Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 40 of 207

Thread: Nova HD

  1. #21
    Senior Member steli0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    99
    PSN ID
    stelios_k

    Default

    Quote Originally Posted by tasioskis View Post
    υπαρχουν αποδικωποιητες humax hd, αν βαλεις την καρτα της Νοβα δεν μπορειςνα κανεις την δουλεια σου?
    Νομιζω οτι οι τελευταιες καρτες της νοβα ειναι "παντρεμενες" με τους αποκωδικοποιητες που τις δινουν μαζι και δεν μπαινουν σε αλλους για την αποφυγη της πειρατειας.


  2. #22
    PS4forums Fanatic tasioskis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    χαλκιδα και παφος
    Posts
    2,678
    PSN ID
    tasioskis1

    Default

    Quote Originally Posted by steli0s View Post
    Νομιζω οτι οι τελευταιες καρτες της νοβα ειναι "παντρεμενες" με τους αποκωδικοποιητες που τις δινουν μαζι και δεν μπαινουν σε αλλους για την αποφυγη της πειρατειας.

    κανεις λαθος, πριν 2 μνες αλλαξαμε τις καρτες με τις καινουριες της εταιριας, και οταν επρεπε να κανω ανβαθμηση με ρωτησαν αν ειναι humax, και επισης ειμαι στην κυπρο...

    Άλλος μασάει, κι άλλος σωπαίνει
    Κι ο σκυφτός λαός να περιμένει
    Για τα δεσμά μας, δεν φταίει πάντα η σκλαβιά
    Μα η υποταγμένη μας καρδιά
    Μ’ ένα φανάρι ξαναγυρνάς τις νυχτιές
    Ψάχνεις γι’ ανυπόταχτες ματιές.

  3. #23
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by tasioskis View Post
    υπαρχουν αποδικωποιητες humax hd, αν βαλεις την καρτα της Νοβα δεν μπορειςνα κανεις την δουλεια σου?

    Να σου πω την αληθεια, δεν γνωριζω κατι για αυτους τους αποκωδικοποιητες.
    Αν κανουν ο,τι ακριβως κανει ενας PVR αποκωδικοποιητης, προσωπικα, δεν εχω προβλημα.

  4. #24
    Banned blizard's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,365
    PSN ID
    blizard

    Default

    Στην Ελλάδα μάλλον είναι παντρεμένες... από όσο έχω δει και ακούσει , HD έχεις μόνο με τον δικό τους δέκτη.

    Pvr HD μάλλον δεν έχουν φέρει ακόμα παρότι στο site τους σε αφήνουν παραγγέλνεις την συνδρομή για hd και δεν υπάρχει καμία ένδειξη ότι το pvr που σου δίνουν δεν έχει δυνατότητες να δείξει την συνδρομή σου.


    Είχαμε τον πρώτο αγώνα σήμερα με κάλυψη nova... έχει κανείς εντυπώσεις?

  5. #25

    Default

    Έχω και εγώ περιέργεια......με την HD μετάδοση τη Στικούδη την έδειχνε έτσι όπως τη βλέπαμε από την εξέδρα;;;;;


  6. #26
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Πήγες?Το "Τζίγγερ πούλα" το είδες?

  7. #27

  8. #28
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Η δευτερη τηλεοραση που ειναι συνδεδεμενη με το PVR θα βλεπει HD?

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  9. #29
    Cool Member twimgr's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Κως, νησάρα μου
    Posts
    157
    PSN ID
    twimgr

    Default

    Quote Originally Posted by dimitrisasp View Post
    Η δευτερη τηλεοραση που ειναι συνδεδεμενη με το PVR θα βλεπει HD?
    Θεωρητικά μόνο αν είναι συνδεδεμένη με HDMI καλώδιο...

  10. #30
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Τελικα αξιζει?
    Το εχεις κανεις?
    .

  11. #31
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μολις μιλησα με την εταιρεια για να μαθω τι γινεται με το HD σε αποκωδικοποιητες PVR. Τα νεα ηταν, δυστυχως, απογοητευτικα. Μου ειπαν μεν πως θα ξεκινησει η πωληση του αποκωδικοποιητη -και η υπηρεσια φυσικα- τελος Οκτωβρη, αλλα.... Για τον πρωτο καιρο τουλαχιστον, ΔΕΝ θα υπαρχει η δυνατοτητα να μπορουν δυο τηλεορασεις να προβαλλουν διαφορετικο προγραμμα. Αυτο ειναι πολυ ασχημο, διοτι οσα σπιτια εχουν PVR, το εχουν πολυ απλα γι' αυτον τον λογο και μετα για ολα τα υπολοιπα, δηλαδη εγγραφη προγραμματων και δυνατοτητα rewind ή παυση προγραμματος. Το κακο ειναι πως δεν μπορεσαν να μου που ουτε καποιο, εκτιμητεο εστω, χρονο που θα υπαρχει και αυτη η δυνατοτητα. Το ακομα μεγαλυτερο κακο ειναι πως, οταν ρωτησα αν υπαρχει περιπτωση να μη δοθει καθολου αυτη η δυνατοτητα, που απαντησαν πως δεν γνωριζουν κατι τετοιο.
    Συμπερασμα? Τον πρωτο καιρο, ολοι οσοι επιθυμουν να εχουν εικονα HD και εχουν αποκωδικοποιητες PVR, αποκλειονται απο ολο αυτο, εκτος εαν ειναι διατεθειμενοι να θυσιασουν τη δυνατοτητα διπλης θεασης, που, αν ρωτατε εμενα, αντε να το κανουν 5 στους 100. Και αμα...

  12. #32
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Δεν εχω δει ακομα πως ειναι αυτο το HD σημα αλλα δεν νομιζω οτι ειναι τρελη ευκαιρια
    να αγορασεις αυτον τον αποκωδικοποιητη + τα 5 ευρω το μηνα για τρια 2-3 καναλια μονο.
    Οταν φτασει σε σημειο να ειναι πολλα τοτε συζηταμε για τη μεταβαση. Προς το παρον
    το βρισκω πολυτελεια..

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  13. #33
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by dimitrisasp View Post
    Δεν εχω δει ακομα πως ειναι αυτο το HD σημα αλλα δεν νομιζω οτι ειναι τρελη ευκαιρια
    να αγορασεις αυτον τον αποκωδικοποιητη + τα 5 ευρω το μηνα για τρια 2-3 καναλια μονο.
    Οταν φτασει σε σημειο να ειναι πολλα τοτε συζηταμε για τη μεταβαση. Προς το παρον
    το βρισκω πολυτελεια..
    ακριβός φιλε...
    το σημα δεν εχει και τεραστια διαφορα, ο αποκωδικοποιητής Νοβα HD (Pace 831) εχει αρκετα προβληματακια κολλάει και αλλα τετοια.
    καλυτερα να περιμενουμε κανα χρονο και να μπουν κανα καναλι παραπανω. discover HD National Geographic HD

  14. #34
    Cool Member stormare's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    223
    PSN ID
    undergroundgr

    Default

    εμενα μου κανει εντυπωση που γνωμη για την αποδοση/ποιοτητα ακομα δεν εχει τυχει να ακουσω/διαβασω.καλα κανεις δεν εχει;


  15. #35
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by stormare View Post
    εμενα μου κανει εντυπωση που γνωμη για την αποδοση/ποιοτητα ακομα δεν εχει τυχει να ακουσω/διαβασω.καλα κανεις δεν εχει;
    Θα σου πω εγώ. Έχει βάλει ο αδερφός μου NOVA HD. Απ' αυτά που μου λέει, η εικόνα είναι απίστευτη. Σε τέτοιο βαθμό, δε, που σε ποδοσφαιρικό αγώνα βλέπει λεπτομέρειες επάνω στους παίκτες. Τον απογοητεύει, βέβαια, το γεγονός ότι είναι λίγα τα HD κανάλια.

  16. #36
    PS4forums Addict grip's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    1,223
    PSN ID
    griparoring
    Name
    Σπύρος

    Default

    Πανάκριβο,πολλά προβλήματα και δεν συμφέρει.
    Η ποιότητα των καναλιών της nova είναι σε πολλά κανάλια αίσχος,αφού μαζεύει σε πολλούς transporters αρκετά κανάλια με αποτέλεσμα να μειώνεται η ποιότητά τους.
    Βλέπωντας Sky it και άλλα πακέτα,καταλαβαίνω ότι είναι λίγα τα ψωμάκια της,αν συνυπολογίσω και την είσοδο της digea με τα ψηφιακά ελληνικά κανάλια,αλλά και την ανάπτυξη του connex-tv που τα έχει πάρει σχεδόν όλα.
    Τα αθλητικά του Nova μόνο για το ελλαδιστά πρωτάθλημα είναι (ζήτημα να αξίζουν καμιά 20 αγώνες σε όλη την σεζόν) το CL (αλλά πόσους θα δεις ταυτόχρονα?)και οι αγώνες της Ευρωλίγκας,αλλά και από εκείνη την διοργάνωση,το final 4 δεν το έχει.
    My ps3 games:Kάμποσα άλλα μετά το crash του forum βαριέμαι να τα γράψω...
    psn id:griparoring
    xbox360 id:griparoring

  17. #37
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Τελικα εβαλα Nova(για πρωτη φορα).
    Σου δινουν τον αποκωδικοποιητή NovaBox HD(ακομα και αν δεν θες να βλεπεις HD) καθως και 2 μηνες δωρεαν τα HD καναλια.
    Τωρα βλεπω τον πρωτο μου HD αγωνα (Ρομα-Μπαγιερν σε επαναληψη) και μπορω να πω οτι η εικονα ειναι καταπληκτικη.

    Ωραιος τροπος για να σε κανουν να συνεχισεις να δινεις 5ευρα καθε μηνα.
    Δεν νομιζω οτι μπορεις να αντισταθεις και να το βγαλεις(το HD) μετα απο 2 μηνες.
    Πολυ κριμα που δεν εχει περισσοτερους αγωνες σε αυτη τη ποιοτητα.
    .

  18. #38
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Τελικα εβαλα Nova(για πρωτη φορα).
    Σου δινουν τον αποκωδικοποιητή NovaBox HD(ακομα και αν δεν θες να βλεπεις HD) καθως και 2 μηνες δωρεαν τα HD καναλια.
    Τωρα βλεπω τον πρωτο μου HD αγωνα (Ρομα-Μπαγιερν σε επαναληψη) και μπορω να πω οτι η εικονα ειναι καταπληκτικη.

    Ωραιος τροπος για να σε κανουν να συνεχισεις να δινεις 5ευρα καθε μηνα.
    Δεν νομιζω οτι μπορεις να αντισταθεις και να το βγαλεις(το HD) μετα απο 2 μηνες.
    Πολυ κριμα που δεν εχει περισσοτερους αγωνες σε αυτη τη ποιοτητα.
    Kαλοριζικο! Αρχισε να ανησυχεις μετα απο δυο μηνες για τα υπολοιπα!!!!

  19. #39
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Thanks!
    Παντως το κοιταω,το ξανακοιταω...
    Ειναι σαν να εχεις μυωπια και να ανακαλυπτεις οτι μπορεις να φορεσεις και γυαλια...

    Τα χρωματα καταπληκτικα,λεπτομεριες...τα παντα.

    Εσυ Παυλο τι εκανες τελικα?Κατι ελεγες για pvr κτλ.
    .

  20. #40
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Thanks!
    Παντως το κοιταω,το ξανακοιταω...
    Ειναι σαν να εχεις μυωπια και να ανακαλυπτεις οτι μπορεις να φορεσεις και γυαλια...

    Τα χρωματα καταπληκτικα,λεπτομεριες...τα παντα.

    Εσυ Παυλο τι εκανες τελικα?Κατι ελεγες για pvr κτλ.
    "Ακου" τα δικα μου τα "νεα". Οι υπηρεσιες PVR σε HD ξεκινησαν πολυ προσφατα. Ολα καλα και ολα ωραια, υπαρχει ενα πολυ σημαντικο προβλημα, ομως. Ενω ολες οι δυνατοτητες του PVR υπαρχουν (παγωμα, rewind, εγγραφη κλπ κλπ), δεν παρεχεται ακομα η δυνατοτητα multiviewing. Κοινως, δε θα μπορουμε να βλεπουμε -ακομα- διαφορετικο καναλι σε δυο τηλεορασεις. Που ειναι και ο πιο σημαντικος λογος που εβαλα PVR. Μου ειπαν πως θα υπαρξει και αυτη η δυνατοτητα στο πρωτο τριμηνο του 2011. Ωστοσο, θα πρεπει να βαλω δυο αποκωδικοποιητες, πλεον, αφου ο ενας δε θα φτανει. Μου ειπαν, παντως, πως δε θα χρειαστει να πληρωσω για δυο, αφου ολο και καποια προσφορα θα κανουν για τους ηδη υπαρχοντες συνδρομητες.
    Αντε να δουμε...

Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •