Page 1 of 11 12345 ... LastLast
Results 1 to 20 of 207

Thread: Nova HD

  1. #1
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default Nova HD

    Δελτίο Τύπου:
    Η Nova φέρνει την Τηλεόραση Υψηλής Ευκρίνειας, γνωστή και ως High Definition TV (HDTV)

    Σήμερα, που η επίγεια αναλογική τηλεόραση κάνει τα πρώτα δειλά της βήματα για τη μετάβαση στην ψηφιακή εποχή, η Nova συμπληρώνει 10 χρόνια ψηφιακής δορυφορικής εκπομπής, δίνοντας στους συνδρομητές της τη δυνατότητα να βλέπουν χωρίς κανένα πρόβλημα, ποιοτική ψηφιακή εικόνα και ήχο σε όλη την Ελλάδα.

    Η High Definition TV αποτελεί το επόμενο βήμα στην εξέλιξη της ψηφιακής μετάδοσης. Επιτυγχάνει έως και πέντε φορές υψηλότερη ευκρίνεια, συγκρινόμενη τόσο με αναλογικό, όσο και με ψηφιακό Standard Definition σήμα.

    Με HD η εικόνα είναι τόσο καθαρή που η τηλεόραση μοιάζει περισσότερο με παράθυρο στον έξω κόσμο, παρά με οθόνη τηλεόρασης. Ο ήχος περνά σε άλλη Dolby Digital εποχή. Η Nova με την τεχνολογία HD θα αλλάξει τον τρόπο που ζούμε έναν ποδοσφαιρικό αγώνα, το πώς βιώνουμε μια συναρπαστική κινηματογραφική εμπειρία, διότι υψηλή ευκρίνεια στον ήχο και στην εικόνα σημαίνει, υψηλή ποιότητα υπηρεσιών.

    Από τα τέλη καλοκαιριού, στη Nova θα βλέπετε τις τελευταίες κινηματογραφικές πρεμιέρες, πρόσφατες κινηματογραφικές παραγωγές από το Χόλυγουντ και απ’ όλο τον κόσμο, αγώνες της ελληνικής Superleague, της αγγλικής Premier League, του Champions League, του Europa League, αλλά και πληθώρα άλλων αθλητικών γεγονότων σε High Definition.

    Το κινηματογραφικό Novacinema HD και 2 αθλητικά κανάλια, το Novasports HD και το Eurosport HD, θα είναι στη διάθεση των συνδρομητών Nova και σε σύντομο χρονικό διάστημα ακόμα περισσότερα κανάλια θα προσφέρονται με την τεχνολογία HD.

    Προϋπόθεση για να αποκτήσετε πρόσβαση στα HD κανάλια της Nova είναι να είστε ενεργός συνδρομητής σε ένα από τα ακόλουθα 3 πακέτα: Full Pack, Sports +value, Cinema +value, όπου θα μπορείτε να παρακολουθείτε σε HD αντίστοιχο πρόγραμμα με αυτό της συνδρομής σας. Π.χ. ο συνδρομητής στο Sports +value θα μπορεί να δει τα 2 αθλητικά κανάλια Novasports HD και Eurosport HD, με το Cinema +value θα παρακολουθεί το Novacinema HD και το Eurosport HD, ενώ με το Full pack θα έχει στη διάθεσή του και τα 3 HD κανάλια.

    Απαραίτητος εξοπλισμός:
    • Αποκωδικοποιητής NovaBox HD ή NovaBox HD PVR
    • Δορυφορική κεραία/δίσκος με Universal LNB
    • Nova Κάρτα Πρόσβασης (Smart Card)

    Αναγκαίος εξοπλισμός από τα Καταστήματα Ηλεκτρικών ειδών:
    • Τηλεοπτικός δέκτης Full HD (προτεινόμενος) ή HD Ready (είναι χαμηλότερης ανάλυσης από τους Full HD)
    • Καλώδιο HDMI για τη σύνδεση του NovaBox με την τηλεόραση

    Για υφιστάμενους συνδρομητές Nova, απαιτείται απλά η αντικατάσταση του παλιού αποκωδικοποιητή με το νέο NovaBox HD. Δεν απαιτείται αλλαγή κατόπτρου ή ειδικό LNB.

    Μπουκέτο Νova HD
    Το μπουκέτο HD της Νova θα περιλαμβάνει αρχικώς 3 κανάλια, τα οποία θα είναι διαθέσιμα στους συνδρομητές μέσω των HD αποκωδικοποιητών Pace. Πιο συγκεκριμένα το μπουκέτο HD περιλαμβάνει ένα κανάλι με ταινίες, το Novacinema HD, ένα κανάλι με αθλητικό περιεχόμενο το Novasports HD και το Eurosport HD.

    Novacinema HD
    Το μεγαλύτερο κινηματογραφικό κανάλι σε μετάδοση υψηλής ευκρίνειας, εγγυάται περισσότερο γέλιο, περισσότερη συγκίνηση, ακόμη μεγαλύτερη έκρηξη αδρεναλίνης. Η πιστότητα χρωμάτων, ο συγκλονιστικά άρτιος ήχος, η λεπτομέρεια κινήσεων και συσπάσεων προσώπου, αναδεικνύουν τις μεγάλες ερμηνείες και μεταδίδουν στο θεατή ακόμη πιο έντονα κινηματογραφικά βιώματα και ζωντανά αισθήματα. Το Novacinema HD θα ξεκινήσει την μετάδοσή του την 1η Σεπτεμβρίου 2010. Το κινηματογραφικό κανάλι θα εκπέμπει από τις 9 το πρωί έως τις 2 τα ξημερώματα ταινίες αποκλειστικά σε high definition. Το πρόγραμμά του θα συμβαδίζει με το πρόγραμμα του Novacinema1, το κανάλι δηλαδή που προβάλλονται οι πρεμιέρες.



    Σε συνεργασία με όλα τα Studios του Hollywood : DISNEY, WARNER, COLUMBIA, UNIVERSAL, PARAMOUNT, FOX, MGM και τους μεγαλύτερους ανεξάρτητους διανομείς (indies): HBO, LIONSGATE, VOLTAGE, όλες οι ταινίες πρώτης τηλεοπτικής μετάδοσης θα είναι διαθέσιμες σε HD.

    Κάποιες από τις ταινίες που θα απολαύσουμε σε HD είναι : Star Trek XI, Transformers 2, Harry Potter και ο Ημίαιμος Πρίγκηπας, The Hangover, Angels & Demons, Up, I hate Valentine’s Day, Coraline, Fast & Furious 4, State of Play, Spacebuddies, G-Force, Spread, Last Chance Harvey, Fame, OSS 117 Rio ne repond plus, Public enemies, Bad Lieutenant Port of Call New Orleans, Gamer, Talking, Woodstock.

    Εκτός από τις ταινίες σε high definition θα μεταδοθούν και κάποιες επιλεγμένες σειρές, όπως το CSI, Μentalist, How I met your mother και το Entourage. Και φυσικά τα μεγαλύτερα κινηματογραφικά βραβεία, Academy Awards (Oscars) , Golden Globes.

    Επίσης, οι νέες ελληνικές συμπαραγωγές της Nova είναι γυρισμένες σε High definition όπως για παράδειγμα, H Κληρονόμος καθώς και η Ψυχή Βαθιά του Παντελή Βούλγαρη, θα δημιουργήσουν «υψηλές εντυπώσεις» με την πρεμιέρα τους σε High definition την καινούρια σεζόν.

    Novasports HD
    Το κανάλι Novasports HD θα προβάλει κάθε αγωνιστική τουλάχιστον έναν αγώνα της Superleague σε HD. Στο πρόγραμμα του αθλητικού καναλιού θα περιλαμβάνονται επίσης, επιλεγμένοι αγώνες των Ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου και των Ευρωπαϊκών διοργανώσεων ποδοσφαίρου (Champions League και Europa League), καθώς και επιλεγμένοι αγώνες NBA, Μπάσκετ, Βόλεϊ, Πόλο, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα GT1 και άλλα αθλήματα.

    Το κανάλι θα μεταδίδει σε high definition επιλεγμένους αγώνες των σημαντικότερων αθλητικών διοργανώσεων σε ζωντανή σύνδεση. Πρόκειται για μία ακόμη καινοτομία της Nova, αφού για πρώτη φορά ποδοσφαιρικοί αγώνες στην Ελλάδα θα καλύπτονται με πλήρως εκσυγχρονισμένα HD van για την καλύτερη δυνατή ποιότητα παραγωγής εικόνας.

    Τέλος, το Novasports HD επιφυλάσσει μικρές εκπλήξεις και από άλλα αθλήματα για τους συνδρομητές της Nova.

    Eurosport HD
    Το αθλητικό high definition πρόγραμμα της Nova, ενδυναμώνεται με την ένταξη του διεθνώς αναγνωρισμένου καναλιού Eurosport HD, από 1ης Σεπτεμβρίου. Πρόκειται για το μεγαλύτερο ευρωπαϊκό αθλητικό κανάλι, που μεταδίδει πάνω από 100 διαφορετικά σπορ. Ενδεικτικά αναφέρουμε: Australian Open, French Open, US Open, Tour de France, Sony Ericsson WTA Tour, ATP Tour, Athletics: European Championships, FIA WTCC, FIA Formula2 Championship, Superbike World Championship, Supersport World Championship, Snooker, Golf. Το υπόλοιπο πρόγραμμα του καναλιού θα μετατρέπεται από standard definition σε high definition (up conversion).

    Σήμερα, τα κανάλια Eurosport και Eurosport 2 συγκαταλέγονται ανάμεσα στα πιο δημοφιλή αθλητικά κανάλια στην Ελλάδα και το Eurosport HD θα προσφέρει στους τηλεθεατές ακόμα πιο ολοκληρωμένη τηλεοπτική εμπειρία μέσω της προηγμένης τεχνολογίας HD.

    Αθήνα, 10 Ιουνίου 2010




    Βαζω και το Link που παραπεμπει στο σχετικο thread του forum με ολη τη συζητηση που εχει ακολουθησει.


    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=399182










  2. #2
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    ^^Και καθυστερημένα και πανάκριβα (αφού σου προσφέρει HD, θες και μείωση?).Α, ρε Ελλάντα αθάνατη!

  3. #3
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Νικο, απ' οτι εμαθα, εαν κανεις καινουργιο ετησιο συμβολαιο, η υπηρεσια HD θα ειναι δωρεαν (για ενα χρονο). Το προβλημα ειναι για τους συνδρομητες που εχουν PVR (οπως ο γραφων) και δεν εχει ανακοινωθει κατι ακομα γι' αυτους. Εδω τα κανανε θαλασσα οι κυριοι της Nova. Ειμαι δηλαδη υποχρεωμενος να στερηθω (καλα, οχι οτι θα παθω και τιποτα) την υπηρεσια HD επειδη εχω PVR. Και βεβαια, ειμαι υποχρεωμενος να περιμενω το νεο αποκωδικοποιητη που θα παρεχει ΟΛΕΣ της υπηρεσιες με τον υπαρχων. Και φυσικα θα τον πληρωσω αδρα. Και να σκεφτεις, εχω PVR εναμιση χρονο μονο.

  4. #4
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Για τα υφιστάμενα συμβόλαια θα υπάρξει extra επιβάρυνση?

  5. #5
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Για τα υφιστάμενα συμβόλαια θα υπάρξει extra επιβάρυνση?
    Aπ' ο,τι εχω καταλαβει, τα 3 HD καναλια θα παρεχονται με 4,99 το μηνα επιπλεον. Αν ομως καποιος συνδρομητης (που φυσικα ειναι υφισταμενο το συμβολαιο του) θελει να εχει τα καναλια, τοτε εχει δυο επιλογες. Ή να προσθεσει τα καναλια πληρωνοντας αυτα τα 5 ευρω το μηνα, ή να κανει νεο 12μηνο συμβολαιο και να το παρεχονται δωρεαν για ενα χρονο. Με την παρελευση του χρονου, θα πληρωνει κανονικα για τα καναλια. Με το PVR δεν ξερω τι θα γινει....

    Α, και κατι αλλο που μολις θυμηθηκα. Τους ειχα παρει τηλεφωνο και με ενημερωσαν πως αργοτερα θα προστεθει και ενα καναλι HD με ντοκυμαντερ. Πιθανοτατα το National Geographic ή το Discovery. Για τη συγκεκριμενη περιπτωση, ομως, δεν γνωριζουν ακομα αν θα υπαρχει extra χρεωση. Εικαζω πως οχι, δεδομενου πως ηδη το μαλλι εχει ανεβει πολυ.

  6. #6
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default Nova HD

    Μετεφερα σε ξεχωριστο thread τα ποστ που ειχαν να κανουν με το θεμα.Καθως ειναι η πρωτη προσπαθεια για HD στην Ελλαδα.Ιδιαιτερα σημαντικο βημα θα ελεγα για τα δεδομενα της Ελληνικης τηλεορασης.(βεβαια οι αλλοι κανουν τα πρωτα βηματα στο 3d,αλλα η ελληνικη τηλεοραση περναει στην αντεπιθεση).

    Πρώτες πληροφορίες για τις τιμές του Nova HD

    Όπως σας είχαμε ενημερώσει εδώ και καιρό, η Forthnet, μέσω της Nova, προχωρά στην επίγεια ψηφιακή μετάδοση, παρουσιάζοντας ένα πλήρες τηλεοπτικό μπουκέτο υψηλής ποιότητας, σε High Definition. Η έναρξη του Nova HD θα γίνει στις 25 Αυγούστου με τη ζωντανή μετάδοση του φιλικού αγώνα μπάσκετ Ελλάδας – ΗΠΑ και ήδη διέρρευσαν οι πρώτες πληροφορίες για τις τιμές της νέας υπηρεσίας…

    Το μπουκέτο HD της Nova έχει σα στόχο να καλύψει τις τηλεοπτικές ανάγκες όλης της οικογένειας, με νέες παραγωγές ταινιών, σύγχρονες σειρές και αθλητικά γεγονότα και αρχικά θα περιλαμβάνει 3 κανάλια: Το κανάλι novacinema HD, που θα προβάλει από τον Σεπτέμβριο του 2010 κινηματογραφικές επιτυχίες από όλα τα στούντιο του Χόλυγουντ, το novasports HD, που θα προβάλει σε παραγωγή Nova, τουλάχιστον έναν αγώνα της Superleague σε κάθε αγωνιστική και το Eurosport HD, τo μεγαλύτερο ευρωπαϊκό ΗD αθλητικό κανάλι, που μεταδίδει πάνω από 100 διαφορετικά σπορ.

    Σύμφωνα λοιπόν με τις πρώτες πληροφορίες, για τα τρία νέα κανάλια, το ποσό της συνδρομής θα κυμανθεί στα 5 ευρώ, ποσό που θα προστίθεται στα πακέτα που κατέχουν οι υπάρχοντες συνδρομητές. Όσον αφορά στους νέους, το μπουκέτο υψηλής ευκρίνειας θα προσφέρεται δωρεάν για 12 μήνες, με την προϋπόθεση ο συνδρομητής να υπογράψει ετήσιο συμβόλαιο. Η τιμή του αποκωδικοποιητή (Nova Box ΗD, προϊόν της εταιρίας Pace) θα φτάσει τα 129 ευρώ.
    Η τιμες ειναι για γελια με HD ή χωρις,αλλα ειχα πει(στον εαυτο μου στο παρελθον) οτι δεν προκειται να βαλω Nova αν δεν μου παρεχει HD.
    Tωρα λοιπον εχω αρχισει να το σκεφτομαι.
    .

  7. #7
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Μπορεις να βαλεις μονο τα 3 HD καναλια χωρις τα υπολοιπα και να πληρωνεις 5 ευρω το μηνα;






    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #8

    Default

    ή μπορεις να κανεις το αλλο,forthnet adsl economy + startpack me 20% εκπτωση βγαινει 28,45 και 5 ευρω για το πακετο hd, 34 ευρω.

  9. #9
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Η τιμες ειναι για γελια με HD ή χωρις,αλλα ειχα πει(στον εαυτο μου στο παρελθον) οτι δεν προκειται να βαλω Nova αν δεν μου παρεχει HD.
    Tωρα λοιπον εχω αρχισει να το σκεφτομαι.

    Ξεφευγοντας λιγο απο το θεμα του HD, θα σου πω το εξης. Σιγουρα η τιμη δεν ειναι και η καλυτερη, αλλα τουλαχιστον βλεπεις ποιοτικη τηλεοραση. Εγω προσωπικα βαρεθηκα τα σκουπιδια της ελληνικης τηλεορασης.

  10. #10
    Advanced Member zoupan's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    549
    PSN ID
    zoupan
    Name
    Πάνος

    Default

    Απαράδεκτη εδώ και χρόνια η κυρία NOVA κι απορώ γιατί την κρατάω... Είμαστε συνδρομητές από το '98 παρακαλώ με το αναλογικό. Σε αυτό το διάστημα των 12 χρόνων κάηκε 3 φορές ο αναλογικός κωδ/της και 5(!) ο ψηφιακός. Μάλιστα οι 3 τελευταίοι αλλάχτηκαν σε διάστημα 4 μηνών και επειδή μου έστελναν ανακατασκευασμένους (ενώ πλήρωνα ένα 30άρι στα μεταφορικά) αναγκάστηκα να βάλω PVR. Έχω κι αυτή την ψύχωση με την PremierLeague.

    Το PVR με το που μου στάλθηκε και μπήκε σε λειτουργία "χτύπησε" ο σκληρός δίσκος! Τι διάλα ο Μητσο**κης μου τα στέλνει; Εν πάσει περιπτώση τώρα δουλεύουν όλα ρολόι αλλά οι τιμές είναι φαρμάκι! 75 ευρώ σχεδόν θεωρώ ότι είναι πολλά δεδομένου ότι άφησε Champions League, Bundesliga, Primera Division και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο για να πάρει... SuperLeague! ΕΛΕΟΣ και ΗΜΑΡΤΟΝ μαζί!

    Από τις ακριβότερες συνδρομητικές και κανένα προνόμιο για τους βασικούς υποστηρικτές τους στο ξεκίνημά τους. Στο Τεχνικό Τμήμα σε κοροϊδεύουν, χώρια που σε πρίζουν με τα πακέτα της Forthnet. Και τώρα μου ζητάνε να πάρω έξτρα εξοπλισμό και να μου αυξήσουν κι άλλο(!) την συνδρομή για να βλέπω κάτι που έπρεπε να μου το παρέχουν δωρεάν και εδώ και καιρό; ΒΡΕ ΟΥΣΤ! Αρκετά...

    Σόρυ για το μακρυνάρι, αλλά τα πήρα λίγο...

  11. #11
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by adok13 View Post
    ή μπορεις να κανεις το αλλο,forthnet adsl economy + startpack me 20% εκπτωση βγαινει 28,45 και 5 ευρω για το πακετο hd, 34 ευρω.
    Αν θες μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος(διοτι μου φαινεται πολυ μικρο το ποσο για να ειναι αληθινο)
    Θα ηθελα να μου πεις δλδ τι σου παρεχει το παρπανω πακετο(και οσον αφορα το ιντερνετ αλλα και για το nova) αν δεν βαριεσαι.
    Nομιζω οτι το start pack δεν εχει τα novasports ομως...

    Quote Originally Posted by Dragonpaul
    Ξεφευγοντας λιγο απο το θεμα του HD, θα σου πω το εξης. Σιγουρα η τιμη δεν ειναι και η καλυτερη, αλλα τουλαχιστον βλεπεις ποιοτικη τηλεοραση. Εγω προσωπικα βαρεθηκα τα σκουπιδια της ελληνικης τηλεορασης.
    Nαι εχεις δικιο.Απλα εχω κοψει την tv(για αυτον τον λογο) οποτε δεν θεωρησα ως πλεονεκτημα την ποιοτικοτερη τηλεοραση μεσω του Nova.Βεβαια μπορει να ξανα αρχισω να παρκολουθω tv αν αρχισω να βρισκω(μεσω της Nova) το χαμενο ενδιαφερον μου.
    Last edited by PDS; 15-08-2010 at 17:58.
    .

  12. #12
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ξεφευγοντας λιγο απο το θεμα του HD, θα σου πω το εξης. Σιγουρα η τιμη δεν ειναι και η καλυτερη, αλλα τουλαχιστον βλεπεις ποιοτικη τηλεοραση. Εγω προσωπικα βαρεθηκα τα σκουπιδια της ελληνικης τηλεορασης.
    Για τον ίδιο ακριβώς λόγο και'γω.
    Ρε zoupan, ήμαρτον!Κάνε κανά ευχέλαιο ρε άνθρωπε μπας και γλυτώσεις τα κερατιάτικα!

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Αν θες μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος(διοτι μου φαινεται πολυ μικρο το ποσο για να ειναι αληθινο)
    Θα ηθελα να μου πεις δλδ τι σου παρεχει το παρπανω πακετο(και οσον αφορα το ιντερνετ αλλα και για το nova) αν δεν βαριεσαι.
    Nομιζω οτι το start pack δεν εχει τα novasports ομως...
    .
    to start pack δεν εχει τιποτα μονο τα ελευθερα ελληνικα για οσους δεν πιανουν δηλαδη με κεραια.απλα θα ηταν ο πιο οικονομικος τροπος να βλεπουμε τα hd καναλια,αλλα τελικα αποτι εμαθα με το start pack δεν μπορεις να συνδιασεις τα hd kanalia.

  14. #14
    Advanced Member zoupan's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    549
    PSN ID
    zoupan
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Ρε zoupan, ήμαρτον!Κάνε κανά ευχέλαιο ρε άνθρωπε μπας και γλυτώσεις τα κερατιάτικα!
    Μπα δεν φταίει το ευχέλαιο αλλά η κοροϊδία που πέφτει...

  15. #15
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ρε γμτ, το διαφημιζει συνεχεια η Nova και μαλιστα αρχισε να διαφημιζει και το Cinema HD (που με ενδιαφερει και περισσοτερο). Εχω σπαστει που δεν μπορω να το εχω ακομα.

  16. #16
    Elite wesker's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Athens
    Posts
    598
    PSN ID
    Clopyright
    Name
    Φίλιππος

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ρε γμτ, το διαφημιζει συνεχεια η Nova και μαλιστα αρχισε να διαφημιζει και το Cinema HD (που με ενδιαφερει και περισσοτερο). Εχω σπαστει που δεν μπορω να το εχω ακομα.
    Γιατί δεν μπορείς να το έχεις;
    Wesker here. Yes, I read you loud and clear. Yes, the S.T.A.R.S. team is in position. Everything is ready. Everything.

  17. #17
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by wesker View Post
    Γιατί δεν μπορείς να το έχεις;
    Γιατι εγω εχω αποκωδικοποιητη PVR. Και οπως με ενημερωσαν, ο συγκεκριμενος αποκωδικοποιητης για HD θα κυκλοφορησει μαλλον τον Οκτωβρη.

  18. #18
    Elite wesker's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Athens
    Posts
    598
    PSN ID
    Clopyright
    Name
    Φίλιππος

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Γιατι εγω εχω αποκωδικοποιητη PVR. Και οπως με ενημερωσαν, ο συγκεκριμενος αποκωδικοποιητης για HD θα κυκλοφορησει μαλλον τον Οκτωβρη.
    Δεν υπάρχει άλλος αποκωδηκοποιητής HD που να δουλεύει με Nova;
    Wesker here. Yes, I read you loud and clear. Yes, the S.T.A.R.S. team is in position. Everything is ready. Everything.

  19. #19
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by wesker View Post
    Δεν υπάρχει άλλος αποκωδηκοποιητής HD που να δουλεύει με Nova;
    Nαι, ο αδερφος μου τον εχει προμηθευτει ηδη. Αλλα αυτος που κυκλοφορει δεν εχει δυνατοητες PVR (εγγραφη, rewind κα). Και, φυσικα, δε δινω 130 ευρω για να εχω απλο αποκωδικοποιητη.

  20. #20
    PS4forums Fanatic tasioskis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    χαλκιδα και παφος
    Posts
    2,678
    PSN ID
    tasioskis1

    Default

    υπαρχουν αποδικωποιητες humax hd, αν βαλεις την καρτα της Νοβα δεν μπορειςνα κανεις την δουλεια σου?

    Άλλος μασάει, κι άλλος σωπαίνει
    Κι ο σκυφτός λαός να περιμένει
    Για τα δεσμά μας, δεν φταίει πάντα η σκλαβιά
    Μα η υποταγμένη μας καρδιά
    Μ’ ένα φανάρι ξαναγυρνάς τις νυχτιές
    Ψάχνεις γι’ ανυπόταχτες ματιές.

Page 1 of 11 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •