Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 41 to 60 of 207

Thread: Nova HD

  1. #41
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Οποτε εισαι στην αναμονη...
    Υπομονη..
    Τουλαχιστον φανταζομαι εχεις τον παλιο PVR και κανεις την δουλεια σου.

    .

  2. #42
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Οποτε εισαι στην αναμονη...
    Υπομονη..
    Τουλαχιστον φανταζομαι εχεις τον παλιο PVR και κανεις την δουλεια σου.
    Αυτο εννοειται!
    Βαγγελη, με εχει σωσει πραγματικα. Ειναι ο μονος τροπος που εγω μπορω να παρακολουθησω TV. Λειπω αρκετες ωρες και βλεπω τα προγραμματα που με ενδιαφερουν αφου τα εχω γραψει πρωτα. Επίσης, ειναι πολυ χρησιμο το παγωμα. Πχ, εχτες το βραδυ, ενώ εβλεπα το μπασκετ του Ολυμπιακου, πηρα ενα σημαντικο τηλεφωνημα και μιλαγα κανα εικοσαλεπτο. Ε, παγωσα την εικονα και μολις τελειωσα συνεχισα. Ασε που στα time out και στις διαφημισεις μετα το προχωραγα και περναγαν γρηγορα. Χα χα...

  3. #43
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    λολ σωστος πολυ βολικο.
    Παντως ρε γμτ,ενω ειναι μπροστα η Νοβα(σε ολα) σε συγκριση με το επιπεδο της ελληνικης τηλεορασης,ειναι πολυ πιο ακριβη η συνδρομη απ'οσο θα επρεπε.
    Στην κανονικη τιμη,κατέμε θα επρεπε να ειχαν αυτες τις δυνατοτητες του PVR,αλλα και HD στα περισσοτερα προγραμματα-αγωνες.Τοτε ναι θα ενιωθες οτι αξιζε τα χρηματα που δινεις.
    Τωρα νιωθεις οτι κατα καποιον τροπο σε κλεβουν.
    .

  4. #44
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    λολ σωστος πολυ βολικο.
    Παντως ρε γμτ,ενω ειναι μπροστα η Νοβα(σε ολα) σε συγκριση με το επιπεδο της ελληνικης τηλεορασης,ειναι πολυ πιο ακριβη η συνδρομη απ'οσο θα επρεπε.
    Στην κανονικη τιμη,κατέμε θα επρεπε να ειχαν αυτες τις δυνατοτητες του PVR,αλλα και HD στα περισσοτερα προγραμματα-αγωνες.Τοτε ναι θα ενιωθες οτι αξιζε τα χρηματα που δινεις.
    Τωρα νιωθεις οτι κατα καποιον τροπο σε κλεβουν.
    Δεν αντιλεγω. Ευτυχως που εγω το εχω συνδυασει με Forthnet και εχω καποια εκπτωση. Κατι ειναι κι αυτο.

  5. #45
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    E ναι με forthnet πακετο το πηρα και εγω.
    .

  6. #46
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Και εγω εβαλαααα!!! Αλλα δε βλεπω. Ειναι για τους γονεις μου. Πληρώνουν 54 ευρω νομιζω. Πολλα. Έχει και 2 μήνες δωρεάν τα HD κανάλια. Πάντως η ποιότητα του ειναι αρκετά καλή με τον νέο αποκωδικοποιητή. Οχι μονο στα HD αλλα και στα κανονικά κανάλια.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #47

    Default

    Για μένα είναι πολύ πίσω η nova και όχι πολύ μπροστά....δεν γίνεται να είναι πολυ μπροστά και να έχει ελάχιστα κανάλια hd, να βάζει εκπομπές 3ετίας(και όλο επαναλήψεις) και να έχει διαφημίσεις στα ρουμάνικα...

  8. #48
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το θεμα ειναι ως προς τι ειναι πισω?
    Ως προς τα Ελληνικα καναλια ειναι αιωνες μπροστα.Ως προς αυτο που θα επρεπε να ειναι,ειναι αιωνες πισω.

    Για την Ελληνικη πραγματικοτητα που θεωρουν σημερα ως εξελιξη την ψηφιακη τηλεοραση και θα θεωρησουν εξελιξη κααααποια στιγμη το 16:9 ...
    ε ειναι αρκετα πιο μπροστα η Nova.
    .

  9. #49
    Elite jimbour's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    794
    PSN ID
    jimbour13
    Name
    Nick

    Default

    Οχι δεν είναι, καπου διάβασα το αντιστοιχο αλβανικο νόβα εχει HD σήμα στα περισσοτερα κανάλια του και χώρις επιπλεον χρεωση και μάλιστα εδω και σχεδον 2 χρόνια.
    Οπότε ναι είναι πισω απο την στιγμη που δεν έχει κατι να την εμποδίσει να κανει ολα της τα κανάλια σε HD. Στα ιδιωτικά ειναι πιο δυσκολη μια τετοια κινηση απο οτι είναι για την Nova.

  10. #50
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by jimbour View Post
    Οχι δεν είναι, καπου διάβασα το αντιστοιχο αλβανικο νόβα εχει HD σήμα στα περισσοτερα κανάλια του και χώρις επιπλεον χρεωση και μάλιστα εδω και σχεδον 2 χρόνια.
    Οπότε ναι είναι πισω απο την στιγμη που δεν έχει κατι να την εμποδίσει να κανει ολα της τα κανάλια σε HD. Στα ιδιωτικά ειναι πιο δυσκολη μια τετοια κινηση απο οτι είναι για την Nova.
    H δεν διαβασες το ποστ μου προσεκτικα ή θεωρεις οτι η Αλβανία και Ελλάδα ειναι το ιδιο κρατος.
    .

  11. #51
    Elite jimbour's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    794
    PSN ID
    jimbour13
    Name
    Nick

    Default

    η νόβα δεν έχει σχέση με τα ιδιωτικά κανάλια, οπως το αντιστοιχο nova της αλβανίας είναι χρόνια μπροστά απο τα απλα κανάλια, ετσι θα έπρεπε και εδώ , και όχι με 1, 2 HD κανάλια.

    Δηλαδη θελω να πω οτι δεν εχει να περιμενει να δει και τα αλλα καναλια τι θα κανουν , μπορει να πρωτοτυπήσει απο τώρα, να βάλει HD σε όλους τους αγώνες και σε όλες τις ταινίες.

    Αυτο σου συγκρίνω και όχι το νοβα με το μεγκα ή το σταρ, αλλα με την πρόοδο που θα επρεπε να έχει οπως ολες οι συνδρομητικες τηλεοράσεις στον κόσμο.

  12. #52
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Και παλι το ιδιο λεμε,
    Quote Originally Posted by PDS
    Ως προς αυτο που θα επρεπε να ειναι,ειναι αιωνες πισω
    Φυσικα και ειναι πισω,δεν διαφωνουμε.
    .

  13. #53
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παντως, τις προάλλες που πήρα τηλέφωνο, μου είπαν πως θα ανοίξουν κι αλλα HD κανάλια και μάλιστα χωρίς άλλη χρέωση. Νομίζω πως κάποιο απο αυτα θα είναι καναλι με ντοκυμαντέρ.

  14. #54
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    άντε να δούμε, γτ όντως τα λεφτά είναι πολλά, ειδικά σε τέτοιες εποχές... τουλάχιστον το Novasports HD ανοίγει εδώ κ λίγο καιρό κ σε επαναλήψεις παιχνιδιών. απ' ό,τι διαβάζω πάντως, η εικόνα HD της Nova είναι αρκετά πίσω από αντίστοιχα HD κανάλια άλλων χωρών... βέβαια, υπάρχει κ το άλλοθι πως τώρα ξεκίνησαν οι μεταδόσεις, άρα ακόμη ψάχνονται...
    Today is a good day to die...



  15. #55
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Επειδη εχουμε δει καλο HD σε blu Ray,θα διαφωνησω με αυτους που λενε οτι ειναι ασχημο το HD της Nova.
    Εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.
    Απο κει και περα ΠΡΕΠΕΙ να δειχνει περισσοτερους αγωνες απο Ελληνικο πρωταθλημα σε HD,αλλα και να προσθεσει HD καναλια.

    Eπισης καποια καναλια εχουν χαλια ποιοτητα,χειροτερη και απο της Ελληνικης TV.
    Καποιοι αγωνες δεν εχουν την ιδια ποιοτητα εικονας οπως καποιοι αλλοι.Ας πουμε η SD εικονα του ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ ηταν πολυ ανωτερη απο την SD εικονα του Ολυμπιακου στην Καβαλα.
    Last edited by PDS; 08-12-2010 at 14:03.
    .

  16. #56
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    Όταν ρώτησα σε άλλο forum για ποιο λόγο δε βλέπουμε τον Παο ή τον Οσφπ σε HD όταν παίζουν εντός έδρας στην ευρωλίγκα, η απάντηση που πήρα ήταν: SD μετάδοση κόστος 1.000 ευρώ, HD μετάδοση κόστος 10.000 ευρώ. Άρα προφανώς είναι θέμα κόστους, αν κ αρχές σεπτέμβρη, για 1-2 αγωνιστικές, έδειχνε 2 αγώνες live σε HD. Θυμάμαι χαρακτηριστικά τους αγώνες Ηρακλής-Οσφπ και Κέρκυρα-Αεκ. Πάλι καλά που βλέπουμε την Premier League (ο κύριος λόγος που πληρώνω Nova) σε HD.
    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Eπισης καποια καναλια εχουν χαλια ποιοτητα,χειροτερη και απο της Ελληνικης TV.
    Καποιοι αγωνες δεν εχουν την ιδια ποιοτητα εικονας οπως καποιοι αλλοι.Ας πουμε η SD εικονα του ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ ηταν πολυ ανωτερη απο την SD εικονα του Ολυμπιακου στην Καβαλα.
    Η εικόνα στο Ατρόμητος-Αεκ ήταν ένα μάτσο χάλια στη δικιά μου ΤV τουλάχιστον (Sony 40' W4000). Αελ-Παοκ, ήταν μια χαρά. Κ τα 2 τα έδειχνε το ίδιο κανάλι, ΝΣ2. Πειράζουν πολύ τα bitrate μάλλον...

    YΓ. Για κανάλια HD καινούρια, ακούγονται έντονα τα Discovery και Nat Geo.
    Last edited by Mouxlalouda; 09-12-2010 at 11:09.
    Today is a good day to die...



  17. #57
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ξερεις κανεις τι επιλογες υπαρχουν για να καταφερω να βλεπω σε 2 διαφορετικες τηλεορασεις χωρις το PVR?
    .

  18. #58
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ξερεις κανεις τι επιλογες υπαρχουν για να καταφερω να βλεπω σε 2 διαφορετικες τηλεορασεις χωρις το PVR?
    Αν εννοεις να προβαλλουν και οι δυο τηλεορασεις το ιδιο καναλι, αυτο ειναι ευκολο. Αν, ομως, εννοεις να δειχνουν διαφορετικα καναλια, τοτε δε γινεται.

  19. #59
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Nαι εννοω το ιδιο καναλι.Το αλλο δεν γινεται χωρις pvr το ξερω
    Αν ξερεις τι επιλογες υπαρχουν θα ηθελα αν μπορεις να μου πεις.
    Last edited by PDS; 14-12-2010 at 23:53.
    .

  20. #60
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πλεον υπαρχει και το National Geographic HD και το καλο ειναι το προκειται για διαφορετικο καναλι με διαφορετικο προγραμμα,ενω παραλληλα εξακολουθει να υπαρχει και το SD National Geographic.
    .

Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •