Page 6 of 11 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 101 to 120 of 207

Thread: Nova HD

  1. #101
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    μα δε βγήκε άδικα αυτό που λένε όλοι για τη νόβα ότι την ενδιαφέρει μόνο να προσελκύει νέους πελάτες κ τους υφιστάμενους τους έχει γραμμένους... κ γω από εποχή φίλμνετ ήμουν συνδρομητής δημήτρη, 1997 νοέμβριο αν θυμάμαι καλά...

    Today is a good day to die...



  2. #102
    Cool Member stormare's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    223
    PSN ID
    undergroundgr

    Default

    ειμαι συνδρομητης απο την αρχη του hd πακετου μιας και μονο τοτε βρηκα λογο να δικαιολογησω την συνδρομη(ασχετα αν δεν μου πολυαρεσε το οτι επρεπε να πληρωσω καπελο για τα hd καναλια) και μπορω να πω οτι σε γενικες γραμμες δεν εχω κανενα τρομερο παραπονο + οτι σε συνδιασμο με forthnet 2play εχω εκπτωση 20% και στα 2 μονιμα.βεβαια αν μου δινοταν η δυνατοτητα θα αγοραζα μονο τα hd καναλια λογο της εικονας και του ηχου (dolby surround) και τα υπολοιπα σπανια τα παρακολουθω tbh.
    οντως ειναι θεμα αυτο με το αγγλικο πρωταθλημα και απορω γιατι δεν εχει δωσει ακομα εξηγησεις η εταιρια.ειμαι σχεδον σιγουρος παντως οτι πισω απο ολη αυτη την ιστορια κρυβεται η φαση με την βρετανιδα που στην παμπ της ειχε νοβα αντι για σκαισπορτς,τους πηγε στα δικαστηρια και δικαιωθηκε κτλ κτλ.για να λεμε και του στραβου το δικιο παντως διχνει σχεδον ολο το cl και το europa φετος ε.αν και θα προτιμουσα να προσθεταν καποιο επιπλεον πρωταθλημα απο τα δυνατα.και φυσικα επιπλεον hd καναλια.

    εν κατακλειδι παντως,συμφωνω πως πρεπει να ριξει τις τιμες αρκετα.διαφορετικα θα πρεπει στην υπαρχουσα να αυξησει καναλια/ποιοτητα για να το δικαιολογησει περισσοτερο.

    p.s. εχω σκεφτει και τον οτε αρκετες φορες με την τιμη που εχει αλλα καλα θα ηταν να εφτιαχναν ενα μηχανημα(με συνεργασια των 2 εταιριων) ωστε να μπορουσες απο ενα κουτι και ενα καλωδιο να τα εχεις ολα μαζι.+καποια προσφορα πχ για οσους τα συνδιαζαν(πολλα ζηταω αλλα τεσπα)


  3. #103
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    εγω δεν ξερω αν γινεται να εχω στην τηλεοραση μου καναλια εξωτερικου ... εννοω περα απο τα γνωστα bbc, αλ τζαριζα κ.τ.λ. που υπαρχουν ηδη. δλδ να βαλω καπως sky sports, fox soccer κ.τ.λ. για να βλεπω Αθλητικα.

    Υ.Γ. Σιγα ΜΗΝ πληρωνω στους γυφτους 60Ε και 70Ε.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  4. #104
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    messi γινεται αν πας σε καταστημα με δορυφορικα πιατα κτλ υπαρχει λυση για skyHD κτλ φιλοι του αδελφου εχουν βγαλει την nova και εχουν βαλει SKY

  5. #105
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εχει βαλει κανεις Nova multiview; Εχει ο πατερας μου Nova και σκεφτομαι να αγορασω τον επιπλεον αποκωδικοποιητή και να βαλω και εγω στη δικη μου τηλεοραση. Δε νομιζω να ειναι κατι δυσκολο στην εγκατασταση. Ε;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #106
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Οχι Αποστολη. Δε θα εχεις προβλημα.

  7. #107
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Λίγες μέρες αφότου τους πήρα για το θέμα με την Premier League, με πήραν τηλ και μου πρότειναν με 5Ε επιπλέον να με αναβαθμίσουν στο full pack (είχα την προσφορά Nova/Forthnet με το Sports+Value Pack, την περσινή). Δεν ξέρω αν το έκαναν γενικά, ψάξτε το αν σας ενδιαφέρει, πάντως δεν με χάλασε ιδιαίτερα


  8. #108
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εμενα πηραν τηλεφωνο και μας εκαναν προσφορα απο 56 κατι ευρω που ηταν το παγιο κανονικα για το full pack μας το μειωσαν στα 45 αν δε κανω λαθος. Δεν εχω τηλεφωνια, μονο Nova.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. #109
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Λίγες μέρες αφότου τους πήρα για το θέμα με την Premier League, με πήραν τηλ και μου πρότειναν με 5Ε επιπλέον να με αναβαθμίσουν στο full pack (είχα την προσφορά Nova/Forthnet με το Sports+Value Pack, την περσινή). Δεν ξέρω αν το έκαναν γενικά, ψάξτε το αν σας ενδιαφέρει, πάντως δεν με χάλασε ιδιαίτερα
    Moυ το ειπαν και εμενα αυτο,αλλα επισης μου ειπαν οτι ισχυει μεχρι τα χριστουγεννα η προσφορα.Μετα θα ανεβει παλι στο κανονικο ποσο ή θα κοπει το full pack.
    Eπισης δεν ειναι μεσα στο πακετο και το 3D,αλλα μονο στο full pack που πληρωνεις κανονικα.
    Last edited by PDS; 04-09-2012 at 01:13.
    .

  10. #110
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Α ναι. Ξεχασα να πω οτι εχει διαρκεια 12 μηνες αυτο. Μετα παλι στο κανονικο.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #111
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Moυ το ειπαν και εμενα αυτο,αλλα επισης μου ειπαν οτι ισχυει μεχρι τα χριστουγεννα η προσφορα.Μετα θα ανεβει παλι στο κανονικο ποσο ή θα κοπει το full pack.
    Eπισης δεν ειναι μεσα στο πακετο και το 3D,αλλα μονο στο full pack που πληρωνεις κανονικα.
    Ναι, ναι κι μένα μου το είπαν, αλλά μετά τελειώνει το συμβόλαιο μου έτσι κι αλλιώς! Οπότε θα αποφασίσω τότε με τι θα συνεχίσω (προφανώς όχι με την κανονική τιμή του full pack, δεν θα με ενδιαφέρει σε κείνη την περίπτωση, το Sports θέλω ουσιαστικά).


  12. #112
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τι εγινε με την Premier League tonybsg; Τι παραπονα εχεις ακριβως;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #113
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Τι εγινε με την Premier League tonybsg; Τι παραπονα εχεις ακριβως;
    Oυσιαστικά εκεί που πέρυσι έδειχναν σχεδόν όλα τα παιχνίδια του Σ/Κ φέτος δεν δείχνουν τα σαββατιάτικα ματς των 5 και το ματς της Δευτέρας. Απ' ότι φαίνεται όμως, δεν είναι ακριβώς θέμα της NOVA αλλά της Premier League. Περισσότερα δες εδώ αλλά και σε κανά δυο ποστ στην προηγούμενη σελίδα.


  14. #114
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δηλαδη εγω που θελω να βαλω για να βλεπω αγγλικο πρωταθλημα και περισσοτερο Chelsea; Να μη το βαλω;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #115
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    messi γινεται αν πας σε καταστημα με δορυφορικα πιατα κτλ υπαρχει λυση για skyHD κτλ φιλοι του αδελφου εχουν βγαλει την nova και εχουν βαλει SKY
    και ποσο πληρωνεις περιοπου για την εγκατασταση? και... μετα πληρωνεις και καθε μηνα ή οχι?

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  16. #116
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    λοιπον οποιος θελει περισσοτερες πληροφοριες http://www.satech.gr, o τυπος μου ειπε οτι εχει ετοιμα πακετα skyhd και ειναι με συνδρομη(νομιζω), υπαρχει λυση και για αμερικανικα καναλια ξερετε για nba κτλ!!!
    Last edited by djpar; 04-09-2012 at 19:19.

  17. #117
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Δηλαδη εγω που θελω να βαλω για να βλεπω αγγλικο πρωταθλημα και περισσοτερο Chelsea; Να μη το βαλω;
    Από εσένα εξαρτάται πάντως... αν το θες μόνο γι' αυτό, και όχι πχ για το Ελληνικό, το Champions League και το Europa, μάλλον δεν αξίζει σε αυτή την περίπτωση.


  18. #118
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    Αν και απαντάω λίγο αργά, να μη βάλεις αποστόλη νόβα... από αγγλία η νόβα έχει αγοράσει το πιο φτηνό πακέτο που περιλαμβάνει 3 αγώνες σύνολο το Σ/Κ (μιλάμε πάντα για live αγώνες). Οι ώρες όπως φάνηκε είναι Σάββατο 14:45 και 19:30 και Κυριακή 18:00. Αν η Τσέλσι θα αγωνίζεται εκείνες τις ώρες, θα τη δεις, αλλιώς σε κάποια επανάληψη...
    Today is a good day to die...



  19. #119
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    ερώτηση,η ΝΕΤ δεν θα έχει καθόλου champions league γιατί ο γαύρος παίζει στην Nova πρώτο αγώνα είδα

  20. #120
    Elite karlat89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Σάμος, Greece, Greece
    Posts
    704
    PSN ID
    karlat89
    Name
    Σακης

    Default

    Ναι ,την μια μερα μεγκα και την αλλη νοβα

Page 6 of 11 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •