #48
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default

    Είδα τις εικόνες, είδα και το trailer....



    Το καλό είναι ότι ποτέ δεν τρελαινόμουν για το DMC.

  9. #49
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by DarkUSS View Post
    Είδα τις εικόνες, είδα και το trailer....



    Το καλό είναι ότι ποτέ δεν τρελαινόμουν για το DMC.
    Δε θα μπορούσες να το διατυπώσεις καλύτερα Dark, αδιάφορο στην καλύτερη....

  10. #50
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Συμφωνω με το Dark... Απλα η ολη κατασταση της Capcom..... FAIL!


    Και αυριο λεει η Capcom οτι θα ανακοινωσει και αλλο ενα... Λενε οτι θα ειναι Resident Evil Remake... Μακαρι. Χιλιες φορες απο αυτο!




    PS: Πως θα το κανουν το Chris και την Jill αν γινει αυτο; LOL!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #51
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Συμφωνω με το Dark... Απλα η ολη κατασταση της Capcom..... FAIL!


    Και αυριο λεει η Capcom οτι θα ανακοινωσει και αλλο ενα... Λενε οτι θα ειναι Resident Evil Remake... Μακαρι. Χιλιες φορες απο αυτο!




    PS: Πως θα το κανουν το Chris και την Jill αν γινει αυτο; LOL!
    Το boldαρισμενο με αφηνει παγερα αδιαφορο. Ας ξαναγυρισουν στα original zombies και τον αυθεντικο τρομο και τα αλλα ας τα κανουν οπως θελουν.

  12. #52
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Το boldαρισμενο με αφηνει παγερα αδιαφορο. Ας ξαναγυρισουν στα original zombies και τον αυθεντικο τρομο και τα αλλα ας τα κανουν οπως θελουν.
    Ας φουσκώσουν κι'άλλο τον Chris και θα σου πω εγώ!

  13. #53
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Ας φουσκώσουν κι'άλλο τον Chris και θα σου πω εγώ!
    Aδικο εχεις? Χα χα...

  14. #54
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Και αυριο λεει η Capcom οτι θα ανακοινωσει και αλλο ενα... Λενε οτι θα ειναι Resident Evil Remake... Μακαρι. Χιλιες φορες απο αυτο!
    Resident Evil 6 θα ανακοινώσουν. To 1o το έχουν κάνει ήδη remake δια χειρός Mikami.


  15. #55
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by aris13 View Post
    Resident Evil 6 θα ανακοινώσουν. To 1o το έχουν κάνει ήδη remake δια χειρός Mikami.
    As i said... ας γυρισουν στα παλια και απο κει και περα την Capcom την εμπιστευομαι στα υπολοιπα.

  16. #56
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default

    λέτε να κάνουν και τον chris imo. lol



    ................


  17. #57
    Cool Member jim_nemesis's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    205
    PSN ID
    jimdominic

    Default

    [YOUTUBE]KZEE20jKMXo[/YOUTUBE]
    Last edited by WolfRathmA; 16-09-2010 at 06:28.

  18. #58
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Δεν νομίζω ότι θα αλλάξει εύκολα ο χαρακτήρας. Η Ninja Theory/Capcom δεν είναι Sucker Punch κατ' αρχήν (που μου δίνουν την εντύπωση ότι είναι κάτι χομπίστες μαζεμένοι και κάνουν games για χαβαλέ και για living). Επίσης μιλάμε για ένα καθολικό reboot και όχι ένα sequel, ούτε για remake. Ξεχάστε τον Dante που ξέρατε. Ίσως αν πατώσει αυτό, να τον επαναφέρουν σε ένα τρίτο reboot/back-to-basics παιχνίδι, αλλά και πάλι...

    Τέλος εγώ προσωπικά διαφωνώ με όλα όσα λέτε. Για 'μένα η αλλαγή είναι εντυπωσιακή και edgy και κάτι που δεν περίμενα, με έκανε να ενδιαφερθώ για το παιχνίδι ξανά. Αν έβλεπα πάλι τον ασπρομάλλη Dante και τα τρελά ακροβατικά σκέτο δεν θα μου έκανε αίσθηση. Και ναι ζούμε στο aftermath της δεκαετίας των 00s και όλα είναι στενάχωρα, απαισιόδοξα και μαύρα. Δεν μου φαίνεται περίεργο που κάνουν επιτυχία αυτοί οι ήρωες που, μέσα από την παρεξηγημένη εικόνα τους, έχουν "κρυφά ταλέντα" και "εναλλακτικές ζωές" που δεν καταλαβαίνουν οι άλλοι. Όλοι κάπως έτσι νιώθουμε στην τελική.

    Πάω να πάρω eyeliner γιατί μου τέλειωσε...
    Νομιζω εισαι λιγο υπερβολικος και αδικος με την Sucker Punch με το να τους αποκαλεις χομπιστες που κανουν παιχνιδια για χαβαλε. Δεν ξερω εαν εχεις παιξει το Infamous, αλλα σιγουρα δεν ειναι προιον χαβαλε. Προιον χαβαλε ειναι καθαρα το Ckrackdown ας πουμε που ειναι στο ιδιος ειδος. Το Infamous ειχε ενα εκπληκτικο πραγματικα στορυ πισω του και ενα απο τα πιο συγκλονιστικα και απροσμενα τελη που εχουμε δει σε αυτη τη γενια.

    Ηταν ενα πολυ προσεγμενο παιχνιδι για πρωτη προσπαθεια και το δευτερο μερος δειχνει να ειναι ετη φωτος μπροστα σε θεματα βελτιωσεων. Το να ακους τι εχει να πει το κοινο που σε υποστηριζει -μεχρι ενος βαθμου εννοειται- δεν ειναι ποτε ενδειξη ελλειψεως φαντασιας κατα τη γνωμη μου. Ισα ισα το αντιθετο θα ελεγα.

    Τωρα για τα σχολια του νεου DMC , σαφως και ολοι το εχουν παρει στον χαβαλε και ειναι υπερβολικοι, δεν ειναι τυχαιο νομιζω ομως οτι η συντριπτικοτατη πλειοψηφια βρισκει το νεο λουκ... "χαμενο στην μεταφραση". Ναι το τοσο το εχουν κανει τοοοοσοοο, αλλα ελεος πια με τις σαφεις επιρροες απο teenage αηδιες και EMO εμφανισεις. Τα ειχαμε στο FF αυτα και για να ειμαι ειλικρινεις εκει μου αρεσουν γιατι τους παει.Δεν νομιζω ομως οτι ταιριαζουν στο universe του DMC.

    Ειναι για να καταλαβεις περιπου σαν να παω εγω να σχεδιασω τους χαρακτηρες του επομενου Kingdom Hearts και να μοιαζουν σαν τους χαρακτηρες του Gears of War και του KZ2....

  19. #59
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    ^^ Ναι είναι πολύ υπερβολική η αντίδραση του κόσμου σχετικά με το look του Dante, να γίνει χαμός για τον Cole να το καταλάβω αφού το Infamous 2 είναι sequel αλλά εδώ μιλάμε για ένα REBOOT. Εγώ θα περιμένω να δω τι έχει να προσφέρει το gameplay και μετά θα κρίνω.

    Concept Art



    A και για τους φαν του Scott Pilgrim



    Και μην ξεχνιόμαστε ο Scott Pilgrim έρχεται στις 12 Οκτωβρίου στην Ελλάδα. Μην το χάσετε

  20. #60
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default


Page 3 of 16 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •