Page 1 of 17 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 325

Thread: Τeam ICO Collection HD (ICO + Shadow of the Collossus) - [3D]

  1. #1
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default Τeam ICO Collection HD (ICO + Shadow of the Collossus) - [3D]

    Νομιζω ειναι πλεον καιρος να ανοιξουμε το αναλογο θρεντ για αυτην την καταπληκτικη συλλογη των αριστουργηματων της εν λογω εταιρειας!

    Συμφωνα με τις τελευταιες πληροφοριες:

    The heavily rumoured ICO / Shadow of the Colossus high definition PlayStation 3 collection will be released in March or April next year and cost "around £24.99", industry sources have told Eurogamer.

    ICO / Shadow of the Colossus, which popped up on the website of US retailer Walmart over the weekend, will be available to pre-order on UK retailer websites in the next few days, Eurogamer's been told.

    Walmart.com has the game down for a 1st April 2011 release, which we understand may be placeholder, and priced $39.82.

    Sony's plan with the release is to ape the God of War Collection, a re-mastered port of God of War and God of War II on a single Blu-ray.
    Team ICO Collection, which includes high definition ports of PlayStation 2 classics ICO and Shadow of the Colossus, should be priced similarly, according to our sources.

    Sony's set to go big at the Tokyo Game Show this week, where we expect to hear more.

    Sony told us: "We don't comment on rumour or speculation."



    In July Sony Worldwide Studios boss Shuhei Yoshida said the console manufacturer is "keen to look into" converting ICO and Shadow of the Colossus to HD for PlayStation 3.

    "As soon as we released God of War Collection, a lot of people were giving us suggestions, and ICO and Shadow of the Colossus, these are at the top of the list," he said.

    "We are very aware, and we want to see and play in HD in the better frame-rate as well."
    Αμην και ποτε!

  2. #2
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μάρτη ή Απρίλη? Τώρα τα θέλω εγώ!!!
    Δεν πειράζει ας βγούνε και εγώ περιμένω...

  3. #3
    Elite kyrtzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    thessaloniki
    Posts
    849
    PSN ID
    otakon61078

    Default

    Μακαρι να βγει τα καλυτερα παιχνιδια του PS2
    PSN ID OTAKON61078

  4. #4
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Μάρτη ή Απρίλη? Τώρα τα θέλω εγώ!!!
    Δεν πειράζει ας βγούνε και εγώ περιμένω...
    Όχι τώρα, χθες!!!
    Δεν πιστέυω αυτό το "1 Απριλίου" να είναι κανά κακόγουστο αστείο...

  5. #5
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ετσι για να μπουμε στο κλιμα.






    Το παιχνιδι στην αρχικη του μορφη
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=LeBpRiWGdWg"]YouTube - NICO [Shadow Of The Colossus Beta] Proto Tech Demo PS2[/ame]


    Κομμενοι κολοσοι
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=HVoKHXBhG48"]YouTube - Shadow of the Colossus: Cut Colossi[/ame]


    Θεικη μουσικη.
    Ισως το αγαπημενο μου game για αυτη τη δεκαετια.
    .

  6. #6
    Advanced Member j.dnls's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    329
    PSN ID
    adtk

    Default

    Δεν αρεσει στη γυναικα σας - κοπελια, οτι εχετε τελος παντων, τα video game και σας ζαλιζει τον ερωτα οταν παιζετε?
    Παρτε το ICO, βαλτε την διπλα σας και απο τη στιγμη που θα βρειτε την Yorda, θα δωσετε μαχη να παρετε το dualshock* απ τα χερια της.

    Βασικο: 1. Να γνωριζει τα βασικα απο κινηματογραφο, ωστε να ξεχωριζει μια "ταινια",
    απο ενα αριστουργημα (ευκολο νομιζω)
    2. Να εχετε ενα κουτι χαρτομαντιλα οπωσδηποτε

    *dualshock 3 αντι του sixaxis, γιατι θεωρω απαραιτητη τη δονηση στο συγκεκριμενο
    παιχνιδι

    (Μην παρεξηγηθουν τα λογια μου και πει καποιος, πως θεωρω αυτο το αριστουργημα γυναικειο, αλλα ειναι τοσο εντονο συναισθηματικα που δεν υπαρχει περιπτωση να το προσπερασει)


    Sorry τωρα ειδα πως εχουμε ξεχωριστο thred για ICO - SotC! Αν μπορει καποιος να βαλει καποιος το post μου στο σωστο νημα
    Last edited by j.dnls; 14-09-2010 at 10:47.

  7. #7
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Team ICO Collection "around £25" released in March or April next year
    http://www.eurogamer.net/articles/20...round-gbp24-99
    Ακοοομα δεν ειναι 100% αλλα οπου υπαρχει και καπνος...!!!ηδη πηρε φωτια το νετ.!!!!
    Spoiler!

  8. #8
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στανταρ πραγματα, το παιχνιδι θα κυκλοφορησει το ποτε ακριβως μενει ακομα να το μαθουμε και αν ισχυει το "μαρτης-Απριλης" ισως ειναι ενδεικτικο περιπου ποτε περιμενουμε το Last Guardian. Αν ακολουθηθει η ιδια τακτικη με το GOWIII θα περιμενουμε το Last Guardian περιπου κανενα 3μηνο - 4αμηνο μετα την κυκλοφορια του collection δηλαδη μεσα στο καλοκαιρακι

  9. #9
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Ανακοινώθηκε οτι στην ιαπωνια θα κυκλοφορήσουν ξεχωριστά οι 2 τιτλοι με ρετουσαρισμα για HD ποιότητα!
    Spoiler!

  10. #10
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτα ειναι!! Περιττο να πω οτι για λογους συλλογης (αλλα και φυσικα επειδη θελω να τα ξαναπαιξω (ιδιως το ICO που εχω πολυ καιρο)) θα τα τιμησω και τα δυο!

    Απορρω ομως γιατι ξεχωριστες κυκλοφοριες? χμμμ.... εβαλε λιγο η Σονυ το χερακι της? Θελω να ακουσω τις τιμες.

  11. #11
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    RUMOR εν αναμονή επίσημων ανακοινώσεων, απλά έτσι για να ψηνόμαστε!!!

    http://gs.inside-games.jp/news/249/24906.html


  12. #12
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

  13. #13
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πρωτα scans!!


  14. #14
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Αλλο κουλο κιαυτο τωρα(μετα το VC3).Τι 2 ξεχωρiστες κυκλοφοριες ρε συ?Πλακα μας κανουν?Θελουν να την πατησουν και να μην πουλησουν οπως θα πρεπε παλι?Εγω θα τα τιμησω και ας ειναι ξεχωριστα αλλα πιστευω οτι μια κυκλοφορια μαζι θα ηταν πιο φρονιμη...Ετσι ξεχωριστα δεν ξερω το κατα ποσο θα πουλησουν τοσο καλα...
    Spoiler!

  15. #15
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    ^Στην Ιαπωνία τουλάχιστον θα κυκλοφορήσουν ξεχωριστά, για Ευρώπη δεν ξέρουμε ακόμα.

  16. #16
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Βασικά καλομάθαμε από τo GoW collection, αλλά εδώ μιλάμε για 2 ανεξάρτητα παιχνίδια, χωρίς κάποια συνέχεια μεταξύ τους. από την άλλη θα μου πεις, η εταιρεία, το στόρι, το είδος, κλπ είναι τα ίδια και θα μπορούσε άνετα να είναι μία Team Icon Collection. Μακάρι να βγει πακετάκι στην Ευρώπη και να το βρούμε και στην ίδια τιμή που βγήκε το GoW Collection. Γενικά θα μου άρεσε το ΗD Remastered Series να κρατήσει μία τέτοια ενιαία φιλοσοφία του στυλ 2 (τουλάχιστον) games σε ένα medium και σε προνομιακή τιμή, μην ξεχνάμε ουσιαστικά είναι PS2 games, μην πάνε τσάμπα και άδικα τα blu-ray δισκάκια.

  17. #17
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    στανταρ θα βγει σε πακετακι κι εγω σκεφτομαι να περιμενω ολο το τρυπτιχο (ICO, SotC, The Last Guardian ) σε μια συλλεκτικη εκδοση

  18. #18
    Elite fotaras's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    860
    PSN ID
    fotaras_fz6s
    Name
    Φώτης

    Default

    αυτα βλεπω και διαβαζω και αρχιζω και λιγουρευομαι και αλλες τετοιες συλλογες...
    λοιπον για το SOTC δεν εχω να πω κατι αλλωστε το ειχα παιξει και στο ps2.
    το πρωτο το ico δεν το ειχα παιξει ομως.ειναι καλο παιχνιδακι?

  19. #19
    Cool Member fistikis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    226
    PSN ID
    John_Fistikis2

    Default

    Εμενα μου φαινεται σαν αρπαχτη, το εκανε ενας ας το κανουμε και εμεις σε λιγο θα αρχισουμε να βλεπουμε και να παιζουμε τα exclucives του ps2, remastered kai hd βεβαια, αλλα και παλι ξαναζεσταμενο φαγητο ειναι.

  20. #20
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Eρρ... ο κοσμος το ζητουσε αυτο..... ο κοσμος ελεγε "θελω SotC + ICO σε HD εκδοση"... δεν βρισκω κατι μεμπτο...

    Αρπαχτη δεν ειναι γιατι δεν αναγκαζουν κανεναν να το αγορασει. Αλλα υπαρχουν πολλοι που θελουν να ξαναπαιξουν αυτα τα αριστουργηματα χωρις να ξεστραβωθουν στις 50" τηλεορασεις με γραφικα PS2.

    Κοινως δεν βρισκω κακη την κινηση Και αν κρινω απο την δουλεια που εκαναν στο GOW Collection , αξιζει!

Page 1 of 17 1234511 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •