Page 1 of 11 12345 ... LastLast
Results 1 to 20 of 207

Thread: Dragon Age 2

  1. #1
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default Dragon Age 2

    Επισημη ανακοινωση πλεον!







    Last year, BioWare and EA introduced gamers to a vast new fantasy world with Dragon Age: Origins. Now, after an expansion and plenty of DLC, the renowned RPG developer is ready to unveil the next chapter in the Dragon Age saga. Dragon Age II is a full-fledged sequel, featuring a new hero, a different part of the world, and a ton of surprising improvements that will shed even more light on the lore of the Dragon Age universe. You can learn all the details in our exclusive 10-page cover story in issue 208.
    http://www.vg247.com/2010/07/08/drag...ment-incoming/

    Currently announced projects at BioWare include the development of ongoing downloadable content for Mass Effect 2, one of the highest rated video games of all time, Dragon Age 2, the highly anticipated sequel to 2009’s “RPG of the Year” Dragon Age: Origins, and the story-driven massively multiplayer online game, Star Wars: The Old Republic.


    Μετα το τελος του awakening expansion που αφησε πολλα ερωτηματα αναπαντητα και νεα δεδομενα για σκεψη,περιμενω πως και πως το sequel.
    Ελπιζω σε περισσοτερες classes και balance των υπαρχοντων,καλυτερο loot,dungeon design( Οχι αλλα Deep Roads dungeons παρακαλω....-.-) κ.α.
    Last edited by nikolaszax; 08-07-2010 at 16:17.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  2. #2

    Default

    Eγω με την σειρα μου να παρακαλεσω την αγαπητη bioware να φτιαξει ενα πιο ομορφο παιχνιδι για τις κονσολες , γιατι το πρωτο ηταν σαν την πενταμορφη και το τερας, με την πενταμορφη ειχε φυγει για διακοπες και να μας εχει αφησει με το τερας

    Επισης θα ηθελα εναν πιο φιλικο χειρισμο στις κονσολες για τα ξορκια κτλ

    Να ισοορροπησουν λιγο το θεμα με την δυσκολια, δηλαδη να μην κερδιζω μεσα σε δευτερολεπτα στην μια μαχη και στην επομενη να χανω το ιδιο γρηγορα

    Μην το ξεχασω, η καμερουλα λιιιιιγο πιο ψηλα.

  3. #3
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω θα παρακαλουσα τρο ολο σκηνικο του Dragon Age 2 να μην μου θυμιζει WoW και με κανει να το παρατησω οπως εκανα με το πρωτο....

    Ναι ναι ξερω οτι μαλλον εχασα ενα εξαιρετικο παιχνιδι με καλο στορυ, αλλα συγνωμη τα γραφικα, και ο κοσμος του παιχνιδιου μου θυμισαν τοσο εντονα WoW που μου ηρθε αναγουλα και το εβγαλα....

  4. #4
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Eγω με την σειρα μου να παρακαλεσω την αγαπητη bioware να φτιαξει ενα πιο ομορφο παιχνιδι για τις κονσολες , γιατι το πρωτο ηταν σαν την πενταμορφη και το τερας, με την πενταμορφη ειχε φυγει για διακοπες και να μας εχει αφησει με το τερας

    Επισης θα ηθελα εναν πιο φιλικο χειρισμο στις κονσολες για τα ξορκια κτλ

    Να ισοορροπησουν λιγο το θεμα με την δυσκολια, δηλαδη να μην κερδιζω μεσα σε δευτερολεπτα στην μια μαχη και στην επομενη να χανω το ιδιο γρηγορα

    Μην το ξεχασω, η καμερουλα λιιιιιγο πιο ψηλα.
    Χωρις να εχω παιξει την console version,:
    1ον.Απορω,ποσο δυσκολο τους ηταν να δωσουν πολλαπλα hotkeys/shortcuts για τα spells στην console version?Τοσο δυσκολο τους ηταν να βαλουν πχ οταν εχεις ανοιξει το spell list,με το R2+L2 να αλλαζεις σελιδες ωστε αν εχεις γρηγορη προσβαση στα spells?:/
    2oν.Φτιαξτε την δυσκολια.Στο πρωτο ηταν imbalanced οι μαχες,πολλες φορες εχανες πριν καν παρεις χαμπαρι τι γινοταν (βλεπε 2 μαγοι να σε πετανε με fireballs+crushing prisons πριν προλαβεις να δεις τι εγινε.Ειδικα στην console version οπου δεν εχεις το αμεσο κλικ απο την overview camera δεν θελω να ξερω πως γινοταν....).
    Στο expansion παλι εγινε εκνευριστικα ευκολο αφου εδωσαν imbalanced skills,overpowered armors και weapons που θα ηταν τουλαχιστον οκ αν ηταν δυνατοι οι αντιπαλοι.Πραγματικα σκεφτηκα να το γυρισω στο nightmare γιατι στο hard δεν εβλεπα χαιρι.Ο dual wielder main μου δεν δεχοταν hit λογω του εξοφρενικου defense και δεν ενιωθε σε μαγειες λογω των resistances


    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω θα παρακαλουσα τρο ολο σκηνικο του Dragon Age 2 να μην μου θυμιζει WoW και με κανει να το παρατησω οπως εκανα με το πρωτο....

    Ναι ναι ξερω οτι μαλλον εχασα ενα εξαιρετικο παιχνιδι με καλο στορυ, αλλα συγνωμη τα γραφικα, και ο κοσμος του παιχνιδιου μου θυμισαν τοσο εντονα WoW που μου ηρθε αναγουλα και το εβγαλα....
    Να μου λεγες LOTR ή οποιοδηποτε LOTR style rpg θα το δεχομουν 100%....αλλα WOW ?Καμια σχεση το art και τα γραφικα με του WOW .

    Ps.Morrigan >οποιοσδηποτε character της bioware .Morrigan defense force here XD.
    Last edited by nikolaszax; 08-07-2010 at 12:54.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  5. #5

    Default

    Γιατι δεν παιζετε Demon's Souls να ησυχασετε βρε παιδια;

  6. #6
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ε οχι και καμμια σχεση μην τρελαθω.... εχω λιωσει στο WoW και οι ομοιοτητες και στα περιβαλλοντα και στον σχεδιασμο ορισμενων χαρακτηρων (σαφως βεβαια βελτιωμενα , αλλα και παλι απαρχαιομενα για next gen) και ακομα και το gameplay και η αναβαθμιση των χαρακτηρων (talent tree ομοιοτητες μεχρι αηδιας) ε οσο ναναι παραπεμπουν πολυ...πααααρα πολυ σε WoW! Ή τουλαχιστον εμενα αυτην την εντυπωση μου αφησε τις πρωτες ωρες που ασχοληθηκα.

  7. #7
    Elite gdskate's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - West Side
    Posts
    812
    PSN ID
    gdskate
    Name
    Γιώργος

    Default

    Κάτι άσχετο.... μπορεί κάποιος να γράψεις εντός spoiler την ιστορία του awakening expansion γιατί δεν το έπαιξα;
    Για να ξέρω δηλαδή τι αναπάντητα ερωτηματικά αφήνει.


    My Trophies:
    Spoiler!

  8. #8
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Ε οχι και καμμια σχεση μην τρελαθω.... εχω λιωσει στο WoW και οι ομοιοτητες και στα περιβαλλοντα και στον σχεδιασμο ορισμενων χαρακτηρων (σαφως βεβαια βελτιωμενα , αλλα και παλι απαρχαιομενα για next gen) και ακομα και το gameplay και η αναβαθμιση των χαρακτηρων (talent tree ομοιοτητες μεχρι αηδιας) ε οσο ναναι παραπεμπουν πολυ...πααααρα πολυ σε WoW! Ή τουλαχιστον εμενα αυτην την εντυπωση μου αφησε τις πρωτες ωρες που ασχοληθηκα.
    Καλα μη βαρας .
    Χωρις να εχω παιξει wow(ελαχιστα απο φιλου account τα πρωτα χρονια και οσο εχω δει και απο το w3 που ειχα λιωσει παλια) απλα δεν μου φανηκε ομοιοτητα στον οπτικο τομεα.Δεν μιλησα για τα υπολοιπα(skill trees κτλ)καθως δεν εχω παιξει wow τοσο ωστε να ξερω ποσο ομοιοτητες εχουν.
    Εμενα παντως ποτε δεν μου δημιουργηθηκε τετοια εντυπωση οταν επαιζα DAO.Οχι τιποτα αλλο αλλα αν μου ειχε δημιουργηθει τετοια εντυπωση θα το ειχα αποφυγει και εγω XD.

    @gioba.
    Ασχετο τελειως με το θεμα.Επισης τα παιχνιδια ειναι τελειως διαφορετικα σαν rpg οποτε δεν σημαινει τιποτα το μου αρεσει/δεν αυτο οποτε θα μυ αρεσε/δεν και το αλλο.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  9. #9
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by gdskate View Post
    Κάτι άσχετο.... μπορεί κάποιος να γράψεις εντός spoiler την ιστορία του awakening expansion γιατί δεν το έπαιξα;
    Για να ξέρω δηλαδή τι αναπάντητα ερωτηματικά αφήνει.
    Spoiler!


    Αυτα.....ελπιζω να μην ξεχασα ακτι ακι να τα συνοψισα σε κατανοητο επιπεδο .
    Last edited by nikolaszax; 08-07-2010 at 13:40.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  10. #10
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    πολύ σωστά ο nikolaszax ,

    επίσης έχει πέντε νέους συντρόφους, νέες ικανότητες και skills, μεγαλύτερο επίπεδο στους ήρωες και δυνατότητα αλλαγής των επιλογών που έχουν κάνει στα talents τους οι παίχτες του original game.

    μπορείς να δεις και εδώ:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_...0%93_Awakening

  11. #11
    Elite gdskate's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - West Side
    Posts
    812
    PSN ID
    gdskate
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Spoiler!


    Αυτα.....ελπιζω να μην ξεχασα ακτι ακι να τα συνοψισα σε κατανοητο επιπεδο .

    Ευχαριστώ, φιλαράκι!
    Πάρε και το +rep σου για τον κόπο σου!


    My Trophies:
    Spoiler!

  12. #12
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Καλα μη βαρας .
    Χωρις να εχω παιξει wow(ελαχιστα απο φιλου account τα πρωτα χρονια και οσο εχω δει και απο το w3 που ειχα λιωσει παλια) απλα δεν μου φανηκε ομοιοτητα στον οπτικο τομεα.Δεν μιλησα για τα υπολοιπα(skill trees κτλ)καθως δεν εχω παιξει wow τοσο ωστε να ξερω ποσο ομοιοτητες εχουν.
    Εμενα παντως ποτε δεν μου δημιουργηθηκε τετοια εντυπωση οταν επαιζα DAO.Οχι τιποτα αλλο αλλα αν μου ειχε δημιουργηθει τετοια εντυπωση θα το ειχα αποφυγει και εγω XD.

    @gioba.
    Ασχετο τελειως με το θεμα.Επισης τα παιχνιδια ειναι τελειως διαφορετικα σαν rpg οποτε δεν σημαινει τιποτα το μου αρεσει/δεν αυτο οποτε θα μυ αρεσε/δεν και το αλλο.
    Γι αυτο φιλε Νικολα. Για να πεις οτι εχεις παρει μια ιδεα, και μιλαμε για κυριολεκτικα "απλη ιδεα" του τι εστι WoW πρεπει να παιζεις συστηματικα για ενα μηνα, μην πω δυο, τουλαχιστον!

    Το ολο σκηνικο θυμιζε υπερβολικα wow σε εμενα, αυτο δεν ειναι κακο, απλα εγω το ειχα σιχαθει το WoW γιατι με εκαψε σε πολυ ασχημο βαθμο, που ειχε φτασει να επηρεαζει την κοινωνικη μου ζωη εντελως ομως και ευτυχως που καταφερα να απεξαρτηθω απο αυτο το πραγμα...... οποτε...καταλαβαινεις.... οτιδηποτε μου φερνει στο μυαλο το wow τρωει ακυρο! (λογικα αδικα αλλα...ειναι για καλο.... )

  13. #13
    Elite dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    London/Lefkosia
    Posts
    821
    PSN ID
    mastr0s99

    Default

    mias ke anaferate to expansion pack 'awakening' sto ps3 exi vgi mono meso psn i exi vgi ke se diskaki?

  14. #14
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by dreamer View Post
    mias ke anaferate to expansion pack 'awakening' sto ps3 exi vgi mono meso psn i exi vgi ke se diskaki?
    Και σε δισκακι εχει βγει.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  15. #15
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Επισημη ανακοινωση πλεον!





    Last year, BioWare and EA introduced gamers to a vast new fantasy world with Dragon Age: Origins. Now, after an expansion and plenty of DLC, the renowned RPG developer is ready to unveil the next chapter in the Dragon Age saga. Dragon Age II is a full-fledged sequel, featuring a new hero, a different part of the world, and a ton of surprising improvements that will shed even more light on the lore of the Dragon Age universe. You can learn all the details in our exclusive 10-page cover story in issue 208.
    Νεος ηρωας?
    Τσαμπα το τρεξιμο του main μου
    Spoiler!
    -.-.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  16. #16
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Που είναι η Morrigan???

  17. #17
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by aris13 View Post
    Που είναι η Morrigan???
    OEO!Νo morrigan,no buy from me XD.
    Σιγουρα θα την δουμε καπου και αυτην.Ηδη η ελλειψη της εκανε μπαμ στο DAA,αμφιβαλω να μην εμφανιστει στο 2ο μερος ειδικα αν αναλογιστεις οτι
    Spoiler!
    .Αν και morrigan χωρις τον main μου απο το πρωτο ειναι μιση πιτα για ευνοητους λογους .
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  18. #18

    Default

    Δεν εχουν πει ακομα κατι για την Morrigan. Μπορει να την δουμε κανονικα μεσα στο παιχνιδι, λοοολ που αλλου θα την βλεπαμε, θα πρεπει να περιμενουμε το περιοδικο μαλλον.

  19. #19
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    2 concept art
    Spoiler!


    Debut Trailer coming Aug 17th

    http://dragonage.bioware.com/da2/

    Και box art(δεν ξερω αν ειναι επισημο καθως βγηκε πολυ γρηγορα αλλα ειναι μπλιαχ)


    Rise To Power... By Any Means Necessary

    Experience the epic sequel to the 2009 Game of the Year from the critically acclaimed makers of Dragon Age: Origins and Mass Effect 2. You are one of the few who escaped the destruction of your home. Now, forced to fight for survival in an ever-changing world, you must gather the deadliest of allies, amass fame and fortune, and seal your place in history. This is the story of how the world changed forever. The legend of your Rise to Power begins now.

    Key Features:

    * Embark upon an all-new adventure that takes place across an entire decade and shapes itself around every decision you make.
    * Determine your rise to power from a destitute refugee to the revered champion of the land.
    * Think like a general and fight like a Spartan with dynamic new combat mechanics that put you right in the heart of battle whether you are a mage, rogue, or warrior.
    * Go deeper into the world of Dragon Age with an entirely new cinematic experience that grabs hold of you from the beginning and never lets go.
    * Discover a whole realm rendered in stunning detail with updated graphics and a new visual style.
    Last edited by nikolaszax; 08-07-2010 at 17:57.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  20. #20
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Ahem,καποια νεα που δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι ευχαριστα για καποιους.

    While I do enjoy having fun with our fans, I am not joking about this. The player character is a human (either male or female) with the last name of Hawke. Dragon Age 2 is the story of Hawke. From the Dragon Age 2 press release:

    Dragon Age 2 thrusts players into the role of Hawke, a penniless refugee who rises to power to become the single most important character in the world of Dragon Age. Known to be a survivor of the Blight and the Champion of Kirkwall, the legend around Hawke’s rise to power is shrouded in myth and rumor. Featuring an all-new story spanning 10 years, players will help tell that tale by making tough moral choices, gathering the deadliest of allies, amassing fame and fortune, and sealing their place in history. The way you play will write the story of how the world is changed forever.
    Αρα δεν υπαρχουν πλεον multiple races και origins.Θα παιζουμε εναν συγκεκριμενο human male/female ο οποιος θα ειναι voiced αυτην την φορα :/.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

Page 1 of 11 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •