Page 27 of 31 FirstFirst ... 17232425262728293031 LastLast
Results 521 to 540 of 608

Thread: BioShock: Infinite - [Playstation®Move]

  1. #521
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Βασικα αυτος που το ειπε μαλλον δεν καταλαβε το στορυ... μην ανησυχεις, παιξε το παιχνιδι, καλο θα ηταν να μην ακουσεις τιποτα βεβαια, αλλα οπως και να εχει ο φιλος σου μαλλον δεν καταλαβε και πολλα. Απλα κανε πως δεν το ακουσες.

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Απαραδεκτος (28-06-2013)

  3. #522
    Member Απαραδεκτος's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Κοζανη (tefra city)
    Posts
    55
    PSN ID
    sakis88
    Name
    Σακης

    Default

    ^^thanks val.. σήμερα λογικά θα το ξεκινήσω...

  4. #523
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το τελείωσα και εγω παίδες. Αυτό που γουστάρω τρέλα σε αυτό το παιχνίδι είναι ότι σε κάνει να το σκέφτεσαι μετά αφού το έχεις τελειώσει και να αναρωτιέσαι για κάποια πράγματα και να τρως σκαλωμα. Οπως βλέπεις μια ταινία που γουσταρεις πολυ και λες από μέσα σου "τι εργαρα ειδα;"

    Τώρα όσων αφορά το τέλος. Ο καθένας μπορεί να φανταστεί οτιδήποτε πραγματικά και να πιστέψει αυτά που νομίζει εκείνος. Αυτό είναι και το νόημα του παιχνιδιού. Πολλα ερωτήματα πάντως!


    Spoiler!


    Quote Originally Posted by michael92 View Post
    Ίσως το καλύτερο παιχνίδι του 2013 μέχρι στιγμής.

    Maximum Trolling:
    Μπορεί απλά να μην είναι και trolling:

    Spoiler!


    Μπορώ να κάθομαι να γράφω τώρα με τις ώρες για το τι έχει γίνει μέσα στο παιχνίδι αλλά θέλω να κάτσω να το σκεφτώ ακόμα λίγο παραπάνω!

    Τα έσπασε πάντως! Παιχνιδάρα! Παίρνω πίσω αυτά που έλεγα!
    Last edited by WolfRathmA; 04-07-2013 at 05:07.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #524
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Eβαλα καποια σχολια σου στο spoiler γιατι μπορει καποιοι να μην θελουν να ξερουν ουτε αυτα
    Oντως το παιχνιδι εχει απιστευτο σεναριο.


  6. #525
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Μου βγήκε λίγο η πίστη να τα βρω αλλά τα βρήκα τελικά όλα! Χαχα!



    Για πείτε. Αξίζει να το αρχίσω στο 1999 mode η θα μαρτυρίσω;;;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    hakoo (03-07-2013)

  8. #526
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aχαχαχαχαχαχαχαχα
    Κι εγω τις ιδιες καιλες κανω οταν μαζευω collectibles


  9. #527
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    οσοι κυνηγαμε τροπαια με collectibles, μην νομιζετε οτι κανουμε κατι διαφορετικο....
    εκτυπωσα 20 σελιδες στο tlou μονο κ μονο για να σταμπιλαρω τα artifacts που δεν ειχα βρει.

    Spoiler!

  10. #528
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Απέκτησα πρόσφατα το παιχνίδι (thanks hakoo ) και αν και είχα παίξει σε ένα φίλο τις 3-4 πρώτες ώρες έπαθα ξανά πλάκα με το εικαστικό του παιχνιδιού, την γενική ατμόσφαιρα/κλίμα που επικρατεί στην Columbia και το απλό gameplay. Ανυπομονώ να μπω στα βαθειά! Η Elisabeth πιο συμπαθητική πεθαίνεις! Είμαι σίγουρος ότι μετά την ερωτεύεσαι για πλάκα..


    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  11. #529
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ^^ Θα το ευχαριστηθεις πολυ Δημητρη! Το παιχνιδι ειναι τρομερο. Εδω θα ειμαστε και παλι μολις το τελειωσεις να συζητησουμε αν θες πραγματα που σε απασχολουν! Θα σου μεινουν αρκετα ερωτηματα στο τελος. Ομορφα ομως ερωτηματα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #530
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι πραγματι ενα φοβερο παιχνιδι, αλλα διαφωνω ως προς το οτι μενεις με ερωτηματα στο τελος. Νομιζω οτι γενικα το παιχνιδι δεν αφηνει τιποτα ανοιχτο ή στην τυχη ή τελωσπαντων αφηνει πολυ λιγα στην τυχη. Τα περισσοτερα πραγματα εξηγουνται, ισως θελει λιγο περισσοτερο ψαξιμο, αλλα υπαρχουν απαντησεις

  13. #531
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Παιδια το έχω αγαπήσει. Ψάχνω την κάθε γωνία και διαβάζω ότι υπάρχει, οπότε παίρνει μπόλικη ώρα να το προχωρήσω. Μια εντύπωση που θέλω να μοιραστώ είναι ότι τα χρώματα του παιχνιδιού μου θυμίζουν έντονα Disney ταινία . Ειδικά η Elisabeth με το χτένισμα και το φόρεμα της μου έχει κολλήσει στο μυαλό σαν Disney πριγκίπισσα! Μ' αρέσει που ο Brooker μιλάει σε αυτό το παιχνίδι και δεν είναι ο κλασικός μουγγός χαρακτήρας, όπως στο πρώτο Bioshock. Πολύ τυπάρα λέμε. Γέλασα πολύ με το easter egg του wrench που ήταν το melee όπλο στο πρώτο παιχνίδι. Όλα καλά μέχρι εδώ!

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  14. #532
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Μου ετυχε κατι οταν βγηκε και προλαβα να παιξω μονο 2-3 ωρες.Αυριο θα το ξεκινησω παλι απο την αρχη.Μακαρι να κοντραρει το The last of us για το αγαπημενο μου παιχνιδι της χρονιας ως τωρα

  15. #533
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by dimitrisasp View Post
    Παιδια το έχω αγαπήσει. Ψάχνω την κάθε γωνία και διαβάζω ότι υπάρχει, οπότε παίρνει μπόλικη ώρα να το προχωρήσω. Μια εντύπωση που θέλω να μοιραστώ είναι ότι τα χρώματα του παιχνιδιού μου θυμίζουν έντονα Disney ταινία . Ειδικά η Elisabeth με το χτένισμα και το φόρεμα της μου έχει κολλήσει στο μυαλό σαν Disney πριγκίπισσα! Μ' αρέσει που ο Brooker μιλάει σε αυτό το παιχνίδι και δεν είναι ο κλασικός μουγγός χαρακτήρας, όπως στο πρώτο Bioshock. Πολύ τυπάρα λέμε. Γέλασα πολύ με το easter egg του wrench που ήταν το melee όπλο στο πρώτο παιχνίδι. Όλα καλά μέχρι εδώ!
    Το παιχνιδι εχει υπεροχη καλλιτεχνικη διευθυνση... αν διαβασεις τα ποστ εντυπωσεων μας στις πρωτες σελιδες θα δεις οτι ολοι μας ετσι νιωθαμε. Εχει πανεμορφα χρωματα πανεμορφη αισθηση και γενικα εμενα μου αρεσε αρκετα που γυρισε τουμπα το σκοτεινο και κλειστοφοβικο σκηνικο της rapture. Φοβερη δουλεια.

  16. #534
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Ρε παιδιά οι Big Daddies ήταν δύσκολοι αλλά οι Handy Men είναι παλούκια κανονικά. Ίσως φταίει που το παίζω στο δύσκολο ή που είμαι λίγο αρτσούμπαλος στα FPS αλλά αυτήν την εντύπωση μου έδωσαν. Η άτιμη η ιστορία είναι εθιστικότατη ρε γμτ. Αποβλακώθηκα για ένα τρίωρο σήμερα και ούτε που κατάλαβα που πέρασε η ώρα..

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  17. #535
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aπλα βαλε τον εξοπλισμο που οταν ανεβαινεις και προσγειωνεσαι απο τα rails (το roller coaster lol) εισαι immune σε damage για καποια δευτερολεπτα. Μετα γινεται απλα πανευκολο να τους αντιμετωπισεις. Παντα οταν τους παλευεις υπαρχουν τα rails οποτε εισαι κομπλε

  18. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Απαραδεκτος (20-07-2013)

  19. #536
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Καλή φάση, λίγο καλύτερα τα πράγματα τώρα, thanks. Γενικά το combo μου στη μάχη είναι Bronco+Shock ή Crows+Devil's Kiss με Shotgun και Carabine. Μαζεύω kills με τη σέσουλα με αυτά τα Vigors. Επίσης μου άρεσε πολύ το Charge που μου θυμίζει άπειρα το Vanguard Charge από το Mass Effect. Και εδώ είναι λίγο overpowered. Γενικά ωραία τα νέα Plasmids, εε Vigors.. Ειδικά τα κοράκια βοηθάνε πολύ όταν γεμίζει η οθόνη εχθρούς. Αν τα βάλεις και φωτιά γίνεται χαμός. Έχω δώσει βάρος στην αναβάθμιση της μπλε μπάρας για να μην μένω ποτέ χωρίς back up από Vigors. Κάνουν τη διαφορά κανονικότατα. Πλησιάζω στο τέλος οπότε μάλλον σύντομα θα έρθω με το ποστ εντυπώσεων και επιτέλους θα μπορέσω να πάω πίσω να διαβάσω και τα δικά σας σχόλια!

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  20. #537
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Τέλος! Αυτό το παιχνίδι είναι ο λόγος που γουστάρω το gaming. Αλληλεπίδραση με έναν κόσμο γεμάτο μυστήριο. Θα παραθέσω εντυπώσεις για όποιον ενδιαφέρεται να διαβάσει. Θα βάλω σε spoiler ότι αφορά την ιστορία οπότε όποιος έχει spoilerφοβίες μπορεί να διαβάσει άνετα ότι δεν είναι κρυμμένο. Δεν θα χαλάσω σε κανέναν την εμπειρία!


    Καταρχήν το πρώτο πράγμα που παρακολουθεί κανείς είναι το εικαστικό το οποίο είναι βασικός πρωταγωνιστής στην ιστορία. Όπως και με τη Rapture έτσι και η Columbia έχει έντονο χαρακτήρα που σε βάζει άμεσα στο κλίμα της εποχής και της κατάστασης. Όταν είδα σε trailer για πρώτη φορά την Columbia έλεγα πώς θα καταφέρουν να σε κάνουν να νιώσεις αυτήν τη κλειστοφοβία που χαρακτηρίζει το παιχνίδι από τον πρωκάτοχο του. Κι όμως τα καταφέρνει μια χαρά να σε περνάει από ανοιχτούς χώρους σε κλειστούς χωρίς να το παίρνεις χαμπάρι. Το παιχνίδι με φωτισμούς και σκιές σε κάνει να μένεις με το στόμα ανοιχτό. Πολλές φορές καθόμουν και κοιτούσα απλα τα σκηνικά.

    Από Gameplay άποψη είναι αυτό που περίμενα. Απλό και βατό. Δεν είναι τόσο δυσκοίλιο όσο αυτό του πρώτου παιχνιδιού. Είναι λίγο καλύτερο από αυτό του δεύτερου που ήταν πιο action. Από τα όπλα που έχεις στη διάθεση σου μόνο 2 με βόλεψαν. Το shotgun και το carabine. Όχι ότι τα άλλα δεν είναι καλά αλλά αυτός ο συνδιασμός προσφέρει τουλάχιστον για μένα ότι χρειάζεσαι. Πολλά από τα άλλα είναι για συγκεκριμένες καταστάσεις στις οποίες το παιχνίδι στα δίνει από πριν για να σαι προετοιμασμένος. Είδικα το shotgun (αγαπημένο όπλο στα παιχνίδια) τα σπάει. Όταν αναβαθμιστεί είναι πολύ δυνατό.

    Τα Vigors είναι όλα πολύ ενδιαφέροντα. Έμεινα στα απολύτως βασικά: Crows, Shock (σταθερή αξία), Devil's Kiss και Bronco. Η μεγαλύτερη έκλπηξη για μένα ήταν το Bronco που στα άλλα παιχνίδια δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου. Εδώ έγινε πιο απλό στη χρήση του και σε συνδιασμό με κάποιες αναβαθμίσεις και shotgun έκανε θαύματα. Τα κοράκια επίσης πολύ δυνατό Vigor.

    Γενικά η δράση είναι γρήγορη και ικανοποιητική. Μεγάλη βοήθεια είναι η Εlisabeth. Εκεί που είσαι πνιγμένος στους εχθρούς σου πετάει σε ανύποπτο χρόνο σχεδόν πάντα αυτό που χρειάζεσαι. Μου τέλειωναν οι σφαίρες και έλεγα πρεπει να ψάξω για πυρομαχικά και τσούκου η Elisabeth μου πετούσε αυτό που ήθελα. Γενικά είναι εκεί χωρίς να χαλάει το παιχνίδι. Δεν είναι αυτή η ΑΙ που θα αλλάξει το gaming αλλά ποτέ δε χαλάει την εμπειρία και μόνο καλό κάνει. Χώρια που οι συζητήσεις μαζί της όταν δεν πολεμάτε είναι άκρως ενδιαφέρουσες. Πιστεύω δεν είμαι ο μόνος που όσο προχωρούσε το παιχνίδι νοιαζόμουν όλο και περισσότερο για την Elisabeth.

    Κάτι που δεν μου άρεσε από gameplay άποψη είναι ότι
    - πέρα από το βιντεάκι που σου έδειχνε μετά από κάθε νέο vigor δεν σε περνούσε και από μια ας πούμε εκπαίδευση για να το δείς στην πράξη, τα περισσότερα vigors που παίρνεις προς το τέλος ούτε που τα δοκίμασα γιατί δεν ήθελα να σπαταλήσω χρόνο για να τα μάθω αφού είχα ήδη συνηθίσει τα παλιά.
    - από κει που στην αρχή του παιχνιδιού τα lockpicks είναι δυσεύρετα στο τέλος τερμάτισα με το να μου περισεύον καμια 20αριά, άρα ή εγώ έχασα δεν ξέρω και γω πόσες κλειδαριές ή άδικα τα μαζεύεις από ένα σημείο και μετά. προς το τέλος ειδικά έβρισκα κάτι βαλίτσες που είχαν μέσα 2 και 3 lockpicks.
    - το looting από ένα σημείο και μετά χάνει το ενδιαφέρον του νομίζω. τα λεφτά εντάξει θα σε βοηθήσουν στις αναβαθμίσεις αλλά θα μ' αρεζε να υπάρχει κάτι παραπάνω για σε βοηθάει πιο άμεσα όπως πχ τα gears
    - τα οποία gears όμως σχεδόν πάντα είναι απογοητευτικά και είχαν ιδιότητες όπως όταν πηδάς από τα sky lines να κάνει αυτόματο reload.. σιγά τα ωα δηλαδή...

    Στο ζουμί τώρα:

    Spoiler!


    Αυτά προς το παρόν. Θα μου ρθουν σίγουρα κι αλλα αν γίνει κουβέντα! Παιχνιδάρα. Αξίζει και με το παραπάνω!

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  21. #538
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ^^
    Spoiler!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    dimitrisasp (24-07-2013)

  23. #539
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @ dimitrisap

    Spoiler!

  24. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    dimitrisasp (24-07-2013)

  25. #540
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Μιλάμε για βάθος το παιχνίδι όχι αστεία! Thanks παιδιά! To μεγαλύτερο ερώτημα όμως σε αυτό το universe είναι πως στο καλό γίνεσαι δημότης Rapture/Columbia? Πώς σε διαλέγουν

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •