Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 36

Thread: Valkyria Chronicles 3

  1. #1
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default Valkyria Chronicles 3






    http://code1935.jp/

    http://www.famitsu.com/news/201009/01032935.html
    Κανει μπαμ οτι ειναι valkyria chronicles related....τωρα αν ειναι το πολυποθητο 3ο μερος στο ps3 θα δειξει (*prays* )
    Last edited by Avenger_Seraphim; 15-09-2010 at 07:55.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  2. #2
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Ελπίζω να είναι στο ps3 και όχι στο psp όπως έγινε με το 2. Τι βλακεία ήταν αυτή.

  3. #3
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    16/9 ειναι η πρεμιερα του TGS, how convenient
    Πολυ δυσκολα θα ειναι κατι αλλο ΙΜΟ, για το psp βγηκε η υποχρεωση οποτε μονοδρομος ενα "proper" vc3.


  4. #4
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Συζητιεται το 3ο μερος να ειναι φυσικα στο ps3.Θα ειναι day one αυτη τη φορα!!!οπωσδηποτε!!!το 1 ειναι απτα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει...
    Spoiler!

  5. #5
    Elite Quaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    677
    PSN ID
    Quaro1987

    Default

    με πρόλαβες nikolaszax.

    το καλό που τους θέλω όχι μαλακίες με σχολεία κτλ.

    This is war not the prom.
    ignore list. Κάνει την πλοήγηση στο forum 1000 φορές καλύτερη.


  6. #6
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Σχολεία? LOL. Δηλαδή πως ήταν το 2? Κάνε στρατηγική για το σκονάκι, σκότωσε όσους είναι στην ουρά του κυλεικίου κτλ.?

  7. #7
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default


    Names are Leila and Alfons

    Η παραπανω κοπελια ειναι η αδελφη του homer απο το πρωτο παιχνιδι,ενας απο τους squad 7 recruitables.



    Προφανες πιστευω οτι θα ειναι απο τους νεους χαρακτηρες για το επομενο VC καθως μπορουμε να τους διακρινουμε στην παραπανω εικονα .

    Η πρωτη εικονα ομως με ανυσυχει παρα πολυ.....γιατι πολυ απλα ειναι το art style του VC2 και οχι αυτο του 1ου παιχνιδιου.Ελπιζω να μην ειναι ενδειξη για 1 απο τα παρακατω : 1-Και αλλο handheld VC ή 2- επιμονη στο anime art style για το νεο VC. Ελπιζω απλα να παρουσιαζονται ετσι και οχι με το art style του VC1 ωστε να μην το κανουν προφανες οτι ειναι για το ps3 αν σκοπευουν να το βγαλουν για αυτο και να το εχουν σαν μυστικο.
    Last edited by nikolaszax; 09-09-2010 at 21:15.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  8. #8
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Ευχαριστω νικολα! Το VC2 απο το λιγο που εχω παιξει, ειναι εξαιρετικο! Και κακως το αποφευγεις :Ρ
    Επισης το art style δεν εχει αλλαξει απο το προηγουμενο, μονο οι μολιβιες στις σκιες λειπουν!
    Last edited by Avenger_Seraphim; 09-09-2010 at 22:13.
    Spoiler!

  9. #9
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by Avenger_Seraphim View Post
    Ευχαριστω νικολα! Το VC2 απο το λιγο που εχω παιξει, ειναι εξαιρετικο! Και κακως το αποφευγεις :Ρ
    Επισης το art style δεν εχει αλλαξει απο το προηγουμενο, μονο οι μολιβιες στις σκιες λειπουν!
    Κατ'αρχας δεν το απογευγω ....αυτο με αποφευγει που ειναι σε κονσολα που δεν εχω .Τι?Πιστευεις οτι δεν θα το ειχα αγορασει αν ειχα psp?Απλα δεν θα ημουν τοσο excited για αυτο,ειδικα μετα απο οσα διαβασα στο neogaf για τις αποψεις,με το storyline να δεχεται το μεγαλυτερο hit σε σχεση με το πρωτο(μαρεσε για lol η φραση του edge οτι "going back to school isn't always a good thing" ) και το Voice acting που αν και στο πρωτο δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο(το ιαπωνικο παλι ηταν εξαιρετικο) στο 2ο φτανει στα ορια που μας εχουν συνηθισει περισσοτερο τα B-games(ή low budget rpg's?Οπως θες πες τα) σε συγκεκριμενες σκηνες.

    Οσον αφορα το art style.....δεν ξερω γιατι αλλα εχω μια αισθηση deja vu....μηπως ειχαμε ξανακανεια υτην την συζητηση?Με καποιον θυμαμαι στο VC2 thread(πριν το "μπαμ" του forum) ειχαμε την σηζητηση περι του αν το VC2 μοιαζει στο VC anime σε art style.
    Anyways οχι δεν μοιαζουν.
    Spoiler!

    Δεν ειναι απλα η σκιαση λοιπον,ειναι τελειως διαφορετικο design(απο waterbook σε anime style),αλλης εντασης χρωματα κτλ.Το πρωτο κανει το VC να δειχνει one of a kind και μοναδικο,κατι απο απο μακρια το ξεχωριζεις.Το 2ο το κανει ενα ακομα anime-designed rpg που αν καποιος δεν το γνωριζε απο πριν δεν θα καταλαβαινε ποιο παιχνιδι ηταν.
    Για την ακριβεια η σκιαση ειναι το μονο πραγμα που θυμιζει το vc2 με το 1ο μερος .

    Και οι 2 νεοι χαρακτηρες απο οτι φαινετε πανε με βαση το vc2.Κανει μπαμ αν πας στο επισημο VC sega.jp blog οπου ο homer του vc1(με την φατσα του στο vc1)κανει παρουσιαση της αδελφης του που εχει του vc2 το design.



    Ps.Καποιος να το βουλωσει του Avan το στομα(vc2 protagonist)βλεπω walkthrough του παιχνιδιου για να ειμαι ενημερωμενος με την ιστορια και ειναι απλα ανυποφορος.....Φερτε πισω τον Welkin !lololol
    Last edited by nikolaszax; 10-09-2010 at 10:46.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  10. #10
    Elite Quaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    677
    PSN ID
    Quaro1987

    Default

    ρε nikolasax μην μου το κάνεις αυτό. βάζεις pics του vc1 και από κάτω ακριβώς του vc2 και στεναχωριέμαι που βλέπω τι απέγινε το παιχνίδι για το οποίο αγόρασα ps3. αχ ρε sega κάνε το vc3 για ps3 και με φοβερά γραφικά και όχι anime στυλ σε παρακαλώ.
    ignore list. Κάνει την πλοήγηση στο forum 1000 φορές καλύτερη.


  11. #11
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Εγώ η μόνη διαφορά που βλέπω είναι οτι οι εικονες που εβαλες νικόλα ειναι οι μεν 3D και οι δε 2D. Που είναι λογική διαφορα, μιας και στο PSP δεν θα μπορουσαν να κανουν ωραία cutscenes. Οπότε διάλεξαν τον ευκολο τρόπο με τις εικόνες μόνο που και πάλι σαν σχεδιο εγω δεν βρίσκω διαφορά... Το ίδιο ειδα και στο persona, δεν ειχε καθόλου cutscenes παρα μόνο εικόνες...

    Οταν συγρκίνετε 2 παιχνιδια σε 2 διαφορετικές κονσολες, να μετράτε όλες τις παραμέτρους. Κάτι τελευταίο, σαν gameplay πιστευω οτι του PSP είναι ακόμα καλύτερο αν εξαιρέσουμε την αλλαγή χάρτη που είναι λογικό λόγω συστήματος...
    Spoiler!

  12. #12
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by Avenger_Seraphim View Post
    Εγώ η μόνη διαφορά που βλέπω είναι οτι οι εικονες που εβαλες νικόλα ειναι οι μεν 3D και οι δε 2D. Που είναι λογική διαφορα, μιας και στο PSP δεν θα μπορουσαν να κανουν ωραία cutscenes. Οπότε διάλεξαν τον ευκολο τρόπο με τις εικόνες μόνο που και πάλι σαν σχεδιο εγω δεν βρίσκω διαφορά... Το ίδιο ειδα και στο persona, δεν ειχε καθόλου cutscenes παρα μόνο εικόνες...

    Οταν συγρκίνετε 2 παιχνιδια σε 2 διαφορετικές κονσολες, να μετράτε όλες τις παραμέτρους. Κάτι τελευταίο, σαν gameplay πιστευω οτι του PSP είναι ακόμα καλύτερο αν εξαιρέσουμε την αλλαγή χάρτη που είναι λογικό λόγω συστήματος...
    Ναι αλλα στο persona μιλαμε για το ιδιο art style.Δεν αλλαξανε ουτε χρωματα,ουτε character models ουτε τπτ.Η αλλαγη στο Vc -vc 2 πιστευω ειναι προφανης.Για την ακριβεια ειναι αλλαγη αντιστοιχης αυτης του persona 2 στο persona 3 που αλλαξανε τελειως art style,character desing κτλ.


    Και στην περιπτωση του persona 4 πως πηρε μια πιο lighthearted πορεια απο αυτην που εχει συνηθισει η σειρα

    Το 3d δεν παιζει κανενα ρολο στις υπαρχουσες αλλαγες art style.Μια χαρα λειτουργησε και για παιχνιδια του ps1 με λιγοτερες δυνατοτητες απο αυτην του psp(βλεπε persona 2).
    Και αν το 3d μας πειραζει τοτε ας παρουμε το αυτονοητο :Τα character designs






    Βαλε αν θες και τους χαρακτηρες του VC1 που μπορεις να ξεκλειδωσεις στο 2ο και που εχουν το art style του πρωτου παιχνιδιου στα πορτραιτα τους και τοτε αν δεν κανει μπαμ οτι ειανι αλλο art style.....ε τοτε δεν ξερω τι αλλο αν σου πω για να σε πεισω .

    Αν ακολουθησουν του vc2 το art style στο ps3 τοτε πιστευω θα φανει η μεγαλη διαφορα που εννοω.Ηδη αν βαλω τους 2 νεους χαρακτηρες και ρωτησω καποιον ασχετο απο ποιο απο τα 2 παιχνιδια νομιζει οτι ειναι(ασχετα αν ειναι για το vc 3 πιθανως) ολοι πιστευω θα δειξουνε τις εικονες του vc2 .

    Δεν εχει να κανει με το οτι ειναι σε 2 τελειως διαφορετικες κονσολες.Εχει να κανει με το αν η SEGA θα αποφασισει να μεταφερει το art style αυτο ΚΑΙ στο ps3.Το να κρατησουν το συγκεκριμενο για psp,οκ κανενα προβλημα καταλαβαινω οτι δεν μπορουν να αποδωσουν του vc1 στο psp.Αλλα το να μου το μεταφερουν στο ps3 ενω δεν ειναι απαραιτητο και ενω του πρωτου ηταν παρα πολυ καλυτερο(κατι που ολοι οι reviewers και οσοι ειδα απο το neogaf πχ συμφωνησαν),ε αυτο για εμενα ειναι foul.

    Οσο αφορα το gameplay εχω πει παλαιοτερα πριν το crash του forum οτι οι αλλαγες στο gameplay φαινονται φοβερες.Και οντως τελικα φαινετε οτι ηταν,δεν ειπα το αντιθετο.Εχω ακουσει ομως αρνητικα σχολια για τα credit system και τα certificates και οτι ειναι αδικα και οτι να ναι ως συστημα ειδικα οταν πηγαινεις για max level καθως και το πολυ grind.Αν θες να δεις τι εννοω τσεκαρε του neogaf vc2 thread,νομιζω τα λενε πολυ καλυτερα εκεινοι,για να καταλαβεις και καλυτερα τι εννοω.
    Last edited by nikolaszax; 11-09-2010 at 17:04.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  13. #13
    Elite Quaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    677
    PSN ID
    Quaro1987

    Default

    βασικά νομίζω ότι καλύτερο είναι να συγκρίνεις το anime που βασίζεται στο VC1 με το ίδιο το VC1

    πχ

    Spoiler!


    ή

    Spoiler!


    Spoiler!


    και φυσικά ότι πιο εγκληματικό έκανε σε χαρακτήρα το anime

    Spoiler!
    ignore list. Κάνει την πλοήγηση στο forum 1000 φορές καλύτερη.


  14. #14
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Πωπω Νικόλα, αν σου πω τι έπαθα! Ειχα ξεχάσει τελείως πως ήταν το art design και στο νου μου ειχα το ανιμε, μιας και ηταν η τελευταια μου επαφη με τη σειρα. Αλλα να σου πω την αληθεια, και ισως ειμαι απο τους λιγους που το λεει, αλλα του ανιμε μαρεσουν καλυτερα :Ρ Εχουν δώσει μια γλύκα σε ολους τους χαρακτήρες. Ειδικά στην Σελβάρια και στην Ισάρα, που είναι πιο χαριτωμένη στο ανιμε... (εδωσα αυτά τα 2 παραδείγματα με βάση τις εικόνες που ανεβάσατε)

    Φυσικά όλα είναι θέμα γούστου οπότε I don't think that we will agree any time soon XD
    Spoiler!

  15. #15
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Valkyria Chronicles 3 confirmed for TGS
    http://scrawlfx.com/2010/09/valkyria...firmed-for-tgs
    Eλα εεεεελα εεεεελαααααα!!!!!!!
    Spoiler!

  16. #16
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Nαι, το πηρε το ματι μου στο neogaf που το συζητουν.



    Αpparently

    戦場のヴァルキュリア 3
    =
    Valkyria Chronicles 3

    + το οτι

    αν μετατρεψεις την εικονα σε απο gif σε jpeg λεει Valkyria Chronicles 3.
    Last edited by hakoo; 12-09-2010 at 22:09.


  17. #17
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Μήπως πρέπει να βγάλουμε το ερωτηματικό από τον τίτλο του thread?
    Last edited by aris13; 12-09-2010 at 23:15.

  18. #18
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν εχει ανακοινωθει επισημα, ουτε ξερουμε και format ακομα.
    Οποτε λιγη υπομονη να τελειωσει και τυπικα το θεμα


  19. #19
    Elite Quaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    677
    PSN ID
    Quaro1987

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Δεν εχει ανακοινωθει επισημα, ουτε ξερουμε και format ακομα.
    Οποτε λιγη υπομονη να τελειωσει και τυπικα το θεμα
    ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3 ps3
    ignore list. Κάνει την πλοήγηση στο forum 1000 φορές καλύτερη.


  20. #20
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Nαι, το πηρε το ματι μου στο neogaf που το συζητουν.



    Αpparently

    戦場のヴァルキュリア 3
    =
    Valkyria Chronicles 3

    + το οτι

    αν μετατρεψεις την εικονα σε απο gif σε jpeg λεει Valkyria Chronicles 3.
    Ναι,ειναι σιγουρα το valkyria chronicles 3.Το συγκεκριμενο σημαινει αυτο ακριβως οπως θα δει καποιος αν παει το wikipedia του οπου εχει και τους ιαπωνικους χαρακτηρες του τιτλου και τους συγκρινει.
    Οποτε μενει το platform τωρα.......


    PS3 plz
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •