Results 1 to 17 of 17

Thread: Sports Champions - [Playstation®Move]

  1. #1
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default Sports Champions - [Playstation®Move]

    [GT]703933[/GT]
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #2

    Default

    Το παιχνίδι το παίξαμε χθες με τον georgios και τον Valkyre για να δοκιμάσουμε το Move (αλήθεια thread για το Move δεν έχει ή δεν το βρήκα; ) και ειδικά το Gladiator μου άρεσε πολύ......ξεσπάς λες και είναι αληθινή μάχη.
    Το Ping pong λίγο δύσκολο καθώς θέλει αρκετή εξάσκηση.......τα άλλα δεν τα είδαμε γιατί βάλαμε να δούμε τα Kung Fu Rider (κάτι σαν Pain με πολύ γέλιο) και το Start the party (στυλ Eyepet αλλά πιο παρεϊστικο και με πολύ γέλιο και αυτό).


  3. #3
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    (αλήθεια thread για το Move δεν έχει ή δεν το βρήκα; )
    Υπάρχει, αλλα όχι σε αυτή την ενότητα. Δες εδω
    http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=6079
    Spoiler!

  4. #4

    Default

    Στη γενική συζήτηση;;;;;.....ε όχι εκεί δεν έψαξα.......thanx πάντως.


  5. #5
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι οντως παιξαμε μαζι με τον Νικο και τον Γιωργο (με επεισαν τελικα να το δοκιμασω), οκ γελιο ειχε, αν και στεναχωρηθηκα που δεν ειχαμε κανενα ατυχημα να γελασουμε λιγο!

    Ενταξει το καλο ειναι -γι αυτους που ενδιαφερονται- οτι το μηχανηματακι οντως δουλευει οπως υποσχεται η Σονυ. Δηλαδη η κινηση ειναι αμεση γηργορη και πολυ πολυ κοντα στο 1 προς 1 που υποστηριζει η εταιρεια.

    Κατα τα αλλα σαν παιχνιδια οκ....να παιξω ετσι με τα φιλαρακια μου κανα μισαωρο να πεσει λιγο γελιο, ναι... να παιξω μονος μου με καμμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιαα δυναμη!

    DS3 for teh win!

  6. #6
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ναι οντως παιξαμε μαζι με τον Νικο και τον Γιωργο (με επεισαν τελικα να το δοκιμασω), οκ γελιο ειχε, αν και στεναχωρηθηκα που δεν ειχαμε κανενα ατυχημα να γελασουμε λιγο!

    Ενταξει το καλο ειναι -γι αυτους που ενδιαφερονται- οτι το μηχανηματακι οντως δουλευει οπως υποσχεται η Σονυ. Δηλαδη η κινηση ειναι αμεση γηργορη και πολυ πολυ κοντα στο 1 προς 1 που υποστηριζει η εταιρεια.

    Κατα τα αλλα σαν παιχνιδια οκ....να παιξω ετσι με τα φιλαρακια μου κανα μισαωρο να πεσει λιγο γελιο, ναι... να παιξω μονος μου με καμμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιαα δυναμη!

    DS3 for teh win!
    E katse vre Val!
    Akoma mono 2-3 casual titlous eides
    Des harcore titlous (heavy rain,killzone,Ruse,2k11,resident evil k.t.l.) kai meta sigkrineis me DS3.
    Sto kato kato eidi einai gnosto pos ruse,resident evil einai poli kalitera me to move para me to DS3

  7. #7
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Aπο που ειναι γνωστο??? Εγω δεν διαφωνω με οποιον του αρεσει να στεκεται ορθιος στο σπιτι του και να παιζει FPS με το move, απλα ξερω οτι εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου! ν Και το δοκιμασα ε?

  8. #8
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    ^δεν χρειαζεται να παιζεις ορθιος killzone ας πουμε.
    .

  9. #9
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Aπο που ειναι γνωστο??? Εγω δεν διαφωνω με οποιον του αρεσει να στεκεται ορθιος στο σπιτι του και να παιζει FPS με το move, απλα ξερω οτι εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου! ν Και το δοκιμασα ε?
    R.U.S.E Move Impressions

    The gesture and pointer controls seem like a natural fit for an RTS, adding a level of fluidity that sometimes is lacking when using a standard pad. Zooming, menu, and swiping gestures all appeared to work accurately, without having to repeat motions to get commands to register.


    (http://www.gamespot.com/ps3/strategy...&mode=previews)

    Resident Evil 5 With Move Controls? Better Than You'd Think


    Of course, the "standard" Resident Evil 5 controls offer more precise aiming, so I'd be hesitant to take them into a multiplayer situation, but for me, the Move controls really breathed life into the single player RE5. And it felt more than a fresh coat of paint, but instead like a new experience for that game.



    Απο εκεί και πέρα είναι προσωπικό θέμα προτίμησης.....και εμένα μπορεί να μην με βολεύει το MOVE μπορεί όμως και να μου αρέσει πολύ
    Quote Originally Posted by PDS View Post
    ^δεν χρειαζεται να παιζεις ορθιος killzone ας πουμε.
    Aκριβώς......μην μπερδευόμαστε πως το MOVE σημαίνει μόνο χαζοπαιχνιδάκια όρθιος να κάνεις τον καραγκιόζι.
    Οι hardcore τίτλοι θα παίζοντε καθιστοί όπως ξέρουμε μέχρι τώρα

  10. #10
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Και πάλι πιστεύετε ότι είναι εύκολο να παίζει κάποιος καθιστός με τεντωμένο το χέρι για να σημαδεύει κλπ σε κάποιο παιχνίδι; ΟΚ, είναι καλύτερο από το DS3 σε κάποια παιχνίδια αλλά για πόση ώρα; Εδώ δεν έπιασαν στα PC οι touch screen γιατί παθαίνεις αγκύλωση μετά το πρωτο 20λεπτο θα παίζεις killzone μισό καθιστός - μισό όρθιος - μισό χαζο κατάσταση. Δηλαδή το όρθιο πιο φυσιολογικό και λογικό μου φαίνεται, αλλά επαναλαμβάνω, δεν είναι θέμα απόδοσης, ποιότητας, κλπ αλλά διάρκειας. Τα casual είναι όμορφα και δουλεύουν, γιατί συνήθως υπάρχει η εναλλαγή των προσώπων, οπότε ο gamer κάνει διάλειμμα και ξεκουράζεται (π.χ.: τα χέρια του) όση ώρα παίζει ο φίλος και ανταγωνιστής του. Θέλω να δω κάποιον να παίζει με το move κάνα δίωρο - τρίωρο συνέχεια και μετά τί προβλήματα θα έχει τις πρώτες μέρες. Μετά λογικά θα το συνηθίσει, αλλά πάλι θα κουράζεται πιο γρήγορα σε ένα παιχνίδι από ότι αν έπαιζε με το DS3. Αυτό πιστεύω και θα φανεί σύντομα από το πόσο θα το αφομοιώσει ο κόσμος στο καθημερινό και πολύωρο gaming του.

  11. #11

    Default

    Όντως θα είναι δύσκολο να παίξεις fps με το χέρι τεντωμένο την περισσότερη ώρα και δεν ξέρω και κατά πόσο θα μπορείς να παίζεις καθιστός γιατί σε όλα τα παιχνίδια που δοκιμάσαμε πριν ξεκινήσεις σε βάζει να κάνεις calibration όρθιος.......αν το να είσαι καθιστός δεν επηρεάζει τις κινήσεις ok αλλιώς μάλλον όρθιος θα πρέπει να παίζεις.


  12. #12
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=hTKpgSpq-8o"]YouTube - PlayStation Move Demo: SOCOM 4[/ame]
    Από το 2:50 και μετά δείτε.......
    Δεν βλέπω να ζορίσεται καθόλου ο τύπος ούτε να έχει τεντωμένο το χέρι.
    Ακόμα φαντάζομαι πως και να χρειαστεί να σηκώσεις το χέρι αυτό θα γίνετε μόνο όταν χρειάζετε να σημαδέψεις και να πυροβολήσεις και δεν γίνεται ΣΥΝΕΧΕΙΑ αυτό!
    Κάπως έτσι φαντάζομαι πως θα παίζονται οι hardcore τίτλοι και πραγματικά δεν ξέρω αν δεν το πιάσω στα χέρια μου αν βολεύει ή όχι αλλά σίγουρα δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όπως νομίζετε
    Last edited by nickolas82; 11-09-2010 at 15:02.

  13. #13
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by nickolas82 View Post
    Από το 2:50 και μετά δείτε.......
    Δεν βλέπω να ζορίσεται καθόλου ο τύπος ούτε να έχει τεντωμένο το χέρι.
    Aυτο ακριβως που δειχνει το παραπανω βιντεο ειχα σαν εικονα,οταν διαβασα τα παραπανω ποστ που μιλαγαν για τεντωμενο χερι.
    Ο τυπος το κραταει οπως θα κραταγε το χειριστηριο.
    .

  14. #14
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ωραίο βίντεο, πολύ μικρό δείγμα μεν και περίεργο, ο άνθρωπος θα στραβολαιμιάσει έτσι όπως κάθεται και παίζει, για αυτό δεν τον άφησαν να παίξει παραπάνω. Σοβαρά, τώρα... τελικά σε αυτό το βίντεο δεν είδαμε το move και την διαφορετικότητα του, θα μπορούσε κάλλιστα να παίζει με το DS3 ή το FragFX. Το move υποτίθεται ότι θα κάνει το gaming somewhat διαφορετικό... Βασικά ας έρθει με το καλό, παρέα με τα παιχνίδια του, και μετά βλέπουμε πόσοι και ποιοι θα "ταιριάξουν" μαζί του, όπως για παράδειγμα με τις τιμονιέρες ή το FragFX, άλλωστε άλλο ένα αξεσουάρ είναι και αυτό.

  15. #15
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Ωραίο βίντεο, πολύ μικρό δείγμα μεν και περίεργο, ο άνθρωπος θα στραβολαιμιάσει έτσι όπως κάθεται και παίζει, για αυτό δεν τον άφησαν να παίξει παραπάνω. Σοβαρά, τώρα... τελικά σε αυτό το βίντεο δεν είδαμε το move και την διαφορετικότητα του, θα μπορούσε κάλλιστα να παίζει με το DS3 ή το FragFX. Το move υποτίθεται ότι θα κάνει το gaming somewhat διαφορετικό... Βασικά ας έρθει με το καλό, παρέα με τα παιχνίδια του, και μετά βλέπουμε πόσοι και ποιοι θα "ταιριάξουν" μαζί του, όπως για παράδειγμα με τις τιμονιέρες ή το FragFX, άλλωστε άλλο ένα αξεσουάρ είναι και αυτό.
    Εμ δεν σας πιάνει κανένας πουθενά......
    Λέτε πως θα πιάνονται τα χέρια μας αν σημαδεύουμε με το MOVE
    Βλέπετε πως μπορεί κάποιος να παίξει και χωρίς να σηκώνει το χέρι του και να ''πιάνεται''
    Μετά λέτε πως δεν είναι τίποτα διαφορετικό αν παίζουμε νορμάλ......lol

    Μόλις το δούμε θα μπορούμε να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα αλλά εμένα μου ακούγετε λίγο πιο ''ζωντανό'' να σημαδεύεις σαν να σημαδεύεις πραγματικά με τρανταχτό παράδειγμα το RE4 στο wii που ήταν η καλύτερη έκδοση μόνο λόγο χειρισμού........είδωμεν
    Last edited by nickolas82; 11-09-2010 at 18:34.

  16. #16
    PS3forums Fanatic klepidas's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    3,364
    PSN ID
    klepidas7

    Default

    Review από το Gamebattles.gr


    http://www.gamebattles.gr/index.php?...ns-&Itemid=322


  17. #17

    Default

    Παιδια οπως και με το Wii δε χρειαζεται να ειναι τεντωμενο το χερι.

    Το ακουμπατε στο ποδι σας (αν καθεστε) και η κινηση γινεται με τον καρπο
    και δε κουραζεστε καθολου μα καθολου.

    Δε θελει δα και το μεγαλο φασμα κινησης. Μιλαω φυσικα παντα
    για FPS και action games και οχι sport - party games.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •