Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 40 of 131

Thread: Mundobasket 2010

  1. #21
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Θα γουσταρω τρελα ενα greek way μεσα στην πρωτευουσα των μογγολων. Ναι μιλαμε για αθλητικο γεγονός αλλα τα συναισθηματα μου για την συγκεκριμενη κωλοφαρα δεν αλλαζουν.

    Sent from my HTC Desire using Tapatalk
    Φάε ένα turk way για να μάθεις


  2. #22
    PS4forums Addict grip's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    1,223
    PSN ID
    griparoring
    Name
    Σπύρος

    Default

    Τον αρπάξαμε πανηγυρικά.
    Δεν παίζουμε ολοκληρωτικό μπάσκετ όπως επί Γιαννάκη,και δεν ξέρω αν φταίει η απουσία μόνο αυτού ή και του Παπαλουκά,Κακιούζη,και δεν τσουλάει η λοιπή ομάδα...
    My ps3 games:Kάμποσα άλλα μετά το crash του forum βαριέμαι να τα γράψω...
    psn id:griparoring
    xbox360 id:griparoring

  3. #23

    Default

    Μας έχουν πάρει χαμπάρι όλοι και μας παίζουν ζώνη.......τραγικά άστοχοι και πάλι αλλά το παιχνίδι δεν το πήραν οι Τούρκοι αλλά ένας Ουζμπέκος που μας έκοβε τα πόδια σε κάθε επίθεση του......χάσανε και οι Ισπανοί οπότε καλύτερα να χάσουμε από την Ρωσία αν δεν θέλουμε να παίξουμε μαζί τους.......που σίγουρα δεν θέλουμε.


  4. #24
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Εγω θα κρατησω την φραση ενος τυπα χθες στην ΕΤ1(δεν θυμαμαι το ονομα του,shame on me?) οτι η Εθνικη που βλεπουμε σε αυτη την διοργανωση δεν ειναι η εθνικη που εχουμε συνιθισει,η Εθνικη με την φοβερη αμυνα που πιεζει τους αντιπαλους,τους αναγκαζει σε λαθη και αχρηστευει επιθεσεις.Αντ'αυτου βλεπω μια αμυνα....γραβιερα που δεν μπορουσε να σταματησει τιποτα χθες(αν και ειχε τις στιγμες της,ειδικα οταν καναν πιεση σε ολο το γηπεδο) και καρφωναν αραδα οι Τουρκοι.
    Ακομα πιο τραγικο ομως ειναι η ελλειψη καλων σουτερ επιπεδου βλεπε χθες ilyasova(ελεος αυτος ο ανθρωπος....απο παντου βαρουσα και ολα τα εβαζε,με ή χωρις αμυνα.....)κατι που φαινοταν απο την προηγουμενη επισημη διοργανωση οπου παρατηρουσα τα ιδια φαινομενα.Το 30% σε 32+ τριποντα θα πρεπει να τα λεει ολα για τον χθεσινο αγωνα,οπως και το γεγονος οτι δεν θυμαμαι να ειδα ουτε μια φορα διποντο απο σουτ.Το εχουν παρει χαμπαρι αλλωστε και για αυτο μας παιζουν ζωνη ολοι οι αντιπαλοι και δεν θα μου φανει παραξενο αν αγκομαχησουμε και με την ακτη ελεφαντοστου αν παιξουν και αυτοι καλη αμυνα ζωνης.
    Μου φαινετε οτι πρεπει να τους βαλουν κατω και να αρχιζουν να τους προπονουν στα σουτ .

    Παντως,αν με αυτα τα προβληματα μας νικησαν με τοσο μικρη διαφορα(+ το οτι μειωσαμε μια τεραστια διαφορα 20 ποντων με μια τετοια κακη παρουσια) που θα μπορουσε να μην υπηρχε καν αν δεν ειμασταν τοσο αστοχοι τοτε να μην περιμενουν πολλα οι Τουρκοι νομιζω σε αυτην την διοργανωση .


    Ps.Ας μαθει καποιος επιτελους στον Σοφοκλη να βαραει βολες ρε παιδια XD.Ειναι κριμα ενας παικτης που κερδιζει τοσα φαουλ κατω απο το καλαθι να χανει τσαμπα ποντους απο τις αστοχες βολες.Τοσα χρονια στο ιδιο εργο θεατης ειμαι.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  5. #25

    Default

    Πολύ δύσκολο σέντερ να είναι καλός από τη γραμμή του φάουλ εδώ ολόκληρος Σακίλ και το έπαιζαν στο στοίχημα για να βγάλουν λεφτά όποτε κέρδιζε βολές αν δεν έχει καλό σουτ όπως ο Μπουρούσης πχ (πράγμα σπάνιο βέβαια για σέντερ) δύσκολα να έχει και τις βολές.


  6. #26
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον να ξεκινησω λεγοντας οτι καλο θα ηταν ισως να λειπουν τα ρατσιστικα σχολια? Λεω εγω? Υποτιθεται οτι θελουμε να δειξουμε οτι ειμαστε τι ακριβως? Περισσοτερο ή ΛΙΓΟΤΕΡΟ πολιτισμενοι?? Γιατι ετσι οπως το εχω κοψει τον τελευταιο καιρο μαλλον εμεις ειμαστε λιγοτερο πολιτισμενοι απο τους τουρκους (οι οποιοι παρεπιπτοντως ηταν υποδειγμα φιλαθλου κοινου εχθες)

    Anyway, οπως πολυ σωστα το ειπε καποιος πιο πανω τον αρπαξαμε πανυγηρικα και μας αρεσε. Ιδεα μου ειναι ή η Ελληνικη επιθεση ειναι σχεδιασμενη για....διαγωνισμο τριποντων? Κακιστο μπασκετ σε ολα τα επιπεδα. Ο Σχορτσιανιτης καθε λεπτο που παιζει θα κανει και ενα ηλιθιο φαουλ (5 λεπτα επαιξε 5 φαουλ εκανε).

    Η ελληνικη ομαδα σουταρει περισσοτερα τριποντα απο οτι διποντα... τωρα που θα μεγαλωσει το τριποντο στα 6.75 αντι αυτο το εντελως γκευ 6.25 , θα παρουν ποδι τα 40 τριποντα σε καθε παιχνιδι...

    Οι Τουρκοι μας βιασαν, επαιξαν εξαιρετικα μεσα-γυρω και εξω απο το καλαθι και δεν νομιζω να χωραει αμφιβολλια γι αυτο.

    Διαφωνω με καποιους που λενε οτι η εθνικη δεν ειναι αυτη που εχουμε συνηθισει. Εγω ηλπιζα η εθνικη να εχει αλλαξει αλλα η τακτικη παραμενει ιδια και απαραλλαχτη.... βροχη τα τριποντα, το πικ εν ρολ αποτελει ξεχασμενο παρελθον, η κινηση γυρω απο το καλαθι ειναι αγνωστη και δεν συμμαζευεται.

    ε ναι...νυσαφι πια...το ξεφτυλισαμε με τα τριποντα...

    ΥΓ: Νικο ελπιζω να μην συγκρινεις το Σχορτσιανιτη με τον Σακιλ γιατι εκτος του οτι ο Σακιλ εχει καλυτερο ποσοστο στις βολες, τουλαχιστον βαζει μια 20αρα ποντους μεσο ορο και δεν τα χανει κατω απο το καλαθι. Και μην ακουσω οτι το γλυκο μας το παιδι το παιζουν σκληρη αμυνα λες και τον Σακιλ τον αφηνουν. Απλα ο Σακιλ ειναι αθλητης, ενω ο Σχορτσιανιτης ακομα παλευει να γινει!

    Και εν πασει περιπτωση ενας σεντερ μαζευει φαουλ. Ολοκληρος επαγγελματιας ειναι, ειναι δουλεια του να εκμεταλλευεται τις βολες. Να τον παστωσουν κατω να βαραει 1000 βολες την ημερα. Δεν δεχομαι να εχει ποσοστο κατω απο 65-70% σε καθε αγωνα, δεν υπαρχει δικαιολογια. 3 πραγματα εχει να κανει ο σεντερ ενα απο αυτα ειναι να βαζει τουλαχιστον 6-7/10 βολες
    Last edited by Valkyre; 01-09-2010 at 10:51.

  7. #27
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Τα παιδιά χρειάζονται τον ομπράντοβιτς για να αποδώσουν,δεν μπορούν αλλιώς

  8. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ΥΓ: Νικο ελπιζω να μην συγκρινεις το Σχορτσιανιτη με τον Σακιλ γιατι εκτος του οτι ο Σακιλ εχει καλυτερο ποσοστο στις βολες, τουλαχιστον βαζει μια 20αρα ποντους μεσο ορο και δεν τα χανει κατω απο το καλαθι. Και μην ακουσω οτι το γλυκο μας το παιδι το παιζουν σκληρη αμυνα λες και τον Σακιλ τον αφηνουν. Απλα ο Σακιλ ειναι αθλητης, ενω ο Σχορτσιανιτης ακομα παλευει να γινει!

    Και εν πασει περιπτωση ενας σεντερ μαζευει φαουλ. Ολοκληρος επαγγελματιας ειναι, ειναι δουλεια του να εκμεταλλευεται τις βολες. Να τον παστωσουν κατω να βαραει 1000 βολες την ημερα. Δεν δεχομαι να εχει ποσοστο κατω απο 65-70% σε καθε αγωνα, δεν υπαρχει δικαιολογια. 3 πραγματα εχει να κανει ο σεντερ ενα απο αυτα ειναι να βαζει τουλαχιστον 6-7/10 βολες
    Λες να συγκρίνω Σακίλ με Σόφο;;;;.....τουλάχιστον ιεροσυλία θα ήταν.......απλά το έφερα σαν παράδειγμα γιατί σαν παίχτης του ΝΒΑ θα έπρεπε να είχε καλύτερα ποσοστά......αν θες πιο "κοντινό" παράδειγμα πάρε τον Φασούλα......είναι φυσικό ένα σέντερ να μην έχει σουτ και βολές αφού άλλη είναι η δουλειά του βέβαια τα πολλά κερδισμένα φάουλ σημαίνουν βολές οπότε θα έπρεπε να ήταν καλύτεροι.


  9. #29
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλα ο Φασουλας ηταν χτικιο! λολ

    Ο Σοφοκλης εχει αναγκη απο βελτιωση φυσικης καταστασης. Πραγματικα δεν ειναι αθλητης... ελεος σε 5 λεπτα ειναι κλινικα νεκρος...

  10. #30

    Default

    Για να βελτιώσει όμως την φυσική του κατάσταση θα πρέπει να χάσει πολλά κιλά και αν χάσει πολλά κιλά θα χάσει την δύναμη του που είναι και το μοναδικό του όπλο.


  11. #31
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν χρειαζεται απαραιτητα να χασει πολλα κιλα. Σιγουρα καποια θα τα χασει, αλλα παραλληλα θα αποκτησει και αλλα οπλα, οπως περισσοτερη ταχυτητα, αντοχη και αμυνα.

    Αυτη τη στιγμη ο Σχορτσιανιτης εχει μονο 1 οπλο και ειλικρινα ελαχιστες φορες τον εχω δει να το εκμεταλλευεται επι της ουσιας και να κανει την διαφορα. Οι αλλες ομαδες δεν ειναι χαζες γι αυτο αντι να φορτωνει ο Σχορτσιανιτης τους αντιπαλους με φαουλ τον φορτωνουν αυτοι παιζοντας εξυπνα εναντιον του. Μεχρι να φρεναρει ο Σοφο....

  12. #32

    Default

    Όχι ότι το εκμεταλλεύεται δεν το συζητάμε δες πόσες φορές τον "τάισαν" χθες αλλά με τόση αστοχία πάει στα σκουπίδια η προσπάθεια.....αν είχε τις βολές θα το σκέφτονταν να του κάνουν φάουλ αλλά έτσι είναι κερδισμένοι αφού δεν βάζει το καλάθι και χάνει και τις βολές.


  13. #33
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ε αρα? Το συστημα δεν βγαζει ετσι οπως ειναι τωρα ο Σχορτσιανιτης. Χρειαζεται αλλαγες!

  14. #34

    Default

    Καλά ναι δεν μπορείς να παίζεις συνέχεια μ'ενα παίχτη όταν μάλιστα αυτός δεν είναι στα καλύτερα του.....αλλά την δύναμη του την εκμεταλλεύεται αυτό δεν μπορούμε να του το αφαιρέσουμε πρέπει όμως να βελτιώσει την ευστοχία του για να μην πηγαίνει χαμένη όλη αυτή η δύναμη.


  15. #35
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Τί να έλειπε....
    Spoiler!
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  16. #36
    Elite teddy's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    π.φαληρο
    Posts
    637
    PSN ID
    teddygtc

    Default

    διαβαζω διαφορα στο φορουμ,και ακουω και διαφορα στο ραδιοφωνο...
    ενα δεν εχω ακουσει μονο,και αναρωτιεμαι αν ειμαι ο μονος που το πιστευω...
    γιατι κανεις δεν λεει οτι αυτος ο προπονητης ειναι επιεικως μετριος
    και καταφερε την ιδια ομαδα(αντι του πελεκανου και του παπαλουκα ειναι ο καϊμακογλου και ο βουγιουκας)
    να μην παιζει αμυνα...να μην μπορει να παιξει κατι αλλο απο 2 συστηματα...
    ο διαμαντιδης μεσα μεχρι το drive,πασα εξω και 1-2 αλλαγες πλευρας για να βρεθει το ελευθερο τριποντο
    και γιουργια σπανουλη μεχρι το καλαθι το οποιο μπορει και να μην ερθει...
    εχουν ξεχασει να κανουν ακομα και high-low...κατι που εκαναν με τον μπαναωτη κατα κορον...

    δεν θελω να πω οτι το μπασκετ της εθνικης του καζλαουσκας με απογοητευει,αλλα σιγουρα δεν με γοητευει...
    απλα αυτος ο ανθρωπος ξερει συγκεκριμενα συστηματα και δεν εχει φαντασια να εκμεταλευτει τους κορυφαιους παιχτες που διαθετει...
    can't you see,i'm under pressure???
    SPOWN...ο Λουκάς Βύντρα του gaming!!!

  17. #37

    Default

    Δεν είσαι ο μόνος που τα λέει αυτά να δεις πόσοι θα τα πουν και ανοιχτά μόλις τελειώσει το Μουντομπάσκετ.......πλάκα θα έχει ο αγώνας σήμερα με τους Ρώσους......."περάστε παρακαλώ να βάλετε το καλάθι σας"......."μα σας παρακαλώ εσείς πρέπει να το βάλετε"....."μα δεν γίνεται πρέπει να το βάλετε να χάσω"......"μα και εγώ αυτό θέλω να χάσω".


  18. #38
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Αν ανοίξεις το spoiler από το δικό μου προηγούμενο post,θα καταλάβεις ότι γιαυτό ακριβώς το λόγο το έφτιαξα που αναφέρεις κι εσύ...τον προπονητή...
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  19. #39
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default



    Κάποιοι δεν γνωρίζουν καν το σκορ του αγώνα και νομίζουν ότι ασκούν δημοσιογραφία. Εντελώς τυχαία προέρχεται από εφημερίδα που απευθύνεται σε Ολυμπιακούς

    Κατά τα λοιπά, αυτή η εθνική δεν μου αρέσει. Δεν είδα τα φιλικά που απότι διαβάζω πέταγε αλλά αυτή που έχω δει στα επίσημα είναι μια κλάση τουλάχιστον κάτω από την ομάδα που παρουσιάσαμε στις προηγούμενες διοργανώσεις.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  20. #40
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Αίσχος..........πόσο θέλω να πέσουμε τελικά πάνω στους Ισπανούς.

    Οφείλουν ως μια από τις κορυφαίες ομάδες στον κόσμο να κατεβαίνουν να παίζουν ΠΑΝΤΑ για την νίκη και να μην διαλέγουν αντιπάλους.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •